• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Burza po reportażu "Kłamstwo vatowskie"

Superwizjer TVN wyemitował reportaż zatytułowany "Kłamstwo vatowskie", który wywołał burzę. Jest już reakcja Premiera i Prokuratury.
 
 
Ostatnia edycja:
No proszę sytuacja robi się ciekawa.
Może to właściwy czas żebyśmy przedyskutowali, czy możemy coś na tym ugrać,
jeżeli zacznie się nawalanka polityczna o vat, a oczy mediów zwrócą się w kierunku mf,
być może jest szansa na zwrócenie uwagi na nasze postulaty.
 
Eating-Popcorn-GIF-Image-for-Whatsapp-and-Facebook-13.gif.c0b4b97592b36185f2f0acebf17537bd.gif
 
No właśnie. Dobrze, że ten temat wypłynął. Od 6 lat trwa walka z "mafiami vatowskimi" ale nie wiadomo w sumie czy to mafie, bo jeszcze nikogo nie złapali! Gdzieś dodatkowo czytałem, że Prokuratura nie była w stanie udzielić informacji ile pieniędzy od mafiosów odzyskano! Mają się zapewne z pyszna dziewczyny i chłopaki z dochodzeniówki, którzy walczą z hazardem i nie dość, że "zabezpieczyli" nielegalny automat to jeszcze im każą szukać tego co go tam wstawił!:D:D:D
 
Jest to szansa, żeby dołożyć cegiełkę jak to wszystko wygląda. Tak jak była wykładana kawa na ławę podczas komisji sejmowych, tak teraz powinna być wyłożona jak funkcjonuje SCS pod logiem KAS.
Pytanie, czy ZZ Celnicy się odważy, bo byłoby to równoznaczne z końcem zdjęć z MM...
 
Ciekawym, czy to ujawnienie w Kuźnicy nie jest po to, żeby przykryć temat? Od rana gruby, czerwony pach w tvpinfo... z tymże tvnowi, też ciężko w cokolwiek wierzyć.
no jasne:) zero z brewką i spuchlakiem chwile po emisji uwagi w tvn zarekwirowali dwa tiry z drewnem , wypakowali drewno i załadowanymi po brzegi fają z magazynu wjechali na Kuźnicę, tak dla odwrócenia uwagi, genialne Sherlocku
 
no jasne:) zero z brewką i spuchlakiem chwile po emisji uwagi w tvn zarekwirowali dwa tiry z drewnem , wypakowali drewno i załadowanymi po brzegi fają z magazynu wjechali na Kuźnicę, tak dla odwrócenia uwagi, genialne Sherlocku
Ujawnienie w Kuźnicy przez SCS to taki sam kant, jak z odzyskaniem vatu. Ci oszuści jeszcze o etyce mówią... O tempera, o mores...
 
No właśnie. Dobrze, że ten temat wypłynął. Od 6 lat trwa walka z "mafiami vatowskimi" ale nie wiadomo w sumie czy to mafie, bo jeszcze nikogo nie złapali! Gdzieś dodatkowo czytałem, że Prokuratura nie była w stanie udzielić informacji ile pieniędzy od mafiosów odzyskano! Mają się zapewne z pyszna dziewczyny i chłopaki z dochodzeniówki, którzy walczą z hazardem i nie dość, że "zabezpieczyli" nielegalny automat to jeszcze im każą szukać tego co go tam wstawił!:D:D:D
Jeśli to sarkazm w stosunku do dochodzeniówki to słaby ... #Kaszub99 chodź do DŚ potrzeba nam takich fachowców
 
Czego się spodziewać jeśli przeciętna sprawa vatowska trwa 7-10 lat. Pokazuje to również, że ta służba niedługo się zdematerializuje i w końcu będzie normalnie, emeryci odejdą na emeryturę, młodzi pójdą do innych służb, ci co jeszcze wierzą w ten dziki twór będą lizać wiadomo co, aż w końcu wszystkich celników zastąpią niezastąpieni urzędnicy skarbówki i będzie ,,normalność"
 
No proszę sytuacja robi się ciekawa.
Może to właściwy czas żebyśmy przedyskutowali, czy możemy coś na tym ugrać,
jeżeli zacznie się nawalanka polityczna o vat, a oczy mediów zwrócą się w kierunku mf,
być może jest szansa na zwrócenie uwagi na nasze postulaty.
niestety , powyższą trafną uwagę wykorzystał ktoś z dawnego uks, zlikwidowani przez banasia celnicy nie mają głosu i jaj
 
Buahaha i znów w TVPInfo spektakularna akcja CBŚ i KAS, a jakiś, mały, niezbyt lotny radek myśli, że to przypadek xd Gdyby, dzieciaczyna rozumiał cokolwiek, z otaczającego go świata, to wiedziałby, iż polityka, to nic innego jak permanentne zarządzanie kryzysem. Wykpił moją sugestię, a ja tylko poczekałem, i kpię z niego teraz 😁
Zatem jestem szerlokiem, powiedział radek, intelektualnie specjalny przypadek XD
 
Ostatnia edycja:
radekprawny
myślę że mówisz o artykule w Rzeczp., no widać ewidentnie że tajnym informatorem dziennikarza jest były UKS;) Zgadzam się z tezą że prokuratura nie w nas partnera w prowadzonych śledztwach vatowskich, ale trzeba jasno i wyraźnie powiedzieć że to nie jest kwestia naszych kadr (teza że uks miał świetnych fachowców, których teraz brak mija się z prawdą, obecnie w dochodzeniowo-śledczym jest wiele ogarniętych osób, inną kwestią jest ich odpowiednie zmotywowanie i docenienie ich pracy co szwankuje).
To że prokuratura nie ma w nas partnera to wynik reformy, tego że SCS nie jest samodzielna a jest częścią KAS i wynikającego tego bałaganu.
Zobaczcie że na razie, media i opozycja uderzają jedynie w rząd i prokuraturę, a mf siedzi sobie cicho, i liczy że niezauważony przeczeka całą awanturę;)
 
Słuchajcie a może my napiszemy list do Prezesa, pisanie do naszej szefki nie wiele daje, to może w końcu zwróćmy się do osoby naprawdę decyzyjnej w tym państwie :p;)
 
Back
Do góry