• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Blokada środków

Pan Tadeusz Kościński

Minister Finansów

Funduszy i Polityki Regionalnej



Szanowny Panie Ministrze.



Na podstawie otrzymanej informacji, że Ministerstwo Finansów wystosowało pismo/polecenie do Dyrektorów Izb Administracji Skarbowej dot. wstrzymania/zablokowania środków finansowych przeznaczonych na wypłaty dodatków zadaniowych i dodatków specjalnych w IV kwartale 2020 roku oraz wypłaty środków finansowych z § 19 klasyfikacji budżetowej tj. 3% odpis na nagrody, Zarząd Główny ZZ CELNICY PL wnioskuje o udzielenie odpowiedzi na podstawie art. 1 ust. 1, art. 2, art. 3 ust. 1 i 2, art. 4 i art. 6 ustawy z dnia 6 września 2001 roku o dostępie do informacji publicznej na nw. pytania:

na jakiej podstawie prawnej zostało wydane ww. polecenie?

które z ww. środków zostały zablokowane dla poszczególnych IAS?

kto jest odpowiedzialny za podjęcie ww. decyzji?

Przekazanie informacji o kwotach wypłaconych nagród w departamentach KAS w ministerstwie oraz dodatków w 2019r i 2020r z podaniem:

stanowiska pracownika/funkcjonariusza,

komórki organizacyjnej,

kwoty nagrody,

kwoty dodatku (wg. rodzajów),

daty wypłaty

W ocenie Związku środki z oszczędności powinny zostać wypłacone pracownikom i funkcjonariuszom w postaci dodatków zadaniowych, specjalnych, nagród 3% odpis, bądź dodatkowych nagród.

Apelujemy do Pana Ministra o pozostawienie środków w dyspozycji Dyrektorów IAS. Na poziomie jednostek są już poczynione uzgodnienia ze Związkami Zawodowymi co do rozdysponowania tych środków i te zasady muszą być respektowane jako prawo obowiązujące w sytuacji barku realizacji skutkujące roszczeniami. W okresie epidemii funkcjonariusze i pracownicy musieli wykonywać zwiększoną liczbę obowiązków spowodowanych nieobecnością sporej grupy współpracowników z powodu choroby COVID-19, kwarantanny, izolacji lub opieki nad dziećmi oraz nałożonymi dodatkowymi zadaniami spowodowane wakatami.

Niejednokrotnie wymagało to pracy w nadgodzinach, za które nie otrzymali świadczenia. Na to nakładały się liczne utrudnienia związane/spowodowane koniecznością izolacji pracowników, przenoszeniem itp. Dzięki temu przedsiębiorcy mogli płynnie otrzymać zwroty podatku czy pomoc państwa.

Zachowano ciągłość dostaw i odpraw na wszystkich oddziałach celnych i przejściach granicznych oraz komórkach kontroli rynku, realizacji. Wielu pracowników i funkcjonariuszy wykonuje zadania w bezpośrednim zagrożeniu zakażeniem. W SCS nie ma 100% odpłatności w okresie choroby/ kwarantanny spowodowanej warunkami służby. Już w ubiegłym roku wystąpiły problemy z regulacją wypłat środków w związku z ogromną ilością nadgodzin funkcjonariuszy na przejściach granicznych. Wielokrotnie Pani Minister Szef KAS zapewniała środowisko o wprowadzeniu czynników motywacyjnych. Jak pracownicy i funkcjonariusze mają poważnie traktować takie zapewnienia skoro działania idą w odwrotnym kierunku tj. pogorszenia warunków pracy/służby oraz wypłaty należnych świadczeń.



Z Poważaniem:

Przewodniczący

ZZ Celnicy PL

Sławomir Siwy
 

Attachments

  • celnicy112-20-pismo ws. cofniętych środków MF.doc
    88 KB · Wyświetleń: 715
Jest już też pomysł na zagospodarowanie premii przyszłorocznych. Tygrysy Europy same się wyżywią.
Ciągną nas (Polskę) na dno.....
 
Żeby nie kusiło.....
1607107667210.jpeg
 
Żeby nie kusiło.....
Sorry, że ośmielę się wypowiedzieć.
DOPÓKI ten pan będzie ministrem finansów to już nawet na ryż dla Premiera nie zarobimy.
Pora najwyższa "zdetronizować speca od oszczędzania"😤, sentencja: "róbta co chceta":mad:
 
Ciągną nas (Polskę) na dno.....
Nie traćmy nadziei. Premier jest wybitnym specjalistą od planów B. Banaś do tej pory nie może się pozbierać i ma zawroty głowy jak gania do Piekielnika państwową limuzyną.
 
Nie traćmy nadziei. Premier jest wybitnym specjalistą od planów B. Banaś do tej pory nie może się pozbierać i ma zawroty głowy jak gania do Piekielnika państwową limuzyną.
Tak, wprowadzili po roku, całkowicie nas uziemili 😤
 
Ostatnia edycja:
Nie traćmy nadziei. Premier jest wybitnym specjalistą od planów B. Banaś do tej pory nie może się pozbierać i ma zawroty głowy jak gania do Piekielnika państwową limuzyną.

Mam nadzieje, że premier i pis poradzi sobie z kryształem , a my wszyscy zobaczymy
kim naprawdę był ku.......... banaś .
 
Z sympatii zerknąłem na zaprzyjaźnione forum. A tam w podobnym temacie rozgorzała dyskusja, czy są potwierdzone dowody na bohaterstwo gejów. Przecież całkiem niedawno wielki i bogobojny patriota z zaprzyjaźnionego kraju po grubej imprezie na 25 chłopa próbował jeszcze spuścić się po rynnie. Co Wy tam internetu nie macie? Jakich mocniejszych dowodów potrzebujecie?
 
Mam nadzieje, że premier i pis poradzi sobie z kryształem , a my wszyscy zobaczymy
kim naprawdę był ku.......... banaś .
Artykuł o planie B wobec Banasia jest z 2019 r. Teraz jest plan B na weto budżetu UE. Alternatywą dla europejskiego planu odbudowy po pandemii jest rządowy plan ocalenia narodowego, albo jakoś podobnie. Znowu niestety żyjemy w ciekawych czasach. Oby nie w przełomowych, bo nasze dzieci nam tego nie wybaczą.
 
Artykuł o planie B wobec Banasia jest z 2019 r. Teraz jest plan B na weto budżetu UE. Alternatywą dla europejskiego planu odbudowy po pandemii jest rządowy plan ocalenia narodowego, albo jakoś podobnie. Znowu niestety żyjemy w ciekawych czasach. Oby nie w przełomowych, bo nasze dzieci nam tego nie wybaczą.
Fakt, co rok nowy plan B, środki "unijne" pokryją "w majestacie prawa i covid-u" naszymi trzynastkami i jak
zabraknie to obcięciem albo zamrożeniem płac ( do wyborów oczywiście) 😤
p.s. czy to B to skrót od nazwiska pomysłodawcy ...Banaś nadal w grze?
 
Tylko poźniej bez biadolenia, że kasjerki z Biedronki zarabiają relatywnie więcej niż wystraszeni urzędnicy (żeby nie było, nie mam nic przeciwko kasjerkom). Obawiam się, że na cięciu nagród się nie skończy, jak nie chce się ruszyć czterech liter.

 
Sławku - jesteś naszym przewodniczącym
Daj hasło - tego oczekujemy
Lub informacje...co robimy
Brak informacji prowadzi jedynie do "przepychanek słownych" i podziałów miedzy nami.
Kiedyś byleś liderem....polityka przeszkadza, aby było tak nadal?
Kiedyś polityki nie było - był zryw ..... i dzięki tym zrywom "coś ugraliśmy" - m.in. dzięki Twojej postawie
Jestem od samego początku CELNIKÓW.PL - co się zmieniło, że nie mamy lidera?, że lider czeka na ruch oddolny, bez wskazówek postępowania?
Kiedyś to było możliwe, bo nie było tak nprawde nikogo kto za nami stawał
Teraz oczekujemy przywództwa...
Kontaktowalem się z lokalnymi przedstawicielami ZZ - brak informacji
My - chemy....czekamy na lidera który poprowadzi (jak kiedyś)
Jestem stary - czy to jeszcze możliwe, czy czekamy aż z nami zrobią co tylko chcą - bez naszej reakcji.??
 
Ostatnia edycja:
Nie macie pojęcia jak ja się cieszę że jestem już na emeryturze i nie muszę się wku***iać że mi ktoś przed świętami zabrał nagrodę,premię czy jakaś inną jałmużnę, :giggle:(y)🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳.

PS. wszystkim tym decydentom życzę, aby pod choinę dostali taczki, wszyscy wiemy po co .........😏😏😏
Nie zabrał tylko zablokował, żeby nie kusiło. A któż dzisiaj nie ma pokus? Nagrody są tylko wstrzymane, a środki przeznaczone na szczepionki. Dobra informacja jest taka, że jeżeli nie będzie chętnych na 40 mln dawek, to w grudniu przyszłego roku pracownicy budżetówki będą mogli odebrać wszystko w szczepionkach. Będą ograniczenia - wiaderko 5 litrów na głowę.
 
Nie zabrał tylko zablokował, żeby nie kusiło. A któż dzisiaj nie ma pokus? Nagrody są tylko wstrzymane, a środki przeznaczone na szczepionki. Dobra informacja jest taka, że jeżeli nie będzie chętnych na 40 mln dawek, to w grudniu przyszłego roku pracownicy budżetówki będą mogli odebrać wszystko w szczepionkach. Będą ograniczenia - wiaderko 5 litrów na głowę.
To szczepionki nie będą "domięśniowe":cry:. Szkoda "strzykawy" będą niepocieszone;).
 
Back
Do góry