• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Będą podwyżki w budżetówce, ale nie dla wszystkich. Związkowcy podzieleni w sprawie protestów

Część związkowców ogłasza sukces​

Jednak NSZZ Solidarność twierdzi, że warunki przedstawione przez związkowców zostały niemal wypełnione. Chodzi o 12 proc. podwyżki w sferze budżetowej w 2022 roku. Przewodniczący Piotr Duda uważa, że rząd już niemal całkowicie spełnił postulaty związkowców.
 
#WPM2021
Chyba czas nadszedł już, by się przyłączyć....



 

Część związkowców ogłasza sukces​

Jednak NSZZ Solidarność twierdzi, że warunki przedstawione przez związkowców zostały niemal wypełnione. Chodzi o 12 proc. podwyżki w sferze budżetowej w 2022 roku. Przewodniczący Piotr Duda uważa, że rząd już niemal całkowicie spełnił postulaty związkowców.
 
Taka ciekawostka:

Projekt podatkowego Polskiego Ładu (projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw - druk sejmowy nr 1532) przewiduje wprowadzenie ulgi podatkowej (odliczenie od dochodu - projektowany art. 26 ust. 1 pkt 2c PIT) dot. zapłaconych na rzecz związku zawodowego składek członkowskich z limitem odliczenia w wysokości 300 zł rocznie. Odliczenie miałby być dokonywane w zeznaniu rocznym.
Preferencja podatkowa miałaby zastosowanie od składek członkowskich płaconych od 1.01.2022 r.

Źródło: https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/druk.xsp?documentId=A8566521AD17EECEC125874A006F1417
 
Ważą się losy naszych podwyżek, tworzy się nowy kształt naszych przepisów emerytalnych, w całej budżetówce wrze, zawiązują się akcje protestacyjne

Piękne Tatry...











P.S. Szkoda, że nie mogę śledzić strony na fb "KAS ta prawdziwa oddolna"

Nie do końca jest taka oddolna, skoro mój post, nie łamiący regulaminu, nie został dopuszczony przez admina, a ja sam zostałem z tej oddolnej grupy wyrzucony

Nie sądzę żeby usuwającym mnie był ktoś oddolny

Czy ten post, powściągliwy i nie łamiący regulaminu, zostanie usunięty a ja znowu zbanowany ?

Za klasykiem: "O tempora! O mores!"

To taka drobna dygresja (wyjaśnienie dla osoby oceniającej post jako moderator)
 
Ostatnia edycja:
Ważą się losy naszych podwyżek, tworzy się nowy kształt naszych przepisów emerytalnych, w całej budżetówce wrze, zawiązują się akcje protestacyjne

Piękne Tatry...











P.S. Szkoda, że nie mogę śledzić strony na fb "KAS ta prawdziwa oddolna"

Nie do końca jest taka oddolna, skoro mój post, nie łamiący regulaminu, nie został dopuszczony przez admina, a ja sam zostałem z tej oddolnej grupy wyrzucony

Nie sądzę żeby usuwającym mnie był ktoś oddolny

Czy ten post, powściągliwy i nie łamiący regulaminu, zostanie usunięty a ja znowu zbanowany ?

Za klasykiem: "O tempora! O mores!"

To taka drobna dygresja (wyjaśnienie dla osoby oceniającej post jako moderator)
Mam nadzieję, że nie zostanie.

Cóż, przykra sprawa. Są widać rzeczy ważne i ważniejsze.
Dobrze, że na posterunku został pełen werwy zarząd, chyba że też maszeruje...
 
Ludzie o czym wy piszecie i o co się ciskacie, skoro chęć protestu wyraziły jedynie 324 osoby. Nie wiem i nie chce wiedzieć, ile z tych osób to emeryci. Z tego widać, że większość ma w tylnej części ciała protest, najlepiej żeby kolega/koleżanka afiszowała się swoim wizerunkiem na proteście, a on/ona przytuli podwyżkę. Przykre, ale prawdziwe. Jak wyglądamy jako urzędnicy/funkcjonariusze skoro nie potrafimy ruszyć ....... we własnej sprawie. Tyle w temacie, a skakanie sobie do gardła, kto jest winny, żenujące.
 
Ostatnia edycja:
Jakby to była partia, to przewodniczący zostałby zmieniony, a co najmniej tłumaczyłby się z takich wyników.
W ZZ winni są jego członkowie. Może to nie ich wina tylko to, że terenowe struktury niespecjalnie dbają o klimat do walki. Bez podziału na członków i nieczłonków ZZ.
 
Ostatnia edycja:
Ludzie o czym wy piszecie i o co się ciskacie, skoro chęć protestu wyraziły jedynie 324 osoby. Nie wiem i nie chce wiedzieć, ile z tych osób to emeryci. Z tego widać, że większość ma w tylnej części ciała protest, najlepiej żeby kolega/koleżanka afiszowała się swoim wizerunkiem na proteście, a on/ona przytuli podwyżkę. Przykre, ale prawdziwe. Jak wyglądamy jako urzędnicy/funkcjonariusze skoro nie potrafimy ruszyć ....... we własnej sprawie. Tyle w temacie, a skakanie sobie do gardła, kto jest winny, żenujące.

Należałoby zadać pytanie z jakiej przyczyny tylko 324 osoby?

Bo przecież nie dlatego, że pozostali są zadowoleni...

Co takiego odebrało ludziom wiarę w moc protestu i chęć udziału w nim...
 

Taką propozycję podwyżek usłyszeli wczoraj policjanci.Myślę że jak ona przejdzie / bo policjanci chcą wywalczyć więcej / to załapią się na nią SG i Strażacy oraz służba więzienna.A SCS będzie mogła tylko o takiej podwyżce pomarzyć bo jest w burdelkasie razem ze skarbowcami którym się wszystko należy na równi z celnikami.
 

Taką propozycję podwyżek usłyszeli wczoraj policjanci.Myślę że jak ona przejdzie / bo policjanci chcą wywalczyć więcej / to załapią się na nią SG i Strażacy oraz służba więzienna.A SCS będzie mogła tylko o takiej podwyżce pomarzyć bo jest w burdelkasie razem ze skarbowcami którym się wszystko należy na równi z celnikami.
I dobrze. Pseudo służby dostają pseudo podwyżki i to jest prawidłowość.

Leśnicy się szybko ogarnęli, że nigdy nie będą służbą i radzą sobie coraz lepiej nie będąc służbą.

To było pół humorystycznie.
 
I dobrze. Pseudo służby dostają pseudo podwyżki i to jest prawidłowość.

Leśnicy się szybko ogarnęli, że nigdy nie będą służbą i radzą sobie coraz lepiej nie będąc służbą.

To było pół humorystycznie.
U leśników też "wyodrębniono" Straż ze Służby Leśnej ...To było pół humorystycznie.
 
Ostatnia edycja:
Rząd planuje w trzecim kwartale nowelizację budżetu państwa na 2021 rok - wynika z wykazu prac Rady Ministrów. Wyjaśniono przy tym, że nowela ma związek z dobrą sytuacją budżetową. Ponadto rząd planuje dodatkowe działania proinwestycyjne oraz zwiększenie środków na wynagrodzenia w budżetówce.

 
Rząd planuje w trzecim kwartale nowelizację budżetu państwa na 2021 rok - wynika z wykazu prac Rady Ministrów. Wyjaśniono przy tym, że nowela ma związek z dobrą sytuacją budżetową. Ponadto rząd planuje dodatkowe działania proinwestycyjne oraz zwiększenie środków na wynagrodzenia w budżetówce.

TO odliczanie czas zacząć...zostało 10 dni, które wstrząśnie KASem:sleep:
 
Back
Do góry