• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Banaś wrócił do pracy. Wydał oświadczenie (http://www.tvn24.pl)

Podpowiadamy politykom, bo rzekomo politycy wszystkich opcji chcą odwołania Prezesa NIK, gdyż wg mediów, to że wrócił, a nie podał się do dymisji, jest woltą wobec kierownictwa PiS.
Jeżeli tak faktycznie jest to wystarczy zwołać Sejm i postawić MB przed Trybunałem Stanu. Wtedy kadencja Prezesa NIK wygasa, gdy TS orzeknie o zakazie zajmowania przez Niego funkcji. Proste, to jest test dla polityków wszystkich opcji.

Prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś powrócił do wykonywania obowiązków, zakończył urlop bezpłatny - poinformowała w czwartek rzeczniczka prasowa NIK Ksenia Maćczak. Wydał również oświadczenie. Stwierdził w nim, że będzie "przeciwstawiał się wszelkim próbom ataku na jego osobę jako Prezesa Najwyższej Izby Kontroli". (http://www.tvn24.pl)

 
Ostatnia edycja:
Prezes NIK odpowiada przed TS za naruszenie konstytucji i ustaw w związku z pełnioną funkcją. Za przestępstwa pospolite i skarbowe odpowiada w normalnym trybie. Sejm może wyrazić zgodę na pociągnięcie go do odpowiedzialności karnej i pozbawienie wolności. Najpierw swoje musi zrobić prokuratura.
 
Rozumiem. To jest jednak kwestia woli politycznej. Jeżeli wchodzi w to także okres, gdy był Min.Fin. to byłoby łatwiej. Nie wiem czy naruszył ustawy lub Konstytucję jako Min.Fin. czy Prezes NIK w związku ze swoją funkcją. Nie mam podstaw, by tak twierdzić, ale poznałem MB jako Szefa KAS i wiem jak działał, jak traktował ustawy(są np. pisma polecające ucywilnienie bez odnoszenia się do przesłanek ustawowych, gdyż wskazujące na miejsce pełnienia obowiązków). Szkoda, że nie można postawić MB przed TS za działalność jako Szef KAS.
 
... Nie mam podstaw, by tak twierdzić, ale poznałem MB jako Szefa KAS i wiem jak działał, jak traktował ustawy(są np. pisma polecające ucywilnienie bez odnoszenia się do przesłanek ustawowych, gdyż wskazujące na miejsce pełnienia obowiązków).
Czy takie dokumenty można pozyskać ? To dobry dowód w sprawach o ucywilnienie uruchomionych w lipcu.
 
Back
Do góry