• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Art.15a - odpowiedź MF

Publikujemy pismo MF stanowiące odpowiedź na wystąpienie ZZ Celnicy PL w sprawie art.15a po Komisji ds. Petycji, która nie przyjęła odpowiedzi na Dezyderat w tej sprawie i oczekuje na stanowisko Rządu.
 

Attachments

  • Pismo Ministra Finansów do ZZ Celnicy (2)-1.pdf
    198,3 KB · Wyświetleń: 2 019
  • celnicy90-20-do MF art.15a Komisja ds. petycji.pdf
    187,4 KB · Wyświetleń: 884
Czy ktoś widział to pismo z 27 marca 2020r. Co to ministerstwo fajansu znowu kombinuje? W Służbie Celnej ma być takie samo rozwiązanie 15a jak w innych służbach i wszystko w temacie.
byle nie takie jak ostatnia propozycja MSWiA
Pełna zgoda, tyle tylko, że mam nadzieję, że policjanci odrzucą tą propozycję rządu jako niedorzeczną. A jeśli chodzi o Służbę Celną to istnieje niebezpieczeństwo, że to popier......ne ministerstwo będzie chciało nas oszukać tak jak przy dodatku 1,5 tys i 2,5 tyś.
 
Ostatnia edycja:
Publikujemy pismo MF stanowiące odpowiedź na wystąpienie ZZ Celnicy PL w sprawie art.15a po Komisji ds. Petycji, która nie przyjęła odpowiedzi na Dezyderat w tej sprawie i oczekuje na stanowisko Rządu.

Sławku ta odpowiedź, to tylko "odpowiedź dla odpowiedzi" z której nic nie wynika.
Wobec powyższego należałoby zapytać konkretnie jakież to różnice w zniesieniu tegoż artykułu 15a spowodowały odmienne stanowiska MF-u i MSWiA. Dopóki nie będziemy znać szczegółów to nie mamy nad czym dyskutować.

PS.
Jeżeli masz wiedzę na ten temat to proszę podziel się z nami i zróbmy coś w tym kierunku nim będzie za późno.:unsure:
Ta sprawa jest już teraz priorytetem (dla związku i nie tylko) ponieważ ma być w listopadzie potkanie na którym zostanie dyskutowany projekt ustawy odnośnie zniesienia lub zmiany art. 15a.

Strona związkowa uzyskała zapewnienie o przedstawieniu tej propozycji w formie pisemnej (projekt zmiany ustawy). Minister Wąsik zobowiązał się, że taki projekt zostanie przedstawiany stronie społecznej.

Czy nam też. ???????????

Link do komunikatu:

https://nszzp.pl/aktualnosci/komuni...stawionej-na-spotkaniu-w-dniu-25-wrzesnia-br/
 
Ostatnia edycja:
Basic, ,myślę, że stanowisko MF zostało jasno wyartykułowane. " ...... Argumenty Ministra Finansów w zakresie pozostawienia obecnych regulacji art. 15a dotyczących obliczania emerytur policyjnych wyłącznie w oparciu o przebyte przez funkcjonariusza okresy służby, zostały ujęte w piśmie Ministra Finansów z dnia 27 marca 2020 r. skierowanym do MSWiA. " Mnie osobiście argumenty rzeczkowskiej nie interesują.
 
@jakubek40- mnie najbardziej boli fakt, że zarówno Walczak jak i Rzeczkowska wywodzący się z cła tak dużo złego robią dla środowiska z którego się wywodzą.
Mam inne zdanie ale nieco zbieżne. Nadinsp. Walczak działał i był wiarygodny. Ja ufałem. W tej chwili całe Ministerstwo Finansów NIC NIE ZNACZY. Powtórzę ale to jest moje zdanie i w mojej ocenie CAŁE MINISTERSTWO FINANSÓW jeżeli chodzi o głos w Rządzie NIC NIE ZNACZY.
 
Falcon, oczywiście masz prawo do swojego zdania ale napisz mi co takiego zrobił dla nas Walczak? Czy wiesz, że był w otoczeniu Banasia od samego początku? Czy wiesz, że przyłożył swoją rękę do pseudoreformy ?
 
Falcon, oczywiście masz prawo do swojego zdania ale napisz mi co takiego zrobił dla nas Walczak? Czy wiesz, że był w otoczeniu Banasia od samego początku? Czy wiesz, że przyłożył swoją rękę do pseudoreformy ?
Wiem. Niestety. Niemniej to co się teraz dzieje to szok. Ale mój wpis dotyczył braku znaczenia MF w Rządzie. MF nie ma temacie SCS NIC DO GADANIA.
 
Falcon, oczywiście masz prawo do swojego zdania ale napisz mi co takiego zrobił dla nas Walczak? Czy wiesz, że był w otoczeniu Banasia od samego początku? Czy wiesz, że przyłożył swoją rękę do pseudoreformy ?
Wiem. Niestety. Ale to co się teraz dzieje to szok. Ale mój wpis dotyczył braku znaczenia MF w Rządzie.

Ja nie wiem co się dzieje - tak naprawdę - i chyba niewielu z nas się tej prawdy domyśla. Obawiam się jednak, że Sławek nadal posiada dla szefowej zbytnie zaufanie i wciąż wierzy w jej dobre intencje. Chyba, że wie duuużo więcej ...
 
Ja nie wiem co się dzieje - tak naprawdę - i chyba niewielu z nas się tej prawdy domyśla. Obawiam się jednak, że Sławek nadal posiada dla szefowej zbytnie zaufanie i wciąż wierzy w jej dobre intencje. Chyba, że wie duuużo więcej ...
Moim zdaniem SKAS ma dobre intencje. Niemniej ani Szefowa ani MF nie ma JAKIEJKOLWIEK siły przebicia w Rządzie w tematach dotyczących SCS. Ponadto uważam iż w samym MF My czyli SCS mamy wielu wrogów ,jest tam wiele osób które Nam nie sprzyjają. To nie MSWiA. To ministerstwo cywilne i służba mundurowa nie znajduje tam zrozumienia. Niemniej jednak są w MF osoby które to rozumiejąi chwała im za to lecz większość MF-u tego nie ogarnia. Zaznaczam- to tylko moja pełna goryczy prywatna opinia do której mam prawo. Pozdrawiam wszystkich.
 
Ostatnia edycja:
Żeby zgodzić się na SKAS trzeba mieć jaja, jak się ich nie ma to nie powinno się przyjmować takiego stanowiska. Jakbyśmy nie oceniali ministra Kapicy to realizował konsekwentnie swój cel, miał dostęp do szefa rządu. A dzisiejsze kierownictwo KAS gra tak jak mu zagrała Emilewicz czy też bankier Kosiński. Nie bardzo widzę u Rzeczkowskiej pomysłu na służbę, nie bardzo widzę pomysłu na politykę kadrową itd.
 
Moim zdaniem SKAS ma dobre intencje. Niemniej ani Szefowa ani MF nie ma JAKIEJKOLWIEK siły przebicia w Rządzie w tematach dotyczących SCS. Ponadto uważam iż w samym MF My czyli SCS mamy wielu wrogów ,jest tam wiele osób które Nam nie sprzyjają. To nie MSWiA. To ministerstwo cywilne i służba mundurowa nie znajduje tam zrozumienia. Niemniej jednak są w MF osoby które to rozumiejąi chwała im za to lecz większość MF-u tego nie ogarnia. Zaznaczam- to tylko moja pełna goryczy prywatna opinia do której mam prawo. Pozdrawiam wszystkich.
Przypomnieć MF o jego obowiązkach....niech stanie na głowie i wymusi zrównanie uprawnień
"służb mundurowych" w zakresie "podstawowych" składników uposażeń i uprawnień emerytalnych,
jak sam nie potrafi "poprosić" kogo trzeba, to niech poprosi o wsparcie ZZ...pomożemy;)
ale może boi się "wykazać":unsure:
 
Back
Do góry