• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Arkusz do wyliczenia emerytury funkcjonariusza SCS- aktualizacja 2019r

W załączeniu publikujemy kalkulator do wyliczenia orientacyjnej emerytury funkcjonariuszy SCS wraz z przykładem wypełnienia.

Jak nas informują funkcjonariusze, którzy korzystali z kalkulatora i otrzymali decyzje emerytalne, różnica w wyliczeniu emerytury z pomocą kalkulatora to kilka złotych.
 

Attachments

  • Kopia Ustalenie emerytury art 18f_przykład.xls
    57 KB · Wyświetleń: 11 829
  • Ustalenie emerytury art. 18f_2019_04.xls
    49 KB · Wyświetleń: 11 027
Prosząc o aktualizację kalkulatora chodziło mi o to, aby w 2019 r. poprawić kwotę bazową, na 1701,09 a współczynnik kwoty bazowej, na 3,39. To są dane do obliczania emki w 2019 r.
W 2020 r. powinno być: kwota bazowa 1803,16 a współczynnik kwoty bazowej: 3,6 - wersja pesymistyczna lub 3,8 - wersja optymistyczna.
Kwota netto emerytury (do łapki) = 82,76% x kwota brutto.
Pozdrawiam wszystkich emerytów no i oczywiście Sławka, dzięki któremu jesteśmy teraz po tej stronie mocy :D(y)
 
Nie można nic wstawić ponieważ nie ma jeszcze ani podwyżek ani rozporzadzenia o wielokrotności kwoty bazowej.
Zresztą do emerytury licza sie pełne lata kalendarzowe a 2020 dopiero się zaczął, więc nie ma pośpiechu.
Ale jeśli kroś chce "na roboczo" przewidzieć swój tegoroczny mnożnik to może sobie przecież wstawić do kalkulatora odpowiednie dane.
 
Myślę, że jednak liczą się lata i pełne miesiące.

Wysłane z mojego BLN-L21 przy użyciu Tapatalka
art 5 ust 1a Podstawę wymiaru emerytury funkcjonariusza Służby Celnej lub funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej stanowi średnie uposażenie należne funkcjonariuszowi przez okres kolejnych 10 lat kalendarzowych, wybranych przez funkcjonariusza. Przepisy art. 18f ustalanie podstawy wymiaru emerytury ust. 2, 3 i 5 stosuje się odpowiednio.
wiki - Rok kalendarzowy w kalendarzu gregoriańskim rozpoczyna się 1 stycznia o 00:00 i kończy wraz z końcem doby przypadającej na 31 grudnia.
 
Ok. Moja pomyłka. Miałem na myśli wysługę procentową za czas służby, a pytanie było o wskaźnik za 2020 rok.

Wysłane z mojego BLN-L21 przy użyciu Tapatalka
 
Może ktoś wie jakie jest przeciętne uposażenie w 2021 które trzeba wpisać do kalkulatora? i jak poprawnie liczyć rok 2017 - bo nie wydaje mi sie by kalkulator robił to poprawnie
 
Może ktoś wie jakie jest przeciętne uposażenie w 2021 które trzeba wpisać do kalkulatora? i jak poprawnie liczyć rok 2017 - bo nie wydaje mi sie by kalkulator robił to poprawnie
Takie jak w zeszłym roku czyli 6581,53 zł. (nie zmieniło się rozporzadzenie o wielokrotnosci kwoty bazowej)
2017 rok jest specyficzny, ponieważ średnie uposażenie zmieniło się w trakcie roku, stąd ten podział. Można pominąć te rubryki częściowe i wpisać wszystko do ostatniego wiersza sumującego rok 2017
 
Back
Do góry