• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

APEL!!!

"Zgodnie z głosem wielu funkcjonariuszy, który dociera z pewnością także do Was, apeluję o przystąpienie do wspólnej skoordynowanej akcji protestacyjnej."

Nysa, dnia 21.10.2010r..

Nr: ZZ Celnicy PL – 88/2010

Przewodnicząca Zrzeszenia ZZSC
Pani Barbara Smolińska

Przewodniczący ZZSNP i A
Pan Mirosław Sałata

Przewodniczący federacji ZZSC
Pan Jacek Staniszewski

APEL

Szanowna Koleżanko i Koledzy.

Jak powszechnie wiadomo, Szef SC siłowo wdrożył zarządzenie w sprawie dokonywania opisu i wartościowania stanowisk służbowych f.c., podobnie jak wcześniej wiele innych aktów prawnych.

W środowisku pracowniczym zawrzało.

Wiem, że nie muszę Wam tłumaczyć, jak szkodliwe dla formacji jest rzeczone zarządzenie. Powyższe przerabialiśmy w procesie „konsultacji”

Jednocześnie, Pan Minister J.Kapica, po raz n-ty zakpił z środowiska pracowniczego, gdyż my wszyscy wyrażając głos funkcjonariuszy, odrzuciliśmy jednomyślnie ten niebezpieczny akt prawny.
Zgodnie z głosem wielu funkcjonariuszy, który dociera z pewnością także do Was, apeluję o przystąpienie do wspólnej skoordynowanej akcji protestacyjnej.
Nie włączajcie się w fikcyjne na tym etapie rozmowy, na które zaprasza Was Szef SC.

Wartościowanie w roku bieżącym jest ograniczone przez art.222 ust.2 ustawy o SC. Proces ten może być bezprawny, o czym został poinformowany Prokurator Generalny.


Z pozdrowieniem:
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
Sławomir Siwy
 
Jestem za duże ZA. Teraz jest dobry okres na zablokowanie granicy, idą święta ruch się zwiększa i szybko będą musieli usiąść do rozmów. Niech zobaczy kochana UE co się dzieje w Polskim cle. Jestem za strajkiem. Pierwszy idę na zwolnienie lekarskie.
 
Jestem za każdą, prawem dopuszczalną, formą protestu i zwrócenia uwagi czynników decyzyjnych na dotychczasowe dokonania ekipy mianująco - wartościującej, która teraz szykuje sobie dobrze płatne posadki.
 
Panie Sławku,czy inne związki odezwały się? Czy wszyscy związkowcy są gotowi usiąść przy jednym stole i podjąć konkretne decyzje w sprawie szkodliwego zarządzenia SSC?Jeśli teraz przewodniczący związków nie porozumieją się (i to natychmiast) w sprawie wspólnej akcji to wróżę im rychły koniec.
 
Czyli wniosek jest jeden ONI (przydupasy) są zadowoleni z wartościowania i mają nas w du..e do bani z takimi związkami ale czego można wymagać jak w IC Olsztyn w zarządzie siedzą sami kierownicy i naczelnicy banda lizusów....
 
W sprawie protestu nie liczyłbym na inne federacje związkowe.Pan Sałata czy pan Staniszewski maja takie pensje, że nie muszą protestować.Raczej będą nas zniechęcać.
Całe to wartościowanie sprowadza wszystkich funkcjonariuszy poniżej poziomu byłych cywili jeśli chodzi o wiedzę.Może to miało ich dowartościować:)Po co wszystkie nasze kursy i szkolenia jak i tak zrobiono z nas debili na pierwszej linii frontu.Ostatnio te 3 federacje się dogadały by resztę funkcjonariuszy zwartościować do zarobków.Mądry pomysł-będzie armia specjalistów.
Mam nadzieję ze dojdzie do tego protestu i szlachta kierownicza która liczy na kasę przekona się ze bez nas jej nie powinna dostać.....Inni też chcą godziwie zarabiać...

Pozdrawiam
 
Back
Do góry