APEL DO ŚRODOWISKA - KORONAWIRUS!

Koleżanki i Koledzy!

ZZ Celnicy PL apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności w bezpośrednich kontaktach w trakcie kontroli. Zachowajcie środki bezpieczeństwa zwłaszcza przy obsłudze osób przybywających z zagranicy na przejściach granicznych wewnętrznych i na wszystkich granicach zewnętrznych, na drogach, ale również na oddziałach wewnętrznych. Jeżeli musicie obsługiwać dokumenty, które są bez kwarantanny to używajcie rękawiczek, odkażajcie biurka, klamki, włączniki, słuchawki telefonów, przyciski na kopiarkach itp. niezależnie od tego, co robią pracownicy obsługi. Ostrożności nigdy za wiele.

Przedstawiciele naszego związku współpracują z dyrektorami wielu izb w zapewnieniu bezpieczeństwa funkcjonariuszom i pracownikom. Wielu z nich w tych dniach naprawdę staje na wysokości zadania. Wielu z naszych przewodniczących na miejscu sprawdza warunki w terenie, w tym z przedstawicielami Dyrektora. Jest natychmiastowa reakcja na to, co zgłaszamy i proponujemy i co Wy przekazujecie. Za co tym dyrektorom dziękujemy. Są też niestety, incydentalne wprawdzie, ale są, przypadki dyrektorów, którzy działają nieodpowiedzialnie.
Wszędzie też są niestety przypadki przełożonych, do których nie dotarło, że teraz priorytetem jest zdrowie i życie ludzi, a nie realizacja planu i statystyki, i że wirus nie respektuje munduru.

Brakuje jeszcze środków ochrony, chociaż sukcesywnie otrzymujemy informacje o kolejnych dostawach.

Zakupiliśmy maseczki jednorazowe, gogle, przyłbice, płyn odkażający, aby lokalnie dostarczyć tam, gdzie to niezbędne i zanim dotarły środki z Izby i o ile mieliśmy dostęp do takich produktów, choć niestety nie wszędzie było to możliwe.

Informujcie nas o przypadkach, gdzie potrzebna jest reakcja związku, ale także o rozwiązaniach, które warto polecić innym. W pierwszej kolejności kontaktujcie się z przewodniczącymi z waszych Izbach. Telefony są dostępne w zakładce KONTAKT na celnicy.pl

Na stronie Zarząd Główny Związku Zawodowego Celnicy PL https://www.facebook.com/CelnicyPl/?ref=bookmarks uruchamiamy swoistą kronikę zdarzeń tego szczególnego okresu. Proszę wstawiajcie relacje i zdjęcia nawet codziennie, aby udokumentować ten szczególny czas. Można tego dokonać wysyłając zdjęcia i opis zdarzeń na maila a_marciniec@wp.pl lub wrzucając w komentarzu pod tym komunikatem albo zamieszczając posty na naszej grupie na facebooku Krajowa Administracja Skarbowa - ta prawdziwa oddolna https://www.facebook.com/groups/859654510866914/?ref=bookmarks
DOŁĄCZ DO NAS!

NIE USTĘPUJEMY I TRWAMY NA STANOWISKACH!

Pozdrawiam
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
 

Komentarze

Do góry