• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
  Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

  Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
  Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
  Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
  Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

APEL DO FUNKCJONARIUSZY SCS!

Czołem Funkcjonariusze SCS
1700425420475.png


Koleżanki i Koledzy.

✔️
Zwracam się do Was z APELEM o działanie w bardzo ważnej dla każdego z Nas sprawie zawodowej
❗
🇵🇱

✔️
Jestem przekonany, że chcemy wszyscy, aby Nasza służba była w pełni profesjonalną i samodzielną formacją, jak każda inna służba mundurowa w Polsce, aby każdy z Nas był sprawiedliwie traktowany w skali kraju, abyśmy byli godziwie i należycie wynagradzani.

✔️
Trwanie w KAS blokuje możliwości rozwoju Naszej służby
❗
Nawet dodatki graniczne z tego powodu są wstrzymane, a także jest szerszy problem, aby uzyskać równe traktowanie służb mundurowych. To jak paranoja, ale wielokrotnie przekonaliśmy się, że tak niestety to działa.
✔️
Aby się od tego uwolnić niezbędne jest wyjście z KAS i utworzenie SCS, która będzie oparta prawnie na swojej ustawie pragmatycznej. Będzie odrębną formacją mundurową, jak inne służby w Polsce, z Komendą Główną, która ujednolici wszystko w skali kraju.

✔️
Ponieważ leży nam na sercu dobro naszej formacji i chcemy w niej służyć, wychodząc naprzeciw oddolnym postulatom funkcjonariuszy, przygotowaliśmy obywatelski projekt ustawy o SCS oraz zmianie niektórych innych ustaw.

✔️
Aby projekt został wniesiony do Sejmu i zaczął być procedowany, potrzebujemy min. 100 tys. podpisów
❗


Jest nas dość mało, dlatego każdy z nas powinien zebrać 20 podpisów, abyśmy wszyscy byli spokojni, że osiągniemy cel.

❗
ZWRACAM SIĘ Z APELEM
❗


Wydrukuj podpięty w komentarzu wykaz i zbierz 20 podpisów wśród swoich dorosłych bliskich i znajomych poza KAS, mogą być też oczywiście pracownicy KAS. Podpisać może każdy obywatel powyżej 18 roku życia mający prawa wyborcze.
Jeżeli zobaczysz, że idzie Ci dobrze, zbierz więcej i nie zatrzymuj się i zbieraj dalej. Jeżeli jednak nie dasz rady zebrać 20, wyślij oczywiście mniejszą liczbę podpisów.

LICZY SIĘ KAŻDY PODPIS!

Adres do wysyłki podany jest na wykazie do zbierania podpisów.

✔️
W projekcie jest wiele pozytywnych i korzystnych dla nas zmian, m.in.:

 • najniższa płaca w SCS nie będzie niższa niż 2,5 krotność minimalnego wynagrodzenia w Polsce,
 • dodatki graniczne,
 • dodatki w DŚ i orzecznictwie,
 • dodatkowy urlop,
 • wyższy dodatek dla psów służbowych,
 • wyższy dodatek z tytułu wysługi
 • wyrównanie zaległości awansowych
 • likwidacja dwóch stopni, aby zrównać to z Policją
 • określenie ścieżki kariery zawodowej
 • zaliczenie lat pracy do wysługi emerytalnej: lata przed 99 r., a także SNP i mianowani w 2017 r. z zachowaniem prawa wyboru systemu
 • wiele innych, zapraszamy do lektury projektu

Pod linkiem zamieszczam wykaz, na którym zbieramy podpisy. Wydrukuj go i noś zawsze przy sobie. Wykorzystuj sytuacje z dnia codziennego, aby poprosić o podpis. To nie musi być nawet Twój znajomy. Poproś sąsiadów, panie w sklepie, ludzi, z którymi chodzisz na siłownię, basen, grasz w siatkówkę, piłkę nożną. Wykorzystuj każdy moment.

WSZYSTKO W NASZYCH RĘKACH
❗

JUŻ RAZ TĄ DROGĄ ZAŁATWILIŚMY EMERYTURY MUNDUROWE I NIEMOŻLIWE STAŁO SIĘ MOŻLIWE
❗

W JEDNOŚCI SIŁA
❗
PO PROSTU ZRÓB TO
❗
 

Attachments

 • Ustawa o SCS.doc
  1 MB · Wyświetleń: 205
 • INFORMACJA RODO Komitet SCS.docx
  15,7 KB · Wyświetleń: 69
 • Komitet SCS wykaz.doc
  73,5 KB · Wyświetleń: 137
Pracownicy KAS
❗

Koleżanki i Koledzy
❗

✔️
ZZ Celnicy PL przygotował dla Was projekt urzędnika KAS, pod którym niestety nie udało się zebrać wymaganej liczby podpisów.
Jednak zapewniam Was, że koncepcja ta jest aktualna, gdyż bardzo wielu z Was rozumie, że jest to jedyna zgodna z Konstytucją droga, aby podnieść znacząco Wasz status prawny i materialny.
✔️
Cieszę się, że tak wielu z Was nie daje się zwodzić i odrzuca niezgodne z Konstytucją projekty, jakoby można było osiągnąć skopiowane i lekko jedynie zmodyfikowane cele projektu ustawy o urzędniku KAS, pozostając w Korpusie Służby Cywilnej.
✔️
Nie da się i to są mrzonki i ułuda, którymi macie być bombardowani przez najbliższe lata, nim koncepcja ta upadnie, jako z oczywistych względów niezgodna z Konstytucją. Nie da się bowiem dać dodatkowych realnych i znaczących uprawnień tylko pracownikom KAS, bo wszyscy pracownicy w Korpusie Służby Cywilnej spoza KAS, podniosą zarzut nierównego traktowania. I niestety będą mieli rację. Jest to zatem bardzo skomplikowane.
✔️
Na szczęście ogromna większość pracowników KAS to rozumie. Ważne, aby większość podjęła działania w celu zatrzymania tego kierunku, który przez kilka lat może prowadzić Was na manowce i to byłby niestety, jeśli do tego dojdzie, czas bezpowrotnie stracony i zmarnowany.
✔️
Będzie video, w którym wyjaśnię bliżej dlaczego projekt ustawy o SCS jest korzystny także dla pracowników.
✔️
Dementuję też nieprawdziwe informacje, jakoby wyjście SCS z KAS prowadziło do likwidacji KAS. Nie ma takiego uzasadnienia, to celowe wprowadzanie w błąd, albowiem projekt ustawy o SCS wprost pozostawia KAS, jako wyspecjalizowaną instytucję. Wystarczy przeczytać.
Pozdrawiam
 
Obecnie jestem w posiadaniu 23 wpisów obywateli RP,którzy udzielaja poparcia projektowi ustawy o Służbie Celno-Skarbowej oraz zmianie niektórych innych ustaw.Obywatele jak słyszą,że trzeba podać swój pesel to nie chcą się wpisywać,dla Nich wystarczające byłoby podanie tylko imienia i nazwiska i podpis,pozdrawiam zainteresowanych i zbieram dalej.
 
Obecnie jestem w posiadaniu 23 wpisów obywateli RP,którzy udzielaja poparcia projektowi ustawy o Służbie Celno-Skarbowej oraz zmianie niektórych innych ustaw.Obywatele jak słyszą,że trzeba podać swój pesel to nie chcą się wpisywać,dla Nich wystarczające byłoby podanie tylko imienia i nazwiska i podpis,pozdrawiam zainteresowanych i zbieram dalej.
PESEL to pół biedy, ludzie raczej odstrasza podawanie adresu zamieszkania, szczególnie obcej osobie.
 
Żeby była jasność, warto doprecyzować.
Nie znam decyzji co zrobią. Natomiast o projekcie ustawy i SCS wiedzą.
Jedynie wniesienie projektu ustawy o SCS daje nam gwarancję, że kierunek wydzielenia będzie procedowany.
 
Back
Do góry