APEL DO CAŁEGO ŚRODOWISKA ZAWODOWEGO KAS! FUNKCJONARIUSZE I PRACOWNICY KAS! KOLEŻANKI I KOLEDZY!

Pracownicy i Funkcjonariusze KAS

Koleżanki i Koledzy!

ZZ CELNICY PL jest największym jednolitym związkiem zawodowym w KAS, zrzeszającym funkcjonariuszy i pracowników US, IAS i UCS – liczymy ok. 5 tys. członków.

Po przyjęciu ustawy o KAS podejmujemy szereg działań, by poprawić status prawny i materialny pracowników IAS, US i UCS oraz funkcjonariuszy SCS i doprowadzić do tego, by najniższe wynagrodzenie/uposażenie w KAS wynosiło trzykrotność płacy minimalnej.

Podwyżki, jakie otrzymujemy w br. są jednym z efektów tych działań(m.in. inicjatywa zbierania podpisów pod projektem obywatelskim dot. modernizacji KAS, Uchwała w sprawie referendum protestacyjnego i włączenie w protest służb mundurowych poprzez medialne nagłośnienie konieczności uwzględnienia pracowników i funkcjonariuszy KAS w tożsamej podwyżce jak w innych formacjach, wiele innych).

Dzięki temu każdy pracownik i funkcjonariusz IAS, US i UCS otrzymał/otrzyma podwyżkę w br. na poziomie podwyżek innych formacji mundurowych z wyrównaniem od stycznia.

Także od samego początku zapowiedzi przez MF ustawy modernizacyjnej zabiegamy o przesunięcie większych środków na wynagrodzenia i uposażenia i działamy, by podwyżki w roku przyszłym były na poziomie 500zł, a nie jak zapowiedziano pierwotnie 380zł. Chcemy także, by skrócić okres modernizacji o rok, tak aby środki przeznaczone na podwyżki w roku 2021 i 2022 skumulowały się w jednym roku, z jednoczesnym zapewnieniem kolejnej modernizacji na lata 2022-2024. Jeżeli to nie nastąpi, w roku 2021, pogłębi się jeszcze pauperyzacja funkcjonariuszy SCS w stosunku do funkcjonariuszy innych formacji(już dzisiaj jest to średnio kilkaset złotych). Dlatego jest to tak istotna kwestia.

Zabiegamy także o to, by pracownicy otrzymali wyższą kwotę brutto podwyżki, tak aby netto było to na takim samym poziomie jak funkcjonariusze SCS(pracownicy ok. 12% ponad 500zł).

Jeżeli wspólnie osiągniemy powyższe, a zrobimy to będąc razem, to w 2024 zrealizujemy cel - trzykrotność płacy minimalnej, jako minimalne wynagrodzenie/uposażenie w KAS, a nasze płace będą rosły realnie każdego roku. Nikt też nie będzie nawet miał pomysłu by zamrażać kwoty na inwestycje czy oszczędności na funduszach płac. TO JEST NASZ WSPÓLNY CEL!

BĄDŹMY RAZEM, A ZWYCIĘŻYMY! APELUJEMY i PROSIMY O CZYNNE WSPARCIE!


Wyznacznikiem Naszego wspólnego sukcesu jest liczebność i reprezentacja środowiska wspierająca czynnie ww. dążenia i działania. Dlatego prosimy o wypełnienie załączonej deklaracji, którą proszę wysłać do Nysy na adres w stopce pisma lub dostarczyć do osób z ZZ Celnicy PL w Waszej lokalizacji(w zał. lista kontaktów w każdej IAS).

CELNIKU ZDEKLARUJ SIĘ! SKARBOWCU PRZYŁĄCZ SIĘ!
 

Attachments

  • APEL.pdf
    2 MB · Wyświetleń: 694
  • deklaracja_IAS_RODO.doc
    40,5 KB · Wyświetleń: 634
  • deklaracja_IAS_elektroniczna_RODO.doc
    25 KB · Wyświetleń: 564
Back
Do góry