• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

AKCJA! - wysyłamy do Prezydenta wniosek o podwyżkę

Pracownicy KAS i Funkcjonariusze SCS

Koleżanki i Koledzy!

Prezydent RP podpisał rozporządzenie o podwyżce o 60% dla polityków, Parlamentarzystów, Sekretarzy i Podsekretarzy Stanu.
Jest to bulwersująca decyzja, gdyż Rząd proponuje równoległe zamrożenie płac w budżetówce, jak również zamroził w KAS Uchwałę modernizacyjną w 2021 roku.
Dlatego ZZ w sferze budżetowej oraz pracownicy i funkcjonariusze - uzyskaliśmy taką informację od związków zawodowych z ZUS oraz jeden z użytkowników forum załączył wniosek - rozpoczynają akcję wysyłania listów do Prezydenta RP.
APELUJEMY o przyłączenie się do tej akcji i wysyłanie listów na adres skrzynki mailowej Prezydenta RP - listy@prezydent.pl
List do wiadomości Premiera e-mail kontakt@kprm.gov.pl

Wniosek wklejony przez jednego z forumowiczów w załączeniu.

Pan Andrzej Duda
Prezydent RP

Szanowny Panie Prezydencie.

Uprzejmie wnoszę o przyznanie mi podwyżki wynagrodzenia miesięcznego za pracę w wysokości 60%.

Swoją prośbę motywuję Rozporządzeniem Pana Prezydenta Andrzeja Dudy, który podniósł wynagrodzenie posłom RP o 60%.

Jestem członkiem tej samej sfery budżetowej co posłowie, a zatem moje wynagrodzenie powinno zostać podniesione w tym samym stopniu, czyli o 60%.

Negatywne rozpatrzenie mojego wniosku może zostać uznane za przejaw dyskryminacji mojej osoby oraz grupy zawodowej/branżowej pracowników i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej.
 

Attachments

  • Wniosek o podwyżkę .docx
    16,1 KB · Wyświetleń: 534
Ostatnia edycja:
"Negatywne rozpatrzenie mojego wniosku może zostać uznane za przejaw dyskryminacji mojej osoby oraz grupy zawodowej/branżowej pracowników i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej."
Ten fragment bym pominął, ponieważ Prezydent jak to przeczyta, tak się może tym przejąć, że zejdzie na zawał zanim nam podpisze te 60 %.
Premier podobnie, ale ze śmiechu.
 
"Negatywne rozpatrzenie mojego wniosku może zostać uznane za przejaw dyskryminacji mojej osoby oraz grupy zawodowej/branżowej pracowników i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej."
Ten fragment bym pominął, ponieważ Prezydent jak to przeczyta, tak się może tym przejąć, że zejdzie na zawał zanim nam podpisze te 60 %.
Premier podobnie, ale ze śmiechu.
Nic nie powinno się usuwać!
(Dobra - wiem, że to był "żart")

Prawdziwiej by brzmiało nie - "może zostać uznane" lecz - "będzie uznane".
Jednak treść autora, nie powinna być zmieniana bez niego, gdyż tylko on
zna pełną koncepcję!

ps
Wysyłanie tego mailem, uważam za "bylejakość" ...
 
Wniosek dziś wysłałam do Premiera i Prezydenta!
Cała akcja ma sens i wywoła reakcję adresatów, Premiera, Prezydenta, czy też Ministra Finansów, jeżeli masowo to zrobimy. Więc nie myślę, że już czas ......
 
Środowiska opieki zdrowotnej już zapowiedziały konkretny termin protestu, a my bawić się będziemy w wysyłanie próśb o podwyżkę.
 
Ileż to już mieliśmy tego typu akcji, papier wszystko przyjmie. Nie chciałbym siać defetyzmu, ale na rząd mogą podziałać jedynie radykalne działania, a nie tupanie nóżką.
Teoretycznie powinienem ci przyznać rację, a nawet poprzeć - zwłaszcza będąc przekonanym,
iż na obydwu podanych wyżej skrzynkach mailowych, parę godzin temu założono odpowiednie
filtry i wszystkie te nasze "wnioski" lądują w spamie.

Formalnie, to nie jest "akt" kierowany przez ZZ, lecz genialne w swej prostocie, wykonanie
własnego pomysłu użytkownika, czym raczył się z nami podzielić nie zastrzegając dla swej
wyłączności. Zatem w tym wypadku nie może być mowy o "akcji" związkowej, lecz o w pełni
autonomicznej decyzji indywidualnej każdego z nas - acz która zbiorczo, spełnia wszelkie
kryteria autentycznej inicjatywy obywatelskiej.

Jeśli w dodatku nie skusi nas wygodnictwo i nie zwycięży lenistwo mogące sprawić, iż maile
wysyłane jedynie "dla sztuki", nic - poza uciszeniem sumienia - nie sprawią, to wysłanie listu
poleconego (+ do wiadomości) z "wnioskiem", wymaga nie tylko potwierdzenia odbioru ale
przede wszystkim odpowiedzi, a w sprytnej konfiguracji - może nawet decyzji urzędowej ...
 
Back
Do góry