• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

98812 głosów poparcia - Komunikat w sprawie projektu obywatelskiego ustawy o SCS i urzędniku KAS

1706096877347.jpeg

1706096852240.jpeg

 

Attachments

  • celnicy7-24-pismo projekt obywatelski.pdf
    232,7 KB · Wyświetleń: 544
Ostatnia edycja:
Gratuluję wyniku. Naprawdę. Powiem jak to widzę z nizin tej instytucji. W zbieranie podpisów zaangażowały się nieliczne jednostki, najśmieszniejsze jest to, że to byli starzy celnicy. Młodym to zwisało. Zostali poinformowani, że to o ich przyszłość chodzi. Totalna zlewka. Nas starszych za maksymalnie 5 - 10 lat nie będzie tutaj - zasłużona i wywalczona emerytura. Nie widziałem powodu, żeby napinać się dla tych, którym to jest obojętne. Walczyłem jak lew o emerytury ZER MSWiA - duża ilość podpisów poparcia i oczywiste stawiennictwo pod Sejmem. Udało się, choć osobiście oberwałem za to karę. Warto jednak było. Teraz poprzestałem na podpisach najbliższej rodziny i uznałem to za wyczyn. O swoją przyszłość niech walczą zainteresowani. Dlatego naprawdę, szczerze gratuluję takiej ilości zebranych podpisów.
 
Gratuluję wyniku. Naprawdę. Powiem jak to widzę z nizin tej instytucji. W zbieranie podpisów zaangażowały się nieliczne jednostki, najśmieszniejsze jest to, że to byli starzy celnicy. Młodym to zwisało. Zostali poinformowani, że to o ich przyszłość chodzi. Totalna zlewka. Nas starszych za maksymalnie 5 - 10 lat nie będzie tutaj - zasłużona i wywalczona emerytura. Nie widziałem powodu, żeby napinać się dla tych, którym to jest obojętne. Walczyłem jak lew o emerytury ZER MSWiA - duża ilość podpisów poparcia i oczywiste stawiennictwo pod Sejmem. Udało się, choć osobiście oberwałem za to karę. Warto jednak było. Teraz poprzestałem na podpisach najbliższej rodziny i uznałem to za wyczyn. O swoją przyszłość niech walczą zainteresowani. Dlatego naprawdę, szczerze gratuluję takiej ilości zebranych podpisów.
Dokładnie... takie same wnioski dało się wyciągnąć z ostatniej akcji obywatelskiej.
 
napisał m.in.
" Nas starszych za maksymalnie 5 - 10 lat nie będzie tutaj - zasłużona i wywalczona emerytura."
Nie wiem czy to pesymizm czy optymizm przemawia przez Ciebie Zygfrydzie. Moim skromnym zdaniem "młodzi" raczej bardziej realistycznie podchodzą do nieuniknionych , permanentnych zmian dotyczących sfery zawodowej ale i osobistego życia. Nie liczą ciągle jak "starzy" :;odejść czy pozostać, złożyć wniosek, lub wycofać , nie przejmują się zapewne też bardzo wpółczynnikami, wskaźnikami, waloryzacją, procentami ,przelicznikami ,jak codziennie słyszę 8-12 godzin, za co zapewne m.in. przysługuje zasłużona emerytura lub powinien być przyznawany jakiś dodatek.
Oni po prostu biorą to co jest i jak im często ich rodzice powiadają :"liczy się tu i teraz" więc liczą na to co jest obecnie ,a nie to co będzie za 5-10 lat lub za 25 .Jedno jest pewne i oni to wiedzą doskonale , im dłużej będą czynni zawodowo tym krótszy czas będzie im dany cieszyć się emeryturą, o ile wcześniej natura się nie upomni o żyjącego, czego na pewno nie biorą pod uwagę starzy, że jest się coraz bliżej końca-kresu ale i tutaj znalazłem nutkę optymizmu bo ::ttps://biznes.interia.pl/gospodarka/news-zasilek-pogrzebowy-wzrosnie-mocniej-niz-zapowiadano-sygnal-z,nId,7298831. Chociaż beneficjentami owego zasiłku będą jeszcze żyjący.
 
Gratuluję wyniku. Naprawdę. Powiem jak to widzę z nizin tej instytucji. W zbieranie podpisów zaangażowały się nieliczne jednostki, najśmieszniejsze jest to, że to byli starzy celnicy. Młodym to zwisało. Zostali poinformowani, że to o ich przyszłość chodzi. Totalna zlewka. Nas starszych za maksymalnie 5 - 10 lat nie będzie tutaj - zasłużona i wywalczona emerytura. Nie widziałem powodu, żeby napinać się dla tych, którym to jest obojętne. Walczyłem jak lew o emerytury ZER MSWiA - duża ilość podpisów poparcia i oczywiste stawiennictwo pod Sejmem. Udało się, choć osobiście oberwałem za to karę. Warto jednak było. Teraz poprzestałem na podpisach najbliższej rodziny i uznałem to za wyczyn. O swoją przyszłość niech walczą zainteresowani. Dlatego naprawdę, szczerze gratuluję takiej ilości zebranych podpisów.
Zebrałem podpisy w swoim OC. Nie jestem starym celnikiem, młodym też już nie.
Nie narzekaj tak na tych młodych bo każdy, którego zapytałem się podpisał. Natomiast odmówili mi starzy funkcjonariusze w liczbie 5.
Przy okazji zbierania podpisów sporo zapisało się do ZZ.

Po pierwsze trzeba dać im czas żeby się zorientowali co się wkoło nich dzieje.

Po drugie muszą swoje wycierpieć w służbie żeby zacząć coś działać aby to zmienić ale przyszli do służby w czasach gdzie na start nie jest tragicznie. A awanse sypią im jak z rękawa.

Po trzecie trzeba wziąć pod uwagę inną już mentalność kolejnych pokoleń. Oni przyszli do PRACY, którą w każdej chwili mogą zmienić jak im nie będzie pasować.
 
Zebrałem podpisy w swoim OC. Nie jestem starym celnikiem, młodym też już nie.
Nie narzekaj tak na tych młodych bo każdy, którego zapytałem się podpisał. Natomiast odmówili mi starzy funkcjonariusze w liczbie 5.
Przy okazji zbierania podpisów sporo zapisało się do ZZ.

Po pierwsze trzeba dać im czas żeby się zorientowali co się wkoło nich dzieje.

Po drugie muszą swoje wycierpieć w służbie żeby zacząć coś działać aby to zmienić ale przyszli do służby w czasach gdzie na start nie jest tragicznie. A awanse sypią im jak z rękawa.

Po trzecie trzeba wziąć pod uwagę inną już mentalność kolejnych pokoleń. Oni przyszli do PRACY, którą w każdej chwili mogą zmienić jak im nie będzie pasować.
A może młodsi przejrzeli posty na tym forum z czasów obowiązywania i uchwalania poprzedniej ustawy o SC (przedział 2008-2016) i zauważyli że te czasy którzy niektórzy dzisiaj wspominają z takim sentymentem to kupa wałów z nowymi stopniami i wartościowaniem na czele, o wzywaniu co 3 miesiące do ustąpienia Jacka K. nawet nie wspominam, jak ktoś młody to zobaczył to może zaczął się zastanawiać czy jest sens się z tym bawić.
 
Witam!

W związku z licznymi pytaniami informuję, że tak jak w komunikacie zapewniamy, podejmujemy współpracę, aby złożyć projekt ustawy o SCS w Sejmie.

Są już podejmowane pewne działania i będziemy je intensyfikować w razie potrzeby, zwracając się także do środowiska o konkretne inicjatywy.

Nie informujemy na ten moment o szczegółach, aby nie ułatwiać niektórym partnerom z KAS, obstrukcji pozytywnych dla środowiska zawodowego KAS i SCS zmian.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry