• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

66400 podpisów!

„Każda praca jest możliwa do wykonania jeśli podzielić ją na małe odcinki”

Abraham Lincoln


Koleżanki i Koledzy!


Uprzejmie informujemy, że na dzień 9 czerwca przekroczyliśmy już 66400 podpisów, które wpłynęły do siedziby Komitetu. Dziękujemy!

Zostało 7 dni.

Zwracam się z gorącym apelem do wszystkich w KAS!

Damy radę!

Gdy zbieraliśmy podpisy pod innym projektem obywatelskim w 2015 roku, przez ostatnie dwa tygodnie wpłynęło blisko 100 000 podpisów.

Jesteśmy zatem blisko celu, ponieważ tak samo możemy powtórzyć ten sukces. Proszę jeszcze o maksymalny wysiłek, na ostatniej prostej.

Po prostu to zrób!

We wtorek 13 czerwca wyślij na adres KIU ul. Otmuchowska 50; 48-300 Nysa, co najmniej pięć podpisów i następnie 16 czerwca, kolejne co najmniej pięć. Jeśli zbierzesz mniej, to także bardzo ważne i po prostu wyślij - najważniejsze, abyś spróbował, a decydujący może być każdy podpis.

Podpisy możesz także dostarczyć bezpośrednio lub wysłać do Przewodniczących ZOI w każdej IAS – vide zakładka KONTAKT na www.celnicy.pl.


Z pozdrowieniem:

PEŁNOMOCNIK

Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej

Sławomir Siwy
 

Attachments

  • Komitet KAS wykaz.doc
    79 KB · Wyświetleń: 107
Gdyby tą informację rozesłać po urzędach w Małopolsce, szybciutko uzbierałoby się dużo podpisów, a tak... pracownicy nic nie wiedzą, żaden e-mail w tej sprawie do nas nie dotarł.
 
Jak czytam o tej akcji zbierania podpisów to śmiać mi się chce. Skarbowców jest coś około 50 tyś. Jakby każdy z nich zebrał tylko podpisy wśród członków swoich rodzin i dobrych znajomych to tych podpisów byłoby chyba kilkaset tysięcy w ciągu tygodnia. Ale im chyba jest tak dobrze w tym marazmie że im się nic nie chce. A może oni liczą że to celnicy będą za nich zbierać i walczyć o ich przywileje!!!
 
Jak czytam o tej akcji zbierania podpisów to śmiać mi się chce. Skarbowców jest coś około 50 tyś. Jakby każdy z nich zebrał tylko podpisy wśród członków swoich rodzin i dobrych znajomych to tych podpisów byłoby chyba kilkaset tysięcy w ciągu tygodnia. Ale im chyba jest tak dobrze w tym marazmie że im się nic nie chce. A może oni liczą że to celnicy będą za nich zbierać i walczyć o ich przywileje!!!
Dlatego, że e maila nikt nie dostał i nic ale to nic nikt nie wie. Mam taki pomysł może ta jedna osoba która wie roześle do 10 osób z prośbą o rozesłanie do 10 następnych a w temacie można wpisać np. gruby romans w urzędzie. Gwarantuję że do 9.15 wszyscy już tego maila będą mieli i wymówek nie będzie. Nie ma co się nabijać skoro ktoś nie chce zmian to luz. Mnie tylko irytuje późniejszy lament jak komuś innemu się coś uda zmienić.
Zresztą u nas z zaangażowaniem ostatnio wcale dużo lepiej nie jest.
 
Nie jestem w stanie wyrazić, jak głęboko obojętny jest to dla mnie temat.

Co się dzieje z projektem ustawy o Służbie Celno-Skarbowej?

Jeśli chodzi o status urzędnika KAS, to nawet u nas położono listę do podpisu. Nie było tak gdy zbierano podpisy dla funkcjonariuszy. Powinniśmy mieć własną ustawę jak choćby straże gminne. W jednym artykule uprawnienia, w drugim obowiązki. Na wzór policyjny, a nie rozstrzelone po całej ustawie o jakimś podatkowym tworze. W rozporządzeniach doprecyzowane jak powinniśmy pewne czynnosci wykonywać, tak jak w przypadku Policji, SG czy straży gminnych (za tymi ostatnimi jesteśmy 100 lat do tyłu). W ustawie o KAS SCS potraktowano po macoszemu i efekty są widoczne choćby w postaci wątpliwości co do niektórych uprawnień.

Gdybym chciał się zajmować podatkami przyjąłbym się do skarbówki a nie do formacji mundurowej.
 
Żadna z formacji której uprawnienia zachodzą na nasze nie zajmuje się stricte podatkami. My też nie. Od tego są KASowscy cywile.

Blade? O podatkach na pewno. Nie interesuje mnie to ani trochę. Wiem co należy do moich obowiązków, do zadań komórki w której pełnię służbę w dzień, w nocy i święta.
Naucz się chociaż pisać poprawnie. I zapoznaj z art. 2. - [Zadania KAS] - Krajowa Administracja Skarbowa (t.j. Dz.U.2023.615) albo zmień zawód.
 
Naucz się chociaż pisać poprawnie. I zapoznaj z art. 2. - [Zadania KAS] - Krajowa Administracja Skarbowa (t.j. Dz.U.2023.615) albo zmień zawód.
Nie interesują mnie zadania KAS. Przyjąłem się do SCS. Brak przecinka, serio? Przytyk godny zastraszonego urzędniczyny.

A tak serio, oczywiście że znam zadania tej instytucji. Jeśli też byś je znała/znał to zorientowałbyś/zorientowałabyś się że są bardzo szerokie. I nie ograniczają do podatków i USów. Jeśli się nie zgadzasz... zapoznaj się z art 2 ustawy o KAS 😁

Każdy w ramach tego molocha ma własne zadania i jest to ok.
 
Nie interesują mnie zadania KAS. Przyjąłem się do SCS. Brak przecinka, serio? Przytyk godny zastraszonego urzędniczyny.

A tak serio, oczywiście że znam zadania tej instytucji. Jeśli też byś je znała/znał to zorientowałbyś/zorientowałabyś się że są bardzo szerokie. I nie ograniczają do podatków i USów. Jeśli się nie zgadzasz... zapoznaj się z art 2 ustawy o KAS 😁

Każdy w ramach tego molocha ma własne zadania i jest to ok.
Skoro przyjąłeś się do SCS, to masz kilkuletnie doświadczenie. Jak posłużysz 30 lat, to może ....
 
Wysłałem poleconym na adres Komitetu siedemdziesiąt wpisów obywateli popierających projekt ustawy urzędnika KAS , oraz sześćdziesiąt sześć wpisów obywateli popierających projekt ustawy o Służbie Celno-Skarbowej i co będę zbierał dalej , pozdrawiam Wszystkich.
 
Wysłałem poleconym na adres Komitetu siedemdziesiąt wpisów obywateli popierających projekt ustawy urzędnika KAS , oraz sześćdziesiąt sześć wpisów obywateli popierających projekt ustawy o Służbie Celno-Skarbowej i co będę zbierał dalej , pozdrawiam Wszystkich.
Szkoda tylko ze o ustawie o SCS nadal cisza, a nie chce mi sie wierzyc ze skarbowcy będą zbierać na nas podpisy gdyby ich ustawy nie udało się przepchać
 
Back
Do góry