• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

100-proc. płatne L-4 dla funkcjonariuszy SCS

Cały czas analizujemy (…) sytuację, także przy okazji zmiany ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej, nad którą obecnie pracujemy" – tak mówiła jeszcze pod koniec ubiegłego roku w rozmowie z InfoSecurity24.pl Magdalena Rzeczkowska, szef Krajowej Administracji Skarbowej, pytana o to, czy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej – podobnie jak strażacy, policjanci, czy strażnicy więzienni – w przypadku przebywania na kwarantannie lub izolacji otrzymają prawo do pełnopłatnego zwolnienia lekarskiego. Dziś wiemy, że resort finansów sytuacje przeanalizował i jak pisze w piśmie do przewodniczącego ZZ Celnicy PL Sławomira Siwego, Marek Kamać, zastępca dyrektora Departamentu Organizacji i Współpracy Międzynarodowej KAS, "w tej sprawie przygotowana została zmiana w ustawie o Krajowej Administracji Skarbowej". Jak na razie nie wiadomo jednak, kiedy nowe przepisy miałby wejść w życie.
 
Jak to, usunąć egzaminy??
W obecnej sytuacji ludzie, którzy się w służbie sprawdzają i realizują musza pisać o przedłużenie służby przygotowawczej bo mimo zdanego egzaminu z kursu zawodowego ze względu na covid przez dłuższy czas nie było organizowanych egzaminów (że o kursach nawet nie wspomnę bo to mit) z języka obcego, a brak tego egzaminu blokuje tym osobom możliwość przejścia do służby stałej... mimo że ktoś ma dobre oceny od przełożonych i sprawdza się w tej służbie, ma pod górkę przez tą cała sytuacje covidową to jeszcze na polu kadrowym musi walczyć.. również uważam, że zwolnienia z tego egzaminu byłyby w pełni zasadne i w świetle obecnej sytuacji kadrowej taka zmiana w ustawie wszystkim wyszłaby na dobre..
 
Ostatnia edycja:
Ale to tylko z języka, a nie wszystkie. Może być. Tak na marginesie, żeby zdać egzamin z wybranego języka, żadnego kursu nie potrzeba, ja nie brałem udziału. Także kursy swobodnie można zlikwidować. Nie wiedziałem, że występują jakieś problemy z organizacją, w sumie mało mnie to obchodzi. Zdziwiło mnie tylko, że ktoś chce "usunąć egzaminy", zatem więcej niż jeden.
 
Back
Do góry