Egzamin z języka obcego - wniosek do SKAS.

Nysa, dnia 24.07.2023 r.

Pan

insp. Bartosz Zbaraszczuk

Szef Krajowej Administracji Skarbowej



Szanowny Panie Ministrze.


Pragniemy polecić Pana uprzejmej uwadze problem z egzaminami z języka angielskiego. Do Związku wpływają zgłoszenia w tej sprawie, jak również rozmawiamy z funkcjonariuszami służby przygotowawczej i zwierzchnikami, aby potwierdzić szerzej sygnalizowane problemy.

Generalnie problem sprowadza się do tego, że bardzo dobrze przygotowany już przez dwa lata funkcjonariusz w statusie służby przygotowawczej, rokujący wg przełożonych, opiekunów i mentorów bardzo dobrze na przyszłość w zakresie realizacji zadań służbowych, często mający już konkretne wyniki w służbie, oczywiście pod nadzorem innego funkcjonariusza w służbie stałej, ale ewidentnie wynikające z jego tzw. „celniczego nosa”, jest eliminowany z mianowania do służby stałej na skutek wysublimowanego i specyficznego egzaminu z języka obcego. Egzaminu, którego po prostu nie zdaje, mimo, iż zna ten język na wystarczającym poziomie, gdyż spokojnie jest w stanie porozumiewać się z obcokrajowcami w tym języku. (...)

Czytaj więcej w załączonym pliku.
 

Attachments

Ale Policja i Cba wykonuje zupełnie inne działania. SCS raczej bliżej do SG niz Policji czy CBA.
Z drugiej strony SG bliżej do policji niż SCS, szczególnie w obecnych czasach gdzie trzeba fizycznie ochraniać granicę.
Język na granicy się przydaje, ale zdecydowana większość wybiera angielski, chociaż na wschodniej granicy raczej on nie pomaga.
 
Mimo wszystko jakby nastąpiła jakaś zmiana to funkcjonariusze, którzy zaliczyli ten arcy-trudny egzamin powinni otrzymać ordery :ROFLMAO: :ROFLMAO:
 
Back
Do góry