• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

ZASADY PODZIAŁU PODWYŻEK FUNKCJONARIUSZE SCS

Status
Zamknięty.
Dla nielicznej, ale mocno nadaktywnej grupy tupaczy i krzykaczy mam konkretną propozycję.

Sławek, nie ujmując mu niczego, nie jest Panem w celnikach.pl.

Nie ma swobody w działaniach.

Jest zobowiązany reprezentować stanowisko zz, realizować uchwały zjazdu i zg

Pretensje do niego, że przedstawił wypracowane na zjeździe stanowisko do konsultacji, świadczy o jego, i zz, chęci dialogu i poszukiwaniu consensusu

Rozumiem, że propozycja minimum 462zł wobec 357zł, wyliczonym powyżej przez angel, narzucanym, bo nie konsultowanym przez s, nie dla wszystkich jest do zaakceptowania

Ale zastanówcie się jakie jest stanowisko większości.

Zjazd się odbył i na tym stanęło.

Starsi funkowie nie są nadreprezentowani, ich po prostu w naszej służbie jest wielu, a za chwilę będzie problem luki pokoleniowej

A czemu ich jest tylu? A alokacje, ucywilnienie, kosmiczne 5 lat policyjnych, 15 lat ale id 1999, a średnia z 10 lat? Znam przypadki, nie odosobnione, 9 lat do kas, ucywilnienie, rok temu powrót i 10 lat niewolnictwa na średnią

Winni nie są jak wy mówicie dziadki, ale to, co z nami robiono

A jeśli nadal nie jesteście w stanie rozmawiać o konstruktywnej, rzeczowej i uzasadnionej modyfikacji stanowiska, to:

1. Zapiszcie się do celników.pl

2. Pod hasłem walki o młodych niech wasz kandydat wygra wybory w kole

3. Niech wasi kandydaci wygrają wybory w zoi

4. Potem już tylko delegaci niech wybiorą wasz zarząd i waszego przew

5. Na rzecznika proponuję rozważyć kandydaturę kasowskiego/ yogiego / skacowanego, propagandysta pierwszej wody, podobno w 3 osobach
 
No i co? Siedem stron i z wyjątkiem... kilku postów? W czystej postaci... pieniactwo... Praktycznie... zadnych propozycji... O czym to moze swiadczyc? O ignorancji? Braku wiedzy... o srodowisku? Braku lepszych pomyslow? Latwiej obrzucic... blotem... i byc na...nie? O niedojrzalosci spolecznej... i totalnym... zacietrzewieniu? Braku jakiejkolwiek checi... do wspoltworzenia? Ludzie qwa! To jest propozycja dla Wszystkich! Jak zla to poprawcie dla samych siebie... Coraz bardziej wstydze sie za postawe srodowiska... Proponuje: nie masz konkretnej propozycji i argumentow, ale mnostwo frustracji, zapalczywosci i pieniactwa, to zamiast forum, poswiec czas na tvp...

Chcesz konkretnej propozycji, bez pieniactwa ? Ok.
Podwyższona wszystkim po równo, argument? Bo każdemu kto przychodzi do pracy, pracując, czy to młody, czy stary, kto wykonuje swoje obowiązki zasługuje na godziwe zarobki. Młody czy stary, musi zjeść, ubrać się, wyżywić rodzinę. Nie wiem z jakich regionów Polski piszą popierający ten skandaliczny podział ale w izbach granicznych, na przejściach pracuje bardzo dużo ludzi ze stażem 0-10 lat. Proponuję Panie Sławku przyjechać na granicę z Ukrainą, Bialorusia czy Rosja gdzie na zmianie z 20 osób będzie 16 właśnie z takim stażem, wyciągnąć ta tablice i przy nich rozpisać, że z 700 zł które mieli dostać nawet na połowę się nie załapia.

Modnym słowem na tym forum jest patologia płacowa, kominy placowe, a do czego prowadzi taki podział? Do jeszcze większej patologi i dzielenia ludzi.
 
Chcesz konkretnej propozycji, bez pieniactwa ? Ok.
Podwyższona wszystkim po równo, argument? Bo każdemu kto przychodzi do pracy, pracując, czy to młody, czy stary, kto wykonuje swoje obowiązki zasługuje na godziwe zarobki. Młody czy stary, musi zjeść, ubrać się, wyżywić rodzinę. Nie wiem z jakich regionów Polski piszą popierający ten skandaliczny podział ale w izbach granicznych, na przejściach pracuje bardzo dużo ludzi ze stażem 0-10 lat. Proponuję Panie Sławku przyjechać na granicę z Ukrainą, Bialorusia czy Rosja gdzie na zmianie z 20 osób będzie 16 właśnie z takim stażem, wyciągnąć ta tablice i przy nich rozpisać, że z 700 zł które mieli dostać nawet na połowę się nie załapia.

Modnym słowem na tym forum jest patologia płacowa, kominy placowe, a do czego prowadzi taki podział? Do jeszcze większej patologi i dzielenia ludzi.

Strona wcześniej, wyliczenia angel, nie siej dezinformacji...
 
Cr7 wcześniej napisałem o rownej podwyzce... U mnie tlusciutkie koty juz sie ciesza na takie rozwiązanie... Tyle...


To ja majac mnoznik 1,57( tylko dlatego ze poprzednia podwyzke wliczyli mi w mnoznik) jestem tlustym kotem ? Wole zeby i taki gosc jak ja i taki tluscioch dostali po rowno. Bo wg zwiazkowej propozycji dostaniemy najmniej mimo iz najmniej zarabiamy
 
Chcesz konkretnej propozycji, bez pieniactwa ? Ok.
Podwyższona wszystkim po równo, argument? Bo każdemu kto przychodzi do pracy, pracując, czy to młody, czy stary, kto wykonuje swoje obowiązki zasługuje na godziwe zarobki. Młody czy stary, musi zjeść, ubrać się, wyżywić rodzinę. Nie wiem z jakich regionów Polski piszą popierający ten skandaliczny podział ale w izbach granicznych, na przejściach pracuje bardzo dużo ludzi ze stażem 0-10 lat. Proponuję Panie Sławku przyjechać na granicę z Ukrainą, Bialorusia czy Rosja gdzie na zmianie z 20 osób będzie 16 właśnie z takim stażem, wyciągnąć ta tablice i przy nich rozpisać, że z 700 zł które mieli dostać nawet na połowę się nie załapia.

Modnym słowem na tym forum jest patologia płacowa, kominy placowe, a do czego prowadzi taki podział? Do jeszcze większej patologi i dzielenia ludzi.
O jakich 700zl piszesz?
Odejmij od tego 6%-ówke, zabezpiecz na stažowe (pewnie okolo20% - bo niby dlaczego mamy sami sobie za staż płacić) - wyjdzie okolo 240 zł (brutto) - to jest równo!!!!
Satysfakcjonuje - równo do podstawy?
Czy lepsza propozycja ZZ?
 
O jakich 700zl piszesz?
Odejmij od tego 6%-ówke, zabezpiecz na stažowe (pewnie okolo20% - bo niby dlaczego mamy sami sobie za staż płacić) - wyjdzie okolo 240 zł (brutto) - to jest równo!!!!
Satysfakcjonuje - równo do podstawy?
Czy lepsza propozycja ZZ?
W tej firmie awanse się za swoje kupuje to stażowego nie można:ROFLMAO:
 
Można - jak widać po poprzednich podwyżkach.
Proponuję w takim razie - jak dojdziesz do "stażowego", niech Ci te 10% zabezpieczą pomniejszają zasadniczą.
Oj...widze ten krzyk 😁
Tyle czasu w tej firmie nie spędzę więc się nie przekonam.:LOL:
 
Można - jak widać po poprzednich podwyżkach.
Proponuję w takim razie - jak dojdziesz do "stażowego", niech Ci te 10% zabezpieczą pomniejszają zasadniczą.
Oj...widze ten krzyk 😁

Dokładnie, przy ostatniej ci bez stażu dostali do zasadniczej, a ci ze stażem mniej bo odliczono na stażowe

Stażowe, które z samej nazwy jest dodatkiem...
 
Można - jak widać po poprzednich podwyżkach.
Proponuję w takim razie - jak dojdziesz do "stażowego", niech Ci te 10% zabezpieczą pomniejszają zasadniczą.
Oj...widze ten krzyk 😁

także nie mogę sobie przypomnieć takiego lamentu gdy odejmowali nam od podwyżki stażowe, właściwie sami sobie kupowaliśmy nasze stażowe,
jakoś wówczas nikt nie pisał takich słów: jak to, im pomniejszają podwyżkę, no jak to, to niesprawiedliwe, ale dlaczego, przecież oni odejdą ze służby, pracują z młodszymi stażem i oni dostali więcej niż ci z 20 i więcej latami służby, no nie, tak nie można, to nieuczciwe, oddajmy im, żeby oni tacy doświadczeni mieli choćby tyle do podstawy co my, inaczej z własnych pensji im oddamy, bo przecież trzeba szanować doświadczonych funkcjonariuszy... oni też przychodzą do pracy, pracują jak młodzi, wykonują swoje obowiązki, to dlaczego im pomniejszono, przecież oni też muszą zjeść, ubrać się, wyżywić rodzinę, to dlaczego im pomniejszono podwyżki??????????????????????
 
także nie mogę sobie przypomnieć takiego lamentu gdy odejmowali nam od podwyżki stażowe, właściwie sami sobie kupowaliśmy nasze stażowe,
jakoś wówczas nikt nie pisał takich słów: jak to, im pomniejszają podwyżkę, no jak to, to niesprawiedliwe, ale dlaczego, przecież oni odejdą ze służby, pracują z młodszymi stażem i oni dostali więcej niż ci z 20 i więcej latami służby, no nie, tak nie można, to nieuczciwe, oddajmy im, żeby oni tacy doświadczeni mieli choćby tyle do podstawy co my, inaczej z własnych pensji im oddamy, bo przecież trzeba szanować doświadczonych funkcjonariuszy... oni też przychodzą do pracy, pracują jak młodzi, wykonują swoje obowiązki, to dlaczego im pomniejszono, przecież oni też muszą zjeść, ubrać się, wyżywić rodzinę, to dlaczego im pomniejszono podwyżki??????????????????????
Bo suma wyszła dla wszystkich taka sama.
 
już na poważnie,
Panie Sławku, parafrazując: psy szczekają a karawana musi iść do przodu,
Pan i zarząd naszego ZZ wie najlepiej jak negocjować dla nas podwyżki,
już wielokrotnie udowodniliście, że wasze propozycje są najlepsze i to każdym obszarze,
chwali się Państwu, że zapytaliście środowisko, tylko pytanie czy to "środowisko" jest w naszym ZZ, czy obok, czy faktycznie jest aktywne społecznie, czy tylko wyczekuje co wartościowszych kąsków dla siebie,
kiedyś zapytałam moich młodych współpracowników czy zapiszą się do ZZ, nie będę cytowała odpowiedzi bo nie warto, ale nigdy więcej tego nie zrobię, było mi bardzo przykro słuchając ich wypowiedzi,
obecnie takie osoby brylują na naszym forum, mają prawo, ale oni nie bronią przedstawionych propozycji, nawet nie próbują je modyfikować, mają jeden cel - chcą je storpedować i dać oręż naszym przełożonym w negocjacjach z ZZ,
przyszedł czas na naprawę wielu niegodziwości z przeszłości, nie zostanie wszystko naprawione, ale choćby część zrekompensowana.
Dziękuję Panu i całemu Zarządowi za pracę dla nas.
 
już na poważnie,
Panie Sławku, parafrazując: psy szczekają a karawana musi iść do przodu,
Pan i zarząd naszego ZZ wie najlepiej jak negocjować dla nas podwyżki,
już wielokrotnie udowodniliście, że wasze propozycje są najlepsze i to każdym obszarze,
chwali się Państwu, że zapytaliście środowisko, tylko pytanie czy to "środowisko" jest w naszym ZZ, czy obok, czy faktycznie jest aktywne społecznie, czy tylko wyczekuje co wartościowszych kąsków dla siebie,
kiedyś zapytałam moich młodych współpracowników czy zapiszą się do ZZ, nie będę cytowała odpowiedzi bo nie warto, ale nigdy więcej tego nie zrobię, było mi bardzo przykro słuchając ich wypowiedzi,
obecnie takie osoby brylują na naszym forum, mają prawo, ale oni nie bronią przedstawionych propozycji, nawet nie próbują je modyfikować, mają jeden cel - chcą je storpedować i dać oręż naszym przełożonym w negocjacjach z ZZ,
przyszedł czas na naprawę wielu niegodziwości z przeszłości, nie zostanie wszystko naprawione, ale choćby część zrekompensowana.
Dziękuję Panu i całemu Zarządowi za pracę dla nas.
Nie należę do "waszego" związku. Ale mimo to zbierałem np.dla "waszego" związku podpisy za co później zostałem "doceniony" przez przełożonych. Więc taki drobiazg jak wyrażenie swojego zdania chyba mi się należy.
 
Nie należę do "waszego" związku. Ale mimo to zbierałem np.dla "waszego" związku podpisy za co później zostałem "doceniony" przez przełożonych. Więc taki drobiazg jak wyrażenie swojego zdania chyba mi się należy.
Zbierałeś podpisy dla siebie. Głównie dzięki temu jest Uchwała modernizacyjna.
 
Dlaczego kosztem niemniej zarabiających mają być zasypywane kominy płacowe. Podwyżki powinny być po równo dla wszystkich a następnie związek powinien zabrać się za reformę wartościowania. Likwidację stanowisk służbowych, ekspertów, specjalistów itd. To chore, że stanowisko służbowe jest przypisywane do człowieka a nie do miejsca, w którym pracuje. To przecież banalne proste, jesteś dyrektorem masz mnożnik dyrektora, z dyrektora spadasz na pasy masz mnożnik taki jak jest na pasach co w tym trudnego. Odprawiasz na wywozie masz mnożnik jak na tym stanowisku, zostajesz przeniesiony bo się nie nadajesz i słabo ci idzie twoje zarobki spadają. Zarobki powinny być za to co się konkretnie w danej chwili robi. Niestety przy władzy jest pokolenie, które doprowadziło tę służbę do takiego stanu co rządzi od lat im to pasuje, że niezależenie co zrobią włos im z głowy nie spadnie i nic nie stracą. To czysta komuna i nie ma w tym nic z nowoczesnego przedsiębiorstwa. W normalnej firmie liczy się przydatność w danej chwili dyspozycyjność wyniki tu i teraz nie przeszłość. Nie interesuje mnie to, że starzy byli alokowani, że kiedyś zarabiali mało, ilu z waszego pokolenia jeszcze służy jaki to procent? A ilu miało zarzuty bo rabowali ile wlezie i nie doczekało emerytury. I teraz nasz zawód jest tak postrzegany, że każdy celnik to złodziej. W 2020 roku podstawowym narzędziem kontroli zazwyczaj jedynym jest śrubokręt i latarka i to pokolenie ekspertów do tego doprowadziło, że granica wygląda tak jak wygląda. Niech się związek zastanowi bo to młodzi będą opłacać składki przez lata a nie ludzie przed emeryturą, którzy głównie liczą ile jej dostaną!!!
 
w OCD Dorohusk juz od marca 15 min na przygotowanie do służby nie będzie wliczane do czasu pracy - powód: brak pieniędzy. Jeśli dostanę jeszcze taką małą podwyżkę, jaką proponuje związek (mój staż do 5 lat) to w końcu podejmę decyzję o której myślę już od dłuższego czasu
 
Wielu młodych straszy, że odejdą np do Policji gdzie ponoć płacą o 1000 zł więcej.

Dane z 2019 r ze strony policji

Tabela przeciętnych uposażeń policjantów na wybranych stanowiskach służbowych
LpStanowisko służboweGrupa zaszeregowaniaUposażenie netto
1Komendant Główny Policji1616.044
2Zastępca Komendanta Głównego Policji1513.902
3Komendant wojewódzki Policji14a10.354
4Komendant powiatowy (miejski, rejonowy) Policji127.920
5Kierownik referatu74.965
6Detektyw/asystent54.355
7Dzielnicowy/kontroler ruchu drogowego44.092
8Policjant23.445
9Kursant12.376

Początek myślę, że porównywalny. (W moim UCSie nie ma żadnego młodszego specjalisty, więc nie mam kogo zapytać)
Policjant po kursie ma już przyzwoite zarobki i powinniśmy dążyć, żeby nasz f-sz po ZKC (lub po przejściu do służby stałej) też tyle zarabiał).
Później wzrost już nie jest taki duży. Prawie 60% policjantów ma grupę od 1 do 4,
W 4 grupie jest wielu z dużym stażem i zarabiają 4092 zł (średnio) - czy to jest taki szał?
U nas f-sze z dużym stażem też przeważnie osiagają takie zarobki.

Porównajmy też średnie zarobki w SCS i Policji w 2019 r
Policja: wielokrotność kwoty bazowej 3,71 x kwota bazowa (1523,29) = 5651,40 zł
SC-S : wilokrotność kwoty bazowej 3,39 x kwota bazowa (1701,09) = 5766,70 zł
Wynika z tego, że w 2019 roku mieliśmy o około 100 zł wyższe średnie uposażenie.

Czyli z tymi super zarobkami w Policji to MIT
Początek kariery (po kursie) mają trochę lepszy ale później się wyrównuje.
 
Status
Zamknięty.
Back
Do góry