• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

ZASADY PODZIAŁU PODWYŻEK FUNKCJONARIUSZE SCS

Status
Zamknięty.

slawomir.siwy

Administrator
Członek Załogi
Dołączył
1 Luty 2006
Posty
13 537
Punkty reakcji
4 501
Miasto
ZZ Celnicy PL
Przedstawiamy propozycję zasad podziału podwyżek dla funkcjonariuszy SCS.
Proszę o dyskusję.
 
Przecież ta propozycja dla młodych to kpina, za 200 - 250 zł chcecie utrzymać młodych? Na głowę upadliście? Znowu upchacie wszystko starym, niczym się nie różnicie od strony reszty, tylko dajecie o 100 zł więcej ochłapu.
 
Apeluję o powściągliwość młodzieńcze. Przeanalizuj to najpierw, nim coś napiszesz.
My sprzeciwiamy się temu co chce Wam zafundować strona służbowa i inni.
Nie będziemy o Was walczyć wbrew Wam. Jeśli nie chcecie kompromisu to dostaniecie 100zł. Rozumiesz?
To co zaproponowaliśmy to jeszcze trzeba o to powalczyć. To jest kompromis. Musisz zrozumieć, że kompromis nigdy nie jest w pełni satysfakcjonujący.
 
Takie pytanie techniczne, bo nie jestem pewien z przedziałami 5 letnimi - jeśli przyjąłem się do służby w 2009 roku to przedział 11-15 tak? 🤔
 
Apeluję o powściągliwość młodzieńcze. Przeanalizuj to najpierw, nim coś napiszesz.
My sprzeciwiamy się temu co chce Wam zafundować strona służbowa i inni.
Nie będziemy o Was walczyć wbrew Wam. Jeśli nie chcecie kompromisu to dostaniecie 100zł. Rozumiesz?
To co zaproponowaliśmy to jeszcze trzeba o to powalczyć. To jest kompromis. Musisz zrozumieć, że kompromis nigdy nie jest w pełni satysfakcjonujący.
Mam 10 lat stażu i walczę o to aby ci młodzi mieli chęć zostać i przyjść do tej ,,służby", a ta propozycja tzw. ,,kompromisowa" to piękny prezent dla diasów i mf, piękne wyrównywanie kominów płacowych, chyba pora powiedzieć wprost - podwyżki przedemerytalne. Pozdrawiam.
 
Może to nie wyrówna kominów (jeszcze) i nawet awansow bez podwyżek - ale, jestem na "tak"
A...dla zinteresowanych - do pełnej emerytury (tyle co wszyscy), do ewentualnej ZUS - owskiej - 12lat ...
Całe życie na Oddziale granicznym...i bez znajomości "króliczka"
 
Ostatnia edycja:
Pomysł jest bardzo dobry ale wykonanie tragiczne.
1. Nie znam osób z mnożnikiem poniżej 1.61,
2. Nie uwzględnia to stażowego!!!
3. Młody z 5 letnim stażem dostanie 300 x 05 x 1,4 x = 210 zł x 1,05 (stażowe) - 220 zł
4. Pamiętajmy, że dostanie też mniej z wzrostu kwoty bazowej.
 
W przykładzie 672 zł, mi wychodzi 210 zł (0,5 x 1,4 x 300)
(...)

Skąd Wy bierzecie te 100 zł, jakieś przecieki czy domysły?
 
Ostatnia edycja:
Mam 10 lat stażu i walczę o to aby ci młodzi mieli chęć zostać i przyjść do tej ,,służby", a ta propozycja tzw. ,,kompromisowa" to piękny prezent dla diasów i mf, piękne wyrównywanie kominów płacowych, chyba pora powiedzieć wprost - podwyżki przedemerytalne. Pozdrawiam.

Umiesz Ty czytać i słuchać ?!
Dostałeś alternatywę - albo wszyscy walczymy o podniesienie "młodym" więcej o tą MINIMUM stówkę
(z modernizacyjnej - czyli z 300 średnio, prawie 200), albo odpuszczamy pyskaczom i skoro nas chcą
odsądzać od czci i wiary, niech mają tylko parędziesiąt złotych - trudno, będzie na "kominiarzy" ...
 

Umiesz Ty czytać i słuchać ?!
Dostałeś alternatywę - albo wszyscy walczymy o podniesienie "młodym" więcej o tą MINIMUM stówkę
(z modernizacyjnej - czyli z 300 średnio, prawie 200), albo odpuszczamy pyskaczom i skoro nas chcą
odsądzać od czci i wiary, niech mają tylko parędziesiąt złotych - trudno, będzie na "kominiarzy" ...
Dam Ci inną alternatywę, zaprzestań pisać tych grafomańskich bzdur, a odbije się to na jakości tego forum.
 
...
Już wiadomo, czemu "po równo" z marszu zostało odrzucone.
...

Jakie "odrzucone" ?!
Przecież nie żyjemy w próżni, nie jesteśmy jedyni i na pewne rzeczy MUSIMY się zgodzić.

Weź głęboki oddech i poświęć jeszcze parę minut - porównaj projekty MF i innych związków
i odpowiedz SZCZERZE - mogąc wybrać tylko z tych proponowanych - KTÓRĄ WYBIERASZ ??
 
Najlepsze jest to że teraz każdy sobie rzepkę skrobię. Mi się wydaje że walka jest o wszystkich. Coś.mi się wydaje że starsi już mają i chcą walczyć o młodych. Może ktoś dokładnie rozpiesze kto ile ma dostać z propozycji które przedstawił Sławek? Wtedy będzie czarno na białym
 
BARDZO DOBRA PROPOZYCJA,

wyważona, adekwatna do posiadanych środków,

mam tylko jedną uwagę, o jedno proszę Panie Sławku, żeby:

STAŻ był liczony TYLKO W ADMINISTRACJI CELNEJ i SKARBOWEJ,

niestety są osoby, które mają wypracowany staż poza administracją celno-skarbową, wiem że to więcej pracy dla Pań z komórek finansowych lub osób z lokalnych zz, ale musimy również tą kwestię wyprostować

są osoby, które przyszły do służby/pracy 10-15 lat przed emeryturą bo trzeba sobie "popracować" na państwowym do emerytury, a są to często przyjaciele króliczka
 
Ostatnia edycja:
1.
1.4×0.5×300=210
2.
1.4×0.8×300=336
3.
1.4×1.0×300=420
4.
1.4x1.4×300=588
5.
1.4×1.6×300=673

Tak to ma wyglądać?
 

Jakie "odrzucone" ?!
Przecież nie żyjemy w próżni, nie jesteśmy jedyni i na pewne rzeczy MUSIMY się zgodzić.

Weź głęboki oddech i poświęć jeszcze parę minut - porównaj projekty MF i innych związków
i odpowiedz SZCZERZE - mogąc wybrać tylko z tych proponowanych - KTÓRĄ WYBIERASZ ??
Ale @cat co ja wiem, do czego mam się odnosić jak co chwila jakieś nowe rewelacje?

Z propozycji MF wiem, że miało być od 481 zł do 800 zł z groszami. Gdzie tu mowa o jakiś 100 zł dla młodych?

I jak mam to porównywać to do tej propozycji? 6% + 210 zł? To nie wiem czy dostanę nawet to słynne minimum 481 zł.
Nie widzę w tym sprawiedliwego podziału, jeżeli tak ma wyglądać modernizacja.
 
Patrzymy na staż w służbie rozumiem? Czy ogolnie cały staż pracy np 11 lat w scs plus 11 poza nią ?
 
Pomysł jest bardzo dobry ale wykonanie tragiczne.
1. Nie znam osób z mnożnikiem poniżej 1.61,
2. Nie uwzględnia to stażowego!!!
3. Młody z 5 letnim stażem dostanie 300 x 05 x 1,4 x = 210 zł x 1,05 (stażowe) - 220 zł
4. Pamiętajmy, że dostanie też mniej z wzrostu kwoty bazowej.
A ja znam.
Ias Lublin, młodszy specjalista mnożnik 1,50
 
Status
Zamknięty.
Back
Do góry