• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

ZASADY PODZIAŁU PODWYŻEK FUNKCJONARIUSZE SCS

Status
Zamknięty.
Im więcej czytam argumenty w obu tematach i widzę rosnącą niezgodę co do zasad podwyżek, tym bardziej mam wrażenie, że skończy się po prostu na równym podniesieniu dla każdego.
Nikt wtedy nie będzie jakoś szczególnie zadowolony, ale też uniknie się osób, które zwolniły by się po otrzymaniu w twarz minimalna podwyżką.

Uwierz mi @Dragnor, jeśli Związkowi Celnicy.pl nie uda się zmienić zakusów strony służbowej
i niektórych innych ZZ, ja - przynajmniej finansowo - będę bardzo zadowolony ...
 

Uwierz mi @Dragnor, jeśli Związkowi Celnicy.pl nie uda się zmienić zakusów strony służbowej
i niektórych innych ZZ, ja - przynajmniej finansowo - będę bardzo zadowolony ...
Będąc obiektywnym, póki co nie widziałem nigdzie informacji odnośnie tego jak inne ZZ planują dzielić. Być może planują jedynie po stażu, ale ja osobiście nie znalazłem takich źródeł.
Niemniej jednak jest to możliwe, stąd uważam, że rosnący konflikt wśród ZZ Celnicy nie działa na niczyją korzyść, a szkoda, bo proponowany pomysł z ewentualnym 3 parametrem jest dobry.
 
Będąc obiektywnym, póki co nie widziałem nigdzie informacji odnośnie tego jak inne ZZ planują dzielić. Być może planują jedynie po stażu, ale ja osobiście nie znalazłem takich źródeł.
Niemniej jednak jest to możliwe, stąd uważam, że rosnący konflikt wśród ZZ Celnicy nie działa na niczyją korzyść, a szkoda, bo proponowany pomysł z ewentualnym 3 parametrem jest dobry.

Według mnie - nawet bardzo dobry!

Jednak nawet taki jak jest, będzie o wiele uczciwszy!
Piszę to zdecydowanie mimo, że dla mnie mniej korzystny finansowo.
 
Po 15 stronach bicia piany wszystkie strony zgadzają się co do jednego - podwyżki o 6% w związku ze zmianą kwoty bazowej.

Może niech do końca marca WSZYSCY otrzymają podwyżkę 6%, a do końca kwietnia niech się ZZ boksują z DIAS o podział pozostałej puli?
 
Po 15 stronach bicia piany wszystkie strony zgadzają się co do jednego - podwyżki o 6% w związku ze zmianą kwoty bazowej.

Może niech do końca marca WSZYSCY otrzymają podwyżkę 6%, a do końca kwietnia niech się ZZ boksują z DIAS o podział pozostałej puli?
6% nie podlega dyskusji i jest to kwota pewna, z tym, że nie otrzymamy jej póki prezydent nie podpisze się pod ustawą budżetowa 2020.
 
Mamy prawo miec swoje zdanie, możemy się sprzeczac ale nie piszcie nieprawdy jak to młodzi chcą zarabiać tyle co starzy... niestety ten klamliwy argument już gdzieś się daje słyszeć na korytarzach. Starzy zarabiają wiecej bo sobie to wypracowali, dostaną więc wysoka podwyżkę z kwoty bazowej i to jest ok. A teraz dzielimy nedzne 300 zl z ustawy modernizacyjnej i wielkie larum bo młodzi, którzy wykonują te same obowiązki chcieliby dostać z tego najwięcej ile się da A nie najmniej bo są przecież młodzi...
 
Im więcej czytam argumenty w obu tematach i widzę rosnącą niezgodę co do zasad podwyżek, tym bardziej mam wrażenie, że skończy się po prostu na równym podniesieniu dla każdego.
Nikt wtedy nie będzie jakoś szczególnie zadowolony, ale też uniknie się osób, które zwolniły by się po otrzymaniu w twarz minimalna podwyżką.
Po równo nie znaczy sprawiedliwie. :mad:
 
Mamy prawo miec swoje zdanie, możemy się sprzeczac ale nie piszcie nieprawdy jak to młodzi chcą zarabiać tyle co starzy... niestety ten klamliwy argument już gdzieś się daje słyszeć na korytarzach. Starzy zarabiają wiecej bo sobie to wypracowali, dostaną więc wysoka podwyżkę z kwoty bazowej i to jest ok. A teraz dzielimy nedzne 300 zl z ustawy modernizacyjnej i wielkie larum bo młodzi, którzy wykonują te same obowiązki chcieliby dostać z tego najwięcej ile się da A nie najmniej bo są przecież młodzi...
A może najlepiej jak młodzi nic nie dostaną .... Co ty na to niech cała tą podwyżkę dla nowych zabiorą i dadzą starym BO IM SIĘ NALEŻY .....
 
Ślązak A po co ten komentarz? Podwyzka Z puli modernizacyjnej nalezy się wszystkim. Sens mojej wypowiedzi był taki żeby nie budowac takiego muru miedzy mlodymi i starymi, że nikt nikomu nic nie chce zabrać. Ale ta podwyżkę modernizacyjna trzeba podzielić mądrze. Nie na zasadzie, że zamiast po 300 to dam tobie 500 A mlodemu 100. Bo takiej różnicy nic nie tłumaczy A niestety to nam chcą zafundowac niektóre związki
 
No to podziel tą podwyżkę mądrze. Życzę Powodzenia - tylko nie zapomnij dać znać Dias żeby było mądrze.
 
Mysle ze jak w tym algorytmie dokona się kilku zmian to będzie mądrze. Tylko potrzebna bedzie akceptacja srodowiska żeby wzmocnić pozycje zwiazku. A na to co zrobią dyrektorzy nie mamy wpływu.
 
No to podziel tą podwyżkę mądrze. Życzę Powodzenia - tylko nie zapomnij dać znać Dias żeby było mądrze.

@Ślązak, czy te twoje słowa to wyrażenie rozsądku i jakaś pomoc, o którą - także Ciebie - prosił
związek w niniejszym temacie ?? Nie musisz odpowiadać.
Jeśli chcesz LEPIEJ podzielić, to napisz tylko JAK ?!

Daruj jednak i sobie i innym powtarzanie w kółko "PO RÓWNO"!

Nie dlatego, że miałby to być zły podział, ale tylko dlatego, że już dziesiątki razy powtarzany tutaj
POSTULAT O RÓWNYM PODZIALE, DOTARŁ NIECHYBNIE DO ZARZĄDU ZWIĄZKU
I Z PEWNOŚCIĄ ZOSTANIE WZIĘTY POD UWAGĘ !!


Naprawdę, nie trzeba go już powtarzać - i "młodzi" i "starzy" nie będą mogli mieć już pretensji.
Nie będzie niezadowolonych, za to będą osoby zadowolone wybitnie; byli dyrektorzy, naczelnicy ...
 
Jeśli propozycja z dwoma wskaźnikami ma się utrzymać to tylko z liniowym wyliczeniem, bez przedziałów które sprawiają, że ludzie znajdujący się na granicy przedziałów mogą czuć się pokrzywdzeni. Parametry, jak powiedział Sławek, też mogą być modyfikowane

Osobiście skłaniałbym się jednak do jak najrówniejszego podziału. Podwyżka po równo w perspektywie czasu i kolejnych równych podwyżek spłaszcza siatkę wynagrodzeń (różnice procentowo maleją, choć nie kwotowo).
Wiem, że w ten sposób dostaną też f-sze wysoko uposażeni, ale za to podział byłby prostszy. W ciagu najbliższych lat większość tzw tłustych kotów odejdzie na emeryturę i z czasem kominy znikną, oczywiście jeśli polityka kadrowa się zmieni
Nienormalna sytuacja wynika z wartościowania sprzed 10 lat i deformy KAS. Ekspert nie powinien trafić do patrolu w SENT razem ze specjalistą. Poczucie niesprawiedliwości tych drugich jest uzasadnione, ale to nie ten kolega ekspert z patrolu wymyślił takiego potworka i też w pewnym sensie jest ofiarą systemu (chociaż lepiej uposażoną).
Jestem za rozwiązaniami ewolucyjnymi. Nie powinno być też ucywilnienia f-szy tylko komórek i dopiero po odejściu f-sza na emeryturę na jego miejsce powinien przyjść cywil. Tak samo powinno być z ekspertami, którzy po reformie służą ramię w ramię ze specjalistami. Powinno sie ich albo przenieść na faktycznie eksperckie stanowiska albo pozwolić dosłużyć im tych kilka lat bez niepotrzebnego szykanowania. A jak będą odchodzić ich wysokie uposażenia mogą być wykorzystane do stopniowego zasypywania nierówności w uposażeniu.

A wracając do podwyżek, to podawałem już tu pomysł zwiększenia dodatku za stopień (od którego nie liczy sie dodatek "stażowy"). Można dodatek ten zwiększyć o całą kwotę przeznaczoną na modernizację lub np o 200 zł a do reszty kwoty zastosować algorytm.
Choć razi mnie ton i poziom wypowiedzi f-szy z krótkim stażem, to nie dziwią mnie ich oczekiwania i prawdą jest, że każdemu ceny rosną tak samo. Niskimi podwyżkami nie można zrazić ani móodych ani starych, jedni i drudzy mogą łatwo podjąć decyzję o odejściu, jedni do innej branży drudzy na emeryturę. Najtrudniej taką decyzję podjąć f-szom którym niewiele brakuje do 15 lat, im najtrudniej zrezygnować z możliwości przejścia na emeryture mundurową.
Nie znam realiów wschodnich izb, ale u mnie młodzież nie może narzekać. Przyjęci na początku 2016 roku są dzisiaj starszymi specjalistami z mnożnikiem ok. 1,9. Starsi specjaliści z ćwierćwiekowym stażem mają uposażenie zasadnicze tylko o 100 zł wyższe. Nie ma u mnie naborów na mł. specjalistów. Specjalistami są tylko f-sze z ostatnich, juz KASowskich naborów, a uposażenie poniżej 4000 netto jest nieczęsto spotykane
Realia wschodu są takie, że nigdy nie było tu naborów na specjalistę. Zawsze od dołu - młodszy spejalista. Ja jestem w cle od 9 lat i mam już starszego specjalistę!!!! Huuurrrra - oczywiście dzięki podwyżce w ubiegłym roku. W innym wypadku nie miałbym szans. Mnożnik mam ciut powyżej 1.8. Ostatnie awanse stanowiskowe w moim OC granicznym były jeszcze za SC jak dobrze pamiętam w 2015 - 2 na starszego specjalistę i 1 lub 2 na młodszego eksperta. Pensja - ciut poniżej 4000 netto - ale taka kwota tylko dzięki stażowemu - ponad 20 lat. Od 2015 awanse stanowiskowe tylko z okazji podwyżek. Częstsze były natomiast awanse na stopniu. No i od jakichś 4 lat zakres obowiązków conajmniej młodszego eksperta..... A młodzi z oststnich naborów może ze wszystkimi dodatkami przekraczają magiczną barierę 3000 netto.
 

@Ślązak, czy te twoje słowa to wyrażenie rozsądku i jakaś pomoc, o którą - także Ciebie - prosił
związek w niniejszym temacie ?? Nie musisz odpowiadać.
Jeśli chcesz LEPIEJ podzielić, to napisz tylko JAK ?!

Daruj jednak i sobie i innym powtarzanie w kółko "PO RÓWNO"!

Nie dlatego, że miałby to być zły podział, ale tylko dlatego, że już dziesiątki razy powtarzany tutaj
POSTULAT O RÓWNYM PODZIALE, DOTARŁ NIECHYBNIE DO ZARZĄDU ZWIĄZKU
I Z PEWNOŚCIĄ ZOSTANIE WZIĘTY POD UWAGĘ !!


Naprawdę, nie trzeba go już powtarzać - i "młodzi" i "starzy" nie będą mogli mieć już pretensji.
Nie będzie niezadowolonych, za to będą osoby zadowolone wybitnie; byli dyrektorzy, naczelnicy ...
CAT dobry z matematyki nie jestem więc nie powiem Tobie i innym jak mądrze podzielić. A wręcz przeciwnie - Tego nie da się podzielić tak ażeby każdemu dogodzić ... taka firma tacy ludzie. Ja ciągle będę stał na straży tego dlaczego KAS się nie rozleci. Wtedy nie było by tych problemów co są teraz. A co do podwyżki to ile dadzą tyle dadzą. Jak nie zaspokoi to moich oczekiwań to magiczna biała kartka i pójdę najwyżej do Biedronki za lepsze pieniądze robić i lepszy social. Tak prawda.
 
A młodzi z oststnich naborów może ze wszystkimi dodatkami przekraczają magiczną barierę 3000 netto.
Nie przekraczają.
Bardzo przepraszam że nie w temacie ale mam pytanie, nigdzie nie mogę znaleźć wątku na tym forum o walce o młodzież, że związek walczy w MF o podwyżki, o to żeby utrzymać młodych i zachęcić do brania udziału w naborach. Tak żeby tyle samo ludzi co stara się dostać do np Policji chciało dostać się do SCS. Mówię oczywiście o ścianie wschodniej bo to tutaj na start funk ma 2300 na rękę plus ewentualne dodatki wiec razem z dodatkami, 13, nagroda kwartalna średnio miesięcznie 2700-2900zl. Słyszałem jedynie że chcą skrócić czas trwania naboru ale o tym żeby wyrównać place na start nigdzie nie słyszałem. Bo z tego co widzę tutaj to główne podwyżki są dla bardziej doświadczonych funk i już się z tym pogodziłem. Okey. Dlatego czy może ktoś wstawić link do takiego wątku?
Jeszcze raz przepraszam że nie w temacie.
 
Nie przekraczają.
Bardzo przepraszam że nie w temacie ale mam pytanie, nigdzie nie mogę znaleźć wątku na tym forum o walce o młodzież, że związek walczy w MF o podwyżki, o to żeby utrzymać młodych i zachęcić do brania udziału w naborach. Tak żeby tyle samo ludzi co stara się dostać do np Policji chciało dostać się do SCS. Mówię oczywiście o ścianie wschodniej bo to tutaj na start funk ma 2300 na rękę plus ewentualne dodatki wiec razem z dodatkami, 13, nagroda kwartalna średnio miesięcznie 2700-2900zl. Słyszałem jedynie że chcą skrócić czas trwania naboru ale o tym żeby wyrównać place na start nigdzie nie słyszałem. Bo z tego co widzę tutaj to główne podwyżki są dla bardziej doświadczonych funk i już się z tym pogodziłem. Okey. Dlatego czy może ktoś wstawić link do takiego wątku?
Jeszcze raz przepraszam że nie w temacie.
Młodymi zaczną się interesować gdy na OC zostaną już sami starzy (o zgrozo)😄
 
Nie przekraczają.
Bardzo przepraszam że nie w temacie ale mam pytanie, nigdzie nie mogę znaleźć wątku na tym forum o walce o młodzież, że związek walczy w MF o podwyżki, o to żeby utrzymać młodych i zachęcić do brania udziału w naborach. Tak żeby tyle samo ludzi co stara się dostać do np Policji chciało dostać się do SCS. Mówię oczywiście o ścianie wschodniej bo to tutaj na start funk ma 2300 na rękę plus ewentualne dodatki wiec razem z dodatkami, 13, nagroda kwartalna średnio miesięcznie 2700-2900zl. Słyszałem jedynie że chcą skrócić czas trwania naboru ale o tym żeby wyrównać place na start nigdzie nie słyszałem. Bo z tego co widzę tutaj to główne podwyżki są dla bardziej doświadczonych funk i już się z tym pogodziłem. Okey. Dlatego czy może ktoś wstawić link do takiego wątku?
Jeszcze raz przepraszam że nie w temacie.


Aż dziw bierze, że taki młody, wykształcony, i posiadający umiejętności dorównujące, a zapewne nawet przekraczające, umiejętności starych dziadków, o pomoc w poruszaniu się na tak obcym z natury rzeczy nowoczesnym medium jak forum internetowe zwraca się do tych dziadków. A przecież umie więcej, szybciej się uczy, wolniej męczy, jest bystrzejszy, bardziej skupiony i mniej sfrustrowany. I w związku z tym winien być tak samo wynagradzany.

U góry strony jest wyszukiwarka.

A gdybyś nie znalazł, to załóż.

Do tego nie trzeba specjalnych uprawnień.

Że to sarkazm i ironia a ja nie załapałem stary dziad?

Załapałem.

A niniejszy post dopasowałem do twojego stylu.


Skończcie z tym biadoleniem.

Piszcie, w jaki sposób zmodyfikowalibyście propozycję zz.

I uzasadnijcie.

Bez pomyj, żalów i jęków.

Umiecie liczyć to w propozycji celników.pl wyjdzie młodym więcej niż w s.
 
Ostatnia edycja:
Wg mnie, żaden funkcjonariusz po ZKC nie powinien zarabiać mniej niż 3000 zł netto, jest to wg mnie minimum przyzwoitości.
Piszecie, że na wschodzie nie ma naborów na specjalistów. Przecież praca/służba jest też w pewnym sensie towarem. Jeśli ktoś wstępując do służby godzi się na pewne warunki, a po miesiącu krzyczy, że chce więcej bo kolega ze zmiany ma więcej to jest to niepoważne. Skoro są chętni na mł.specjalistów to takie nabory robią. U mnie są na specjalistów a i tak jest trudno znaleźć chętnych i wiem, że jest to kwestia pieniędzy. Spośród tych którzy się zgłaszają tylko część spełnia minimalne kryteria. Jak nikt nie będzie się zgłaszał do naborów to może w MF ktoś zacznie myśleć. I nie mówcie, że nie wiedzieliście jakiego uposażenia możecie sie spodziewać. Ja nie przystąpiłbym do wielomiesięcznych kwalifikacji, gdybym nie wiedział na ile wyceniona będzie moja służba.
Zakładajcie związkowe koła młodych i zadbajcie, żeby Wasz głos był słyszalny. Krzyczenie na forum czy skarżenie sie mamie nie poprawi Waszej sytuacji. Wstępując do służby za takie pieniadze sami pogłębiacie trudną sytuacje finansową celnej młodzieży. I nie straszcie odejściem do dyskontów spożywczych, bo przecież mieliście wybór. Wszyscy przecież jesteśmy ochotnikami.
 
Ostatnia edycja:
[...] Zakładajcie związkowe koła młodych i zadbajcie, żeby Wasz głos był słyszalny. Krzyczenie na forum czy skarżenie sie mamie nie poprawi Waszej sytuacji. Wstępując do służby za takie pieniadze sami pogłębiacie trudną sytuacje finansową celnej młodzieży. I nie straszcie odejściem do dyskontów spożywczych, bo przecież mieliście wybór. Wszyscy przecież jesteśmy ochotnikami.
Lepiej tego bym nie ujęła. (y)
 
Status
Zamknięty.
Back
Do góry