• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

ZASADY PODZIAŁU PODWYŻEK FUNKCJONARIUSZE SCS

Status
Zamknięty.
Bądźcie sprawiedliwi czy funkcjonariusz pracujący 5 lat nie zasługuje na godne pieniądze. W większości to młodzi ludzie na dorobku samo wynajęcie mieszkania to pół ich zarobków. Dla nich każde 100 zł się liczy są przyszłością tej instytucji i tak nigdy nie dorównają wam ani stopniem ani stanowiskiem bo przy obecnych realiach.
Jedyny chyba który pisze z sensem bo tych starych to już od ich postów ZYGAC mi sie chce.
 
Słysząc takie wypowiedzi Starych to się nie dziwię ze nikt nie chce przychodzić do tej służby. Ciekawe czy tak samo pisałaś jak byłaś młoda i była jakaś podwyżka. Oczywiście czuje ze zaraz napiszesz ze nie mieliście podwyżek i za miskę ryżu robiliscie. Właśnie takich funkow jak Ty Starych powinno się już dawno odeslac na zielona trawkę a nie dawać prawa głosu. Druga sprawa co mnie interesuje wasz staż. Jak się nachapalyscie na granicy na lewiznie to było dobrze. A teraz młodym jeszcze chcecie zabrać. Wstyd to za małe słowo w tym przypadku. Bo gdyby nie ci młodzi to nie wiem czy byś dalej zapierdzielala na pasach czy siedziała z 50 sprawami i dostawała nerwicy i się leczyła.
czytaj ze zrozumieniem gimbazo !!! kto zabiera? młodzi w tym przykładzie dostają dodatkowo - w sumie 829 zł ! logika jak u Petru.
 
Każdy inny podział odbije się wam czkawką, i z ciepłych posadek za biureczkiem wylądujecie na pasie czerwonym na granicy bo nie będzie komu robić. Modernizacja jak sama nazwa wskazuje to rozwój a nie dodatek do tego by emerytura była wyższa. Sprawiedliwy podział nie kosztem młodych tak, żeby całe środowisko było zadowolone a nie skłócone. Starzy pracownicy zrezygnują ze 100-200 zł co wyrówna im częściowo 6% a firma nadal będzie miała chętnych do pracy.

Potrafisz liczyć?

Na 6% wzroście zyska stary czy ten z wysokim mnożnikiem?

To nie to samo.

Zaproponuj modyfikację propozycji i ją uzasadnij.
 
Słysząc takie wypowiedzi Starych to się nie dziwię ze nikt nie chce przychodzić do tej służby. Ciekawe czy tak samo pisałaś jak byłaś młoda i była jakaś podwyżka. Oczywiście czuje ze zaraz napiszesz ze nie mieliście podwyżek i za miskę ryżu robiliscie. Właśnie takich funkow jak Ty Starych powinno się już dawno odeslac na zielona trawkę a nie dawać prawa głosu. Druga sprawa co mnie interesuje wasz staż. Jak się nachapalyscie na granicy na lewiznie to było dobrze. A teraz młodym jeszcze chcecie zabrać. Wstyd to za małe słowo w tym przypadku. Bo gdyby nie ci młodzi to nie wiem czy byś dalej zapierdzielala na pasach czy siedziała z 50 sprawami i dostawała nerwicy i się leczyła.

Takie zarzuty to pomówienia.

Napiszę wprost.

Jesteś chamem i prostakiem niegodnym reprezentowania RP jako funkcjonariusz.
 
Od kiedy młody funkcjonariusz ma wyższy mnożnik niż stary nie znam takiego przypadku !!
 
  • Lubię
Reactions: cr7
Od kiedy młody funkcjonariusz ma wyższy mnożnik niż stary nie znam takiego przypadku !!

Ja mam 1,845, młodzi po 3 latach 1,72

Dostaniemy prawie to samo

Daleko do tych z 2,3 czy 2,7

Boli cię że po wielu latach mam 0,125 więcej?

A nie to, że ktoś kto robi to samo ma 2,7?

Zaproponuj modyfikację propozycji i ją uzasadnij
 
Na wschodzie gdzie robota jest najgorsza nie wygląda to tak różowo, do pracy mam 70 km w jedną stronę i mnożnik 1.61 nie ma młodych z mnożnikiem 1.72 przynajmniej ja takich nie znam. Nie boli mnie absolutnie to was boli równa podwyżka. Albo chociaż zbliżona do równej
 
Ostatnia edycja:
Na wschodzie gdzie robota jest najgorsza nie wygląda to tak różowo, do pracy mam 70 km w jedną stronę i mnożnik 1.61 nie ma młodych z mnożnikiem 1.72 przynajmniej ja takich nie znam. Nie boli mnie absolutnie to was boli równa podwyżka. Albo chociaż zbliżona do równej

Zaproponuj modyfikację propozycji i ją uzasadnij.

I przytocz jeszcze moją wypowiedź, wyrażającą mój ból z równej podwyżki. Równej do zasadniczej. Bo nie mówimy o dodatkach.
 
Jeszcze dodajcie współczynnik liczby funkcjonariuszy do ilości budynków, przecież tworząc takie algorytmy sami sobie szkodzimy, komplikujecie wszystko jak interpretatorzy podatku vat i dochodowego.

Takim oto sposobem, wyławia się prowokatorów i mącicieli. :D

Właśnie napisałeś już wszystko, co można się było o tobie dowiedzieć.
Już mamy najlepszy przykład, jakie znaczenie wobec gówniarstwa, ma doświadczenie
i znajomość życia. Duuuużo się musisz jeszcze nauczyć młodzieńcze ...
 

Takim oto sposobem, wyławia się prowokatorów i mącicieli. :D

Właśnie napisałeś już wszystko, co można się było o tobie dowiedzieć.
Już mamy najlepszy przykład, jakie znaczenie wobec gówniarstwa, ma doświadczenie
i znajomość życia. Duuuużo się musisz jeszcze nauczyć młodzieńcze ...
Masz widocznie duże problemy z czytaniem, robisz algorytm w którym wiadomo, że są kominy, a chciałeś się popisać jak przez 30 lat klepałeś excela. I poza tym Twoje wycieczki dotyczące gówniarstwa, młodego wieku są tak samo zasadne jak Twoja propozycja podwyżek. Próbujesz na siłę kreować się na erudytę, a wyraźnie wychodzi z Ciebie zwykła impertynencja.
 
Przepychanki, pokrzykiwanie, tupanie

Jeśli ktoś ma propozycje zmian w propozycji, niech je opisze i uzasadni
 
Mam uwagę. Patrząc na tabelę.
Weźmy hipotetycznego funkcjonariusza z 15 letnim stażem, który jako st. spec z mnożnikiem 2,0 otrzymał i przyjął propozycję "awansu" na mł. eksperta bez podwyżki, ale z obowiązkami.
Dlaczego wg. algorytmu otrzyma mniejszą podwyżkę, niż gdyby tego nie zrobił?

Chyba, że czegoś nie zrozumiałem.

Capture+_2020-03-03-23-53-59.png
 
Masz widocznie duże problemy z czytaniem, robisz algorytm w którym wiadomo, że są kominy, a chciałeś się popisać jak przez 30 lat klepałeś excela. I poza tym Twoje wycieczki dotyczące gówniarstwa, młodego wieku są tak samo zasadne jak Twoja propozycja podwyżek. Próbujesz na siłę kreować się na erudytę, a wyraźnie wychodzi z Ciebie zwykła impertynencja.
Mialeem nie pisac...nie wytrzymuje
Równo, nie znaczy sprawiedliweie - równo.dla Was do podstawy, niech bedzie tyle samo dla innyvh - stażowe to dodatek od tego!!!
Sławek probuje podniesc najmlodszym (nsszym kosztem i tłustych kotów)...też źle
My się godzimy (w wiekszości)...a Wy dalej swoje
Czy do wasz dotrze, że to jedyne mądre rozwiązanie???
Staż MUSI zapewnic pracodawca - to jego rola!!!
Przy takim rozwiazaniu utnie Wam tyle...ze bedzie zgrzyt
 
Mam niski mnożnik (choc jestem ml. Ekspertem) - różnica miedzy mną, a kolegą specjalistą - to 0,2
On ma 10 lat wysługi, ja...25 ponad
Róznica na zasadniczej...250zl
Ja robie wszystko ,a on....mnie nie przeszkolono, ja nie wiedzialem o uprawnieniach, są madrzejsi niech robią
Tak to wyglada u nas...asertywność - 100%
Koło loterii się zawiesza....i Ci ssmi do tej samej roboty, bo jak troche "zmian",,,,młodzi wymiękają. i robota staje.
Stary pojdzie na rewizje, na impotr, nie boi sie exportu....ale mlody ...nie napisze wezwania, nie poprowadzi weryfikacji, są trudnosci z przeprowadzeniem prawidlowej rewizji (opis), nie mowiac o DECYZJI!!!
Piszacy "młodzi" - przeważnie granica wschonia.
Pamietam, jak sam ze stemplem odprawialem ... po trzech miesiacach bylem najmądrzejszy😊
Do czasu.....,kiedyś.były tranzyty na osobe prywatną...- pomógł kolega , stary kolega ...nikt nie umiał
 
Ostatnia edycja:
Mam niski mnożnik (choc jestem ml. Ekspertem) - różnica miedzy mną, a kolegą specjalistą - to 0,2
On ma 10 lat wysługi, ja...25 ponad
Róznica na zasadniczej...250zl
Ja robie wszystko ,a on....mnie nie przeszkolono, ja nie wiedzialem o uprawnieniach, są madrzejsi niech robią
Tak to wyglada u nas...asertywność - 100%
Koło loterii się zawiesza....i Ci ssmi do tej samej roboty, bo jak troche "zmian",,,,młodzi wymiękają. i robota staje.
Stary pojdzie na rewizje, na impotr, nie boi sie exportu....ale mlody ...nie napisze wezwania, nie poprowadzi weryfikacji, są trudnosci z przeprowadzeniem prawidlowej rewizji (opis), nie mowiac o DECYZJI!!!
Z kolejnej propozycji wynika, ze lepiej trzeba było zostać st. spec. to byś dostał teraz więcej, więc raczej propozycja @cat nie jest zbyt dobra.
 
@cat napracowałeś się przy tej tabeli. Poziom skomplikowania wyliczeń trochę mnie zaskoczył i nie dziwię się, że propozycja dla większości jest niezrozumiała. Żeby była czytelniejsza możnaby pominąć część pól, bo wiadomo, że niskie mnożniki nie dotyczą kierowników i ekspertów.
Brakuje też, wg mnie pola do wpisania własnych parametrów (staż, mnożnik, stanowisko), żeby algorytm wyliczał podwyżkę w indywidualnym przypadku.

Uważam za zbędny współczynnik stanowiskowy. Wiem co Cię inspirowało do jego stworzenia, ale jest on niesprawiedliwy.
Weźmy przykład 2 f-szy którzy rok temu mieli identyczną sytuacje: staż mnożnik stanowisko st. specjalista, dostali rok temu równe podwyżki i zahaczyli o widełki mł eksp. Jeden awansował na mł eksp, drugi nie (bywało różnie, jednym nie proponowano, inni nie przyjęli awansu bez dodatkowych pieniedzy). Dzisiaj maja identyczny mnożnik choć różne stanowiska, pozostałe parametry identyczne. Jak uzasadnisz zróżnicowanie ich tegorocznych podwyżek. To jest nielogiczne.

Poza tym będę się upierał, że jeśli tworzymy algorytm oparty na parametrach to powinny one byc określone liniowo, żeby nie było skoków. Wtedy zamiast tabeli wystarczyłaby odpowiednio ułożona formuła.
Tabela jest nieczytelna.
Szacun za włożona pracę.
 
Dzięki Cat za propozycję.
Powiedz mi tylko, jeśli możesz, bo nie wiem czy dobrze ogarniam Twój algorytm
Ile grozi funkcjonariuszowi z rocznym stażem, stan. spec., i mnożnikiem 1,5.
Jakbyś mógł to obliczyć na tym przykładzie.

Traktuje to jako absolutny projekt

Ale co mam Ci "obliczyć" ??
Przykład wprost pokazuje 56 + 249 = 305 zł !! Dla każdego do 5 lat stażu.

Tak, to jest PROJEKT, w którym m.in. wskazuję przykłady skokowo zaznaczając, że MOŻNA
wyprowadzić dane "liniowo"!

Jeżeli też ZAZNACZYŁEM, że WSZYSTKIE zmienne na żółtych polach można modyfikować,
to chyba jest oczywiste, że te WSZYSTKIE wskaźniki są PRZYKŁADOWE i chodzi o MECHANIZM.
Czy muszę przy tym dodawać, że zmienne na żółtych przyjąłem "z powietrza", tylko "z grubsza"
je podając dla potrzeb wypełnienia tabelki ?! To po to, by można było zobaczyć coś naocznie, bo
gdybym podał sam wzór, mało komu zechciałoby się coś porównywać - może 2-3 os. na Forum ...

 
Ja jako stara uważam, że skoro jest 729 zł na funkcjonariusza, to dać starym 629 zł, a zaoszczędzoną stówkę od każdego dać na młodych. W między czasie część z nas odejdzie na emeryturę więc dias będzie mógł zatrudnić młodego funkcjonariusza, a różnicę przeznaczać na dalsze niwelowanie różnić !!! CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM KOBIETO CO NAPISAŁAŚ ..... bo logika jak u Petru to chyba u Ciebie.... Jak ty to wyliczyłaś .... z 729 zł starym dać 629 czyli na zwykły rozum zostaje 100 zł które Twoim zdaniem powinno iść na młodego więc skąd Tobie się wzięło 829 ?? :D Nie pij bo pić to trza umieć.....
 
Ja jako stara uważam, że skoro jest 729 zł na funkcjonariusza, to dać starym 629 zł, a zaoszczędzoną stówkę od każdego dać na młodych. W między czasie część z nas odejdzie na emeryturę więc dias będzie mógł zatrudnić młodego funkcjonariusza, a różnicę przeznaczać na dalsze niwelowanie różnić !!! CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM KOBIETO CO NAPISAŁAŚ ..... bo logika jak u Petru to chyba u Ciebie.... Jak ty to wyliczyłaś .... z 729 zł starym dać 629 czyli na zwykły rozum zostaje 100 zł które Twoim zdaniem powinno iść na młodego więc skąd Tobie się wzięło 829 ?? :D Nie pij bo pić to trza umieć.....

Wyraźnie czepiasz się dla samego czepiania!

729 NA OSOBĘ - 100 od "starych" dla "młodych", to dla "młodych" 829, a dla starych 629!

Inna rzecz, że przy istniejącej strukturze wiekowej, to teoria, nie do zrealizowania matematycznie.
 
@cat
Myślałem, ze wspolczynnik A zależy od stażu, a wartosci w tabeli są maksymalne.
Czyli dla przykładu:
1. Pula 300:
(0,2x1,4x300) -(1,5x30) =84 - 45 = 39
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Back
Do góry