Zaproponowane przez DIAS Rzeszów porozumienie w sprawie podwyżek

Mały

Aktywny użytkownik
Dołączył
23 Lipiec 2018
Posty
470
Punkty reakcji
187
Nadal nie ma oficjalnego stanowiska DIASa, a wczoraj kierownictwo w IAS miało w tej sprawie naradę.
 

thorgal

Nowy użytkownik
Dołączył
23 Lipiec 2009
Posty
7
Punkty reakcji
1
Możemy sobie pisać swoje mądrości ale czy to coś zmieni. Ta izba to chyba ewenement w skali kraju. Najpierw jest och i ach wschodnia flanka cała Europa na nas patrzy i to wszystko i czar pryska i jest jak zwykle. Problem z podwyżkami problem z dodatkami. Takich bolączek jak podwyżki każdy z nas mógłby wrzucić tu wiele. Nie wiem czy tak jest we wszystkich izbach. Ale tu przecież od lat trwa kolesiostwo i układy. Nierówne traktowanie funkcjonariuszy, jak nie jesteś z układu, lub nie masz wujka posła itp. to do zapychania dziur. Są osoby, które grubo ponad 100 km dojeżdżają na służbę, ale gdy pada pytanie o zamianę przełożony odpowiada, że w stosunku do innych będzie to przecież niesprawiedliwe. Eksperci, którzy mieli wiedzę i od których się wymagało rozwiązywania problemów teraz wykonują na oddziałach zadania specjalistów. a specjaliści w różnych komórkach zadania eksperckie. Można by jeszcze wiele pisać nie chodzi tu o żale bo dwie strony trzeba by było napisać co najmniej o tym co każdego boli. Chodzi o to jak długo funkcjonariusze z linii mają to wytrzymać. Już zaczyna to pękać odchodzą lub planują odejść funki z wiedzą ze starej szkoły kiedy były jeszcze kursy z prawdziwego zdarzenia, mogliby coś przekazać wiedzy. Ale nie robi się kompletnie nic żeby kogokolwiek zatrzymać. Masakra. Myślę że wciągu kilku najbliższych lat szeregi znacznie się przerzedzą. Zostanie tylko "elita" dobrze opłacana. To chyba już nigdy nie będzie prawdziwa służba:( Jak nasi przełożeni w ogóle o nas nie dbają to jak to ma być mocna formacja.
 

Andrzej Marciniec

Użytkownik
Dołączył
5 Grudzień 2011
Posty
75
Punkty reakcji
20
"Prawdziwa cnota krytyk się nie boi" - Ignacy Krasicki

W dn. dzisiejszym tj. 30.06.2020 r. odbyła się kolejna telekonferencja z udziałem przedstawicieli zz działających w IAS w Rzeszowie. Kierownictwo IAS w Rzeszowie reprezentowała dyr. Joanna Szpilka. Reprezentując ZOZ ZZ Celnicy PL potwierdziłem nasze stanowisko wyrażone w projekcie porozumienia w sprawie podwyżek z 22.02.2020 r. wyrażając jednocześnie gotowość do dalszych negocjacji.

Należy zauważyć, że:
1. Kierownictwo IAS w Rzeszowie nie jest zainteresowane projektem ZZ Celnicy PL - jedynej reprezentatywnej organizacji związkowej oraz ZZ Pracowników Skarbowych przy Urzędzie Skarbowym w Dębicy i ZZ Pracowników Skarbowości Województwa Podkarpackiego „SUKURS”.
Będziemy podejmować działania żeby "zwiększyć zainteresowanie" naszym projektem.

2. Większość małych liczebnie zz akceptuje projekt DIAS w Rzeszowie po symbolicznych korektach tj.:
  • Związek Zawodowy Pracowników Izby Celnej w Przemyślu - Joanna Sidor,
  • Organizacja Zakładowa NSZZ „Solidarność” Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie - Andrzej Grabowski,
  • Związek Zawodowy Pracowników i Funkcjonariuszy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie - Barbara Halat,
  • Związek Zawodowy Pracowników Drugiego Urzędu Skarbowego w Rzeszowie - Bożena Solecka,
  • Związek Zawodowy Pracowników Skarbowych w Tarnobrzegu - Wacław Krasoń,
  • Wojciech Puszkarewicz Związek Zawodowy Pracowników i Funkcjonariuszy Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego,
  • Piotr Szczepanek Związek Zawodowy Pracowników Skarbowych IAS w Rzeszowie.

3. Pani Dyrektor potwierdziła swoje zastrzeżenia wobec projektu ZZ Celnicy PL tj. że wykracza poza ustawowe ramy dla tego rodzaju uzgodnień - w odpowiedzi zwróciłem uwagę na opinię prawną przesłaną przez ZZ Celnicy PL do DIAS w Rzeszowie, wyrażającą zasadniczo odmienną opinię.
Zarzuciła również, że projekt ZZ Celnicy PL nie posiada koniecznego przymiotu planowanych podwyżek jakim jest element motywacyjności. Przy czym nie otrzymaliśmy szczegółowego uzasadnienia dla poparcia tych twierdzeń. Wyrażamy przekonanie, że wkrótce takowe otrzymamy jako odpowiedź na pismo ZZ Celnicy PL z 24.06.2020 r. i że będzie ono wystarczająco mocne.

ZZ Celnicy PL nie wyraża zgody na skrajną uznaniowość jaka wyłania się z projektu DIAS. Zaproponowaliśmy zasady podwyżek w ten sposób, że określiliśmy minimalną i maksymalną kwotę podwyżki. Określiliśmy prosty mechanizm wyliczania wysokości podwyżki przez iloczyn współczynnika wynikającego ze stażu, mnożnika oraz przeciętnej kwoty przypadającej na etat. Dodatkowym korygującym elementem są środki pozostające w tzw. dyspozycji DIAS w wysokości 6% funduszu.

01.07.2020 r. odbędzie się kolejna telekonferencja poświęcona kwestii podwyżek.
 
Ostatnia edycja:

elmuto

Nowy użytkownik
Dołączył
23 Czerwiec 2020
Posty
9
Punkty reakcji
5
Brawo Andrzej, brawo Zarząd ZOZ ZZ Celnicy PL. Nie odstępować pola na krok. Robicie dobrą robotę(y). Piłka nadal jest w grze. Ciekawe jaki element motywacyjności zaproponuje DIAS. Oby był on równie atrakcyjny jak dla Szanownych Państwa Przedstawicieli Związków, które przystają na propozycję DIAS:cautious:.... Skrajna uznaniowość DIAS doprowadzi do skrajnego oburzenia funkcjonariuszy i pracowników. Nie wszystko da się podciągnąć pod "kształtowanie polityki kadrowej" przez DIAS.
 

Lama

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
12 Wrzesień 2019
Posty
587
Punkty reakcji
555
Miasto
Na K
Dalej Panie @Andrzej Marciniec nie rozumiem jak ta zaproponowana przez Was podwyżka ma wypełniać par. 1 porozumienia dla stażu 0-5.
Dziękuję za odpowiedź.
 
Ostatnia edycja:

Mały

Aktywny użytkownik
Dołączył
23 Lipiec 2018
Posty
470
Punkty reakcji
187
A mnie propozycja ZZ Celnicy.pl tym razem się nie podoba.
 

Sebull

Użytkownik
Dołączył
13 Grudzień 2019
Posty
48
Punkty reakcji
32
Brawo CELNICY.PL - nie można opuszczać !

Ciekawi mnie jak motywuje propozycja dyrekcji ?
Czy nie nagrody mają dawać motywację ? - swoją drogą nie publikuje się już zestawienia nagrodzonych - nie wiem kto jest wzorem ?

Tu chodzi o podstawę pensji bo na tym polega podwyżka !
 

Mały

Aktywny użytkownik
Dołączył
23 Lipiec 2018
Posty
470
Punkty reakcji
187
Dziś miała odbyć się kolejna runda . Czy znane są już zasady podziału podwyżek?
 

elmuto

Nowy użytkownik
Dołączył
23 Czerwiec 2020
Posty
9
Punkty reakcji
5
Znając życie godnym dodatkiem motywacyjnym w postaci uznaniowej podwyżki zostaną obdarzeni ludzie wykonujący wg DIAS szczególnie złożone zadania, czyli tzw. "ELYTA" naszej formacji, zaufani ludzie naszej kadry zarządzającej. Zwykli funkcjonariusze z Oddziałów (szczególnie tych granicznych) dostaną ochłapy bo uznaniowość w rozdysponowaniu środków na to pozwoli, a to oni zostawiają swoje zdrowie na służbie, często w warunkach poniżej wszelkich standardów. To właśnie o NICH pasowałoby teraz pomyśleć, o tych którzy zarabiają najmniej, bo DIAS tak cudownie kształtuje politykę kadrową, że funkcjonariusze po 5-6 latach służby latają z jedną "belką" na młodszym specjaliście.....:sick::sick: To jest chore!!
 

Mały

Aktywny użytkownik
Dołączył
23 Lipiec 2018
Posty
470
Punkty reakcji
187
@elmuto możemy swoje żale tu wylewać, ale to nic nie zmieni. W tej chwili interesuje mnie tylko to na ile wyceniono i Was funkcjonariuszy i nas cywili.
 

elmuto

Nowy użytkownik
Dołączył
23 Czerwiec 2020
Posty
9
Punkty reakcji
5
Mały już to wcześniej pisałeś - " ale to nic nie zmieni". Czyli nie warto robić nic? Bo i tak to na nic- pomyślało setki funkcjonariuszy i pracowników IAS Rzeszów....
 

Mały

Aktywny użytkownik
Dołączył
23 Lipiec 2018
Posty
470
Punkty reakcji
187
@elmuto oczywiście, że warto. I nie jestem z tych co milczą. Ale, według mnie, podział podwyżek wymaga współpracy wszystkich ZZ. A jej niestety nie widać. Rządzi stanowisko "nie, bo nie". Wszystkie ZZ uzgodnienia z Dyrekcją a także własne stanowiska trzymają w tajemnicy. Nie ma o czym i z kim dyskutować.
 

endy

Użytkownik
Dołączył
5 Czerwiec 2007
Posty
68
Punkty reakcji
2
Szanowni Państwo o jakie pieniądze tu chodzi? Czy o drobne tiurliki się spieracie??
Śmieszne .... 20 czy 40 złotych więcej czy mniej. Żałosne.
Jak mawiał klask "głosujcie nogami"
Nie pomruki "groźnego lwa" tylko konkrety przyniosą efekt.

Przy okazji chapeau bas dla Pana Andrzeja Marcińca👍
 

Mały

Aktywny użytkownik
Dołączył
23 Lipiec 2018
Posty
470
Punkty reakcji
187
@endy o jakie pieniądze? O takie jakie dają. Do pracy nie chodzę ani dla idei, ani dla towarzystwa. A właśnie dla pieniędzy. Propozycje DIASa znam, ZZ Celnicy.pl i jego przystawek też. Ale skoro toczą się rozmowy to chyba nie ze ZZ, które popierają propozycje dyrektora. A podwyżki interesują mnie bo mam już dość uczenia młodych za przysłowiowe "dziękuję", zrób za niego bo ty umiesz a on się uczy.
 

FC_celnik

Aktywny użytkownik
Dołączył
12 Kwiecień 2015
Posty
450
Punkty reakcji
159
No coś Ty, przecież oni najwięcej wiedzą i najlepiej pracują. I oczekuj największych podwyżek.
 

Mały

Aktywny użytkownik
Dołączył
23 Lipiec 2018
Posty
470
Punkty reakcji
187
Niestety nadal nie ma oficjalnie ogłoszonych zasad podziału podwyżek. A 15.07 zbliża się nieubłaganie.
 

elmuto

Nowy użytkownik
Dołączył
23 Czerwiec 2020
Posty
9
Punkty reakcji
5
Mały innym zarzucasz, że wylewają swoje żale, a sam biadolisz o terminach i narzekasz - kiedy i kiedy... Co masz takie ciśnienie? Co z tego, że 15.07 się zbliża? Lepiej klepnąć na huuurra jakieś :poop:? Tak Ci się śpieszy do otrzymania podwyżki ok. 50 zł :rolleyes::rolleyes: ???
 

Andrzej Marciniec

Użytkownik
Dołączył
5 Grudzień 2011
Posty
75
Punkty reakcji
20
Nysa, dnia 01.07.2020r.​

Pani Magdalena Rzeczkowska
Szef Krajowej Administracji Skarbowej

Szanowna Pani Minister,

Zarząd Główny ZZ Celnicy PL zwraca się z wnioskiem o podjęcie działań w stosunku do Pana Dyrektora IAS w Rzeszowie w ramach posiadanych kompetencji nadzorczych. Zaistniała sytuacja związana jest z łamaniem i nie respektowaniem praw ustawy o związkach zawodowych w konsekwencji prowadząc do powstania impasu w rozmowach dotyczących rozdysponowania środków na podwyżki w IAS w Rzeszowie.

ZOZ ZZ Celnicy PL IAS w Rzeszowie jako organizacja reprezentatywna przedstawiła całościowy projekt rozdysponowania środków na podwyżki. W odpowiedzi otrzymaliśmy pismo Pana Dyrektora IAS w Rzeszowie, w którym arbitralnie stwierdza, że projekt nie posiada przymiotu motywacyjności oraz nie uwzględnia uwarunkowań wynikających z Uchwały Modernizacyjnej, nie wskazując przy tym żadnego uzasadnienia dla swoich twierdzeń. Do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy wyliczeń skutków finansowych przesłanego projektu. Z uwagi na powyższe nie mamy w tej sytuacji możliwości prowadzenia negocjacji i możliwości korekty, czy uzgodnienia stanowiska w przedmiotowej sprawie.

Projekt zaproponowany przez Pana Dyrektora jest rażąco niesprawiedliwy, premiuje osoby dobrze zarabiające, nie uwzględnia wypaczeń spowodowanych błędną polityką kadrową oraz wieloletnimi zaniedbaniami w zakresie awansowania pracowników i funkcjonariuszy. Propozycja Dyrektora zakłada skrajną uznaniowość w zakresie rozdysponowania środków na podwyżki. Brak czytelnych zasad wskazujących kto, w jakiej wysokości i w oparciu o jakie przesłanki otrzyma podwyżkę doprowadzi do kolejnej fali frustracji i niezadowolenia społecznego wśród zatrudnionych w IAS w Rzeszowie.

W ocenie Zarządu Głównego ZZ Celnicy PL takie działanie Pana Dyrektora IAS w Rzeszowie jest przejawem skrajnego lekceważenia strony społecznej i złamaniem ustawy o związkach zawodowych, która wyraźnie zobowiązuje do uzgodnienia wspólnego stanowiska w kwestiach związanych z rozdysponowaniem środków finansowych na podwyżki . Takie zachowanie powoduje opóźnienie procesu negocjacyjnego i może spowodować zagrożenie dla terminowego rozdysponowania środków na podwyżki. Skutkiem może być doprowadzenie do wystąpienia poważnych niepokojów społecznych.

Prosimy potraktować niniejsze wystąpienie jako skargę na działanie organu w rozumieniu Kodeksu Postępowania Administracyjnego.

Z wyrazami szacunku

Za Zarząd w/z Przewodniczącego ZG ZZ CELNICY PL
/.. / Jolanta Haron
 

Attachments

  • ZZ CELNICY PL 76-2020 ZG.pdf
    333 KB · Wyświetleń: 118

Sebull

Użytkownik
Dołączył
13 Grudzień 2019
Posty
48
Punkty reakcji
32
Ciekawe co Szefowa zrobi ?
1 Dyrektor na zagrodzie równy wojewodzie ? - to jego "piaskownica" i co ja mogę ?

2 Czy pokarze " jaja " i będzie prawo przestrzegane !

oby opcja 2 :cool:
 
Do góry