• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wygrana w SN w sprawie świadectw służby

W dniu 19.02.2020r. Sąd Najwyższy podjął Uchwałę, że Dyrektor Izby Administracji Skarbowej ma obowiązek wydać świadectwo służby ucywilnionym funkcjonariuszom.
W rozprawie uczestniczył prawnik ZZ Celnicy PL, który wcześniej reprezentował funkcjonariuszy w Sądzie Okręgowym, który wystąpił z pytaniem prawnym do SN.
Sygnatura sprawy w Sądzie Najwyższym III PZP 7/19.

Ps. Wstyd dla organów państwowych. Potrzebna była ponad dwuletnia batalia, aby organy zrozumiały jasne i czytelne przepisy prawa.
 
Ostatnia edycja:
Cóż, przedmiotowa wygrana daje nową szansę. Dziś ma się ukazać wzór na tej podstawie, który jutro bym wysłał do DIAS'a. Jeśli nadal będzie odmawiał (nie sądzę), to pomyślimy - co dalej ...
Cat przyjacielu jak masz taki wzór to chętnie skorzystam, podeślij proszę też nawet w "niedzielę" hihihihi wyślę do DIASA,
Ps. pytanko - jeśli ucywilniony zostałem 31.05.2017 r. to czy wnioskowanie o świadectwo służby po trzech latach od tej daty ulega przedawnieniu ? Pytam w kontekście odmowy przez diasa i późniejszej walki w sądzie.
 
Rzeczpospolita: Wyrok Sądu Najwyższego ws. celników przeniesionych na etaty w 2017 r..

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
Mam pytanie. Dlaczego rekomenduje się datę wysłania wniosku na dzień 21.02.2020 r. Jak do tej pory nikt tego nie jest w stanie uzasadnić. Również wyjaśnienie Pana Sławka nie wnosi niczego w tej kwestii.
 
Doszły mnie informacje, że złożenie wniosku o wydanie świadectwa służby przez osobę, która pobiera emeryturę służbową i jednocześnie cały czas pracuje w KAS spowoduje zatrzymanie wypłaty emerytury albo w ogóle jej zniesienie. Czy ktoś coś o tym wie? @slawomir.siwy
 
Doszły mnie informacje, że złożenie wniosku o wydanie świadectwa służby przez osobę, która pobiera emeryturę służbową i jednocześnie cały czas pracuje w KAS spowoduje zatrzymanie wypłaty emerytury albo w ogóle jej zniesienie. Czy ktoś coś o tym wie? @slawomir.siwy
Przecież to bzdura. To, że jesteś na emeryturze tylko potwierdza, że zostałeś zwolniony ze służby.
 
Doszły mnie informacje, że złożenie wniosku o wydanie świadectwa służby przez osobę, która pobiera emeryturę służbową i jednocześnie cały czas pracuje w KAS spowoduje zatrzymanie wypłaty emerytury albo w ogóle jej zniesienie. Czy ktoś coś o tym wie? @slawomir.siwy
A czy nie doszły Cię słuchy o jutrzejszym końcu świata ?. Zastanów się co piszesz i nie rób nam wstydu.
 
Back
Do góry