• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

WSA Wwa - sprawy "wygaszonych"

Jak nam wiadomo w WSA Wwa odbyły się dwie rozprawy "wygaszonych", na których sąd rozpatrzył już zagadnienie merytorycznie.
Dwie sprawy przegrane, ale były to sprawy funkcjonariuszy z absencją chorobową, a takich spraw w przeszłości już było dziesiątki przegranych. Od 2009 walczyliśmy z takim orzecznictwem, ale się nie udało.
Czy absencję chorobową można uznać za przesłankę ustawową art.165 ust.7 pwu KAS to się okaże w NSA, gdyż od tych wyroków zapowiedziano kasacje?
Czekamy na sprawy, gdzie uzasadnienie DIAS nie odwołuje się do licznych absencji chorobowych.

W dniu 28.02 jest wokanda II Sa/Wa 2010/19 stwierdzenie wygaśnięcia mandatu służbowego.
Proszę o kontakt, jeśli to dotyczy "wygaszonego" funkcjonariusza.
02.03. jest kolejna wokanda II Sa/Wa 2134/19, później 10.03, 19.03. i 20.03.
Proszę o kontakt osoby, których dotyczą te wokandy.

POZDRAWIAM
Sławomir Siwy
ZZ Celnicy PL
 
Wygrana. Mecenas nasz był i miał mi napisać notatkę. Nie napisał dotąd, dlatego nic nie ma, ale jest wygrana.
Pan Mecenas (zapewne chodzi o P. Szymczykiewicza) wcześniej prowadził moje dwie sprawy (odpłatnie) pomimo, iż byłem w tamtym czasie członkiem związku i płaciłem co miesiąc składki, - mnie również nie informował o wynikach rozpraw. Wobec czego zrezygnowałem z takiego zasr....o zastepstwa procesowego i sam już lepsze efekty osiągam niż z p. Mecenasem. Przynajmniej w porę jestem informowany bezpośrednio przez Sąd o wyrokach. Niestety w poprzednich sprawach ten pan albo wcale mnie nie informował albo informował telefonicznie po kilku dnia od sprawy. O ile wiem wielu byłych funków ma z tym Panem takie same problemy. Ja w każdym bądż razie pożegnałem tego pana. Szkoda słów.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry