• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

uchodźcy na granicy

Z drugiej strony granicy. To nie skończy się lada dzień, Łukaszenka ich nie odeśle za darmo do Syrii, Iraku. Kongo czy innych krajów. Tylko szaleniec jest w stanie grać życiem innych ludzi.

https://fb.watch/8KMpcUT4es/
 
Ostatnia edycja:
Czytam ten wątek i oczom nie wierzę.
Celnicy, urzędnicy państwowi a jakbym był na forum prawicowych zwyroli albo innych ignorantów z ONR.
Państwo jest od tego by chronić granice ale nie można tak obojętnie przechodzić do porządku dziennego obok ludzkich krzywd.
Do cholery.
 
Oczywiście, że nie można przechodzić obojętnie obok ludzkich krzywd ale ten świat jest pełen krzywd. Jeśli ktoś na co dzień nie wspiera potrzebujących, których jest pełno dookoła, to nie ma prawa do krytykowania innych. Ja się zastanawiam do czego by doprowadziło wpuszczanie tych koczujących na granicy do Polski. Jeśli wpuści się 30 osób, jutro będzie 300 a pojutrze 300 tyś, a potem 3 miliony. Oni nie szukają bezpieczeństwa tylko lepszego życia, dlatego pojadą do Niemiec, tzn. życie w Polsce, jakie wiedziemy my wszyscy nie jest dla nich dostatecznie dobre. Duże wymagania. Padają też głosy, wpuśćmy ich, przecież oni chcą do Niemiec nie do Polski , tzn. mamy być dobrzy i miłosierni ale na koszt Niemców, oni mają zapłacić za naszą dobroć i utrzymywać imigrantów. Dla mnie coś tu nie halo. W latach 2014 - 2016 do Niemiec przyjechało ponad milion poszukujących lepszego życia, do dziś połowa z nich nie pracuje, a gospodarka Niemiec cierpi na niedobór rąk do pracy, coś koło 400 tyś. rocznie.
Należy wpuszczać przedstawicieli innych kultur i religii by potem usuwać pomniki Papieża, bo rażą ich uczucia religijne albo nie móc postawić choinki na święta bo też im przeszkadza. Trzeba imigrantów wpuszczać i potem ich utrzymywać, nie można przecież pomagać im w ich własnych państwach, bo przecież tam cała pomoc zostanie rozkradziona ale takie mają państwa i społeczeństwo, podzielone, skłócone wzajemnie się mordujące. Przedstawiciele wyższej kultury i religii pchają się do Europy po to by przynieść nam tę wyższą i lepszą kulturę, bo przecież wraz z zamieszkaniem tu nie wyzbędą się przekonania o swojej wyższości. Czasem myślę, że to rzeczywiście jest lepsza kultura. Muzułmańskie państwa arabskie władowały w pomoc Afganistanowi jedną setną tego co Zachód. Szejkowie swoją pomoc dla ubogich ograniczają do podarowania kozy raz do roku a sami srają kasą i nie wiedzą jak dziękować Allahowi za hojność. Uchodźcom muzułmańskim w Europie pomagają fundując im meczety ale nie dając ani grosza na kształcenie, no chyba, że z Koranu. Niestety mam więcej współczucia dla bezdomnego za rogiem niż dla osób na Białorusi przy polskiej granicy. Na pomoc wszystkim potrzebującym mnie nie stać finansowo. Mogę wpłacić Ochojskiej na budowę studni w Afryce ale nie godzę się na przyjazd ludzi, którzy chcą mi zmieniać świat i kazać się ograniczać bo ich razi moja kultura, obyczaje czy religia.
 
Zgadzam się w pełni z poprzednim wpisem. Dodam jednak tylko, że niszczenie naszej kultury, obyczajów i religii odbywa sie, niestety, również za naszym udziałem w imię politycznej poprawności (cokolwiek to znaczy). Coraz częściej odrzucamy swoją historię i tradycje, "bo mogą się komuś żle kojarzyć". Cywilizacja zachodu odcinając się od swoich korzeni tak naprawdę podcina gałąź, na której siedzi. Dlatego tak łatwo wejść i wprowadzać swoje porządki innym kulturom.
 
Papież Franciszek: "W uchodźcach i wysiedlonych jest obecny Jezus. Jesteśmy wezwani, aby w ich twarzach rozpoznać Jego oblicze, które nas zapytuje. I to my będziemy tymi, którzy podziękują mu za to, że mogli Jemu służyć".
 
Czytam ten wątek i oczom nie wierzę.
Celnicy, urzędnicy państwowi a jakbym był na forum prawicowych zwyroli albo innych ignorantów z ONR.
Państwo jest od tego by chronić granice ale nie można tak obojętnie przechodzić do porządku dziennego obok ludzkich krzywd.
Do cholery.
A ty kim jesteś? Piątą kolumną Łukaszenki i Putina? To Łukaszenka zafundował im wakacje z możliwością przekroczenia Polskiej granicy w krzakach. To może zlikwidujmy granice. Wtedy wszyscy będą chodzili tam gdzie chcą. Jest takie powiedzenie "jeżeli masz miękkie serce musisz mieć twarda dupę". Ty ją masz?
 
Otwórzmy granice i wpuśćmy też przemytników. Czemu właściwie nie pozwalamy im przyjechać i sprzedawać tutaj swoich tańszych papierosów i alkoholu? Przecież oni tam, na wschodzie biedni są. A tak, dorobiliby sobie. I nam taniej by się papierosy kupowało. Po co im samochody przeszukiwać, bagaże podróżnych i osoby? Przecież to uwłaczające, niegodne europejskich służb państwowych.
 
A ty kim jesteś? Piątą kolumną Łukaszenki i Putina? To Łukaszenka zafundował im wakacje z możliwością przekroczenia Polskiej granicy w krzakach. To może zlikwidujmy granice. Wtedy wszyscy będą chodzili tam gdzie chcą. Jest takie powiedzenie "jeżeli masz miękkie serce musisz mieć twarda dupę". Ty ją masz?
Jakie to ma znaczenie kim ja jestem? Tak jaestem tajnym agentem Putina. Jezu bajdurzysz trzy po trzy, frazesami z TVP.
I nie obchodzi mnie co robi Łukaszenka, tylko to co robi nasz rząd i my, jako LUDZIE.
Jedno wiem na pewno. Nigdy nie chciałby mieć z Tobą nic wspólnego.
PS. Do kościoła pewnie co niedzielę na galowo??

I nie uważam, żeby pomoc uchodżcom niszczyła naszą kulturę. Nikt ci pod groźbą nie karze przejść na islam. A będąc na emigracji chętnie byś poszedł do polskiego kościoła.
 
Porównujesz polski kościół w np. Francji do meczetu we Francji? Porównujesz Polaków na emigracji we Francji do „muzułmanów” napływowych we Francji? Coś się nie pomieszało? My jeszcze nie strzelamy do szystkich na ulicy, nie rozjezdzamy ich i nie podkładamy bomb…

jak nie widzisz roznicy to tragedia… chcesz tego samego w Polsce? „Mniejszość muzułmańska” we Francji narzuca już większości swoje… zreszta szkoda ci tłumaczyć jak tego do tej pory nie widzisz to i nie zobaczysz póki nie ucierpi ktoś ci bliski a wtedy już mleko będzie rozlane…
 
Powiedzmy sobie szczerze. W gruncie rzeczy chodzi o to, że ci imigranci są z Afryki i wyznania mahometowego. Tu jest sedno problemu. Myślę, że gdyby walili do nas europejczycy czy inni azjaci to nie stanowiłoby to (niemal) dla nikogo problemu.
 
Jakie to ma znaczenie kim ja jestem? Tak jaestem tajnym agentem Putina. Jezu bajdurzysz trzy po trzy, frazesami z TVP.
I nie obchodzi mnie co robi Łukaszenka, tylko to co robi nasz rząd i my, jako LUDZIE.
Jedno wiem na pewno. Nigdy nie chciałby mieć z Tobą nic wspólnego.
PS. Do kościoła pewnie co niedzielę na galowo??

I nie uważam, żeby pomoc uchodżcom niszczyła naszą kulturę. Nikt ci pod groźbą nie karze przejść na islam. A będąc na emigracji chętnie byś poszedł do polskiego kościoła.
Jak szacujesz, ile osób jest chętnych do przyjazdu do Polski/Europy? Czy jesteśmy w stanie zasymilować wszystkich? Za ile lat Twoim zdaniem w zachodnich państwach np Francji lub Belgii większość będą stanowili muzułmanie? Jak sądzisz dlaczego CDU/CSU przegrało wybory najwyżej w historii? Czy uważasz, że muzułmanie przyjmą nasze wartości czy uznają, że my powinniśmy przyjąć ich ? Jakoś brakuje mi dyskusji nt skutków wpuszczania imigrantów do Europy.
 
Back
Do góry