• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

uchodźcy na granicy

W końcu SG zajmuje się tym, czym powinna. Faktem jest, że dotąd granicy za nich pilnowali Białorusini, a jeżeli zdarzyło się przekroczenie to tylko jak turysta chciał sobie zrobić zdjęcie z białoruskim słupem granicznym,albo Białorusini o tym telefonicznie poinformowali. O nieudolności tej formacji świadczy też to, że uchodźcy najczęściej byli zatrzymywani w znacznej odległości od granicy i to dzięki temu, że okoliczna ludność zgłaszała to telefonicznie. Bez wysłuchiwania się wojskiem i rozstawiania żołnierzy po lasach przy granicy SG by poległa w walce z uchodźcami 😀
 
d
W końcu SG zajmuje się tym, czym powinna. Faktem jest, że dotąd granicy za nich pilnowali Białorusini, a jeżeli zdarzyło się przekroczenie to tylko jak turysta chciał sobie zrobić zdjęcie z białoruskim słupem granicznym,albo Białorusini o tym telefonicznie poinformowali. O nieudolności tej formacji świadczy też to, że uchodźcy najczęściej byli zatrzymywani w znacznej odległości od granicy i to dzięki temu, że okoliczna ludność zgłaszała to telefonicznie. Bez wysłuchiwania się wojskiem i rozstawiania żołnierzy po lasach przy granicy SG by poległa w walce z uchodźcami 😀
dokładnie
 
Ostatnia edycja:
Obawiam się że to dopiero początek ..... No ale fakt faktem Straż Graniczna poległa. Zaraz do pomocy będą używani Terytorialści i Harcerze
 
W końcu SG zajmuje się tym, czym powinna. Faktem jest, że dotąd granicy za nich pilnowali Białorusini, a jeżeli zdarzyło się przekroczenie to tylko jak turysta chciał sobie zrobić zdjęcie z białoruskim słupem granicznym,albo Białorusini o tym telefonicznie poinformowali. O nieudolności tej formacji świadczy też to, że uchodźcy najczęściej byli zatrzymywani w znacznej odległości od granicy i to dzięki temu, że okoliczna ludność zgłaszała to telefonicznie. Bez wysłuchiwania się wojskiem i rozstawiania żołnierzy po lasach przy granicy SG by poległa w walce z uchodźcami i

W końcu SG zajmuje się tym, czym powinna. Faktem jest, że dotąd granicy za nich pilnowali Białorusini, a jeżeli zdarzyło się przekroczenie to tylko jak turysta chciał sobie zrobić zdjęcie z białoruskim słupem granicznym,albo Białorusini o tym telefonicznie poinformowali. O nieudolności tej formacji świadczy też to, że uchodźcy najczęściej byli zatrzymywani w znacznej odległości od granicy i to dzięki temu, że okoliczna ludność zgłaszała to telefonicznie. Bez wysłuchiwania się wojskiem i rozstawiania żołnierzy po lasach przy granicy SG by poległa w walce z uchodźcami 😀
I dlatego mają inteligentnych dowódców. Skoro wiedzieli że nie poradzą to wojsko im pomaga w obstawianiu granicy. Jak u nas coś się dzieję to GRK idzie na urlop bądź zwolnienie, a kierownictwo dostaje większe pejcze bo przecież ktoś normy, limity i statystyki zrobić musi.
 
W tej sprawie nie można i nie należy ustępować. Popieram wszelkie działania w tym zakresie. SG trzyma linię 💪

W tej sprawie pozwolę sobie się nie zgodzić

Względy chrześcijańskie, humanitarne ale i ludzkue po prostu, nie pozwalają akceptować takich działań.

Poza tym, uniemożliwianie siłą przekroczenia granicy uchodźcom i odmowa przyjęcia zgłoszeń w procedurze przyznania statusu uchodźcy są bezprawne.

Ja współczuję szeregowym funkom z sg.

Rozkazy?

Niemcy też tłumaczyli się wykonywaniem rozkazów.

Jest prawo.

Ponad bezprawnymi rozkazami

Trzymać LUDZI w lesie? Bez dachu, jedzenia, łazienki?

W tym kierunku chcecie iść?

A ilu Polaków przed 2004 trafiło do Niemiec, UK, USA?
 
@Gefreiter masz rację, popieram,
@bolo1999 dlaczego Ty za tzw. komuny nie wyjechałeś np. do Niemiec?
Każdy szuka lekkiego życia, niestety takze Polacy,
a w Polsce to co, nie można zarobić, nie ma i nie było pracy?
Trzeba walczyć o swoją przyszłość a nie o zasiłki,
To co, KOTEK także ma dostać azyl?
Dlaczego nie zmieniają rzeczywistości u siebie, a niestety chcą zmienić Europę.
W mojej rodzinie NIKT nie wyjeżdżał za granicę za tzw. chlebem, każdy jest nauczony, że Polska jest naszą Ojczyzną i jeżeli trzeba ją zmienić to się ją zmienia swoją pracą,
uważam, że tak jak Polacy nie powinni wyjeżdżać do pracy za granicę tak inne nacje powinny dbać o swoje państwa a nie szukać watpliwego szczęścia w postaci darmowego życia
 
Ostatnia edycja:
Tak, nam w tej kwestii radykalne poglądy, nie zmienię ich, nikt mnie nie przekona do zmiany,
Nie podoba mi sie takze, ze tak dużo Ukraińców i Białorusinów pracuje w Polsce, jest to dla RP złudna korzyść, każdy z nich, no może 99% ma także rosyjski paszport, a Rosja ma podstawową politykę: raz zajętego terytorium nie oddaje, za 5 może 10 lat okaże się, że tym naszym przyjaciołom dzieje się jakaś niewyobrażalna krzywda i Rosja bedzie musiała ich ratować wchodząc do Polski, obym myliła się...ale historia lubi powtarzać się,
Gospodarka siądzie, trudno, nadmierny konsumcjonizm prowadzi na manowce, ktoś nie kupi willi w Hiszpanii czy na greckiej wyspie, co nas to obchodzi...
 
Ostatnia edycja:
W tej sprawie pozwolę sobie się nie zgodzić

Względy chrześcijańskie, humanitarne ale i ludzkue po prostu, nie pozwalają akceptować takich działań.

Poza tym, uniemożliwianie siłą przekroczenia granicy uchodźcom i odmowa przyjęcia zgłoszeń w procedurze przyznania statusu uchodźcy są bezprawne.

Ja współczuję szeregowym funkom z sg.

Rozkazy?

Niemcy też tłumaczyli się wykonywaniem rozkazów.

Jest prawo.

Ponad bezprawnymi rozkazami

Trzymać LUDZI w lesie? Bez dachu, jedzenia, łazienki?

W tym kierunku chcecie iść?

A ilu Polaków przed 2004 trafiło do Niemiec, UK, USA?
@bolo1999 nie porównuj niemieckich zbrodni w sytuacji gdy Polacy stawiali opór do ludzi walczących ale o darmowe zasiłki, wiesz, jest to mega słabe, Polacy walczyli z bronią w ręku, a oni podarowany sprzęt porzucili i rzucili sie do ucieczki do Europy, my z okupantami tym ruskim i tym niemieckim walczyliśmy płacąc krwią, a oni walczą o miejsca w samolotach płacąc grube pieniądze, ja osobiście nie jestem w stanie ot tak wyłożyć 10 tys. zł na już, a takie kwoty, jak nie większe płacą od ręki,
Jak jesteś taki Gość, to daj mi 10 tysi, jestem w potrzebie😠
 
Ostatnia edycja:
W tej sprawie pozwolę sobie się nie zgodzić

Względy chrześcijańskie, humanitarne ale i ludzkue po prostu, nie pozwalają akceptować takich działań.

Poza tym, uniemożliwianie siłą przekroczenia granicy uchodźcom i odmowa przyjęcia zgłoszeń w procedurze przyznania statusu uchodźcy są bezprawne.

Ja współczuję szeregowym funkom z sg.

Rozkazy?

Niemcy też tłumaczyli się wykonywaniem rozkazów.

Jest prawo.

Ponad bezprawnymi rozkazami

Trzymać LUDZI w lesie? Bez dachu, jedzenia, łazienki?

W tym kierunku chcecie iść?

A ilu Polaków przed 2004 trafiło do Niemiec, UK, USA?
Bolo masz dużo racji w tym co piszesz jednak ciekawe ile miejsc pozostało w ośrodku dla cudzoziemców?Ciekawe ile trwa papierologia aby takiego delikwenta wysłać zpowrotem do swojego kraju? Zgadzam się z Tobą że powinno się ich wyłapać i zamknąć w ośrodku ale czy nas na to stać. Skoro Białoruś i ich służby tak chętnie dają nam i podstawiaja emigrantów wmawiając im że są już w Niemczech teraz niech ich zabiorą i samolotem przywiozą do Niemiec. Angela i premier Szwecji kiedyś był taki chętny do ich przyjmowania czemu teraz nie chce tego zrobić. Zamiast pracować na swoją emeryturę będziesz pracować na zasiłki emigrantów. Jestem za tym alby przyjmować emigrantów ale nie mężczyzn w sile wieku którzy mogliby sprawdzić się w swoim kraju. Musisz zrozumieć również że sytuacja jest patowa i każdy czeka kto zrobi pierwszy krok. Kończąc już swoją wypowiedź skoro jesteś tak chętny do ich przyjmowania tak jak również inni politycy zabierzcie ich do swojego domu i ich wychowujcie na własny koszt.
 
Wpuszczenie to pokazanie, że szlak z Białorusi przez Polskę jest otwarty!
Będziemy mieli za chwilę kilkaset osób, potem tysiące, potem dziesiątki tysięcy.
Należy tymi ludźmi się zaopiekować w tym miejscu gdzie są, ale nie wolno wpuszczać, bo to rozzuchwali Łukaszenkę. To jest czas próby. Przecież to robią jego służby. To jest początek wojny hybrydowej. Białoruskie władze kasują tysiące dolarów od każdej osoby, którą podrzucają pod naszą granicę.
 
@bolo1999 nie porównuj niemieckich zbrodni w sytuacji gdy Polacy stawiali opór do ludzi walczących ale o darmowe zasiłki, wiesz, jest to mega słabe, Polacy walczyli z bronią w ręku, a oni podarowany sprzęt porzucili i rzucili sie do ucieczki do Europy, my z okupantami tym ruskim i tym niemieckim walczyliśmy płacąc krwią, a oni walczą o miejsca w samolotach płacąc grube pieniądze, ja osobiście nie jestem w stanie ot tak wyłożyć 10 tys. zł na już, a takie kwoty, jak nie większe płacą od ręki,
Jak jesteś taki Gość, to daj mi 10 tysi, jestem w potrzebie😠
10 tys., ale dolarów amerykańskich.
 
Przykre jest to , co wypisujecie .
Ten cały KAS już wam tak mocno w głowach namieszał , że lekarz już nie pomoże .
Przecież Ci ludzie dostali się na obszar Unii Europejskiej .!!!!!!!!!!!!!!.
 
Back
Do góry