• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

uchodźcy na granicy

Kozaczek rozumiem, że jesteś nieszczęśliwie przeniesiony, a strasznie chciałbyś pracować na zamkniętym przejściu i przez to czujesz się jak Serb wygoniony z domu przez Chorwatów?

To nie był wątek o uchodźcach?
Zamiast kpić z chłopaka jako szef Podlaskiego związku powinieneś z nim pogadać i szukać rozwiązania. Czy po prostu dla Ciebie/Was nie jest to na rękę?
 
Struz, z tego co się zdążyłem zorientować po wpisach ani Ty, ani Kozaczek nie jesteście członkami Zwiazku, co jak dla mnie znaczy, że nie utożsamniacie sie z nami i nie życzycie sobie ze strony tej organizacji żadnej pomocy.

Żaden z członków ZZ nie zgłosił takiego problemu i do czasu takiego zgłoszenia nie zamierzam tam jakoś interweniować.

Zdecydowanie wolałbym żeby to członkowie ZZ zgłaszali co u nich jest nie tak, a ja wtedy staram sie pomóc rozwiązać problem, a przynajmniej poinformować o nim przełożonych tak żeby podjęli działania.

Tak działa związek zawodowy i jak mi się wydaje taka jest moja w nim rola.

Problemów sam z siebie staram się nie kreować i z pewnością nie będę podejmował działań na podstawie wpisu na forum. Jak to miałoby wyglądać? "Panie Dyrektorze, ktoś na forum napisał, że jest nieszczęśliwy bo nie może pracować na 'swoim' przejściu, bo je zamknięto. Niech Pan coś z tym zrobi!" Naprawdę tak to sobie wyobrażasz? Niezłą bekę mieliby ze mnie.

Wysłane z mojego moto e(7) plus przy użyciu Tapatalka
 
Problemów sam z siebie staram się nie kreować i z pewnością nie będę podejmował działań na podstawie wpisu na forum. Jak to miałoby wyglądać? "Panie Dyrektorze, ktoś na forum napisał, że jest nieszczęśliwy bo nie może pracować na 'swoim' przejściu, bo je zamknięto. Niech Pan coś z tym zrobi!" Naprawdę tak to sobie wyobrażasz? Niezłą bekę mieliby ze mnie.
dokładnie w ten sposób Twój Szef Związkowy niejednokrotnie , podczas interwencji, posługiwał się opiniami /wpisami internautów, dlatego nie kpij , bo walisz beke z Szefa haha
 
Jest różnica zacytować wpis z forum, a podjąć interwencję na podstawie wpisu. Sprawy są różne i sposoby ich rozwiązywania też. Wydaje się to dość oczywiste.

Zresztą w tej sprawie nie wiem czemu miałbym podjąć interwencję (bo nikt z członków ZZ się do mnie po nią nie zwrócił). Miałem sygnał o członku innego, silnego związku, któremu bardzo zależy na powrocie na zamknięte obecnie przejście i to chyba tamten związek powinien działać. Nie wiem czemu my zostaliśmy w to wplątani.

Nie wiem też jak miałoby to wyglądać, widzę trzy opcje:
  • żądać przeniesienia konkretnego funka na zamknięte przejście
  • żądać powrotu wszystkich, bo bez różnicy czy jest ono zamknięte czy otwarte
  • żądać otwarcia przejścia bo celnicy chcą tu pracować

Najlepiej chyba ankietę na forum zrobić i tak zadecydować. Łatwo jest anonimowo na forum różne pretensje i komentarze pisać, tylko nie wiem do czego ta dyskusja prowadzi.

Wysłane z mojego moto e(7) plus przy użyciu Tapatalka
 
Orzeł na czapce nie zmienia tego że przede wszystkim jesteśmy ludźmi

Tak jak nie zmieniała tego gapa

Bierzemy odpowiedzialność za własne czyny

Ochrona granic polega na zapobieganiu ich naruszania

Strzelanie jest ok, jeśli mamy do czynienia ze zbrojną napaścią albo próbą ucieczki przed zatrzymaniem

Prawo użycia broni

W innym przypadku naruszających granice należy zatrzymać, osadzić i wszcząć procedury, a nie oganiać się jak przed natrętnymi muchami

Zapewnić dach, jedzenie, opiekę medyczną itp.

Dla jednych to humanitaryzm, dla innych nakaz ewangeliczny

Mający jednakże oparcie w przyjętym przez RP prawie międzynarodowym

Nierespektowanie tego prawa jest nie tylko karalne, ale i nieludzkie

A do ludzkiego traktowania innych zobowiązuje nas m.in. ten orzeł na naszych czapkach
 
1631461693542.png
 
A ty za pewne jesteś z "lepszego sortu" i orła na czapce nosiłeś jako apolityczny funkcjonariusz pis.
Należy czytać ze zrozumienie. Moja odpowiedź była na zaczepkę w drugą stronę. A gwoli ścisłości za PO to "pięknie" było. A może inaczej?
 
W sprawy polityczne nie wchodźmy bo tutaj dyskusja może pójść w złym kierunku. Bolo1999 czy Ty pracujesz na granicy czy gdzieś w środkowej części Polski?
 
Przestańcie dyskutować o uchodźciach a zacznijcie o celnikach z zamkniętych przejść. Na Gołdapi tak nie potraktowano ludzi jak ze Sławatycz czy Połowiec. Co robi związek w tej sprawie? Zwracaliśmy się do przedstawiceli związku na obecnych oddziałach. Panie Sławku nie przekazują tego? .
 
W opisie masz Warmia.

Czyli ias olsztyn.

Jakie to ma znaczenie oc graniczny, wew czy in komórka?
To poproś o przeniesienie na granicę zewnętrzna i wspomóż SG humanitarne, medycznie i ewangeliczne. Najlepiej jakbyś za swoją wypłatę kupił im jedzenie, wynajął im dom i opłacił lekarzy. Ciekawy jestem czy jak Ty byś pojechał do tamtejszych państw Konga, Iranu, Iraku itp to czy Tobie zapewniliby taki humanitaryzm jaki zapewniają nasze służby.
 
To poproś o przeniesienie na granicę zewnętrzna i wspomóż SG humanitarne, medycznie i ewangeliczne. Najlepiej jakbyś za swoją wypłatę kupił im jedzenie, wynajął im dom i opłacił lekarzy. Ciekawy jestem czy jak Ty byś pojechał do tamtejszych państw Konga, Iranu, Iraku itp to czy Tobie zapewniliby taki humanitaryzm jaki zapewniają nasze służby.

Po pierwsze, granicą mnie nie strasz bo to temat dla mnie doskonale znany nie z opowieści,

Po drugie, nie pisz mi co mam zrobić, bo to ja o tym decyduję w jakiej formie i komu prywatnie pomagam,

Po trzecie, to właśnie sg uniemożliwia pomoc koczującym, pomimo wielu chętnych do jej niesienia,

Po czwarte, niezależnie od twoich czy moich poglądów i opinii, RP przyjęła akty prawne regulujące postępowanie w takich sprawach, co opisałem w poprzednim poście, i funkcjonariusze tych służb, w tym sg, są ZOBOWIĄZANI do ich przestrzegania, niezależnie od własnych opinii czy bezprawnych rozkazów przełożonych, przepisy nie przewidują przeganiania czy odganiania, zagłuszania kontaktu z wolontariuszami i prawnikami itp.

Po piąte, równanie standardów do wymienionych państw jest żenujące, to nie my powinniśmy równać do nich ale oni do nas, stisując twoją retorykę nasze uposażenia winny być na poziomie pracowników oczyszczania miasta, bo czyścimy auta m.in. z fajek

Po szóste, i najważniejsze, twoja maniera pretekcjonalnego traktowania rozmówców o odmiennych poglądach świadczy o tobie nie najlepiej, to, że nie podzielam twoich poglądów nie oznacza że powinieneś widzieć we mnie wroga, więcej szacunku, nie do mnie konkretnie, ale w ogóle, do ludzi, może czasem nie tak mądrych czy wykształconych jak ty, może nie tak zgrabnych czy o tym samym kolorze skóry, ale LUDZI.
 
Przypominam tylko że pierwszy bezpieczny kraj dla tych "uchodźców" gdzie.zgodnie z miedzynarowym prawem powinni dostać schronienie to Białoruś. To kraj na terenie którego ci młodzi mężczyźni w tej chwili przebywają.

Wysłane z mojego moto g(9) plus przy użyciu Tapatalka
 
Przypominam tylko że pierwszy bezpieczny kraj dla tych "uchodźców" gdzie.zgodnie z miedzynarowym prawem powinni dostać schronienie to Białoruś. To kraj na terenie którego ci młodzi mężczyźni w tej chwili przebywają.

Wysłane z mojego moto g(9) plus przy użyciu Tapatalka

Przypominam, że o tym decydujesz nie ty, ale wynik postępowania o udzielenie statusu uchodźcy, po umieszczeniu tej osoby w ośrodku i udzieleniu jej pomocy

Poza tym vide casus syryjczyków via turcja
 
Przypominam, że o tym decydujesz nie ty, ale wynik postępowania o udzielenie statusu uchodźcy, po umieszczeniu tej osoby w ośrodku i udzieleniu jej pomocy

Poza tym vide casus syryjczyków via turcja
Daj sobie spokój. Z kołtunerią nie masz szans. Empatia nie jest cechą "prawdziwych Polaków". Co obce trzeba tępić (nie dotyczy pieniędzy te przymiemy nawet od Eskimosów).
 
Empatia nie ma tu nic do rzeczy . Czy tam są kobiety z małymi dziećmi, które uciekły przed wojną czy młodzi panowie w wieku 20-30 lat? Jak ktoś ma wątpliwości to proszę popatrzeć na zdjęciach. Druga sprawa jeśli ktoś nie rozumie gierek Łukaszenki i nie rozumie całej tej sytuacji to znaczy że jest ułomny intelektualnie.

Wysłane z mojego moto g(9) plus przy użyciu Tapatalka
 
Back
Do góry