• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

uchodźcy na granicy

Po pierwsze, granicą mnie nie strasz bo to temat dla mnie doskonale znany nie z opowieści,

Po drugie, nie pisz mi co mam zrobić, bo to ja o tym decyduję w jakiej formie i komu prywatnie pomagam,

Po trzecie, to właśnie sg uniemożliwia pomoc koczującym, pomimo wielu chętnych do jej niesienia,

Po czwarte, niezależnie od twoich czy moich poglądów i opinii, RP przyjęła akty prawne regulujące postępowanie w takich sprawach, co opisałem w poprzednim poście, i funkcjonariusze tych służb, w tym sg, są ZOBOWIĄZANI do ich przestrzegania, niezależnie od własnych opinii czy bezprawnych rozkazów przełożonych, przepisy nie przewidują przeganiania czy odganiania, zagłuszania kontaktu z wolontariuszami i prawnikami itp.

Po piąte, równanie standardów do wymienionych państw jest żenujące, to nie my powinniśmy równać do nich ale oni do nas, stisując twoją retorykę nasze uposażenia winny być na poziomie pracowników oczyszczania miasta, bo czyścimy auta m.in. z fajek

Po szóste, i najważniejsze, twoja maniera pretekcjonalnego traktowania rozmówców o odmiennych poglądach świadczy o tobie nie najlepiej, to, że nie podzielam twoich poglądów nie oznacza że powinieneś widzieć we mnie wroga, więcej szacunku, nie do mnie konkretnie, ale w ogóle, do ludzi, może czasem nie tak mądrych czy wykształconych jak ty, może nie tak zgrabnych czy o tym samym kolorze skóry, ale LUDZI.
Ale jak? Mniej mądrych i wykształconych? Przecież to sami inżynierowie, lekarze, informatycy, programiści i inni wysoko szkoleni.
 
A co to zmienia kto za tym stoi w obowiązku stosowania procedur uchodźczych?

Pana przywieziono samolotem do mińska? A to sio! Nie uznajemy pana prawa do zgłoszenia wniosku o status uchodźcy! Bo tak mi przełożony kazał...
Do tego są przejścia graniczne, a nie zielona granica. Dlaczego nie idą tamtędy wybierając uciążliwości? Bo nie kwalifikują się do miana uchodźcy w rozumieniu prawa międzynarodowego. Mogą również polecieć samolotem do celu np. Berlina, Paryża i Brukseli. To na pewno kosztuje mniej niż opłacanie się przemytnikom. Dlaczego tego nie robią?
 
jakoś trudno mi uwierzyć żeby prawo nakazywało pomoc w wypadku koczujących na granicy. Jeśli tak to każda osoba nielegalnie przekraczająca granicę na widok SG powinna krzyczeć, że składa wniosek o azyl. Wtedy panowie z SG powinni grzecznie zapakować ich do samochodu i gratis podwieść do najbliższego punktu hotelowego, bo przecież punkty dla uchodzców będą juz dawno pełne i ufundować im posiłek. Potem należy im poszukać tłumacza i miesiącami rozpatrywać wniosek a potem utrzymywać ich do końca ich i ich potomstwa dni albo uprzejmie zafundować bilet lotniczy do wskazanego przez nich dowolnego miejsca na świecie bo przecież tam sie urodzili czego nie da się zweryfikować z powodu braku paszportu. Po co nam granica, SG, paszporty skoro okrzyk : "wnioskuję o azyl" pozwala na legalne przekroczenie każdej i wszędzie granicy.
 
Prawnicy jasno się wypowiedzieli, musi się taki pacjent stawić na przejściu granicznym i do pierwszego sg powiedzieć ze chce azyl czy co tam, tak to dziala. Nie wolno przekraczać granicy w innych miejscach niż przejścia graniczne. Mówi się im idźcie na przejście a oni nie idą. Cześć z nich nie chce a części z nich Białorusini nie pozwalają… oni nie chcą do polski, oni chcą na zachód niemal codziennie sg zatrzymuje niemieckie pojazdy które podbierają z granicy tych co się im udało nielegalnie ja przekroczyć…

bolo nie zgadzam się z tobą.

aby zapobiec takim stlytuacjom powinnismy mieć na granicy taki mur jak trump budował…
 
Prawnicy jasno się wypowiedzieli, musi się taki pacjent stawić na przejściu granicznym i do pierwszego sg powiedzieć ze chce azyl czy co tam, tak to dziala. Nie wolno przekraczać granicy w innych miejscach niż przejścia graniczne. Mówi się im idźcie na przejście a oni nie idą. Cześć z nich nie chce a części z nich Białorusini nie pozwalają… oni nie chcą do polski, oni chcą na zachód niemal codziennie sg zatrzymuje niemieckie pojazdy które podbierają z granicy tych co się im udało nielegalnie ja przekroczyć…

bolo nie zgadzam się z tobą.

aby zapobiec takim stlytuacjom powinnismy mieć na granicy taki mur jak trump budował…
Raczej nie MY tylko szanowna Unia, ale jakoś parcia nie ma...lepiej inwestować w Grecji ( atrakcyjniejsza turystycznie dla Niemiec) :cool:
 
moze to i prawda ze dla Niemców Grecja jest atrakcyjniejsza, bo w sumie ziemia Polska jest zaplanowana w przezmarzeniu komu innemu:

nie mogłem się oderwac do końca, w tym materiale znalazłem wszystkie brakujace fragmenty układanki do tego co obserwuje od wielu lat, cała nagonka na Polskę ma swój sens i cel… i przegramy, nie mamy szans…
 
Dodam jeszcze taką pozycję : WOJNA O PIENIĄDZ - autor: SONG HONGBING. Mamy odpowiedź, dlaczego nie ma zmartwienia z KAS. Zostanie tylko KLIENT W CENTRUM UWAGI
 
moze to i prawda ze dla Niemców Grecja jest atrakcyjniejsza, bo w sumie ziemia Polska jest zaplanowana w przezmarzeniu komu innemu:

nie mogłem się oderwac do końca, w tym materiale znalazłem wszystkie brakujace fragmenty układanki do tego co obserwuje od wielu lat, cała nagonka na Polskę ma swój sens i cel… i przegramy, nie mamy szans…
A co to ma wspólnego z uchodźcami?
 
A to ze mamy wewnętrzne naciski nawet tu na forum aby przyjmować wszytkich a fonogramu koszt dla bierzemy. Drenaż tu, drenaż tam, potem odszkodowania dla niewiadomo kogo za holokaust i jak nie będzie czym płacić będą przejmować po kolei wszystko, podobnie jak w gracji ale bardziej…

jak obejrzysz cały materiał to zobaczysz związek…
 
no i co ? Mamy odpowiadzać za prow
Ania wpisujesz się w scenariusz tego konsomolca z Białorusi Łukaszenki , zdejmij klapki z oczu i popatrz na całą tą sytuacjię z szerszej perspektywy a nie tylko z TVN 24
 
Koledzy przypomnijcie mi proszę dlaczego na granicy praworządnego państwa i UE niema agencji FRONTEX. Czy ma tow związek z wprowadzonym stanem wyjątkowym oraz z ostatnią konferencją ministrów z MSWiA - W S T Y D dla nas funkcjonariuszy i obywateli naszego Państwa! . Panie Przewodniczący co pan o tym sądzi? Czy w tej sprawie rząd czegoś nie ukrywa? Czy na pewno tej pomocy Polska nie potrzebuje?
Przypomnę co znaczy FRONTEX - Celem utworzonej w 2004 r. Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej (Frontex) jest pomoc państwom członkowskim UE i państwom stowarzyszonym w ramach Schengen w ochronie granic zewnętrznych unijnej przestrzeni swobodnego przepływu osób. Jako Agencja UE Frontex jest finansowany z budżetu UE i z wkładów państw stowarzyszonych w ramach Schengen.

Serdecznie pozdrawiam wykluczonych: @cat , @bolo1999, @wolny.
Prawdopodobnie to mój ostatni wpis na tym forum. Pozdrawiam CELNIKÓW.
 
" Polityka" - Dziś Ylva Johansson, komisarz UE ds. wewnętrznych, już otwarcie wzywa polskie władze, by zaprosiły Frontex na granicę z Białorusią. – W naszych rozmowach z Polską, podobnie jak z Litwą i Łotwą, w pełni zgadzamy się, że granica zewnętrzna jest naszą wspólną granicą UE. Ważne jest, aby chronić tę naszą granicę przed agresją reżimu Łukaszenki. I aby to zrobić najlepiej, powinniśmy w pełni wykorzystać wspólne zasoby, takie jak pomoc Frontexu, i powinniśmy to robić w przejrzysty sposób. Pomaga to zapewnić, że przestrzegamy wspólnych wartości i obowiązków UE – przekazała nam dziś (22.09.21) komisarz Johansson. Dodała, że „jest bardzo zasmucona ofiarami śmiertelnymi na granicy polsko-białoruskiej”

czy już pan porozumiał się z wykluczonymi?
Odpisuję wbrew sobie i złożonej deklaracji.
 
" Polityka" - Dziś Ylva Johansson, komisarz UE ds. wewnętrznych, już otwarcie wzywa polskie władze, by zaprosiły Frontex na granicę z Białorusią. – W naszych rozmowach z Polską, podobnie jak z Litwą i Łotwą, w pełni zgadzamy się, że granica zewnętrzna jest naszą wspólną granicą UE. Ważne jest, aby chronić tę naszą granicę przed agresją reżimu Łukaszenki. I aby to zrobić najlepiej, powinniśmy w pełni wykorzystać wspólne zasoby, takie jak pomoc Frontexu, i powinniśmy to robić w przejrzysty sposób. Pomaga to zapewnić, że przestrzegamy wspólnych wartości i obowiązków UE – przekazała nam dziś (22.09.21) komisarz Johansson. Dodała, że „jest bardzo zasmucona ofiarami śmiertelnymi na granicy polsko-białoruskiej”

czy już pan porozumiał się z wykluczonymi?
Odpisuję wbrew sobie i złożonej deklaracji.
skąd się te lewackie trolle biorą? a kysz na Białoruś lub innego podobnie mentalnie kraju !!
 
Back
Do góry