• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6987 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

STOP MOWIE NIENAWIŚCI

Witam,

Hejt jest pojęciem bardzo szerokim i nie znajdziemy tego określenia w kodeksie karnym, jednak czyny takie jak zniesławienie, znieważenie, uporczywe nękanie, groźby karalne już mogą sprawcy takich zachowań przysporzyć wielu kłopotów z prawem. Napisać o jedno zdanie za dużo w Internecie nie jest trudno. Zasłonięci ekranem monitora hejterzy mogą czuć się bezkarnie? Uważajmy na to, co publikujemy, ponieważ wszystko w sieci zostawia ślad. Czasami nawet jedno pojedyncze słowo może wyrządzić olbrzymią krzywdę

Pamiętajmy, że hejter może zostać pociągnięty do odpowiedzialności zarówno karnej jak i cywilnej !.

Niniejsza publikacja nie stanowi wiążącej porady prawnej, albowiem takowa winna być dostosowana do indywidualnego stanu faktycznego. To materiał opracowany na podstawie poniżej podanych materiałów źródłowych z omawianego zakresu.

Zarząd ZZ CELNICY PL
 

Attachments

  • AKCJA ws. HEJTU.pdf
    816,3 KB · Wyświetleń: 111
Ostatnia edycja:
Prawda często boli... Dlatego wymyślono pojęcie "mowa nienawiści"... Pewnie zraz będzie zakaz myślenia, tzw. "myślenie nienawiści "...Na takie przestępstwa jak zniesławienie, znieważenie, uporczywe nękanie, groźby karalne jest Kodeks Karny, reszta to pojęcia względne. Innymi słowy: co nie jest zakazane, jest dozwolone! Jeśli ja nie mam ochoty utrzymywać "inżynierów i architektów z Afryki" za moje podatki to moja sprawa a nie żadna "mowa nienawiści"!!!
Szkoda, że ta chora cenzura wkracza i na nasze forum..
 
Prawda często boli... Dlatego wymyślono pojęcie "mowa nienawiści"... Pewnie zraz będzie zakaz myślenia, tzw. "myślenie nienawiści "...Na takie przestępstwa jak zniesławienie, znieważenie, uporczywe nękanie, groźby karalne jest Kodeks Karny, reszta to pojęcia względne. Innymi słowy: co nie jest zakazane, jest dozwolone! Jeśli ja nie mam ochoty utrzymywać "inżynierów i architektów z Afryki" za moje podatki to moja sprawa a nie żadna "mowa nienawiści"!!!
Szkoda, że ta chora cenzura wkracza i na nasze forum..
Jak sam zaznaczyłeś: "reszta to pojęcia względne" ale chyba nie do końca trafiłeś w ową względność ?!

Nie sądzę, by ktokolwiek Twoją niechęć do utrzymywania "inżynierów i architektów z Afryki" potraktował jako "mowę nienawiści". Co innego, gdybyś ich nazwał "brudnymi czarnuchami" - to byłoby nienawistne!

Jeszcze inna sprawa, to nieproporcjonalność i niesprawiedliwość osądów używanej powszechnie mowy, szczególnie przez niektóre grupy społeczne, etniczne bądź narodowościowe.
Przykładowo słowo "czarnuch" jest niedopuszczalne i absolutnie zakazane (i dobrze!) ale (być może się mylę) jakoś nigdzie i nigdy nie spotkałem się z publicznymi: krytyką, naganą, potępieniem, a tym bardziej procesem sądowym wobec kogoś używającego słowa "białas" ...
 
Jak sam zaznaczyłeś: "reszta to pojęcia względne" ale chyba nie do końca trafiłeś w ową względność ?!

Nie sądzę, by ktokolwiek Twoją niechęć do utrzymywania "inżynierów i architektów z Afryki" potraktował jako "mowę nienawiści". Co innego, gdybyś ich nazwał "brudnymi czarnuchami" - to byłoby nienawistne!

Jeszcze inna sprawa, to nieproporcjonalność i niesprawiedliwość osądów używanej powszechnie mowy, szczególnie przez niektóre grupy społeczne, etniczne bądź narodowościowe.
Przykładowo słowo "czarnuch" jest niedopuszczalne i absolutnie zakazane (i dobrze!) ale (być może się mylę) jakoś nigdzie i nigdy nie spotkałem się z publicznymi: krytyką, naganą, potępieniem, a tym bardziej procesem sądowym wobec kogoś używającego słowa "białas" ...
Na użytkowników epitetów, które zacytowałeś, również jest już paragraf, ponieważ podchodzi to pod rasizm (oczywiście tak jak słusznie zauważyłeś - przeważnie w jedną stronę).
Niestety coraz częściej lewackie środowiska chcą przedstawić właśnie jako "mowę nienawiści" zdania inne niż przedstawiane w ich światopoglądzie. I niestety były pomysły aby tą chorą ideologię obrać w ramy prawne! Poprawność polityczna przede wszystkim, nawet jeśli na tym tracimy. Np: pisanie na forum, że zalew ukraińskiego zboża jest szkodliwy dla Polski i Europy to też "mowa nienawiści"! Założysz się, że zaraz admin to usunie? Wcześniej usuwał...
 
Na użytkowników epitetów, które zacytowałeś, również jest już paragraf, ponieważ podchodzi to pod rasizm (oczywiście tak jak słusznie zauważyłeś - przeważnie w jedną stronę).
Niestety coraz częściej lewackie środowiska chcą przedstawić właśnie jako "mowę nienawiści" zdania inne niż przedstawiane w ich światopoglądzie. I niestety były pomysły aby tą chorą ideologię obrać w ramy prawne! Poprawność polityczna przede wszystkim, nawet jeśli na tym tracimy. Np: pisanie na forum, że zalew ukraińskiego zboża jest szkodliwy dla Polski i Europy to też "mowa nienawiści"! Założysz się, że zaraz admin to usunie? Wcześniej usuwał...
Czyli uważasz, że dojdzie do tego, iż wierszyk "Murzynek Bambo w Afryce mieszka, czarną ma skórę ..." trzeba będzie zmienić na "Afro-afrykaninek w Afryce mieszka, opaloną ma skórę ..." ?!
 
Czyli uważasz, że dojdzie do tego, iż wierszyk "Murzynek Bambo w Afryce mieszka, czarną ma skórę ..." trzeba będzie zmienić na "Afro-afrykaninek w Afryce mieszka, opaloną ma skórę ..." ?!
Będzie o wiele prościej- stworzy się nowy Indeks Ksiąg Zakazanych albo powtórzymy 10 maja 1933 r. tylko zamiast okrzyków "Mann, Zweig, Freud ! Brenne !" będziemy krzyczeć "Sienkiewicz, Tuwim, Szklarski -Płońcie!"
 
Polecam przeczytać książkę 1984 orwell"a min. o terminach myślozbrodnia i nowomowa,ksiązka napisana po doświadczeniach autora wojny domowej w hiszpanii pomiędzy komunistami a frankistami,
Mowa nienawiści to nic innego jak jeden z wielu elementów lewackiego terroru wobec ludzi.
Zważcie na czas kiedy autor pisał w/w książkę.
A za prl inaczej było? spróbowałbyś coś napisać nie po linii .
 
Back
Do góry