• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Sławomir Siwy nie będzie kandydował na Przewodniczącego ZZ Celnicy PL w kolejnych wyborach

Członkowie ZZ Celnicy PL

Funkcjonariusze SCS i Pracownicy KAS

Koleżanki i Koledzy!

Pragnę Was poinformować, że po 4 kadencjach, zgodnie z moją wcześniejszą zapowiedzią, nie będę kandydował w kolejnych wyborach na Przewodniczącego ZZ Celnicy PL. Nie jest to nic nowego, gdyż zapowiedziałem to 4 lata temu i kilkukrotnie powtarzałem w trakcie kadencji(także pisząc na forum). Nikt nie dopuszczał jednak tych deklaracji, ale takie są fakty, o czym niniejszym oficjalnie Was informuję.

Nasz Związek jest w fazie imponującego i dynamicznego rozwoju, z nowymi i bardzo ciekawymi projektami na przyszłość, o czym będziemy Was informować, także już niebawem.

Jestem szczęśliwy, że udało się Nam razem tak dużo osiągnąć!
Jestem usatysfakcjonowany, że do Związku przystąpiło już i przystępuje wciąż tak wielu pracowników i funkcjonariuszy, w tym tak licznie zapisują się młodzi.
Jestem dumny z Was wszystkich i dziękuję Wam za wsparcie i zaangażowanie!

ZZ Celnicy PL to najliczniejszy Związek w KAS, zrzeszający już blisko 4500 funkcjonariuszy SCS(blisko połowę) i około 1500 pracowników KAS, jak również emerytów.

Nasz Związek to najwyższa marka i wielki, rozpoznawalny prestiż w Parlamencie, Rządzie, organizacjach pracodawców, w kręgach naukowych, jak również wśród wszystkich związków zawodowych służb mundurowych w Polsce, ale także w trzech największych centralach związkowych.
Zasłużyliśmy na to ciężką pracą i zawdzięczamy to Wam wszystkim.

Nie odchodzę na emeryturę, aktualnie będę na urlopie w związku z wyborami do samorządu i pobytem w sanatorium, a po Zjeździe wciąż będę aktywnie wspierał Związek.

Jestem przekonany, że Związek utrzyma, albo tylko poprawi jeszcze, swój wspaniały rozwój.

Dziękuję raz jeszcze wszystkim za te wszystkie wspaniałe lata działalności!

Pozdrawiam
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
 

Attachments

  • Informacja Sławomira Siwego o rezygnacji.pdf
    163,5 KB · Wyświetleń: 188
Lata plus minus 2010, że sobie tak na marginesie pozwolę na wspomnienie.

Ciemna twarda komuna. Za pysk i związki dyrektorskie. Raj dla samych swoich i wlapzidupów.

Pojawia się ZZC PL ze swoją stroną w publicznej domenie. Co odważniejsi zaczynają pisać. Chociażby kultowy kobretti 🙂, krytykujący rozpasanie decyzyjne nie pana kp i jego dworu.

Takie to były czasy złotej wolności szlacheckiej w rozumieniu kasty władców, dbających starannie o swoje kariery i równie starannie dobierających kolejnych doskonałych.

Dyskusje o wyłączeniu możliwości otwarcia strony Celnicy PL na służbowych komputerach.

Zastrachanie na widok odważnego przeglądającego tą stronę internetową w robocie.

Cysterny z sokiem z gumi jagód wjeżdżające do kraju z korzyścią dla byłych trzech liter, a że szkodą dla rolników i polskiego przemysłu.

Jenarał od retrospektywnych notatek ws. hazardu z cmentarzami w tle.

Pamiętacie to?
A jakże nie mogą pamiętać, przynajmniej - "elyta"- , której nagłe zawartościowanie nabiło trzos i dało gwiadeczki na pagonach.
Zresztą idę państwa anarchii i samowładzy z nieudolnymi choć zamierzonymi próbami zerwania tej patologii trwa w najlepsze.
Pisałem o tym wiele razy , ostatnio ostro polemizujac o
pomyśle kolejnej reformy, która owych potomków moczarowych jenerałów miała uczynić komendantami a właściwie komandujuszczimi w obłastiach.
Codziennie stykam się z przedstawicielami owych" elyt" , którzy dla zdobycia kawałeczka sała ( kolejnego awansiku) gotowi są niszczyć i rozdeptywać wyimaginowanych wrogów,a raczej normalnych i uczciwych f-szy. I bardzo się zdziwiłem , że S.Siwy wytrzymał to wszystko przez lata. Nie kryjmy tego ,że pod pompatycznym hasełkami o misjach i wizjach to szambo-etyczne czyli kolejna odsłona instytucji cła i finansów -KAS jest takim właśnie czołgiem , na którym jadąc można się nieźle obłowić w trafiejnyje i ustawić na pokolenia.
 
Ostatnia edycja:
Bynajmniej. Opisywać rzeczywistość, pisać prawdę, domagać się nawet pozornie nierealnych zmian , czy ujawniać sk...syństwa własnego środowiska to narzekanie wg Ciebie?
Pamiętasz jaką walkę toczyło środowisko sędziowskie przez lata aby ich oświadczenia majątkowe nie były jawne ? Czego się obawiało? Prawdy ?
Czy w walce z niepożądanymi zjawiskami nie można zacząć chociażby od tego samego?
 
Ostatnia edycja:
Gratuluję uzyskania mandatu radnego. Od razu pytanie czy funkcjonariusz może być jednocześnie radnym w gminie, powiecie, mieście itd. bo słyszałem różne opinie?
Oby oficjalnie tylko nie należał do partii politycznej. Swego czasu jeden znany funkcjonariusz dzięki piastowaniu mandatu rzepińskiego radnego uchronił się od alokacji .Tak twierdził on i lokalni władcy IC ukladajacy listy proskrypcyjne , nie wyłaczajac członków zarządu związku zawodowego , chociaż kto podlegał a kto nie było ściśle określone w porozumieniu pomiędzy, związkami a MF i Izbami Celnymi.
Tylko wtajemniczeni wiedzieli kto i dlaczego nie znalazl się na owych listach, chociaż po latach przypomniawszy jednemu typowi czemu zawdzięcza nie tylko awans spoleczny ale przede wszystkim materialny popada w nagĺa amnezję.
Drugi typ będac już dawno na emeryturze mundurowej nadal służy za woźnicę dla ówczesnego władyka izbowego.
 
Ostatnia edycja:
Członkowie ZZ Celnicy PL

Funkcjonariusze SCS i Pracownicy KAS


Koleżanki i Koledzy!

Pragnę Was poinformować, że po 4 kadencjach, zgodnie z moją wcześniejszą zapowiedzią, nie będę kandydował w kolejnych wyborach na Przewodniczącego ZZ Celnicy PL. Nie jest to nic nowego, gdyż zapowiedziałem to 4 lata temu i kilkukrotnie powtarzałem w trakcie kadencji(także pisząc na forum). Nikt nie dopuszczał jednak tych deklaracji, ale takie są fakty, o czym niniejszym oficjalnie Was informuję.

Nasz Związek jest w fazie imponującego i dynamicznego rozwoju, z nowymi i bardzo ciekawymi projektami na przyszłość, o czym będziemy Was informować, także już niebawem.

Jestem szczęśliwy, że udało się Nam razem tak dużo osiągnąć!
Jestem usatysfakcjonowany, że do Związku przystąpiło już i przystępuje wciąż tak wielu pracowników i funkcjonariuszy, w tym tak licznie zapisują się młodzi.
Jestem dumny z Was wszystkich i dziękuję Wam za wsparcie i zaangażowanie!

ZZ Celnicy PL to najliczniejszy Związek w KAS, zrzeszający już blisko 4500 funkcjonariuszy SCS(blisko połowę) i około 1500 pracowników KAS, jak również emerytów.

Nasz Związek to najwyższa marka i wielki, rozpoznawalny prestiż w Parlamencie, Rządzie, organizacjach pracodawców, w kręgach naukowych, jak również wśród wszystkich związków zawodowych służb mundurowych w Polsce, ale także w trzech największych centralach związkowych.
Zasłużyliśmy na to ciężką pracą i zawdzięczamy to Wam wszystkim.

Nie odchodzę na emeryturę, aktualnie będę na urlopie w związku z wyborami do samorządu i pobytem w sanatorium, a po Zjeździe wciąż będę aktywnie wspierał Związek.

Jestem przekonany, że Związek utrzyma, albo tylko poprawi jeszcze, swój wspaniały rozwój.

Dziękuję raz jeszcze wszystkim za te wszystkie wspaniałe lata działalności!

Pozdrawiam
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
szkoda, wielka strata dla organizacji! dzięki za wszystko co zrobiłeś, powodzenia w przyszłości Sławek….
 
Oby oficjalnie tylko nie należał do partii politycznej. Swego czasu jeden znany funkcjonariusz dzięki piastowaniu mandatu rzepińskiego radnego uchronił się od alokacji .Tak twierdził on i lokalni władcy IC ukladajacy listy proskrypcyjne , nie wyłaczajac członków zarządu związku zawodowego , chociaż kto podlegał a kto nie było ściśle określone w porozumieniu pomiędzy, związkami a MF i Izbami Celnymi.
Tylko wtajemniczeni wiedzieli kto i dlaczego nie znalazl się na owych listach, chociaż po latach przypomniawszy jednemu typowi czemu zawdzięcza nie tylko awans spoleczny ale przede wszystkim materialny popada w nagĺa amnezję.
Drugi typ będac już dawno na emeryturze mundurowej nadal służy za woźnicę dla ówczesnego władyka izbowego.
Jesteś z Rzepina. Nieźle nas wydymali aby nie użyć innego słowa również na w z literą r w środku. Bezczelne podłe ...... A przecież było porozumienie określające kryteria alokacji. NIGDY ALE TO NIGDY IM TEGO NIE WYBACZĘ. Zbudowali swoje szczęście na NASZYM NIESZCZĘŚCIU. Oby karma do nich wróciła !!! A takich typów było o wiele więcej np związkowcy pseudo związków i nazywając bardzo szeroko !!!! Towarzystwo J...... Wzajemnej Adoracji. Ludzie bez NAWET ODROBINY BEZ KRZTY HONORU !!!! Ale oni się tym nie przejmują u nich Honor to nie Honor tylko CHonor piszą przez CH podobnie jak H... piszą CH.... Po prostu brak słów. A jak im naplujesz w twarz to się jedynie obetrą dla nich to ledwo ledwo mżawka. Wysyłali starych celników na wschód bezczelnie i ordynarnie łamiąc warunki porozumienia. Przez nich wielu wielu Celników umarło przedwcześnie sam wiem kto umarł. Starego Kiera ze Świecka wysłali na północną granicę i tam zmarł i wiele wiele innych osób. W języku ludzi kulturalnych a nawet tych w miarę kulturalnych brak słów aby ich nazwać. Wiesz gdzie oni to mają ? W d.... . Śpią spokojnie. Szkoda słöw na tych niby ludzi. Ale....wszystko do czasu... Niedługo przejdę na emeryturę i to pełną. Zapewniam że czas na emeryturze spędzę na analizie kryteriów alokacji typowania do alokacji itd Będę miał na to czas. Poznałem już przepisy które umożliwią mi dostęp do list alokacyjnych oraz klucza do wskazania osób ten do alokacji ten wykluczony zwłaszcza w świetle porozumienia oraz obowiązujących przepisów. Jest wokół mnie grupa osób równie zdeterminowanych jak ja. Będzie ciekawie. To tyle.
 
Ostatnia edycja:
Jesteś z Rzepina. Nieźle nas wydymali aby nie użyć innego słowa również na w z literą r w środku. Bezczelne podłe świnie. A przecież było porozumienie określające kryteria alokacji. NIGDY ALE TO NIGDY IM TEGO NIE WYBACZĘ. Zbudowali swoje szczęście na NASZYM NIESZCZĘŚCIU. Oby karma do nich wróciła !!! A takich typów było o wiele więcej np związkowcy pseudo związków i nazywając bardzo szeroko INNI ! U mnie są przeklęci i nie chcę ich znać. I ich od alokacji NIE ZNAM !!!! Towarzystwo J...... Wzajemnej Adoracji. Ludzie bez NAWET ODROBINY BEZ KRZTY HONORU !!!! Ale oni się tym nie przejmują u nich Honor to nie Honor tylko CHonor piszą przez CH podobnie jak H... piszą CH.... Po prostu brak słów. A jak im naplujesz w twarz to się jedynie obetrą dla nich to ledwo ledwo mżawka. Wysyłali starych celników na wschód bezczelnie i ordynarnie łamiąc warunki porozumienia. Przez nich wielu wielu Celników umarło przedwcześnie sam wiem kto umarł. Starego Kiera ze Świecka wysłali na północną granicę i tam zmarł i wiele wiele innych osób. W języku ludzi kulturalnych a nawet tych w miarę kulturalnych brak słów aby ich nazwać. Wiesz gdzie oni to mają ? W d.... . Śpią spokojnie. Szkoda słöw na tych niby ludzi. Ale....wszystko do czasu...
Falcon mało istotne skąd jestem ale dlatego ostro i dobitnie wyrażam się o ówczesnych władcach, słusznie ich krytykując, bo jak mi w swoim wpisie przyznajesz rację co do ogromu skur...syństwa wyrządzonego przez m.in władców rzepińskich zwanych "bandą czworga " i ich pomniejszych pomagierów. nie można przejść obojętnie. Ku potomnym należy pisać ,że niektórzy zawdzięczają to co mają tylko i wyłącznie mafii stworzonej przez tamte kreatury . Przyznam szczerze, że nieźle to funkcjonowało od 1989 r i chyba nawet Tony Soprano z swoją organizacją by ich nie przebił.
Nie tak dawno widziałem jednego ,juz przygarbionego jak pchali koszyk w Biedronce ale nadal z fałszywym uśmiechem i o przenikliwym spojrzeniu. Cóż, zapewne mają się dobrze, bo gdyby tak nie było ich los byłby raczej inny. Kartonowe państwo jakim bez wątpienia nadal jest niestety RP ,stworzone m.in w oparciu o ich przodków przywiezionych w teczkach lub na czołgach nadal świetnie funkcjonuję, bo tutaj gdzie jestem rządcy ,szczególnie pomniejsi mentalnie nie odstają od ich mentorów - swołoczy bolszewickiej. I proszę nie broń Czyżowicza bo to za jego władzy wielu świadomie zniszczono. On robił "dobrą minę do złej gry". Towarzysz Czyżowicz znał nieprawidłowości ale pomny wyznawanej ideologii umywał ręce.
Jeden z moich medialnych krytyków a i cenzorów w jednym post napisał coś o wybaczeniu wg mnie-nie śp. J.Staniszewskiemu, który raczej nigdy nie miał daru rozróżniania dobra od zła. Wiele krzywd ludziom wyrządził ale świętym gdy żył ani teraz w moim mniemaniu nie był i nie jest. Oby takich we władzach związków mniej już było.
Chcesz wiedzieć więcej o Kreciku i jego bandzie, , lepiej nie bo zaczniesz kląć na świat, a ten do końca nie jest taki zły.
Straszni ludzie a raczej sfora zdehumanizowanych bestii ,którzy za parę baksów sprzedałaby nie tylko własny kraj ale i przyjaciół . I takie kreatury w wielu przypadkach wybrano 3 dni temu aby znowu rządziły( m.in tam i tu).
Oj..trochę się rozpisałem ale Sławkowi Siwemu jako radnemu życzę siły i zdrowia bo w jego uczciwość nie miałem okazji wątpić. Mało takich.
 
Ostatnia edycja:
Witam.
Dziękuję bardzo.
Lubię wyzwania, a to niewątpliwie jest spore, nowe i ciekawe, więc jestem zainteresowany jak to będzie przebiegało.
Piąta kadencja na stanowisku Przewodniczącego byłaby przesadą, co zapowiedziałem już cztery lata temu.
Tak jak napisałem, wciąż będę aktywnie wspierał Związek.
Dziękuję za wszelkie wsparcie.
 
Witam.
Dziękuję bardzo.
Lubię wyzwania, a to niewątpliwie jest spore, nowe i ciekawe, więc jestem zainteresowany jak to będzie przebiegało.
Piąta kadencja na stanowisku Przewodniczącego byłaby przesadą, co zapowiedziałem już cztery lata temu.
Tak jak napisałem, wciąż będę aktywnie wspierał Związek.
Dziękuję za wszelkie wsparcie.
co w sprawie TK art 41 niestety J.Haron nie odpowiedziała kto Ciebie zastępuje ani co dalej ze sprawą. Takie teraz będziemy mieć porządki ? Zatem pytanie Czy ZZ celnicy.pl porzuca temat art 41? Jeśli nie porzuca to co w temacie do tej pory zrobił? co ma zamiar zrobić? kiedy?
Jk pamiętam ostanie lata budowałeś zz celnicy.pl zrzeszające funkcjonariuszy służby celno-skarbowej, pracowników KAS oraz emerytów służby celnej i służby celno-skarbowej. Co z tego zostało? Ostatni człon jako nie atrakcyjny został odrzucony? Brak działań na rzecz rozwiązania problemu art 41 coś o tym świadczy czy może nie wszystkie działania widzimy ? Pochwalcie się
 
co w sprawie TK art 41 niestety J.Haron nie odpowiedziała kto Ciebie zastępuje ani co dalej ze sprawą. Takie teraz będziemy mieć porządki ? Zatem pytanie Czy ZZ celnicy.pl porzuca temat art 41? Jeśli nie porzuca to co w temacie do tej pory zrobił? co ma zamiar zrobić? kiedy?
Jk pamiętam ostanie lata budowałeś zz celnicy.pl zrzeszające funkcjonariuszy służby celno-skarbowej, pracowników KAS oraz emerytów służby celnej i służby celno-skarbowej. Co z tego zostało? Ostatni człon jako nie atrakcyjny został odrzucony? Brak działań na rzecz rozwiązania problemu art 41 coś o tym świadczy czy może nie wszystkie działania widzimy ? Pochwalcie się
Przewidując chyba zamęt w głowie właściwej osoby porzuciłem ten ZZ raz na zawsze.
Nie da się kilku srok za ogon złapać!
 
co w sprawie TK art 41 niestety J.Haron nie odpowiedziała kto Ciebie zastępuje ani co dalej ze sprawą. Takie teraz będziemy mieć porządki ? Zatem pytanie Czy ZZ celnicy.pl porzuca temat art 41? Jeśli nie porzuca to co w temacie do tej pory zrobił? co ma zamiar zrobić? kiedy?
Jk pamiętam ostanie lata budowałeś zz celnicy.pl zrzeszające funkcjonariuszy służby celno-skarbowej, pracowników KAS oraz emerytów służby celnej i służby celno-skarbowej. Co z tego zostało? Ostatni człon jako nie atrakcyjny został odrzucony? Brak działań na rzecz rozwiązania problemu art 41 coś o tym świadczy czy może nie wszystkie działania widzimy ? Pochwalcie się
Bardzo trafny post.Zaniepokojenie budzi fakt ,że po odejściu Pana Przewodniczącego Sławomira Siwego temat art 41 zostanie zaniechany. Prosimy więc o info co się dzieje w temacie . Poza Przewodniczącym są jeszcze wiceprzewodniczący Związku a także Przewodniczący zespołu ds. emerytalnych .
tak więc Związek odpuścił zupełnie temat czy też wynika to z taktyki aby nie ujawniać zbyt wiele na forum publicznym.
 
Back
Do góry