• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest 2021

Myślę, że nie jesteś adresatem mojego postu.
Co do potyczek personalnych, bardzo dobrze że ktoś ujawnił kogoś i jego czyny, które nie były godne pochwalenia. Tym bardziej, że owa osoba bardzo często innych ustawiała do pionu.
Założę się że jesteś jednym z tych "ustawianych" co ci się jak widać należało! Miałbyś rację ale teraz jej nie masz chyba że podsłuchiwałeś/podglądałeś wszystkie rozmowy delikwenta przełożonych i podwładnych i własnymi uszami/oczami doświadczyłeś prawdomówności oskarżycieli i kłamstwa oskarżonego. Miałbyś rację bo ujawnianie nie godnych czynów jest dziejową sprawiedliwością jeżeli jest ujawnianiem! Bezmyślne przekazywanie cudzych emocji lub nawet powszechnie już wyrobionych ale na podstawie fałszywych informacji opinii i to bez dokładnego ich potwierdzenia nigdy nie będzie ujawnianiem lecz zawsze powielaniem celowo przez kogoś spreparowanej plotki. Nie bądź dzieciakiem który rzuca kamieniami w drugiego bo się brzydko na niego popatrzył a potem płacze bo albo trafił kogoś innego albo ten "patrzący" chciał mu tylko dyskretnie pokazać oczami że rowerek którym przyjechał właśnie ktoś zabiera.
 
Nie odnoszę się do postu Gigarda, ale piszę do "młodych", którzy tu zaglądają.
Strona służbowa chciała Wam dać 0zł podwyżki.
Ja zaproponowałem w Opolu podział taki jak w Policji i nikt nie chciał słuchać, ani inne ZZ, ani tym bardziej DIAS.
Wszyscy są tak samo ważni, stary, młody, mający średni staż, cywil, funkcjonariusz.
 
Nie odnoszę się do postu Gigarda, ale piszę do "młodych", którzy tu zaglądają.
Strona służbowa chciała Wam dać 0zł podwyżki.
Ja zaproponowałem w Opolu podział taki jak w Policji i nikt nie chciał słuchać, ani inne ZZ, ani tym bardziej DIAS.
Wszyscy są tak samo ważni, stary, młody, mający średni staż, cywil, funkcjonariusz.
Dlatego albo wszyscy takie same albo veto! Algorytmy zostawmy matematykom.
Podwyżki i ścieżka kariery, to priorytety dla tej służby.
 
Dlatego albo wszyscy takie same albo veto! Algorytmy zostawmy matematykom.
Podwyżki i ścieżka kariery, to priorytety dla tej służby.
Godne uwagi .Pierwsze grosiki zaoszczędzone na gażach negocjatorów, z firm zewnętrznych oczywiście lub oddelegowanych fachowcuf z MF ;)
 
Przeczytałam uważnie cały wątek. Bez postów, które zostały usunięte... Wyciągnąłem wniosek prosty, tu już nie ma czego zbierać. Zgadzam się z robertzbrojecki (nie zawsze tak było) - czasy oddolności się skończyły. Czas, żeby nasz lider, pociągnął nas za sobą. Panie Sławomirze, drogi Przewodniczący, tyle razy Pana zwalniali, co Pan ma do stracenia teraz? To powinna być ostatnia szarża Króla Theodena... tylko to nam zostało...
 
Przeczytałam uważnie cały wątek. Bez postów, które zostały usunięte... Wyciągnąłem wniosek prosty, tu już nie ma czego zbierać. Zgadzam się z robertzbrojecki (nie zawsze tak było) - czasy oddolności się skończyły. Czas, żeby nasz lider, pociągnął nas za sobą. Panie Sławomirze, drogi Przewodniczący, tyle razy Pana zwalniali, co Pan ma do stracenia teraz? To powinna być ostatnia szarża Króla Theodena... tylko to nam zostało...
Oddolne inicjatywy skutecznie spacyfikowano rok temu w imię uspokojenia nastrojów podpisano "Porozumienie" ( oby historia się nie powtórzyła) przy
biernej postawie części ZZ. Jedyna szansa na wygraną to szybkie ogłoszenie czwartej fali i można bez strajkowania na L4.:unsure:.
 
Przeczytałam uważnie cały wątek. Bez postów, które zostały usunięte... Wyciągnąłem wniosek prosty, tu już nie ma czego zbierać. Zgadzam się z robertzbrojecki (nie zawsze tak było) - czasy oddolności się skończyły. Czas, żeby nasz lider, pociągnął nas za sobą. Panie Sławomirze, drogi Przewodniczący, tyle razy Pana zwalniali, co Pan ma do stracenia teraz? To powinna być ostatnia szarża Króla Theodena... tylko to nam zostało...
Ciężko piechotą prowadzić szarżę, szczególnie kulawemu po strzale w kolano!
 
Oddolne inicjatywy skutecznie spacyfikowano rok temu w imię uspokojenia nastrojów podpisano "Porozumienie" ( oby historia się nie powtórzyła) przy
biernej postawie części ZZ. Jedyna szansa na wygraną to szybkie ogłoszenie czwartej fali i można bez strajkowania na L4.:unsure:.
Ja od dziś na L4, bez żadnego trybu
 
Witajcie. Ja dzisiaj dopiero dowiaduję się o tym, że centrale ZZ rozważają wyjazd do Warszawy.
Spokojnie, rozeznam temat w Forum ZZ.
Super Sławku, że jesteś już zdrowy. Masz moc ożywienia dyskusji i działań. Ja mam propozycję by wszyscy liderzy w województwach ujawnili się tym, którzy niedawno przystąpili do związku ZZ Celnicy.PL. Mają nasze prywatne e-maile i niech także udostępnią kontakt do sienie. Jestem od tamtego roku w ZZ i nie wiem z kim mam się kontaktować. Owszem mam kolegów celników, z którymi mam kontakt (choć nie pracuję z nimi w jednym Urzędzie), ale mam pytania, sugestie lub niepokojące sygnały, które chciałabym przekazać liderowi.
 
Super Sławku, że jesteś już zdrowy. Masz moc ożywienia dyskusji i działań. Ja mam propozycję by wszyscy liderzy w województwach ujawnili się tym, którzy niedawno przystąpili do związku ZZ Celnicy.PL. Mają nasze prywatne e-maile i niech także udostępnią kontakt do sienie. Jestem od tamtego roku w ZZ i nie wiem z kim mam się kontaktować. Owszem mam kolegów celników, z którymi mam kontakt (choć nie pracuję z nimi w jednym Urzędzie), ale mam pytania, sugestie lub niepokojące sygnały, które chciałabym przekazać liderowi.



Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
 
Super Sławku, że jesteś już zdrowy. Masz moc ożywienia dyskusji i działań. Ja mam propozycję by wszyscy liderzy w województwach ujawnili się tym, którzy niedawno przystąpili do związku ZZ Celnicy.PL. Mają nasze prywatne e-maile i niech także udostępnią kontakt do sienie. Jestem od tamtego roku w ZZ i nie wiem z kim mam się kontaktować. Owszem mam kolegów celników, z którymi mam kontakt (choć nie pracuję z nimi w jednym Urzędzie), ale mam pytania, sugestie lub niepokojące sygnały, które chciałabym przekazać liderowi.
Nie prościej na priva Pana Przewodniczącego ?
 
Super Sławku, że jesteś już zdrowy. Masz moc ożywienia dyskusji i działań. Ja mam propozycję by wszyscy liderzy w województwach ujawnili się tym, którzy niedawno przystąpili do związku ZZ Celnicy.PL. Mają nasze prywatne e-maile i niech także udostępnią kontakt do sienie. Jestem od tamtego roku w ZZ i nie wiem z kim mam się kontaktować. Owszem mam kolegów celników, z którymi mam kontakt (choć nie pracuję z nimi w jednym Urzędzie), ale mam pytania, sugestie lub niepokojące sygnały, które chciałabym przekazać liderowi.
Tak przy okazji - z tymi sygnałami to szczególnie uważaj!
 
@PJS Zweryfikowałem Twoje info, na temat tego, że DIAS rzekomo tak oświadczył, że reprezentatywny jest tylko ten ZZ.
Otóż DIAS tak nie oświadczył i nic takiego nie publikował. Jedynie ten ZZ taką propagandę rozsyła, że tylko oni są reprezentatywni i co za tym idzie DIAS tylko z nimi rozmawia, co jest nieprawdziwą informacją. Nasz ZZ też ma status organizacji reprezentatywnej w Twojej IAS i tak samo DIAS prowadzi dialog z naszym ZZ jak i z tamtymi nawet z tymi niereprezentatywnymi, które też macie u siebie. Na tę propagandę nasz ZZ odpowiedział w drodz ee-mailowej. Martwi mnie, że do Ciebie jako członka związku taka informacja nie dotarła. Zgoś do przewodniczącej, że nie otrzymujesz informacji mailowych, bo może wkradł się jakiś błąd i ni ejesteś ujęty w bazie e-mail, której używa do rozsyłania informacji.
Jeśli jest inaczej i DIAS coś takiego ogłosił, to przeslij mi proszę taką informację.
Dokopałem się do tekstów źródłowych z sierpnia/września 2020. Faktycznie, informacja o reprezentatywności tego związku była rozesłana przez przewodniczącego RM, dodał, że w związku z tym tylko ustalenia z tym związkiem w sprawie podwyżek są wiążące. Podał też liczbę członków w mojej IAS. Jego związek _970, celnicy_307, i inne. Po kilku dniach w intranecie pojawiło się sprostowanie, wytykające RM, że podał nieprawdę, ale tylko w kwestii tego z kim dias musi negocjować podwyżki. Negocjuje ze wszystkimi zz, w tym celnicy.pl, a nie tylko z reprezentatywnymi. Nikt nie podważył informacji, że to jedyny reprezentatywny związek. W pewnych sprawach reprezentatywność ma znaczenie. Nie wiem czy 307 członków w mojej IAS daje reprezentatywność, nie znam się na tym. Czy nie jest to 15%? Jeśli tak to reprezentatywność przy liczebności mojej izby daje ok 650 członków.
Pocztę od celnicy. Pl w mojej izbie dostaję, zwykle to samo co wcześniej przeczytam tutaj. Z nowości to ostatnio podano kontakt do zgłaszania chęci udziału w proteście. Nie twierdziłem, że nic nie dostaję, ale w okresach negocjacji, ustaleń, spotkań z dias, więcej się dowiadywałem z informacji od tego drugiego związku. Tylko tyle. Po spotkaniach ludzie chcą od razu wiedzieć o czym była mowa. Kto pierwszy udostępni infotmację, tworzy swój przekaz, który się utrwala i trudno później o ewentualne sprostowania.
Przykładem jest poruszona kwestia reprezentatywności, sprostowanie, że nie tylko z reprezentatywnym związkiem ustala się podwyżki jakoś mi uleciała. Podobnie jest w mediach, najważniejszy jest pierwszy przekaz, późniejsze są często traktowane bardziej jak komentarze
 
Ostatnia edycja:
Do kopałem się do tekstów źródłowych z sierpnia/września 2020. Faktycznie, informacja o reprezentatywności tego związku była rozesłana przez przewodniczącego RM, dodał, że w związku z tym tylko ustalenia z tym związkiem w sprawie podwyżek są wiążące. Podał też liczbę członków w mojej IAS. Jego związek _970, celnicy_307, i inne. Po kilku dniach w intranecie pojawiło się sprostowanie, wytykające RM, że podał nieprawdę, ale tylko w kwestii tego z kim dias musi negocjować podwyżki. Negocjuje ze wszystkimi zz, w tym celnicy.pl, a nie tylko z reprezentatywnymi. Nikt nie podważył informacji, że to jedyny reprezentatywny związek. W pewnych sprawach reprezentatywność ma znaczenie. Nie wiem czy 307 członków w mojej IAS daje reprezentatywność, nie znam się na tym
Pocztę od celnicy. Pl w mojej izbie dostaję, zwykle to samo co wcześniej przeczytam tutaj. Z nowości to ostatnio podano kontakt do zgłaszania chęci udziału w proteście. Nie twierdziłem, że nic nie dostaję, ale w okresach negocjacji, ustaleń, spotkań z dias, więcej się dowiadywałem z informacji od tego drugiego związku. Tylko tyle. Po spotkaniach ludzie chcą od razu wiedzieć o czym była mowa. Kto pierwszy udostępni infotmację, tworzy swój przekaz, który się utrwala i trudno później o ewentualne sprostowania.
Przykładem jest poruszona kwestia reprezentatywności, sprostowanie, że nie tylko z reprezentatywnym związkiem ustala się podwyżki jakoś mi uleciała. Podobnie jest w mediach, najważniejszy jest pierwszy przekaz, późniejsze są często traktowane bardziej jak komentarze
Dyrektorzy rozmawiają ze wszystkimi, ale tylko stanowisko związku reprezentatywnego ma znaczenie. Gdyby było inaczej reprezentatywność nie miałaby żadnego znaczenia.
 
Dyrektorzy rozmawiają ze wszystkimi, ale tylko stanowisko związku reprezentatywnego ma znaczenie. Gdyby było inaczej reprezentatywność nie miałaby żadnego znaczenia.
To Dyrektorzy rozmawiają...no i to stanowisko, ciekawe, bardzo ale to bardzo ciekawe. Żaden (reprezentatywny) związek nie pisze na temat efektów
tych rozmów, jak jest to widać, słychać i czućo_O
 
Jak dla mnie to Z Z Celnicy.pl bije wszystkie inne związki zawodowe pod względem reprezentatywności na głowę. W tak zwanej służbie celnoskarbowej jest około 10 tyś. ludzi a do celników należy około 3 tyś. funkcjonariuszy czyli 30% stanu osobowego tej służby. No jak może związek nie być reprezentatywny mając 30%? Gdzie jest związek który ma więcej? Cała sytuacja która obecnie istnieje jest nienormalna. Przecież nie może tak być, że jesteśmy do tego stopnia marginalizowani jako funkcjonariusze bo cywili w tym czymś jest 5 razy więcej, jak mamy upominać się o nasze sprawy. Czy np w Policji związek zawodowy pracowników cywilnych też jest marginalizowany bo cywili jest tam 10%. Dlaczego nikt tego nie widzi. Dlaczego cywili i funkcjonariuszy wkłada się do jednego worka. Dlaczego nie można podchodzić oddzielnie do tych dwóch różnych grup zawodowych, które mają inne problemy. To nie jest patologia, że związek w którym jest 30% ogółu zatrudnionych funkcjonariuszy jest sprowadzony do jakiegoś podrzędnego związku gdzie w całości ma tylko kilka procent.
 
Ostatnia edycja:
@PJS Pomału dochodzimy do sedna. Wiemy już, że DIAS nic nie oświadczył, a oświadczył jedynie tamten ZZ to co pisałeś, że tylko z nimi rozmawia DIAS. Było kiedyś nasze pismo informujące także o reprezentatywności ZZ Celnicy PL. Być może do Ciebie nie dotarło i jak chcesz to mogę poszukać i Tobie przesłać na maila. Podaj ew maila na priv.
Natomiast stan faktyczny jest taki, że zgodnie z ustawą o Zw.Zaw,, ZZ Celnicy PL ma status organizacji reprezentatywnej w każdej IAS w Polsce, niezależnie od liczebności i tego czy osiąga te 15% w IAS. Tak mówią przepisy - wystarczy mieć status organizacji reprezentatywnej w jednym zakładzie pracy, gdy mamy do czynienia z organizacją ogólnopolską, a ZZ Celnicy PL ma w wielu IAS taki status, co wynika też z tego, że jest najliczniejszy w wielu IAS i jest zrzeszony w centrali ogólnopolskiej. Wtedy w grę wchodzą też inne procenty. Oczywiście najlepiej byłoby mieć 15% w każdej IAS, bo niektórzy DIAS(właściwie tylko dwoje) nieudolnie próbuje kontestować te przepisy prawa, ale nie jest to Twój DIAS. A zatem to co napisał tamten ZZ było zwykłą propagandą, która ma niewiele wspólnego ze stanem prawnym, ale którą jak widzę niektórzy przyjęli jako prawdę, co rozumiem, bo przecież mało kto wczytuje się w przepisy ustawy o ZZ. Cóż PR to silna broń. Nie mamy jednak parcia ku jej stosowaniu aż z takim nasileniem jak inne ZZ, bo to prowadziłoby do szybkiego znudzenia środowiska działaniami ZZ sensu largo. Bardziej skupiamy się na pracy merytorycznej, choć przyznam, że sprawozdawczość musimy w ZZ Celnicy PL poprawić, co obiecuję stanie się. Nie będzie to jednak zasypywanie Was e-amilami, jak czynią to niektóre inne ZZ, a merytoryczna sprawozdawczość cykliczna, czego przyznaję brakuje. Gdybyśmy odpowiadali z takim samym natężeniem, to szybko wielu dałoby wszystkie informacje ZZ do spamu, gdyż byłoby tego po prostu o wiele za dużo. Trudno zatem jest nam ścigać się z tym ZZ na ilość maili, gdyż leży nam też na sercu dobro ruchu związkowego w szerokim tego słowa znaczeniu.
Gdyby było tak jak Ty myślisz pod wpływem PR tego ZZ odnośnie dialogu z DIAS, to DIAS-y w wielu innych IAS musieliby rozmawiać tylko z ZZ Celnicy PL.
Co do liczebności faktycznej w Twojej IAS to dwa lata temu na koniec czerwca było 252 członków, rok później 331 i dzisiaj na koniec czerwca jest 374. A więc mimo odejść na emerytury jest wyraźny wzrost. Ja jestem zadowolony z działalności Waszego Zarządu ZOI. Ty jeżeli masz jakieś uwagi, to bardzo prosze spotkaj się z Nimi i porozmawiaj co trzeba poprawić.
 
Pisma komunikaty, które są od Ciebie ZOI w mojej izbie przesyłają dość sprawnie, nie mam do tego uwag. Gorzej jest z informowaniem o bieżących regionalnych inicjatywach. Jak nie ma informacji o działaniach to jest wrażenie bezczynności, porusziśmy tą kwestię w związku z Twoją nieobecnością i małą aktywnością na forum reszty zarządu. Zdaję sobie sprawę, że etatowi związkowcy mają łatwiej, bo cały swój czas mogą poświęcić na pracę związkową i komunikację z członkami. Nieetatowym trudno czasami znaleźć czas w ciągu dnia pracy/służby i poświęcają zwykle czas prywatny.
Temat reprezentatywności jest przykładem jaką moc ma szybki przekaz (nawet nieprawdziwy). Przeczytałem coś w intranecie izbowym i za parę miesięcy błędnie uznałem, że to były słowa DIASa, dlatego dobrze, że myślisz o regularnej sprawozdawczości
 
Back
Do góry