• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Projekty o KAS. Także opinie na temat UKS w KAS.

Czy popierasz KAS?

  • TAK

    Votes: 0 0,0%
  • TAK, ALE JESZCZE MUSI BYĆ POPRAWIONY

    Votes: 0 0,0%
  • TAK POPIERAM W TEJ WERSJI, TYLKO BEZ OPCJI ZEROWEJ

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    1
Tak coś mi sie wydaje, że "zamienił stryjek patyk na kijek". No może będzie trochę odstrzelonych niewygodnych, parę przetasowań a administrację bliżej podatnika to ten podatnik zobaczy jak świnia niebo. :shock: :lol:
 
Wszystko w jednym okienku to był chwyt reklamowy. UC będą UAS z akcyzą i cłem, a reszta US->UAS będzie miała swoje dotychczasowe kompetencje (bedzie ich tylko mniej), czyli w pierwszej instancji nic się nie zmieni (jeżeli bardziej tego nie spierd...) {to moje przemyślenia}

PS Płacz/ć i Sekombinuj zweryfikuje swoje obietnice i w każdym UAS będzie jedno okienko (tylko) :lol:, czyli znowu dotrzymają słowa :D z tym okienkiem, w którym wszyscy będą musieli wszystko załatwiać.
 
Coś niecoś o strukturce

Małe urzędy skarbowe zostaną zlikwidowane

ZMIANA PRAWA Jeśli przy tworzeniu Krajowej Administracji Skarbowej potrzebne będą redukcje, likwidacji ulegną niektóre urzędy skarbowe, zwłaszcza małe - zapowiedział wiceminister finansów Marian Banaś.
...
- Intencją projektodawców jest stworzenie rozwiązań przyszłościowych, które mają wpłynąć na polepszenie warunków pracy i perspektyw, co do awansu i wynagradzania przyszłych urzędników KAS - podkreślił Marian Banaś.

Jednocześnie dodał, że uwagi przekazane przez związki zawodowe były wnikliwie analizowane i prawie wszystkie zostały przyjęte.

Z zapewnieniami wiceministra nie zgadzają się jednak celnicy. Ich zdaniem, nieprawdą jest, że zgłaszane do 15 czerwca 2007 r. uwagi i opinie związków zawodowych w całości zostały przez MF przyjęte i wprowadzone jako przepisy poprawiające obydwa projekty ustaw o KAS. Ponadto związkowcy wskazali, że obawiają się zwolnień i redukcji po utworzeniu nowej administracji skarbowej.

- Redukcja powinna dotyczyć tylko urzędów skarbowych, szczególnie tych małych - uspokajał wiceminister.
W spotkaniu ze związkami zawodowymi brał udział także Jerzy Grygierzec, dyrektor Departamentu Administracji Podatkowej w MF, który podkreślił, że uwag do projektów o KAS było mnóstwo, a większość resortów jest przeciwna tej reformie, dlatego trzeba będzie wypracować rozwiązania kompromisowe, ale sama idea reformy nadal jest utrzymana.

- Bardzo dużo uwag zgłosiło Rządowe Centrum Legislacji i jednocześnie zobowiązało MF do przygotowania projektów ustaw o KAS zgodnie ze sztuką i zasadami legislacji. Odmienna redakcja niektórych artykułów w projektach roboczych z 3 lipca 2007 r. wynika właśnie z zaleceń RCL - tłumaczył Jerzy Grygierzec.
...
EWA MATYSZEWSKA
źródło: Gazeta Prawna 17.07.2007r.
 
tylko KAS?!?

No to może mi ktoś powie PO CO TO WSZYSTKO -to nie może być tak:
Izba Skarbowo Celna czy jak to tam nazwać i podległe jej :
Urzędy Skarbowe
Urzędy Celne
 
...

Poddawałem ten pomysł pod przemyślenia mniej więcej trzy miesiące temu. Na forum odnotowałem jeden głos za.
 
a tak będzie 3xkwota bazowa co przy kwocie bazowej w wysokości 600zł brutto daje 3x600=1800 (kwota bazowa dla SC dopisana do ustawy budżetowej na 2008) i tyle.
 
A ja wierzę Ministerstwu. czytam też to co pisza na forach i czytam tu, że podwyżki ma dostać każdy. Mówi się o podwyżkach po 1000zł.
Zakłądając ze to jest prawda, a nie mam powodów nie wierzyć nie obchodzi mnie to czy będzie odrębność Służby Celnej czy nie. Chcę zarabiaćlepiej i KAS daje mi takie możiwości.
zarabiam zasadniczej 3700 złociszy i jestem za KAs bo ktoś kto siedzi biurko obok mnie i niestety robi mniej zarabia blisko 5 tysiaków złotych polskich. KAS ma to naprawić, bo wszyscy mówią, ze nie mozna obnizyć temu obok pensji na podstawie ustawy o Służbie Celnej. Jest jeszcze jedno ważne spostrzeżenie, bardzo bardzo zmniejszy sie liczba dyrektorów, naczelników i innej maści kadry zarządzającej.
 
Dobrywieczór Wszystkim . Czy uważacie ze negując potrzebę stworzenia KAS poprawicie swoją sytuacje, uważam inaczej i takich jak ja w UC jest dużo ,lecz przez utajnienie planów reformy przez MF wszyscy czujemy niepewność co będzie po 01.01.08. ZZ mają dostęp do projektu , dlaczego nie przekazują dalej ( dlaczego nowinki wynajduje na stronach skarbowców ?) Gdzie są nasze ZZ?
 
kas

Zwiazki miały i będą miały nas w D........ !!!!!!!! Jednak to nie zmiania faktu , żę taka Reforma jaka obecnie prezentowuje MF, jest niezgodna z interesem Polski i celników !!!!!!!! "Jest to zwykły chwyt wyborczy, polityczny - Zlikwidowaliśmy najbardziej skorumpowaną grupę zawodową !!!!!" i społeczeństwo przyklaśnie !!!!!!!!
 
Naiwny? Dlaczego? Wyczytałem na forach, ze minister mówi o tym jak to KAs bez podwyżek nie ma racji bytu. Dlatego wierzę. takich jak ten obok mnie przy biurku jest ogrom, oszczędzą na naczelnikach i dyrektorach i na czynszach i siedzibach i na zdublowanych zadaniach i kadrach i finansach i dostaniesz 1000zł podwyżki to będziesz dalej pie... ja twierdzę na odwrót, ze KAs jest w interesie Polski i 90% celników.
Ty Kasie jesteś widać w tych 10%
 
w grudniu 2005 minister mówił jak to będzie lepiej , wymienił dyrektorów na bardzo podrzędny garnitur , zero kompetencji zero wiedzy w zarządzaniu i ja mam wierzyć temu ministrowi wiesz wolę już wierzyć w cuda ale nie w reformę przygotowywaną przez tych ludzi ale kolego wierz wszak wiara cuda czyni życzę ci byś tylko za bardzo się nie sparzył.
 
wierzący napisał:
A ja wierzę Ministerstwu. czytam też to co pisza na forach i czytam tu, że podwyżki ma dostać każdy. Mówi się o podwyżkach po 1000zł.
Zakłądając ze to jest prawda, a nie mam powodów nie wierzyć nie obchodzi mnie to czy będzie odrębność Służby Celnej czy nie. Chcę zarabiaćlepiej i KAS daje mi takie możiwości.
zarabiam zasadniczej 3700 złociszy i jestem za KAs bo ktoś kto siedzi biurko obok mnie i niestety robi mniej zarabia blisko 5 tysiaków złotych polskich. KAS ma to naprawić, bo wszyscy mówią, ze nie mozna obnizyć temu obok pensji na podstawie ustawy o Służbie Celnej. Jest jeszcze jedno ważne spostrzeżenie, bardzo bardzo zmniejszy sie liczba dyrektorów, naczelników i innej maści kadry zarządzającej.
I wierzysz że tem 5-tysięcznik w KAS będzie zarabiał tyle co ty lub Ty tyle co on. Wiara czyni cuda ,więc może ale bardziej prawdobodobnr ze wszystko pozostanie bez zmian-już o to zadbają nasi związkowcy.Czuwaj!
 
No dobra wszystko odbywa sie na zasadzie wiary. Zadam pytanie. Czy jeśli z połączenia można wygospodarować tyle pieniązków abym ja i inni zarabiający powyżej 3000 tysiączków mogli dostać blisko tałzena podwyżki, to który szanowny forumowicz temu się sprzeciwi. Dlaczego miałbym temu nie dać wiary. ja sam to spokojnie mogę sobie wyobrazić to żaden problem. Ba ja nawet wygospodarowałbykch większą podwyżkę.
Ten pięciotysiecznik obok mnie nie dostanie propozycji w KAs bo Kas ma też takie paranoje naprawić no i tak nie spełnia kryteriów przyjęcia do Kas określonych w artykule 95 punkt 1 ustęp 6.
 
czy ten 1000zl podwyżki to taki sam "chłyt maketingowy" jak sławne 3xminimalna?
szczerze pisząc to trudno uwierzyć w taką podwyżkę w sytuacji walki lekarzy, pielęgniarek o kasę. prędzej dostanie policja i wojsko (oraz zawsze bidni/poszkodowani górnicy ;).
na wiadomość o takiej podwyżce urzędników opinia publiczna zlinczuje rząd....
 
Back
Do góry