• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Projekty o KAS. Także opinie na temat UKS w KAS.

Czy popierasz KAS?

  • TAK

    Votes: 0 0,0%
  • TAK, ALE JESZCZE MUSI BYĆ POPRAWIONY

    Votes: 0 0,0%
  • TAK POPIERAM W TEJ WERSJI, TYLKO BEZ OPCJI ZEROWEJ

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    1
Tam też była alokacja bez kosztów. Ministerstwo nie poniosło żadnych kosztów bo zostaliśmy wysiudani na wschód na koszt własny. Do Czerwca 2004 roku nie płacili rozłąkowego, dojazdów do domu oraz mieszkaniówki. W czerwcu 2004 roku dostaliśmy wyrównanie za mieszkaniówkę - oczywiście bez należnych odsetek. Do dnia dzisiejszego nie wypłacono rozłąkowego, i dojazdów do domu raz w miesiącu - odwołania nic nie pomogły, Ministerstwo stwierdziło że Izby wypłacały wszystko prawidłowo, i że można się odwoływać do sądu pracy. Tego oczywiście nikt nie robił, bo nie po to zdecydowaliśmy się na wyjazd, żeby za jakiś drobiazg wylecieć z pracy. T

I dobrze ci tak bo nawet swojego nie potrafisz bronić. Do końca 2007r masz szanse złożyć pozew. Kto cię teraz wyrzuci z pracy?????. Teraz ludzie sami zwalniają się. Jak cieszyn likwidowali to też po cichu siedzieliście jak myszy pod miotłą. Mentalnosci nie zmienisz. Nawet jakby cię wywalili to im podziękujesz bo normalna prace znajdziesz i nie bedziesz sie wiecznie trząsł ze starchu przezd władzą.
 
Anonymous napisał:
Mentalnosci nie zmienisz
Zgadza się. To jacyś dziwni ludzie. Mam wrażenie że nic nigdy ich już niczego nie nauczy. Mieli granice i mieli swoją szansę a dali się wykołować jak dzieci. Alokacja z 2003 r. odbyła się bezkosztowo bo decydenci zorientowali się z kim maja do czynienia i skrupulatnie to wykorzystali.
 
Takie słowa "i dobrze Wam tak" słyszeliśmy już w 2003 roku. Nikogo nie obchodziło, że jest alokacja bo rozwalali izbę celną a urzędy zostały "bezpieczne". Niejeden z celników miał na buzi uśmieszek satysfakcji, że urzędasy z izby muszą iść na zieloną trawkę lub na wschód. Same izby też podzielono dosyć skutecznie, alokacji podlegała tylko 1/3 pracowników w wieku ok.40-50 lat. Naczelnicy robili wszystko, żeby była cisza, bo bali się o własne stołki a związki zawodowe w tym okresie "zaginęły". Kto miał cokolwiek zorganizować i kiedy - skoro dano nam tylko parę dni na podjęcie decyzji? Daliśmy się wybrać jak ryby z saka i dlatego podziwiam pielęgniarki, że tak się potrafiły zorganizować i mimo, że nic nie wywalczyły pokazały że są razem. My jesteśmy beznadziejni a nasze związki to nawet słów szkoda, a ich określenie.
 
Narzekać i wskazywać wszyscy winni tylko nie wy sami to wy już od 2003 potraficie. Nawet teraz jakiś beczy, że mu czegoś nie wypłacili od 2003. Zamiast wziąc się w garść i oddać sprawe do sądu jak się mu należy. Bo wy taką mentalnośc macie żeby za was każdy coś zrobił ale sami to tylko ponarzekać umiecie i nic więcej.
 
Żrecie się między sobą , a rząd nie odpuszcza i tworzy nowe wersje,uzgadnia je i wcale nie wątpi,że wygra wybory ponownie.A mnie interesuje czy pracownicy,funkcjonariusze będący teraz w wieku 50lat ,dostaną propozycję pracy czy też z automatu wylatują z roboty? Jakie konkretnie będą kryteria kwalifikujące do pracy w KAS i czy będzie możliwość odwołania się od decyzji niekorzystnej dla pracownika,jeżeli tak to do kogo?Jakie będą uposażenia-przykład najniższego i najwyższego na stanowisku roboczym?Większość kierownictwa pochodzi z nadania rodzinno-towarzyskiego ,tej i poprzednich ekip,dlaczego są w uprzywilejowanej pozycji i z automatu otrzymują zatrudnienie w KAS-Nadludzie nie do zastąpienia? Po co związki w KAS,skoro nie mogą prowadzić Strajku,akcji protestacyjnej ani innych działań utrudniających normalną pracę KAS-czyli co? Rozszerzona komisja socjalna? Protest włoski miał być już w lipcu -teraz jest prawie pażdziernik a KW FZZSC na kolanach prowadzi dalsze rozmowy i czeka .Na co? Na Mikołaja ,nowy rząd,czy może gwiazdkę z nieba? Przewlekanie całej tej sprawy nie tylko rozmydla ją,ale powoduje też zniechęcenie i brak wiary w działania Związków.A może o to chodzi? Oczekuję odpowiedzi Panie Siwy!
 
W KAS przed wyborami można było wpisać wszystko a na pewno bardzo dużo, np. nawet emerytury epizodyczne. Federacja zawiesiła jednak rozmowy. Mówisz o zapowiadanym strajku włoskim w lipcu, z którym Federacja nie miała nic wspólnego, bo inicjatorki totalnie nieskoordynowały działań i zakonspirowały tą działalność. Zrobię wszystko, aby doprowadzić do protestu, jeżeli nie otrzymamy podwyżek płac od stycznia 2008 roku.
 
kas

  • Sławku, przed wejściem do UE obiecano celnikom emerytury i przywileje służb mundurowych, aby tylko bez protestów dojechac do 1.05.2007roku !!!!!!!!!!!! Teraz istotnym jest, aby dojechać do 21. 10 .2007 r. jak i również to żeby PiS wygrało wybory !!!!!!!! Poźniej bedzie KAS i likwidacja Służby Celnej i wszystkich z ta formacją problemów !!!!!!!!!!! Wiec nie mów mi , że doprowadzisz do protestu po 01.08.2007r. Wówczas bedzie za pozno !!! Jestes inteligentny , wiec powinienes wyciagac wlasciwe wnioski !!!!!!!!!!!!!!!!
 
kas

... i jeszcze jak sie ma apolitycznosc w KAS ???? Szef SC startuje z 6 miejsca w wyborach z listy PIS !!! Władza i przywileje tylko dla wysok0o urodzonych dla plebstwa nawet utożsamianie sie z partia jest grzechem !!!!!!!!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
 
Zrobię wszystko, aby doprowadzić do protestu, jeżeli nie otrzymamy podwyżek płac od stycznia 2008 roku.
Kod:
W styczniu bedzie do marca w marcu do czerwca itd itd itd.... Pokażcie jaja zwiazkowcy i jedźcie rodzinne strony banasia na jego spotkania wyborcze i krzyczcie ze oszukał reformą,  z podwyżkami z ustawą o zwrocie akcyzy itp -  lepszej reklamy służbie celnej w mediach nie zrobicie nigdzie.
 
Chodziło mi o brak podwyżki od stycznia 2008 - NIE NAPISAŁEM PRZECIEŻ, ŻE PROTEST BĘDZIE PO STYCZNIU, NAWET NIE MYŚLAŁEM O TAK ODLEGŁYM TERMINIE.
Porozumienie Białostockie zakonspirowało totalnie swoją działalność i nie odpowiadało na wyrażaną wielokrotnie chęć wspólnej koordynacji akcji.

Apolityczność w SC? Jak to interpretować? Cóż mogę odpowiedzieć. Wypełniając swoje statutowe i ustawowe obowiązki broniłem w przeszłości funkcjonariuszy, którzy kandydowali z list partii politycznych jako bezpartyjni.
SKUTECZNIE, tzn. ci funkcjonariusze nie spotkali się z żadną represją ze strony dyrekcji.
SSC bronił nie będę :lol:, :wink: ale chyba nie ma nawet przed kim.

Natomiast w sprawie KAS już wyjaśniłem na Konferencji:
Na zakończenie spotkania Pan Sławomir Siwy przedstawił oficjalne stanowisko Federacji Związków Zawodowych Służby Celnej w zakresie konieczności natychmiastowej zmiany rygorystycznych przepisów ustawy o służbie celnej dotyczących zwolnień ze służby i zawieszenia służby, ponieważ są nadużywane. Wyraził pogląd w imieniu swego związku zawodowego, iż konsolidowanie z aparatem skarbowym służby celnej, funkcjonującej odrębnie również w innych krajach UE, nie jest najlepszym rozwiązaniem.

i w drugim dniu:
„Federacja ZZSC negatywnie ocenia pomysł na koncepcję konsolidacji Służby Celnej z aparatem skarbowym i kontrolą skarbową.
W chwili obecnej najważniejsza jest potrzeba jak największego i pilnego podwyższania uposażeń ponieważ niebawem nie będzie dla kogo przeprowadzać reformy ze względu na liczne odejścia funkcjonariuszy ze służby.
W przypadku jakiejkolwiek reformy konieczne jest wyodrębnienie służby celnej oraz wprowadzenie uprawnień do emerytur epizodycznych oraz rozszerzenie katalogu osób uprawnionych do tzw. emerytur mundurowych.
Federacja ZZSC stoi na stanowisku, iż zmienione na Konferencji zapisy art.79 nie są w żadnym razie satysfakcjonujące, z uwagi na fakt, iż mamy de facto do czynienia z reorganizacją a nie likwidacją zakładów pracy. Zadania wykonywane pozostają, dlatego tzw. opcja zero, choć złagodzona jest w dalszym ciągu nie do przyjęcia.”

co zostało zaprotokołowane.
 
Porozumienie Białostockie :oops: Czy Ty żartujesz? Fołta zdradziła od początku Porozumienie a udowodniła to robiąc plagiat z Siwego i Federacji w mnożniku 2.36. Porozumienie to była gra celnikami po to żeby ktoś chciał rozmawiać w ogóle z tymi paniami z porozumienia. Gościu o ksywce kas, zaopomnij o tej fikcji. I tak nikt nie rozmawiał z tymi paniami. :cry:
Chciałem, przez chwilę wierzyłem, liczyłem i miałem nadzieję, jak zwykle zdradziły.
 
Panie Siwy! Zapytam wprost-CZY PRAWDĄ JEST ŻE WSZYSCY PRACOWNICY ZATRUDNIENI W CLE PRZED ROKIEM 1990 MAJĄ ZOSTAĆ ZWOLNIENI GDYŻ STANOWIĄ ZAGROŻENIE DLA PLANÓW ZWIĄZANYCH Z KAS?Proszę o konkretną odpowiedż
 
Anonymous napisał:
Panie Siwy! Zapytam wprost-CZY PRAWDĄ JEST ŻE WSZYSCY PRACOWNICY ZATRUDNIENI W CLE PRZED ROKIEM 1990 MAJĄ ZOSTAĆ ZWOLNIENI GDYŻ STANOWIĄ ZAGROŻENIE DLA PLANÓW ZWIĄZANYCH Z KAS?Proszę o konkretną odpowiedż
Przecież w 2/3 istotą KAS-u jest czystka i zrobienie miejsca dla nowych (czyt.swoich) :!:
 
Śmieszą mnie gdyż w moim przekonaniu są nierealne do wykonania. Poza tym naprawdę szkoda w chwili obecnej klawiatury na KAS. Proponuję zostawić do wyborów ten hipotetyczny projekt ustawy w błogim spokoju.
Federacja ZZSC zawiesiła rozmowy na temat KAS.
 
Federacja zawiesiła rozmowy ,a Banaś nas olał i związki i chwali się ,że ustawa o KAS jest dalej WDRAŻANA !!!I CO ? DALEJ Z NIMI NA KOLANACH?Nie wierzycie? - WSSC -wywiad dla Gazety Prawnej Banasia!
 
Dziwisz się!? Prowadzi przecież kampanię wyborczą!
I myślisz że przyzna się, że poniósł totalne fiasko? Że publicznie, przeddzień wyborów oświadczy, że projekty nie są jeszcze gotowe?
Nastał czas wyborczy to i gadanie wyborcze.
 
Już nas sprzedali -Koniec CŁA ! Według prognoz PiS wygra wybory ,a słowami Kuchcińskiego Ustawa o KAS idzie w pierwszej kolejności do nowego parlamentu! Po prostu olali wszystkich a całe te rozmowy to zasłona dymna dla prac Banasia ! Przeciągnęli w czasie całą sprawę i teraz tylko podpis Kaczora i po sprawie . Przyklepka w Sejmie i adieu ! Mówili o falandyzacji prawa - teraz za to jest kaczoryzacja prawa .
 
Back
Do góry