• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

Piszecie, że "młodzi" dostali mniej.
Apeluję o precyzyjne wypowiadanie się, np. poprzez dodanie (w moim UCS), bo nie wszędzie jest tak samo, każdy DIAS dzieli po swojemu.
W moim UCS w tym roku było po równo. Ci co dostali więcej podwyżki budżetowej (6%) dostali mniej w kolejnej transzy, było to dość dokładnie wyliczone. Porównując podwyżki kilku osób, które udostępniły mi swoje dane rozbieżność pomiędzy największą a najniższą podwyżką była mniejsza niż 5 zł.
Jakby zsumować wszystkie podwyżki z ostatnich 5 lat, to w moim UCS najwięcej dostały osoby przyjęte w pierwszym po wielu latach naborze (wiosna 2016r), wię raczej można zaliczyć ich do młodych. Ci co z tego naboru jeszcze zostali są dzisiaj starszymi specjalistami z mnożnikami (zasadniczej) zbliżonymi do funkcjonariuszy z ćwierćwiekowym doświadczeniem (mam na myśli starych funkcjonariuszy którzy mieli standardowe dla WZP stanowisko st.specjalisty).
 
Piszecie, że "młodzi" dostali mniej.
Apeluję o precyzyjne wypowiadanie się, np. poprzez dodanie (w moim UCS), bo nie wszędzie jest tak samo, każdy DIAS dzieli po swojemu.
W moim UCS w tym roku było po równo. Ci co dostali więcej podwyżki budżetowej (6%) dostali mniej w kolejnej transzy, było to dość dokładnie wyliczone. Porównując podwyżki kilku osób, które udostępniły mi swoje dane rozbieżność pomiędzy największą a najniższą podwyżką była mniejsza niż 5 zł.
Jakby zsumować wszystkie podwyżki z ostatnich 5 lat, to w moim UCS najwięcej dostały osoby przyjęte w pierwszym po wielu latach naborze (wiosna 2016r), wię raczej można zaliczyć ich do młodych. Ci co z tego naboru jeszcze zostali są dzisiaj starszymi specjalistami z mnożnikami (zasadniczej) zbliżonymi do funkcjonariuszy z ćwierćwiekowym doświadczeniem (mam na myśli starych funkcjonariuszy którzy mieli standardowe dla WZP stanowisko st.specjalisty).
Czyli "ze świeżymi umysłami" i wiedzą przekazaną przez "starych", ale Twój wpis obrazuje "totalny brak jednolitej polityki kadrowej".
 
Niech będzie wyrównania - dla innych podwyżki, wszystko dotyczy tej ostatniej transzy 1% z kawałkiem. Jak nie wiecie, to poczekamy. Proszę tylko później przeliczyć - różnica 39 % !!!!! ja nie będę podawała, bowiem mamy tylu odważnych kolegów , że pokażą swoją odwagę i się wiedzą podzielą. No chyba, że będę jechała w deseń ogółu : słyszałam, podobno, ale nie wiem, zobaczy się jak ogłoszą. Głupa palić, to nie z nami. Skończyłam ten temat, bowiem śmiech mnie pusty ogarnia. Szkoda czasu aby tłumaczyć mój pierwszy prosty wpis. Zobaczym, uwidim.
Poczekam, policzym...🤖
 
Oj Młody Młody, coś kręcisz. W czerwcu 2016 ogloszono, że najniższa zasadnicza dla funka mł.spec nie moze być nizsza niż to 3048zł brutto bez dodatków.
Ty piszesz o swojej podwyżce - o kwocie bazowej? Jeśli juz to każdy ma swój mnożnik. Z rozporządzenia dot. zasadn. uposaż f.scs najniższe widełki dla mł.speca to1,227 (ale to od 2016 nie mozliwe, po konsolidacji w 2017 skarbowcom podnoszono do 1,61 aby równać do naszych), a najnizszy stopien aplikanta to 0,251. Przemyśl to i dopiero pisz.
Kwota bazowa a wynagrodzenie zasadnicze to inna bajka:) tak podnieśli mi kwotę bazową o 100 zł x 1.72 daje 172 zł brutto minus potrącenia (podatek i składki emerytalne) daje ok 130 zł. Obecnie najniższy mnożnik w izbie bo minimalne mnożniki wzrosły.
 
Ostatnia edycja:
Stosowanie podziałów na stary i młody w SCS w kontekście podwyżek to prosta droga do ‘polskiego piekiełka’ na tym forum...
Pozwolę sobie powtórzyć się bo może umknęło na poprzedniej stronie.

Żeby stała się jasność to chciałem zwrócić uwagę na to, że pretensje odnośnie pomysłu podziału podwyżek były kierowane przez młodych do ZZ. A do tzw.starych jedynie pozostał niesmak, że temu podziałowi w WIĘKSZOŚCI przyklasneli. Skończcie z tą retoryką pokoleniową.
 
Tylko jak MF nie zmieni podejścia...to będą "starymi" już w innej służbie (oczywiście nieliczni pozostaną)
Też jestem zdania, że nie powinniście dać sobą pomiatać. Odejść do lepszych służ i im z MF pozamiatać. My staży, nam już się nie chce .... ten rok czy dwa przed emeryturą. Ale wy młodzi , oświeceni i obeznani - jak to dobrze w innych służbach - musicie wziąć los w swoje ręce , a nie czekać na odpadki z ze stołu MF.
 
Oj Młody Młody, coś kręcisz. W czerwcu 2016 ogloszono, że najniższa zasadnicza dla funka mł.spec nie moze być nizsza niż to 3048zł brutto bez dodatków.
Ty piszesz o swojej podwyżce - o kwocie bazowej? Jeśli juz to każdy ma swój mnożnik. Z rozporządzenia dot. zasadn. uposaż f.scs najniższe widełki dla mł.speca to1,227 (ale to od 2016 nie mozliwe, po konsolidacji w 2017 skarbowcom podnoszono do 1,61 aby równać do naszych), a najnizszy stopien aplikanta to 0,251. Przemyśl to i dopiero pisz.
"W czerwcu 2016 ogłoszono, że najniższa zasadnicza [...] nie może być niższa niż to 3048"
Coś chyba nie halo, bo w 2018 roku zarabiałem 2539 zł BRUTTO. Jedyne dodatki to za żarcie i nocki - oba to śmieszne pieniądze.
To tę kwotę 3048zł, to ja po tych "podwyżkach" z 2019 osiągnąłem. A chyba w tym komunikacie z 2016 nie wieszczyli jeszcze tych podwyżek z 2019 i 2020 roku. Więc 3048zł o których piszesz to jakieś fantasy albo science - fiction.


"najniższe widełki dla mł.speca to1,227 (ale to od 2016 nie mozliwe"
Nie każ mi zamieszczać skanu, ale mam papier z 2018 roku przed sobą dokładnie z takim mnożnikiem.
Chłopie, mnożnik 1,6 to ja mam od tego roku, po skumulowaniu tych wszystkich bajońskich kwot tegorocznej i zeszłorocznej podwyżki.

Swoją drogą, przez to dzielenie podwyżki na pierdyliard części, 12 przelewów z wyrównaniem, rozciągnięcie wszystkiego na niemal rok czasu, pensja w 2 czy 3 przelewach to ja mam faktyczny problem o ile ja więcej zarabiam. Bowiem w międzyczasie wpadł mi awans w stopniu, zwiększyła się wysługa o kolejny % oraz otrzymałem dodatek kontrolerski - zawrotna stówa... brutto.
 
Czy ma ktoś pojęcie , jak udzielane są podwyżki w straży Marszałkowskiej ?
Skąd się biorą takie kosmiczne emerytury . Czy oni mają swoje zz?
 
Wyjaśnienia ws. wysokich emerytur Straży Marszałkowskiej:

 
I to wszystko za groźną dla zdrowia przepychankę z matkami dzieci niepełnosprawnych - stałe narażenie na dźwieki o wysokiej częstotliwości. Mundurowość tej służby jest symboliczna. Ktoś chce demotywować służby, które są nimi faktycznie?
 
I to wszystko za groźną dla zdrowia przepychankę z matkami dzieci niepełnosprawnych - stałe narażenie na dźwieki o wysokiej częstotliwości. Mundurowość tej służby jest symboliczna. Ktoś chce demotywować służby, które są nimi faktycznie?
To co widzimy w TV to tylko część ich pracy, stąd bierze się ich wizerunek sejmowych oddzwiernych.
Byłem kilka lat temu na szkoleniu z BORowikami. Rozmawialiśmy o nich. Okazuje się, że strażnicy mają podobną służbę do BOR., część ich zadań się pokrywa. Nie ma sensu wchodzić w szczegóły.
Jeśli mają dobrze to wypada im pogratulować skuteczności dbania o własne interesy.
 
To co widzimy w TV to tylko część ich pracy, stąd bierze się ich wizerunek sejmowych oddzwiernych.
Byłem kilka lat temu na szkoleniu z BORowikami. Rozmawialiśmy o nich. Okazuje się, że strażnicy mają podobną służbę do BOR., część ich zadań się pokrywa. Nie ma sensu wchodzić w szczegóły.
Jeśli mają dobrze to wypada im pogratulować skuteczności dbania o własne interesy.
O ich interesy dbają politycy
 
To co widzimy w TV to tylko część ich pracy, stąd bierze się ich wizerunek sejmowych oddzwiernych.
Byłem kilka lat temu na szkoleniu z BORowikami. Rozmawialiśmy o nich. Okazuje się, że strażnicy mają podobną służbę do BOR., część ich zadań się pokrywa. Nie ma sensu wchodzić w szczegóły.
Jeśli mają dobrze to wypada im pogratulować skuteczności dbania o własne interesy.
Duża kurtuazja ze strony BORowików. Ochrona w terenie, to trochę co innego niż w budynku Sejmu i Senatu. Dwie najbardziej spektakularne akcje SM to wyniesienie z sali posiedzeń skaczącego Gabriela Janowskiego i skuteczna ochrona przewodniczącego komitetu do spraw bezpieczeństwa przed posłankami lewicy. Zdarzył się jeszcze funkcjonariusz, który groził śmiercią posłance. Pewnie, że nie ma co zazdraszczać, ale jakaś logika w tym powinna być.
 
Back
Do góry