Podwyżki 2020

Kaszub99

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
138
A może, zamiast podejmować daremne jak do tej pory próby zniesienia w naszej służbie wymogu wykonywania przez 5 lat tzw. "zadań policyjnych" dla funkcjonariuszy zatrudnionych przed 1.03.2017r. dowiedzieć się, jak ten problem zastał rozwiązany w
To co widzimy w TV to tylko część ich pracy, stąd bierze się ich wizerunek sejmowych oddzwiernych.
Byłem kilka lat temu na szkoleniu z BORowikami. Rozmawialiśmy o nich. Okazuje się, że strażnicy mają podobną służbę do BOR., część ich zadań się pokrywa. Nie ma sensu wchodzić w szczegóły.
Jeśli mają dobrze to wypada im pogratulować skuteczności dbania o własne interesy.
Oczywiście. Tego typu formacje są elitarne i wymagają odpowiedniej gratyfikacji, w tym emerytalnej. W różnych krajach różnie się nazywają: NAVY SEALS, DELTA FORCE ( USA), SAS (UK), SPECNAZ (Rosja), KSK (DE), SHAYETET 13 (Izrael) a u nas po prostu Straż Marszałkowska....

Kaszub99

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
138
A ja teraz z zupełnie innej beczki i to na temat! Koleżanki i koledzy! Funkcjonariuszki i funkcjonariusze! Czy zdajecie sobie sprawę, że najpóźniej do 30 XI na waszych kontach pojawi się kosmiczna podwyżka (być może z wyrównaniem!) w kwocie 1,9% (czegoś tam), które są pozostałością z "niezagrożonej" kwoty 3,5% (czegoś tam)? Skąd to wiem? Od samej SKAS, która powiedziała najpierw, że podwyżki zostaną wypłacone w październiku a na bank do końca listopada! A skoro tak powiedziała to na pewno tak będzie, o cym wielokrotnie mogliśmy się przekonać! Wielu z was przypomni sobie ten post kupując za otrzymana podwyżkę czekoladowego Mikołaja pod choinkę! :D

piracius

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
543
A może, zamiast podejmować daremne jak do tej pory próby zniesienia w naszej służbie wymogu wykonywania przez 5 lat tzw. "zadań policyjnych" dla funkcjonariuszy zatrudnionych przed 1.03.2017r. dowiedzieć się, jak ten problem zastał rozwiązany w

Oczywiście. Tego typu formacje są elitarne i wymagają odpowiedniej gratyfikacji, w tym emerytalnej. W różnych krajach różnie się nazywają: NAVY SEALS, DELTA FORCE ( USA), SAS (UK), SPECNAZ (Rosja), KSK (DE), SHAYETET 13 (Izrael) a u nas po prostu Straż Marszałkowska....
To my też "prawie jak SAS"....KAS albo SCS, w sumie jedna literka, to może dodać cyferkę '1' przed wypłatą i to na lata rozwiąże problem :unsure:

ZGK

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
436
My tu o wacikach, a Fundusz Wsparcia Kultury potrafi wykorzystać ściągnięte podatki:

piracius

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
543
My tu o wacikach, a Fundusz Wsparcia Kultury potrafi wykorzystać ściągnięte podatki:

Skoro wspierają, to znaczy, że z "kulturą" słabo, my trzymamy się mocno jak "chincyki" :sick:

młspeclat67

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
146
No i proszę, mam stopień st. rachmistrza = st. sierżant, ale moje UZ 3960 brutto to jednak nie 5040 brutto. Rozumiem, że żołnierz powinien więcej zarabiać, ale to chyba zbyt duża różnica. Oczywiście u nas wysokość UZ determinuje stanowisko, nie stopień, to tylko pokazuje jak mamy zaniżone zarobki, przez dożywotnie trzymanie na specach...

piracius

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
543
No i proszę, mam stopień st. rachmistrza = st. sierżant, ale moje UZ 3960 brutto to jednak nie 5040 brutto. Rozumiem, że żołnierz powinien więcej zarabiać, ale to chyba zbyt duża różnica. Oczywiście u nas wysokość UZ determinuje stanowisko, nie stopień, to tylko pokazuje jak mamy zaniżone zarobki, przez dożywotnie trzymanie na specach...
Oczywiste jest to, że MF w ten sposób "nagradza" za lojalną służbę dla kraju...:cool:

jakubek40

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
204
Ja tam im nie zazdroszczę. Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. A na mf mam już w.....e, omc emeryt. Dorobię sobie jak dam radę, a jak nie to chleb z masłem i ziemniaczki. Mniam😉

cat

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
2 034
Prawda! Jednak przy wyższych stopniach, ta różnica zanika ...

Kaszub99

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
138
Kiedyś miałem z kumplem rozmowę w której wyrażał swoje niezadowolenie z powodów "przywilejów" służb mundurowych. Jakież było jego zdziwienie kiedy się z nim zgodziłem jednakże z pewnym zastrzeżeniem. Zapewniłem go, że wszyscy (tak myślę) celnicy w Polsce zrezygnowaliby z "przywilejów" emerytalnych gdyby zagwarantować im jedynie połowę pensji miesięcznie jaką pobiera nasz niemiecki odpowiednik, bo to i tak 2 razy więcej! ps. Zaznaczam, że mam na myśli normalnych funkcjonariuszy a nie "tłuste koty" i innych znajomych królika! :)

PJS

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
1 245
Miasto
Polska
Dlaczego porównujesz do swojego UZ? W artykule jest mowa, ze żołnież na danym stopniu zarabia tyla a tyle brutto, bez dzielenia na składniki uposażenia.
Jeśli do swojego UZ dodasz dodatek za stopień (chyba coś ok 800 zł na st rachm.) to kwoty są już bardzo zbliżone.
W wojsku sierżanci z 20 letnim stażem nie są tak powszechnym widokiem jak u nas i tutaj widziałbym różnicę.
Oczywiście wojacy mają sporo innych dodatków jak np za brak służbowej kwatery (w garnizonach w dużych miastach to ok 1000 zł miesięcznie).
Mundurówka w gotówce i o wiele lepszy socjal

Rdzawy

Użytkownik
Punkty reakcji
11
Dostałem dzisiaj na konto spłatę wyrównania (IAS Bydgoszcz) za I-V 2020, ktoś wie o co chodzi ? Jestem ostatnim ogniwem w łańcuch pokarmowym tego systemu - 250 zł ?

ibris

Użytkownik
Punkty reakcji
26
Dostałem dzisiaj na konto spłatę wyrównania (IAS Bydgoszcz) za I-V 2020, ktoś wie o co chodzi ? Jestem ostatnim ogniwem w łańcuch pokarmowym tego systemu - 250 zł ?
Kilkaset przelewów w tym roku dla każdego, mogli się po prostu pomylić;)

zolll

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
14
Wg porozumienia związków z Dyrektorem w Izbie, najniższa podwyżka, przewidziana dla każdego z scs, to 50-70 zł netto. Także wszystko się zgadza 5x50... 🤷🏻‍♂️

A jutro przelew za kolejne 5 miesięcy

piracius

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
543
Wniosek może być jeden, DIAS uruchomił "kolejną" transzę....o_O, a może to odsetki i rekompensata za "oczekiwanie";), kwota nie powala:mad:

Do góry