• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

A swoją drogą nie wiem czy zwróciliście na to uwagę. Że koleżanki i koledzy którzy zawsze mają coś do powiedzenia umilkli. Prawdopodobnie podjęli już decyzję? Ja na tym forum zawsze śledzę z uwagą posty Sławka i Gefraitera.
 
Drugi raz to samo po co? Przypomnę jak to wyglądało bierzcie co proponujemy bo MF chce dać jeszcze mniej. W innych służbach po równo a u nas... Algorytmy. Taka to równość.
Rozumiem twój ból i żal, jeśli Ci to w czymś pomoże. Ale zrzucanie odpowiedzialności na związek i Sławka uważam za krzywdzący.
 
A swoją drogą nie wiem czy zwróciliście na to uwagę. Że koleżanki i koledzy którzy zawsze mają coś do powiedzenia umilkli. Prawdopodobnie podjęli już decyzję? Ja na tym forum zawsze śledzę z uwagą posty Sławka i Gefraitera.
Zwróciliśmy. A będzie jeszcze gorzej jak się okaże, że 40% członków wyparuje, a nowi funkcjonariusze podziękują za reprezentowanie i nie będę wstępować.
 
Rozumiem twój ból i żal, jeśli Ci to w czymś pomoże. Ale zrzucanie odpowiedzialności na związek i Sławka uważam za krzywdzący.
Kolego czy napisałem nieprawdę? Mało tego nie wierzę, że tak inteligentna osoba jak Siwy nie połapała się w tym wszystkim co pierwotnie proponował związek odnośnie podziału podwyżek, że nie będzie to RÓWNE traktowanie względem innych służb. Ja tu widzę brak dobrej woli związku żeby nie napisać inaczej.
A o złej woli MF i KU to chyba nie muszę się rozwodzić.
 
Ostatnia edycja:
Kolego czy napisałem nieprawdę? Mało tego nie wierzę, że tak inteligentna osoba jak Siwy nie połapała się w tym wszystkim co pierwotnie proponował związek odnośnie podziału podwyżek, że nie będzie to RÓWNE traktowanie względem innych służb. Ja tu widzę brak dobrej woli związku żeby nie napisać inaczej.
A o złej woli MF to chyba nie muszę się rozwodzić.
Nie podoba mi się to że piszesz,, Siwy,,. Odnoszę wrażenie że nie jesteś członkiem naszego związku. A wręcz po twej formie wypowiedzi i agresji uważam że jesteś trolem nawet nie ministerstwa a Radnego z Solidarności. To on zawsze nam ubliżał w swych wypowdziach. Wg niego to my byliśmy winni wszelkich nieszczęść typu rekordy Owsiaka w zbieraniu pieniądzy. I ty swoimi wypowiedziami prezentujesz ten tok myślenia. (żeby było jasne nie znam cię a po prostu oceniam twoje wypowiedzi. Jeśli zbyt daleko się posunelem to zwróć mi uwagę a nie obrażaj się).
 
Kolego czy napisałem nieprawdę? Mało tego nie wierzę, że tak inteligentna osoba jak Siwy nie połapała się w tym wszystkim co pierwotnie proponował związek odnośnie podziału podwyżek, że nie będzie to RÓWNE traktowanie względem innych służb. Ja tu widzę brak dobrej woli związku żeby nie napisać inaczej.
A o złej woli MF to chyba nie muszę się rozwodzić.
W tym kraju liczy się argument siły, a nie siła argumentacji, to już powinniście wiedzieć.Tylko oddolna inicjatywa z naszej strony mogła i może przekonać rządzących, że nie jesteśmy gorsi niż pozostałe służby mundurowe (i nie mam tu na myśli 15 minutowych przerw w pracy). Trzeba mieć charakter i siłę wewnętrzną aby reprezentować i walczyć o wszystkich, ale trzeba mieć silne zaplecze i jego wsparcie. Ja znam osobę która posiada te cechy ale zaplecze coraz cześciej zachowuje się roszczeniowo, nie dając nic od siebie. Młodzi koledzy stażem nic się samo nie zrobi, to my mamy realny wpływ na swoje życie, jednocząc się w realizacji wspólnych celów.
 
Swoją drogą czy byłoby z zgodne z prawem gdybyśmy zrobili ankietę np w temacie formy protestu przeciwko takiemu traktowaniu przez nasze szefostwo
 
Zwróciliśmy. A będzie jeszcze gorzej jak się okaże, że 40% członków wyparuje, a nowi funkcjonariusze podziękują za reprezentowanie i nie będę wstępować.
Powodzenia. Wtedy dopiero z wami pojadą...
Bo kto się za wami wstawi? Młodzi musicie zrozumieć, że przełożeni genelnie mają was w głębokim poważaniu (starych również), do emki macie jeszcze ponad 20 lat. Bez dużego a o za tym idzie silnego związku zawodowego przepadniecie! Nikt im nic nie da jak sobie nie wywalczycie! No ale trochę cierpliwości potrzeba, jeśli nie to w grę wchodzi tylko zmiana branży!
Ps. Sławek wiecznie nie będzie słuchał waszego biadolenia, odejdzie (zresztą dziwię się , że tego nie zrobił do tej pory mając rozmaite możliwości) a wtedy zostajecie sami!
Także nie straszcie odchodzeniem ze związku, bo to będzie tylko na waszą niekorzyść!
 
Powodzenia. Wtedy dopiero z wami pojadą...
Bo kto się za wami wstawi? Młodzi musicie zrozumieć, że przełożeni genelnie mają was w głębokim poważaniu (starych również), do emki macie jeszcze ponad 20 lat. Bez dużego a o za tym idzie silnego związku zawodowego przepadniecie! Nikt im nic nie da jak sobie nie wywalczycie! No ale trochę cierpliwości potrzeba, jeśli nie to w grę wchodzi tylko zmiana branży!
Ps. Sławek wiecznie nie będzie słuchał waszego biadolenia, odejdzie (zresztą dziwię się , że tego nie zrobił do tej pory mając rozmaite możliwości) a wtedy zostajecie sami!
Także nie straszcie odchodzeniem ze związku, bo to będzie tylko na waszą niekorzyść!
Po naszym odejściu i tego złego,, Siwego,, staną się tak samo zastraszeni jak ludzie w skarbówkach
 
.
Powodzenia. Wtedy dopiero z wami pojadą...
Bo kto się za wami wstawi? Młodzi musicie zrozumieć, że przełożeni genelnie mają was w głębokim poważaniu (starych również), do emki macie jeszcze ponad 20 lat. Bez dużego a o za tym idzie silnego związku zawodowego przepadniecie! Nikt im nic nie da jak sobie nie wywalczycie! No ale trochę cierpliwości potrzeba, jeśli nie to w grę wchodzi tylko zmiana branży!
Ps. Sławek wiecznie nie będzie słuchał waszego biadolenia, odejdzie (zresztą dziwię się , że tego nie zrobił do tej pory mając rozmaite możliwości) a wtedy zostajecie sami!
Także nie straszcie odchodzeniem ze związku, bo to będzie tylko na waszą niekorzyść!
Myślę, że nikt nie straszy. Nasza bytność w ZZ jest dla niego równie ważna, o ile nie ważniejsza.

Jak widać dotychczasowe traktowanie funkcjonariuszy kończy się jednym wielkim exodusem. Myślisz, że młodsi dadzą się traktować jak najgorszy sort pracownika? Tak jak Was potraktowano może drugi raz się nie udać.
Pan Sławomir dopóki ma poparcie i wizję, dopóty powinien sprawować mandat.
Sam zrozumie kiedy jego czas się skończy.
 
Czas Sławka nigdy się nie skończy, ponieważ już teraz jest człowiekiem historią. Myślę, że długo a może wcale nie będzie już tak uczciwego i oddanego i rozpoznawalnego w służbie celnika i człowieka.
A przewodniczącym oby był jak najdłużej, jeśli zrezygnuje to tylko że stratą dla nas!
 
Odnosząc się do podwyżek, a nie biadolenia młodych (co było, jak źle było, a jakby ktoś zapomniał, to przypomną jak było) usłyszałam o paru propozycjach w IAS-ach z ostatniej puli. Pamiętam jak skarbowcy jęczeli, że muszą mieć ok.13 % wyższe podwyżki bowiem maja odprowadzane składki ZUS. Tak więc teraz w propozycjach jest dla nich o 39% więcej niż dla funkcjonariuszy. Teraz siedzą cicho, a nam dodatkowo 26% ucięli. Większość już wie o tych propozycjach, tylko nikt widzę nie chce być pierwszym, co się ujawni Związki wiedzą, niech więc rzucą cyframi.
 
Nie podoba mi się to że piszesz,, Siwy,,. Odnoszę wrażenie że nie jesteś członkiem naszego związku. A wręcz po twej formie wypowiedzi i agresji uważam że jesteś trolem nawet nie ministerstwa a Radnego z Solidarności. To on zawsze nam ubliżał w swych wypowdziach. Wg niego to my byliśmy winni wszelkich nieszczęść typu rekordy Owsiaka w zbieraniu pieniądzy. I ty swoimi wypowiedziami prezentujesz ten tok myślenia. (żeby było jasne nie znam cię a po prostu oceniam twoje wypowiedzi. Jeśli zbyt daleko się posunelem to zwróć mi uwagę a nie obrażaj się).
Jak prosiłeś to zwracam uwagę, że za daleko wybiegłeś tą wypowiedzią. Jakbyś prześledził moje wcześniejsze zwroty do Siwego był tam przedrostek Pan. Za to jak związek i przewodniczący chcieli dzielić podwyżki w moich oczach stracili wszystko.
 
Jak prosiłeś to zwracam uwagę, że za daleko wybiegłeś tą wypowiedzią. Jakbyś prześledził moje wcześniejsze zwroty do Siwego był tam przedrostek Pan. Za to jak związek i przewodniczący chcieli dzielić podwyżki w moich oczach stracili wszystko.

Wprost i konkretnie

Jakiego zz jesteś członkiem i od jak dawna?

Osądzasz Sławka postępowanie i szczera odpowiedź jest istotnym kontekstem
 
helena napisał:
już na poważnie,
Panie Sławku, parafrazując: psy szczekają a karawana musi iść do przodu,
Pan i zarząd naszego ZZ wie najlepiej jak negocjować dla nas podwyżki,
już wielokrotnie udowodniliście, że wasze propozycje są najlepsze i to każdym obszarze,
chwali się Państwu, że zapytaliście środowisko, tylko pytanie czy to "środowisko" jest w naszym ZZ, czy obok, czy faktycznie jest aktywne społecznie, czy tylko wyczekuje co wartościowszych kąsków dla siebie,
kiedyś zapytałam moich młodych współpracowników czy zapiszą się do ZZ, nie będę cytowała odpowiedzi bo nie warto, ale nigdy więcej tego nie zrobię, było mi bardzo przykro słuchając ich wypowiedzi,
obecnie takie osoby brylują na naszym forum, mają prawo, ale oni nie bronią przedstawionych propozycji, nawet nie próbują je modyfikować, mają jeden cel - chcą je storpedować i dać oręż naszym przełożonym w negocjacjach z ZZ,
przyszedł czas na naprawę wielu niegodziwości z przeszłości, nie zostanie wszystko naprawione, ale choćby część zrekompensowana.
Dziękuję Panu i całemu Zarządowi za pracę dla nas.
Kliknij aby rozwinąć...
Nie należę do "waszego" związku. Ale mimo to zbierałem np.dla "waszego" związku podpisy za co później zostałem "doceniony" przez przełożonych. Więc taki drobiazg jak wyrażenie swojego zdania chyba mi się należy.

Tak pisaĺeś 1 marca...

Zapisz się i zmieniaj zz celnicy.pl...

Nie stój z boku i nie jątrz...
 
Ale przecież ten ZZ taki podział forsował, gdzie dzięki współczynnikowi 0,4-0,5 z miejsca skazywał młodych na żałosną podwyżkę.
Nikt nie słuchał, większości pasowało. Stąd ta cisza i wałkowanie tematu emerytur.
Moje dni są tu policzone.
Masz całkowitą rację, ale niestety kwestia "płac" leży w gestii MF i DIAS.
Brak dbałości o "ciągłość kadrową" jest niestety wartością stałą:mad:, szanse na poprawę niewielkie, "ekipa" trzyma się mocno.
 
E tam. To wszystko wina starych. MF chciało dobrze. Starzy Zolle czas się przyznać. Robiliśmy i robimy wszystko aby okraść młodych. Osobiście nadal służę tylko po to aby upadlać i niszczyć młodych. Jestem pazerny na podwyżki młodych. Poszedłbym na emę ale nie pójdę dlatego iż moim celem w służbie jest niszczenie młodych. Oczywiście MF robi co może aby w moim misternym planie mi przeszkodzić ale nie ze mną te numery. MF pomaga młodym jak tylko może. Ale ja stary czuwam- I sypię piasek w tryby MF.
Tak trzymać, trzeba z "młodych" zrobić "Twardzieli":sleep:, niech wiedzą co znaczy "cierpliwie czekać";) no i niech "pokornie służą".
 
Ani MF ani związki nie chciały dobrze dla młodych. Jedni i drudzy dzielili tak żeby młody dostał gówno. Dopiero jak grunt zaczął się palić pod nogami związkom to podniosło się hasło, że niech będzie już wszystkim po równo. Jak się skończyło każdy wie. Od samego początku pisałem, że było to równanie kominów tych najmniejszych z ziemią. Teraz taki efekt że ktoś kto pracuje kilka dni ma mnożnik 1.6 a ten co kilka lat 1.7.
P. S
Przy tej ilości wniosków o emkę można uznać, że dla niektórych to nie była podwyżka tylko kilku miesięczny dodatek. MF znowu wychodzi na plus.
Gdzie dwóch się bije....tam MF korzysta:mad:
 
Wprost i konkretnie

Jakiego zz jesteś członkiem i od jak dawna?

Osądzasz Sławka postępowanie i szczera odpowiedź jest istotnym kontekstem
Nie jestem członkiem żadnego związku i nie mam zamiaru być. Wyręczę Cie od razu. Tak wiem nie mam prawa głosu.

Wiem jaka jest średnia wieku w tej służbie a co za tym idzie w ZZ oraz że nie wynaleźli grabi które grabią od siebie...
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry