• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

Oj Młody Młody, coś kręcisz. W czerwcu 2016 ogloszono, że najniższa zasadnicza dla funka mł.spec nie moze być nizsza niż to 3048zł brutto bez dodatków.
Ty piszesz o swojej podwyżce - o kwocie bazowej? Jeśli juz to każdy ma swój mnożnik. Z rozporządzenia dot. zasadn. uposaż f.scs najniższe widełki dla mł.speca to1,227 (ale to od 2016 nie mozliwe, po konsolidacji w 2017 skarbowcom podnoszono do 1,61 aby równać do naszych), a najnizszy stopien aplikanta to 0,251. Przemyśl to i dopiero pisz.
Co mam przemyśleć? Może zacznij czytać ze zrozumieniem. Powtórzę. Nowo przyjęty ma mnożnik 1.6 a ludzie po kilku latach służby 1.7. Czego nie rozumiesz?
P. S
Jak przestaliśmy płacić składki do ZUS to nie mieliśmy nawet tej min. kwoty ustalonej w 2016.
 
Ostatnia edycja:
Co mam przemyśleć? Może zacznij czytać ze zrozumieniem. Powtórzę. Nowo przyjęty ma mnożnik 1.6 a ludzie po kilku latach służby 1.7. Czego nie rozumiesz?
Masz nick:Młody? Kwota bazowa nie jest indywidualnym mnożnikiem uposażenia zasadniczego fscs. Po przeliczeniu jak pisze 1,6 (mnożnik indywidualny fscs) x 1803,16 (kwota bazowa)= to uposażenie zasadnicze fscs brutto. i gdyby nawet odjąc tylko od tej kwoty potrącenia to zdecydowanie jest więcej na rękę niż te 1700-1800 to co pisze Mlody. Bez urazy. pozdrawiam
 
Masz nick:Młody? Kwota bazowa nie jest indywidualnym mnożnikiem uposażenia zasadniczego fscs. Po przeliczeniu jak pisze 1,6 (mnożnik indywidualny fscs) x 1803,16 (kwota bazowa)= to uposażenie zasadnicze fscs brutto. i gdyby nawet odjąc tylko od tej kwoty potrącenia to zdecydowanie jest więcej na rękę niż te 1700-1800 to co pisze Mlody. Bez urazy. pozdrawiam
Nie zwróciłem uwagi że to nick. Ale Młody dobrze pisze. Teraz zarabia praktycznie tyle samo co świeżo przyjęty aplikant. Albo nawet mniej bo przyjmują do służby teraz jak leci. Niektórzy na start prawie 20 % stażowego.
 
Ostatnia edycja:
Cały mój plan knułem już od 1991 roku razem z koegami- w 1991 nas przyjęto. I już wtedy myśleliśmy jak oszukać naszych następców. Byliśmy dalekosiężni i działalaliśmy w ścisłej konspiracji w zmowie i porozumieniu. Niektórzy z konspiratorów poszli na alokację po 650-700 km tylko po to aby zaszkodzić młodym. Zgadzaliśmy się na to aby alokacja nie dotknęła funkcjonariuszy SG ale to w imię wyższych celów. Po drodze był strajk. A cel był taki że w latach 2003-2004 przewidzieliśmy iż MF chce dobrze. A my dalej sypiemy piach w misternie naoliwione tryby MF. Stare debile jesteśmy. Więc Młodzi do dzieła. To dzięki nam starym i naszym strajkom możecie zmienić mundur z zachowaniem wysługi i stopni kiedyś tego nie było. Ale co my tam Stare ch...e możemy wiedzieć. Na razie.
 
Cały mój plan knułem już od 1991 roku razem z koegami- w 1991 nas przyjęto. I już wtedy myśleliśmy jak oszukać naszych następców. Byliśmy dalekosiężni i działalaliśmy w ścisłej konspiracji w zmowie i porozumieniu. Niektórzy z konspiratorów poszli na alokację po 650-700 km tylko po to aby zaszkodzić młodym. Zgadzaliśmy się na to aby alokacja nie dotknęła funkcjonariuszy SG ale to w imię wyższych celów. Po drodze był strajk. A cel był taki że w latach 2003-2004 przewidzieliśmy iż MF chce dobrze. A my dalej sypiemy piach w misternie naoliwione tryby MF. Stare debile jesteśmy. Więc Młodzi do dzieła. To dzięki nam starym i naszym strajkom możecie zmienić mundur z zachowaniem wysługi i stopni kiedyś tego nie było. Ale co my tam Stare ch...e możemy wiedzieć. Na razie.
Idź spać. Skończ te farmazony. Robi to różnice przenieść się z belką albo dwiema.
 
Oj Młody Młody, coś kręcisz. W czerwcu 2016 ogloszono, że najniższa zasadnicza dla funka mł.spec nie moze być nizsza niż to 3048zł brutto bez dodatków.
Ty piszesz o swojej podwyżce - o kwocie bazowej? Jeśli juz to każdy ma swój mnożnik. Z rozporządzenia dot. zasadn. uposaż f.scs najniższe widełki dla mł.speca to1,227 (ale to od 2016 nie mozliwe, po konsolidacji w 2017 skarbowcom podnoszono do 1,61 aby równać do naszych), a najnizszy stopien aplikanta to 0,251. Przemyśl to i dopiero pisz.
No niestety w ias lb lublin nie bylo tak. Bo zaliczyli nam wcześniejszy awans na stanowisku i na stopniu i ja jak i wielu znas nie dostalo podwyzki. Tylko dlatego ze zaliczono awans nawet pół roku wczesniejszy jako podwyżka. I nigdy nie osiągnęliśmy tych magicznych 3 tys. zasadniczej. Bez dodatków. Mieliśmy mnoznik 1.5. po niby podwyżce!
 
Idź spać. Skończ te farmazony. Robi to różnice przenieść się z belką albo dwiema.
Nie rozumiem co przynosi narzekanie na forum i obrażanie się na ''dobrze uposażonych" starych kolegów. Jesteś niezadowolony z całokształtu zarobków, to droga wolna. Przecież w innych służbach jest dużo lepiej na samym wejściu. Trzeba tylko trochę wysiłku, aby ruszyć cztery litery i polepszysz swój los. Ten twór został stworzony m.in. po to, aby rozbić jedność celników, którzy potrafili się postawić, przez co byli niewygodni dla rządzących. Teraz jest kilka rywalizujących związków i skłócone środowisko, ale przecież o to chodzi.
 
Nie wszedłem żeby sobie ponarzekać. Tylko wyrazić swoje zdanie. Przeczytaj mój pierwszy post z dzisiaj w tej dyskusji.
 
Chyba lekko nie rozumiem animozji pomiędzy niby,, starymi,, a,, młodymi,,. Ja ponad 20 lat w służbie. I może nie dostałem tak niskich podwyżek jak któryś z młodych kolegów czyli tylko wzrostu kwoty bazowej ale także jestem niezadowolony. Ktoś pisał że,, tłuste koty,, dostały dużo. I że owe tłuste koty to starzy. Nie wiem jak jest naprawdę ale jeśli ktoś jest ekspertem to na pewno dostał z 2 razy więcej niż ja. Ale sedno mojego wpisu jest takie. Gdybyśmy dostali to co komitet pisał bylibyśmy wszyscy zadowoleni. Przypominam że Celnicy pl nie brali udziału w tym porozumieniu.
 
Chyba lekko nie rozumiem animozji pomiędzy niby,, starymi,, a,, młodymi,,. Ja ponad 20 lat w służbie. I może nie dostałem tak niskich podwyżek jak któryś z młodych kolegów czyli tylko wzrostu kwoty bazowej ale także jestem niezadowolony. Ktoś pisał że,, tłuste koty,, dostały dużo. I że owe tłuste koty to starzy. Nie wiem jak jest naprawdę ale jeśli ktoś jest ekspertem to na pewno dostał z 2 razy więcej niż ja. Ale sedno mojego wpisu jest takie. Gdybyśmy dostali to co komitet pisał bylibyśmy wszyscy zadowoleni. Przypominam że Celnicy pl nie brali udziału w tym porozumieniu.
Tak nie brali udziału ale przypomnij sobie pierwotną propozycję tego związku dla młodych przy podziale podwyżek. Ja pamiętam doskonale.
 
Kurcze Sławek weź tą sytuację jakoś skomentuj. Bo rzeczywiście to wygląda na to, iż tutaj temat jest tylko jeden emerytury. Odnoszę wrażenie że niektórzy koledzy tak uważają. Nie pamiętają twych wpisów w sprawie równouprawnienia do innych służb. Typu pomoc prawna w temacie dodatki dla starych. Itp.
 
Chyba lekko nie rozumiem animozji pomiędzy niby,, starymi,, a,, młodymi,,. Ja ponad 20 lat w służbie. I może nie dostałem tak niskich podwyżek jak któryś z młodych kolegów czyli tylko wzrostu kwoty bazowej ale także jestem niezadowolony. Ktoś pisał że,, tłuste koty,, dostały dużo. I że owe tłuste koty to starzy. Nie wiem jak jest naprawdę ale jeśli ktoś jest ekspertem to na pewno dostał z 2 razy więcej niż ja. Ale sedno mojego wpisu jest takie. Gdybyśmy dostali to co komitet pisał bylibyśmy wszyscy zadowoleni. Przypominam że Celnicy pl nie brali udziału w tym porozumieniu.
Zgadza się. Tylko rozwiązanie forsowane przez Pana Sławomira z tymi algorytmami, to było jedno wielkie nieporozumienie...
 
Tak nie brali udziału ale przypomnij sobie pierwotną propozycję tego związku dla młodych przy podziale podwyżek. Ja pamiętam doskonale.
Wybacz. Ale nie pamiętam tej propozycji. Lecz nawet ja uważam że nie może być takich samych zarobków dla gości z rocznym stażem w stosunku np do z 10 letnim stażem. Ale też nie chcę eskalować tego tematu. Po prostu jako grupa zawodowa jesteśmy słabi. I chodź mamy związek który liczy 1/3 nas to jest pewnie z 10 innych związków które rwą się by podpisywać za nas porozumienia. I tu jest pies pogrzebany. Chyba?
 
Falcom, nie każdy rozumie twój sarkazm...
Prawda jest taka, że gdyby nie protesty w latach 90 i kolejnych, to by nie było służby, tylko jakaś tam administracja taka jaką np. był UKS, bez statusu funkcjonariusza. Naszymi marzeniami było, aby warunki pracy (służb) były porównywalne do tych w Straży Granicznej. Oczywiści daleko nam do nich ( jeszcze), ale sam fakt odchodzenia na emeryturę przed 60/65 rokiem życia powoli przewietrza służbę i może w końcu da możliwości młodym na awanse i lepsze zarobki. I pewnie by tak było, gdyby nie przymusowe "małżeństwo" z cywilami ..
 
Wybacz. Ale nie pamiętam tej propozycji. Lecz nawet ja uważam że nie może być takich samych zarobków dla gości z rocznym stażem w stosunku np do z 10 letnim stażem. Ale też nie chcę eskalować tego tematu. Po prostu jako grupa zawodowa jesteśmy słabi. I chodź mamy związek który liczy 1/3 nas to jest pewnie z 10 innych związków które rwą się by podpisywać za nas porozumienia. I tu jest pies pogrzebany. Chyba?
A ktoś kto ma stażu 5 - 6 lat może zarabiać prawie tyle samo albo mniej od tego co przyszedł wczoraj? A jak nie pamiętasz kolego propozycji tego związku możesz sobie obejrzeć filmik z algorytmami od Siwego.
 
Wybacz. Ale nie pamiętam tej propozycji. Lecz nawet ja uważam że nie może być takich samych zarobków dla gości z rocznym stażem w stosunku np do z 10 letnim stażem. Ale też nie chcę eskalować tego tematu. Po prostu jako grupa zawodowa jesteśmy słabi. I chodź mamy związek który liczy 1/3 nas to jest pewnie z 10 innych związków które rwą się by podpisywać za nas porozumienia. I tu jest pies pogrzebany. Chyba?
 
Swoją drogą ja naprawdę za Sławkiem nie przepadam. Przez jego wypowiedzi miewałem kłopoty. (żeby było jasne jestem szeregowym funkcjonariuszem) i uważam że gość jest zbyt pryncypialny. Ale on ma wizję. I nie poddawał się gdy spotykały go przeciwności. Przypominam że to kaplica go usunął. A następcy to kontynuwali. Gość ma charakter. I coby też było jasne nie jest moim kolegą. Ale jak nie on to kto? Tomasz ludwiński i jakiś jego klakier,, Radny,,?
 
A do wypowiedzi Waszych ( chodzi mi o te pomysły Sławka w sprawie podwyżek) to niech sam Sławek się ustosunkuje. Mam wrażenie że już to podczas poprzednich dyskusji robił. Ja nie jestem jego adwokatem.
 
A do wypowiedzi Waszych ( chodzi mi o te pomysły Sławka w sprawie podwyżek) to niech sam Sławek się ustosunkuje. Mam wrażenie że już to podczas poprzednich dyskusji robił. Ja nie jestem jego adwokatem.
Drugi raz to samo po co? Przypomnę jak to wyglądało bierzcie co proponujemy bo MF chce dać jeszcze mniej. W innych służbach po równo a u nas... Algorytmy. Taka to równość.
 
Drugi raz to samo po co? Przypomnę jak to wyglądało bierzcie co proponujemy bo MF chce dać jeszcze mniej. W innych służbach po równo a u nas... Algorytmy. Taka to równość.
Chciałbym także żeby u nas było po równo. Dla każdego. A wyszło jak wyszło. Przypominam Ci że ja także jestem niezadowolony. Ale jest ta różnica (tak przynajmniej zrozumiałem z twoich wcześniejszych wpisów) że ja mogę iść w każdej chwili na emeryturę.
 
Back
Do góry