• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

Czyli chyba ustalenia dotyczące zaprzestania akcji protestacyjnych przestały istnieć, trzeba zacząć działać!
 
PONAWIAM PYTANIE

kto dostał podwyżkę 700-800 zł?

piękne kwoty dostali niektórzy skoro średnia podwyżka jest taka wysoka bez ustawy modernizacyjnej

no chyba nikt nie wierzy, że jeszcze dostaniemy jakieś grosze...
 
Oczywiście, że są tacy co tyle dostali. Sama znam kilku. Ja osobiście nie osiagnelam nawet 250 na rękę. Wciąż mam cień nadziei, że będzie więcej ale tylko dlatego, że nadzieja umiera ostatnia
 
Z tego zamieszania wypływa tylko jeden wniosek
Pieniądze nam należne zostały już przydzielone nowej szlachcie
Przypomina mi to 2009 r. Wtedy również szlachta uwłaszczyła się, mamy poprostu powtórkę
Jest oczywiste, że gdyby nam dali te obiecane grosze z modernizacji, to musieliby zaktualizować rozporządzenie o średnim wynagrodzeniu,
a tego nie zrobią, więc kolejnej transzy podwyżek nie będzie...
 
Z tego zamieszania wypływa tylko jeden wniosek
Pieniądze nam należne zostały już przydzielone nowej szlachcie
Przypomina mi to 2009 r. Wtedy również szlachta uwłaszczyła się, mamy poprostu powtórkę
Jest oczywiste, że gdyby nam dali te obiecane grosze z modernizacji, to musieliby zaktualizować rozporządzenie o średnim wynagrodzeniu,
a tego nie zrobią, więc kolejnej transzy podwyżek nie będzie...
Tak, wizyty "emisariuszy" w mf przyniosły efekt....domina,
wszystko się sypie, tyle...narad, porozumień, wyjazdów i uzgodnień...marchewka dla sygnatariuszy i klepanie po plecach,
efekt szambo, jak to wpływające do Wisły...
O poprawie sytuacji w KAS to może będzie czas na rozmowy ...w 2024 roku, po szczepieniach COVID,
bo jak na razie to nawet brakuje tych na grypę, zamówionych przez "fachowców" od drugiej fali,
wyjechały z kraju, jak granice były "zamknięte".
 

30 Września, kolejna akcja ostrzegawcza.
Od godziny 10:00 - 10:20 wyłączamy komputery.

Protestujemy: wyłączamy komputery - środa, 30 września 2020 g. 10.00-10.20. Nie zgadzamy się na:
  • zamrożenie płac w sferze budżetowej,
  • likwidację 3% odpisu na fundusz nagród oraz innych dodatkowych świadczeń,
  • redukcję zatrudnienia w KAS,
  • obciążenie pracowników i funkcjonariuszy kosztami odpraw emerytalnych związanych z redukcjami zatrudnienia (co spowoduje dodatkowe zmniejszenie wynagrodzeń i uposażeń).
Zdaję sobie sprawę, że nie jest to zbyt agresywny sposób protestu, ale miło by było jakby funkcjonariusze również wsparli akcje.
W kupie siła, a podziały będą działać na naszą niekorzyść, więc jeśli już ktoś gardzi i nie chce pomóc, to niech chociaż nie przeszkadza.
 

30 Września, kolejna akcja ostrzegawcza.
Od godziny 10:00 - 10:20 wyłączamy komputery.

Zdaję sobie sprawę, że nie jest to zbyt agresywny sposób protestu, ale miło by było jakby funkcjonariusze również wsparli akcje.
W kupie siła, a podziały będą działać na naszą niekorzyść, więc jeśli już ktoś gardzi i nie chce pomóc, to niech chociaż nie przeszkadza.
Rozumie się samo w sobie...p.4 pracowników i funkcjonariuszy, więc pytanie tylko, czy aby nie za późno...:unsure:
 
Nagle się zaczynacie myśleć o protestach?Tylko czemu dopiero teraz? Każdy widział jak to się wszystko odbywało. Wstyd dla wszystkich związków za dopuszczenie takiego podziału podwyżek a dodatkowo za tak długi czas wypłacania. Może niech protestują te osoby co dostały największe podwyżki(700zl), nagrody kwartalne, szybkie awanse, urlopy kiedy chcą. Ja tego niestety nie doświadczam więc za kogoś nie będę robił z siebie durnia gdzie i tak pewnie wszystko jest ustalone.
 
Nagle się zaczynacie myśleć o protestach?Tylko czemu dopiero teraz? Każdy widział jak to się wszystko odbywało. Wstyd dla wszystkich związków za dopuszczenie takiego podziału podwyżek a dodatkowo za tak długi czas wypłacania. Może niech protestują te osoby co dostały największe podwyżki(700zl), nagrody kwartalne, szybkie awanse, urlopy kiedy chcą. Ja tego niestety nie doświadczam więc za kogoś nie będę robił z siebie durnia gdzie i tak pewnie wszystko jest ustalone.
No jasne, jeśli uważasz, że nic złego Ci nie grozi i nie ma potrzeby się dołączać to nie ma sensu abyś brał udział.
Skoro Ciebie to nie dotknie, to jak mówisz, nie rób z siebie za kogoś durnia, skoro tak to widzisz.
Moim zdaniem zarówno widmo m.in zamrożenia płac jak i odebrania nagród jak najbardziej każdego aktywnego zawodowo w KAS dotyczy, ale co ja tam wiem.
 
Nagle się zaczynacie myśleć o protestach?Tylko czemu dopiero teraz? Każdy widział jak to się wszystko odbywało. Wstyd dla wszystkich związków za dopuszczenie takiego podziału podwyżek a dodatkowo za tak długi czas wypłacania. Może niech protestują te osoby co dostały największe podwyżki(700zl), nagrody kwartalne, szybkie awanse, urlopy kiedy chcą. Ja tego niestety nie doświadczam więc za kogoś nie będę robił z siebie durnia gdzie i tak pewnie wszystko jest ustalone.
Popieram i rozumiem Twoje wzburzenie/rozgoryczenie, ale NIE WOLNO dopuścić do samowolki rządu w tym zakresie,
osobiście uważam, że małymi "kąskami" odebrano argumenty protestującym, w tym zakresie doceniam "fachowość" doradców w MF,
ale pozostawienie sprawy samej sobie, licząc na "obudzenie się" rządu to samobójstwo w czystej postaci,RZĄD WYŻYWI SIĘ SAM:mad:,
wskazanie daty na 30 września, to "pusty balon", protest powinien się zacząć już,
z nasileniem form...na jakie, niech wymyślą "kadry-góra ZZ", my szaraczki możemy się "tylko" przyłączyć🤖
 
1600784492496.png
 
Ja wiem że będą po mnie wszyscy jechać. Tak obiektywnie powiedzcie czemu nie pokazaliśmy że mamy jaja i coś do powiedzenia w kwietniu, maju. Milczeniem i brakiem normalnej reakcji pozwoliliśmy na jakiś śmieszny komitet protestacyjny który zgadzał się na wszystko co MF dał do podpisania. Moja motywacja została zabita tak jak wcześniej pisałem brakiem normalnego traktowania. Co to da że wyłączymy komputery? Już raz to zrobiliśmy i moim zdaniem nic to nie dało.
 
Ja wiem że będą po mnie wszyscy jechać. Tak obiektywnie powiedzcie czemu nie pokazaliśmy że mamy jaja i coś do powiedzenia w kwietniu, maju. Milczeniem i brakiem normalnej reakcji pozwoliliśmy na jakiś śmieszny komitet protestacyjny który zgadzał się na wszystko co MF dał do podpisania. Moja motywacja została zabita tak jak wcześniej pisałem brakiem normalnego traktowania. Co to da że wyłączymy komputery? Już raz to zrobiliśmy i moim zdaniem nic to nie dało.
Nie będę po nikim jeżdził, ani roztrząsał się nad rozlanym mlekiem. Jak teraz nie zareagujemy wspólnie mundurowi i sweterkowi to już definitywnie po nas. Rozjadą nas jak gówniarzy chlipiących w kąciku, rozwodzących się, że to wina tych a może tamtych, tylko nie nas. Pokażemy, że mamy miękkie podbrzusze to będą walić jak w bęben rolling stonesów. Tylko jedność, tak mało potrzeba a jakże wiele można zdziałać.
 

30 Września, kolejna akcja ostrzegawcza.
Od godziny 10:00 - 10:20 wyłączamy komputery.

Zdaję sobie sprawę, że nie jest to zbyt agresywny sposób protestu, ale miło by było jakby funkcjonariusze również wsparli akcje.
W kupie siła, a podziały będą działać na naszą niekorzyść, więc jeśli już ktoś gardzi i nie chce pomóc, to niech chociaż nie przeszkadza.
No juz, zadzieram kiece i lece.
 
...
Każdy widział jak to się wszystko odbywało
...
Może niech protestują te osoby co dostały największe podwyżki (700 zł), nagrody kwartalne, szybkie awanse, urlopy kiedy chcą.
...
Uwierz, że niekoniecznie brak rozumu jest najbardziej szkodliwy. Gorszym bywa brak wyobraźni!

Jeśli garbatego kładziesz na plecach, to pewnie głuchemu też każesz posłuchać, a ślepemu poczytać ...
 
@cat uwierz mi że wyobraźnię mam dobrą. Wyobrażałem sobie że może być fajnie ale niestety każdy widzi jak jest. Ja twierdzę że MF pluje nam w twarz a my cieszymy się i mówimy jaki to fajny deszczyk pada. Skończcie p.....ć farmazony i weźcie się konkretnie za protesty a nie jakieś wyłączanie komputerów.
 
@cat uwierz mi że wyobraźnię mam dobrą. Wyobrażałem sobie że może być fajnie ale niestety każdy widzi jak jest. Ja twierdzę że MF pluje nam w twarz a my cieszymy się i mówimy jaki to fajny deszczyk pada. Skończcie p.....ć farmazony i weźcie się konkretnie za protesty a nie jakieś wyłączanie komputerów.
OJ, o spokój będzie ciężko, idzie zima a kasiurki ni ma(n)
 
Back
Do góry