• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

Jestem całym sercem za zwykłymi Skarbowcami. Nie przyłączę sie do akcji bo nie będzie mnie w biurze, ale mój komp będzie wyłączony.
Każdy protestuje jak potrafi. Ja to doceniam.
Nie przenośmy niechęci do szkodnika jakim jest TL na całe środowisko. Chciałbym, żeby ten człowiek zapomniał o istnieniu celników nie wypowiadał się na nasz temat, a już w żadnym wypadku w naszym imieniu. On jest głównym powodem animozji pomiędzy cywilami i funkcjonariuszami.
Rozróżniajmy działaczy tego skundlonego związku od reszty środowiska.
Kto może niech wyłączy komputer


Taaa....................Najlepiej nie [przyjść do roboty bo i komp wyłączony i można powiedzieć, że jest się za a przy okazji i przeciw...........
 
Taaa....................Najlepiej nie [przyjść do roboty bo i komp wyłączony i można powiedzieć, że jest się za a przy okazji i przeciw...........
Nie wiem o co Ci chodzi. Nie każdy w KAS siedzi za biurkiem więc nie każdy może się przyłączyć do akcji. Co w tym trudnego do zrozumienia ?
 
Popierać protest cywili? Tylko po co, co na tym zyskamy. A gdzie tam są postulaty dotyczące celników, gdzie jest dodatek przedemerytalny, gdzie 15a. Myślą tylko o sobie, w d... mam ich protesty. Czy zwolnienia mnie dotyczą lub ich inne postulaty.

Oni coś tam bajdurzą o funkcjonariuszach kas...

Nie znam ludzi...

Ja jestem funkcjonariuszem Służby Celno - Skarbowej...

Przykro że nie Służby Celnej...

Screenshot_20200924-121230_Samsung Internet.jpg
 
Na razie nie wiadomo kto jest organizatorem akcji protestacyjnej.
Poprzednie porozumienie nie zostało jeszcze zrealizowane .
Czy ZZ Celnicy.pl został przeproszony za postępowanie L. , za jego butę i chamstwo.?
Przewodniczący Celnicy.pl nie dał zielonego światła na kolejne poniżenie SCS .
Co to jest za akcja od 10 do 12 , dwie godziny mają sprawić cuda?
A może ludwin szuka ludzi do podania nazwisk ministerstwu , kto protestuje ? Coś w tym wszystkim śmierdzi na odległość .
 
Na razie nie wiadomo kto jest organizatorem akcji protestacyjnej.
Poprzednie porozumienie nie zostało jeszcze zrealizowane .
Czy ZZ Celnicy.pl został przeproszony za postępowanie ludwiniewskiewo , za jego butę i chamstwo.?
Przewodniczący Celnicy.pl nie dał zielonego światła na kolejne poniżenie SCS .
Co to jest za akcja od 10 do 12 , dwie godziny mają sprawić cuda?
A może ludwin szuka ludzi do podania nazwisk ministerstwu , kto protestuje ? Coś w tym wszystkim śmierdzi na odległość .
MAGIA czasu, magia ekranu...nie dwie godziny, a 20 minut, a może jest to kontrpropozycja z Twojej strony;)
 
Dlaczego nikt nic nie mówi o wrześniowej transzy podwyżek? Ładnie nas rozegrali, zamiast 800 zł dali średnio na etat po 200 zł i jeszcze straszą zwolnieniami, zabraniem oszczędności oraz nagród. Dobrze że inni dostali normalne, pierwotnie zakładane kwoty podwyżek bez zakładania komitetów protestacyjnych, stu spotkań, rocznych pertraktacji etc....
 
No u nas o tym się nie mówi. Na skarbowcach bylo opisane jakies posiedzenie RDS , na ktorym niby padlo, że podwyzki będą. A czy będą? Pewne na tym świecie są tylko śmierć i podatki
 
Dlaczego nikt nic nie mówi o wrześniowej transzy podwyżek? Ładnie nas rozegrali, zamiast 800 zł dali średnio na etat po 200 zł i jeszcze straszą zwolnieniami, zabraniem oszczędności oraz nagród. Dobrze że inni dostali normalne, pierwotnie zakładane kwoty podwyżek bez zakładania komitetów protestacyjnych, stu spotkań, rocznych pertraktacji etc....
Te mistyczne 800 pamiętaj jednak, że dotyczyło wzrostu kwoty bazowej + kwoty z modernizacji, więc sądzę, że ludzie więcej niż średnio 200 na etat już dostali.

Odnośnie 2 transzy podwyżki (3.5/3.9%), ponoć nie jest ona w żadnym stopniu zagrożona, a jej wypłata miała nastąpić zaraz po uchwaleniu przez KPRM przeniesienia środków między priorytetami uchwały modernizacyjnej.
Projekt przeniesienia środków został jednak ostatnio odrzucony i zastąpiony jakimś nowym, którego szczegółów nikt nie zna.
Ponoć (to niepotwierdzone korytarzowe plotki) chodzi o jakieś szersze przenoszenia, w których będzie zawarte też te nasze dotyczące modernizacji i ustaleń z porozumienia styczniowego.
Póki co jednak konkretów brak.

Pocieszać można się tym, że z ust nikogo nie padły słowa, że 2 transza jest w jakimkolwiek stopniu zagrożona, a otrzymać mamy ją w październiku.
Pytanie tylko czy jest sens temu wierzyć, skoro cięć też nie miało być, a wszystko się zmienia jak w kalejdoskopie.

Dziś odbyło się Posiedzenie Podzespołu problemowego RDS ds. Krajowej Administracji Skarbowej, jednak póki co nie ma informacji jak ono przebiegło.

Pewno istotniejszych rzeczy dowiemy się 30 września.
 
Tutaj już więcej konkretów.
Nagrania dźwiękowe z wypowiedzi SKAS:
 

Attachments

  • Szef-realizacjaporozumienia.mp3
    1,6 MB · Wyświetleń: 558
  • Szef-redukcje.mp3
    1,1 MB · Wyświetleń: 439
Ostatnia edycja:
Oni coś tam bajdurzą o funkcjonariuszach kas...

Nie znam ludzi...

Ja jestem funkcjonariuszem Służby Celno - Skarbowej...

Przykro że nie Służby Celnej...

Pokaż załącznik: 7869
No jasne. Po co popierać protest cywili. Przecież najlepiej jak będziecie Wy i Oni. Przecież Wy nie jesteście w KAS. Za to potraficie mielić temat podwyżek na 259 stronach. Była celniczka. Teraz "cywil".
 
No jasne. Po co popierać protest cywili. Przecież najlepiej jak będziecie Wy i Oni. Przecież Wy nie jesteście w KAS. Za to potraficie mielić temat podwyżek na 259 stronach. Była celniczka. Teraz "cywil".
Uświadom sobie, jak i reszcie cywili że w polskim porządku prawnym nie istnieje coś takiego jak funkcjonariusze KAS. Ustawa mówi o funkcjonariuszach Służby Celno-Skarbowej.
 
No jasne. Po co popierać protest cywili. Przecież najlepiej jak będziecie Wy i Oni. Przecież Wy nie jesteście w KAS. Za to potraficie mielić temat podwyżek na 259 stronach. Była celniczka. Teraz "cywil".
No też przyznam szczerze, że ostatnio wypowiedzi niektórych tutaj nieco mnie irytują.
Na skarbowcach w zasadzie grobowa cisza, ledwo 1000 postów z hakiem, na celnikach ponad 5000 odnośnie podwyżek, a jak przychodzi do jakiegokolwiek protestu, nawet w formie tak mało istotnego pomysłu jak wyłączenie komputera na 20 minut, to niektórzy jeszcze tu wyśmiewają i bagatelizują samą akcję, lub uważają, że przez to korona z głowy im spadnie i zniżą się do poziomu TL.
Walczycie o dobro swoje i rodziny, czy bierzecie udział w wojnie związków?

To co, najlepiej nic nie robić, narzekać i samemu nic nie inicjować bo "kiedyś to było"?
I oczywiście wyśmianie przez stefana123 obligatoryjnie ;)

Panie i Panowie funkcjonariusze, ja wiem, że nie czujecie się częścią KAS i najchętniej byście się odłączyli i szczerze wam tego życzę, bo wiem, że byłoby to dla was wielce korzystne jakby SCS działała na zasadzie policji z jednym komendantem na samej górze, odcinając się od wymysłów DIAS.
Ale póki co jesteśmy w tej samej grupie więc myślę, że warto współpracować, a już na pewno nie przeszkadzać przy jakiejkolwiek inicjatywie skarbowców lub tym bardziej wyśmiewać, bo właśnie na to MF liczy.
 
No też przyznam szczerze, że ostatnio wypowiedzi niektórych tutaj nieco mnie irytują.
Na skarbowcach w zasadzie grobowa cisza, ledwo 1000 postów z hakiem, na celnikach ponad 5000 odnośnie podwyżek, a jak przychodzi do jakiegokolwiek protestu, nawet w formie tak mało istotnego pomysłu jak wyłączenie komputera na 20 minut, to niektórzy jeszcze tu wyśmiewają i bagatelizują samą akcję, lub uważają, że przez to korona z głowy im spadnie i zniżą się do poziomu TL.
Walczycie o dobro swoje i rodziny, czy bierzecie udział w wojnie związków?

To co, najlepiej nic nie robić, narzekać i samemu nic nie inicjować bo "kiedyś to było"?
I oczywiście wyśmianie przez stefana123 obligatoryjnie ;)

Panie i Panowie funkcjonariusze, ja wiem, że nie czujecie się częścią KAS i najchętniej byście się odłączyli i szczerze wam tego życzę, bo wiem, że byłoby to dla was wielce korzystne jakby SCS działała na zasadzie policji z jednym komendantem na samej górze, odcinając się od wymysłów DIAS.
Ale póki co jesteśmy w tej samej grupie więc myślę, że warto współpracować, a już na pewno nie przeszkadzać przy jakiejkolwiek inicjatywie skarbowców lub tym bardziej wyśmiewać, bo właśnie na to MF liczy.
Tak po prawdzie to częścią tak, ale mimo wszystko wg innych reguł... I to jest klucz do sukcesu... poróżnienie dwóch grup
jak widać po wpisach dość skuteczne, oj słabiutko człowieki, słabiutko.o_O
Pewnie "obserwatorzy" mają niezły ubaw💂‍♀️💂‍♂️
 
No jasne. Po co popierać protest cywili.
...
Była celniczka. Teraz "cywil".
Choćby tylko ze względu na kolegów wykopanych "do cywila", poparcie byłoby zwykłą przyzwoitością.

Smutne, ale prawdziwe! "Ucywilnieni" - bardzo często ci, którym mundur odebrano właśnie za działanie
i próby wzbudzenia jedności - nie mogą liczyć na żadne wsparcie, czy cywili czy też funków ...
 
Back
Do góry