• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

Choćby tylko ze względu na kolegów wykopanych "do cywila", poparcie byłoby zwykłą przyzwoitością.

Smutne, ale prawdziwe! "Ucywilnieni" - bardzo często ci, którym mundur odebrano właśnie za działanie
i próby wzbudzenia jedności - nie mogą liczyć na żadne wsparcie, czy cywili czy też funków ...
Miejmy ufność, ludzie się nie zmieniają, ale czasem robią błędy i potem je próbują naprawić:unsure:, co prawda nieliczni, ale lepsze to niż nic,
więc może jednak coś z tego będzie... nie poparcie, ale wsparcie :sleep:
 
Jak widzę jak oni się do tego zabierają to mi słabo. To 5 minut później, to 5 minut wcześniej. To przesuńmy bo szkolenia, to sramto.
Ludzie tak to ma wyglądać?
I oczywiście w ostatniej chwili zmiana godzin protestu.
KPINA.
 
Jak widzę jak oni się do tego zabierają to mi słabo. To 5 minut później, to 5 minut wcześniej. To przesuńmy bo szkolenia, to sramto.
Ludzie tak to ma wyglądać?
I oczywiście w ostatniej chwili zmiana godzin protestu.
KPINA.

A czy naprawdę dojdzie do zmian godzin protestu ? Oby tylko nie były to godziny 16-17.00 .
 
Jak widzę jak oni się do tego zabierają to mi słabo. To 5 minut później, to 5 minut wcześniej. To przesuńmy bo szkolenia, to sramto.
Ludzie tak to ma wyglądać?
I oczywiście w ostatniej chwili zmiana godzin protestu.
KPINA.
A jak zabieraja sie do protestu funkcjonariusze? Bo moze cos
Jak widzę jak oni się do tego zabierają to mi słabo. To 5 minut później, to 5 minut wcześniej. To przesuńmy bo szkolenia, to sramto.
Ludzie tak to ma wyglądać?
I oczywiście w ostatniej chwili zmiana godzin protestu.
KPINA.
A jak do protestu zabieraja sie funkcjonariusze? Bo chyba cos przeoczylam
 
A jak zabieraja sie do protestu funkcjonariusze? Bo moze cos

A jak do protestu zabieraja sie funkcjonariusze? Bo chyba cos przeoczylam

Dla funkcjonariuszy lepsze godziny są od 07.00 - 08.00 , bo funkcjonariusze są na służbach i w terenie , specjalnie musieliby wrócić do swoich komputerów do swoich biur na 9.55 ????? Ktoś to analizował , przemyślał temat ?????? Jak tu normalnie żyć .
 
Dla funkcjonariuszy lepsze godziny są od 07.00 - 08.00 , bo funkcjonariusze są na służbach i w terenie , specjalnie musieliby wrócić do swoich komputerów do swoich biur na 9.55 ????? Ktoś to analizował , przemyślał temat ?????? Jak tu normalnie żyć .
W tej chwili tylko pikiety mają sens, tak jak organizowali to pracownicy sądów, ale po co skoro można przesadzić i wpaść w niełaski MF-u.
Popieram ideę protestu, ale ta forma wyczerpała się w kwietniu. Skoro chcą markować oburzenie, niech markują.
Rozumiem rozżalenie funków i rozgoryczenie ucywilnionych. Dlatego soidarnie popieram, ale dla mnie to żaden protest. (dla słabowidzących @milkiway )

Z szacunku do SCS wywaliliby z plakatu zwrot "funkcjonariusze KAS". Tylko do zamknięcia granic jesteśmy im potrzebni.
 
Ostatnia edycja:
W tej chwili tylko pikiety mają sens, tak jak organizowali to pracownicy sądów, ale po co skoro można przesadzić i wpaść w niełaski MF-u.
Popieram ideę protestu, ale ta forma wyczerpała się w kwietniu. Skoro chcą markować oburzenie, niech markują.
Rozumiem rozżalenie funków i rozgoryczenie ucywilnionych. Dlatego soidarnie popieram, ale dla mnie to żaden protest. (dla słabowidzących @milkiway )

Z szacunku do SCS wywaliliby z plakatu zwrot "funkcjonariusze KAS". Tylko do zamknięcia granic jesteśmy im potrzebni.
No, czasem też do otwarcia😷🤕
To może P. Sławek "wystąpi" z inicjatywą i wskaże formę wsparcia\poparcia,
oczywiście "jeżeli istnieje potrzeba i konieczność", no bo może potrzeby nie ma:unsure: i cała dyskusja🦋
 
W tej chwili tylko pikiety mają sens, tak jak organizowali to pracownicy sądów, ale po co skoro można przesadzić i wpaść w niełaski MF-u.
Popieram ideę protestu, ale ta forma wyczerpała się w kwietniu. Skoro chcą markować oburzenie, niech markują.
Rozumiem rozżalenie funków i rozgoryczenie ucywilnionych. Dlatego soidarnie popieram, ale dla mnie to żaden protest. (dla słabowidzących @milkiway )

Z szacunku do SCS wywaliliby z plakatu zwrot "funkcjonariusze KAS". Tylko do zamknięcia granic jesteśmy im potrzebni.
Ten ostatni akapit w punkt!
 
ma przymusu wzięcia udziału, tylko może kiedyś ci wstrętni skarbowcy będą potrzebni i mogą nie chcieć pomóc.
A ja zadam pytanie (retoryczne) czy kiedykolwiek skarbowcy pomogli celnikom ? Przecież ja pamiętam jak wrzało w SCS, jak szły petycje o poparcie uchwały modernizacyjnej to skarbowcy to krytykowali i nie podpisywali. A jak rząd się przestraszył celników i dał 650 zł brutto (tak jak innym służbą) to dopiero się skarbowcy zrobili odważni ale tylko po to aby się domagać większej kwoty brutto dla siebie kosztem celników co wtedy się nie udało, a już w tym roku niestety tak.
 
Żeby za czymś protestować, przede wszystkim trzeba widzieć jakiś sens w tym proteście i trzeba się z tym utożsamiać. Który z tych trzech punktów dotyczy nas celników? Bo jak dla mnie to może tylko punkt 1, ale ten punkt dotyczy całej sfery budżetowej i na pewno nie jest do rozwiązania na tym szczeblu. Punktu 2 nie rozumie. bo jeśli zlikwiduje się 3% odpisu na fundusz nagród to zostanie 3% więcej w wypłacie. Punkt trzeci nie dotyczy funkcjonariuszy. Nie rozumie czemu na tej ulotce obok pracowników są i funkcjonariusze wymienionej z nazwy firmy, która normalnie nie przechodzi przez gardło. Nawet panowie organizatorzy tego szumnie nazwanego protestem zdarzenia nie postarali się o jeden punkt, który dotyczyłby funkcjonariuszy. Dodatki przedemerytalne po 25 i 28,5 latach wszystkie służby go dostały tylko nie Służba Celna, art.15a, wykreślenie wymogu posiadania 5 lat pomimo stosunku służbowego funkcjonariuszy, cofnięcie ucywilnienia, dodatek żywnościowy. Mało? Nie ma nic dla nas. Kto chce niech protestuje ja nie mam najmniejszego zamiaru brać w tym udziału. A panowie organizatorzy to choćby z czystej przyzwoitości skoro piszą "i funkcjonariuszy" to następnym razem pomyślą czego ci "i funkcjonariusze" mogą chcieć i jak to widzą.
 
No jasne. Po co popierać protest cywili. Przecież najlepiej jak będziecie Wy i Oni. Przecież Wy nie jesteście w KAS. Za to potraficie mielić temat podwyżek na 259 stronach. Była celniczka. Teraz "cywil".

Nie imputuj mi czegoś, czego nie napisałem...

W żaden sposób nie odniosłem się do kwestii udziału czy też nie w w.w. przedsięwzięciu...

Zauważyłem jedynie, że organizatorzy akcji wypowiadają się w imieniu funkcjonariuszy kas i zachęcają ich do czynnego udziału...

A ja takowych nie znam...

Za minimum przyzwoitości uważam, żeby bądż co bądż osoby wykształcone, stojące wysoko w hierarchii związkowej, pracujące już jakiś czas w skarbowości, przyjęły w końcu do wiadomości i stosowania, że twór o nazwie funkcjonariusze kas występuje wyłącznie w wyobraźni niedouczonych rzeczników, za którymi ślepo powielają go liczne media...

I niestety część liderów związkowych...

W obrocie prawnym taki twór nie występuje...

Są za to funkcjonariusze Służby Celno - Skarbowej...

I tyle...
 
@Lama protest jest od 9.55 do 10.15. Nie
ma przymusu wzięcia udziału, tylko może kiedyś ci wstrętni skarbowcy będą potrzebni i mogą nie chcieć pomóc.

Akurat argument o ew rewanżu ze strony skarbowców do mnie nie przemawia...

Nie sądzę żeby w sprawach istotnych dla celników skarbowcy byli bardziej stanowczy i przebojowi niż w walce o swoje sprawy...

A dotychczasowe stanowcze akcje skarbowców taktownie przemilczę...

A my jakoś do tej pory sobie radziliśmy...

Bez pomocy komitetów, federacji czy zrzeszeń byłoby nawet łatwiej...

A co do samego wsparcia nie mówię nie...

Ale ze względu na zwykłą solidarność a nie Solidarność...

Chociaż oczekuję na decyzję Sławka...

To jest mój przedstawiciel, lider, do którego mam zaufanie, i który, ze względu na funkcję, ma dostęp do wielu informacji niedostępnych dla szeregowych funków
 
Back
Do góry