• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

@stefan 123 w takim razie dołącz do grupy na FB, której moderatorem jest Agata i przedstaw problem. Nikt tam o tym nie pisał, a są na tej grupie i funkcjonariusze i ucywilnieni.
 
Nie sądzę, żeby MF wzięło na celownik ucywilnionych emerytów. Przecież nawet nasza szefowa dostrzegając zbliżający się kadrowy kryzys zapowiedziała zmiany pozwalające na pozostanie w kas f_szom przechodzącym na mundurowe emerytury.
Myśleli, że jak wprowadzą przepis że trzeba odejść z kas żeby pobierać emke to powstrzymają odejścia. Widzą że to nie działa i nie mają ani funkcjonariusza ani pracownika
Niestety nie mogę się z tobą zgodzić bo SKAS deklarowała, że;
-zrobi wszystko aby kwestia art. 15a została załatwiona dla nas pozytywnie;
-zrobi wszystko by zrównać w prawach do emki fc-s z pozostałymi służbami (5 lat policyjnych;)
-zrobi wszystko by dodatkami takimi jak dla policji zostali objęci fc-s;
-zrobi wszystko aby wypłacić kasę z modernizacji, i co ? I nic.
 
Niestety nie mogę się z tobą zgodzić bo SKAS deklarowała, że;
-zrobi wszystko aby kwestia art. 15a została załatwiona dla nas pozytywnie;
-zrobi wszystko by zrównać w prawach do emki fc-s z pozostałymi służbami (5 lat policyjnych;)
-zrobi wszystko by dodatkami takimi jak dla policji zostali objęci fc-s;
-zrobi wszystko aby wypłacić kasę z modernizacji, i co ? I nic.
Albo ma mało czasu (dużo innych problemów);),
albo zabiera się za to ...nie z tej strony:rolleyes:,
albo robi "prawie" wszystko z miłości do służby...🥰, dla MF
 
Niestety nie mogę się z tobą zgodzić bo SKAS deklarowała, że;
-zrobi wszystko aby kwestia art. 15a została załatwiona dla nas pozytywnie;
-zrobi wszystko by zrównać w prawach do emki fc-s z pozostałymi służbami (5 lat policyjnych;)
-zrobi wszystko by dodatkami takimi jak dla policji zostali objęci fc-s;
-zrobi wszystko aby wypłacić kasę z modernizacji, i co ? I nic.
Wszystko prawda, u mnie też straciła kredyt zaufania, ale inną rzeczą jest spełnianie naszych postulatów emerytalno płacowych A co innego ratowanie utrzymania stanu kadrowego.
Poza tym zgoda, na razie z jej obietnic nic nie wynika.
 
@PJS pełna zgoda, że teraz najważniejsze jest utrzymanie zatrudnienia ale SKAS nie berze udziału w posiedzeniach KPRM dotyczacych tej sprawy jak sama stwierdziła. Zaniepokoiło mnie jest stwierdzenie, że gdyby sytuacja się zmieniła ( czytaj: jednak zwolnienia dotkną KAS) to zaraz zasiada z ZZ do negocjacji. Jakich negocjacji? Z którymi zz? Z komitetem uległościowym? Jakie negocjacje? Powtórka z alokacji?
 
@PJS pełna zgoda, że teraz najważniejsze jest utrzymanie zatrudnienia ale SKAS nie berze udziału w posiedzeniach KPRM dotyczacych tej sprawy jak sama stwierdziła. Zaniepokoiło mnie jest stwierdzenie, że gdyby sytuacja się zmieniła ( czytaj: jednak zwolnienia dotkną KAS) to zaraz zasiada z ZZ do negocjacji. Jakich negocjacji? Z którymi zz? Z komitetem uległościowym? Jakie negocjacje? Powtórka z alokacji?
Gdyby ....czyli, wracamy do punktu wyjścia...niech się dzieje wolt twoja... PANIE NOWY.... PREMIERZE ?
Więcej zachorowań...i "mała dyktatura" się przyda, "ludki przyklasną", górnicy już "ugłaskani"...kto jeszcze:sleep:
 
@PJS pełna zgoda, że teraz najważniejsze jest utrzymanie zatrudnienia ale SKAS nie berze udziału w posiedzeniach KPRM dotyczacych tej sprawy jak sama stwierdziła.
Moim zdaniem nie jest to prawda. Co z tego że będą etaty, ale z pensjami głodowymi ?
 
A ja zadam pytanie (retoryczne) czy kiedykolwiek skarbowcy pomogli celnikom ? Przecież ja pamiętam jak wrzało w SCS, jak szły petycje o poparcie uchwały modernizacyjnej to skarbowcy to krytykowali i nie podpisywali. A jak rząd się przestraszył celników i dał 650 zł brutto (tak jak innym służbą) to dopiero się skarbowcy zrobili odważni ale tylko po to aby się domagać większej kwoty brutto dla siebie kosztem celników co wtedy się nie udało, a już w tym roku niestety tak.

A ja odpowiem na pytanie, bo widzę, że wśród Funkcjonariuszy Celno-Skarbowych panuje jakaś zbiorowa nieświadomość i stąd może ta podtekstowa pogarda dla pracowników.
Gdzieś na przełomie 2018 i 2019 r. (poprawcie mnie jeśli jestem w błędzie) zbieraliśmy podpisy pod inicjatywami obywatelskimi dotyczącymi dwóch spraw: podwyżek i emerytur funkcjonariuszy. Osobiście, jako pracownik urzędu skarbowego przekazałem na ten cel setki podpisów zarówno pod jedną, jak i pod drugą petycją. Pragę zaznaczyć, iż podpisy zbierałem głównie w moim małym (70 pracowników) urzędzie skarbowym. Jestem podpisany z imienia i nazwiska, więc ciekawscy mogą informację zweryfikować. Wiem również, że nie tylko "mój" urząd zbierał podpisy w tamtym czasie.
Także tak, przynajmniej raz - mi młodemu sweterkowi - zdarzyło się nieść (taką malutką) pomoc Funkcjonariuszowi Celno-Skarbowemu.

Proszę, aby Funkcjonariusze wsparli pracowników, niezależnie od oceny i efektów głupiego wyłączenia komputerów i nie poprzestawali na tej akcji. Z pozdrowieniami.
 
A ja odpowiem na pytanie, bo widzę, że wśród Funkcjonariuszy Celno-Skarbowych panuje jakaś zbiorowa nieświadomość i stąd może ta podtekstowa pogarda dla pracowników.
Gdzieś na przełomie 2018 i 2019 r. (poprawcie mnie jeśli jestem w błędzie) zbieraliśmy podpisy pod inicjatywami obywatelskimi dotyczącymi dwóch spraw: podwyżek i emerytur funkcjonariuszy. Osobiście, jako pracownik urzędu skarbowego przekazałem na ten cel setki podpisów zarówno pod jedną, jak i pod drugą petycją. Pragę zaznaczyć, iż podpisy zbierałem głównie w moim małym (70 pracowników) urzędzie skarbowym. Jestem podpisany z imienia i nazwiska, więc ciekawscy mogą informację zweryfikować. Wiem również, że nie tylko "mój" urząd zbierał podpisy w tamtym czasie.
Także tak, przynajmniej raz - mi młodemu sweterkowi - zdarzyło się nieść (taką malutką) pomoc Funkcjonariuszowi Celno-Skarbowemu.

Proszę, aby Funkcjonariusze wsparli pracowników, niezależnie od oceny i efektów głupiego wyłączenia komputerów i nie poprzestawali na tej akcji. Z pozdrowieniami.
Mały krok do przodu, ale zawsze, i nie poprzestawali na tej akcji - wydaje się, że w dobrym kierunku...czas pokaże👓,
 
Proszę, aby Funkcjonariusze wsparli pracowników, niezależnie od oceny i efektów głupiego wyłączenia komputerów i nie poprzestawali na tej akcji. Z pozdrowieniami.
Ze swojej strony nie widzę problemu, mógłbym nawet dzisiaj wyłączyć maszynę i nawet na dłużej. Mam tylko wrażenie że ostatni dzień września to termin dość niefortunny ze względu na przymusowe urlopy zaległe. Dobrze by było akcje powtórzyć i z dłuższym przestojem.
 
A ja odpowiem na pytanie, bo widzę, że wśród Funkcjonariuszy Celno-Skarbowych panuje jakaś zbiorowa nieświadomość i stąd może ta podtekstowa pogarda dla pracowników.
Gdzieś na przełomie 2018 i 2019 r. (poprawcie mnie jeśli jestem w błędzie) zbieraliśmy podpisy pod inicjatywami obywatelskimi dotyczącymi dwóch spraw: podwyżek i emerytur funkcjonariuszy. Osobiście, jako pracownik urzędu skarbowego przekazałem na ten cel setki podpisów zarówno pod jedną, jak i pod drugą petycją. Pragę zaznaczyć, iż podpisy zbierałem głównie w moim małym (70 pracowników) urzędzie skarbowym. Jestem podpisany z imienia i nazwiska, więc ciekawscy mogą informację zweryfikować. Wiem również, że nie tylko "mój" urząd zbierał podpisy w tamtym czasie.
Także tak, przynajmniej raz - mi młodemu sweterkowi - zdarzyło się nieść (taką malutką) pomoc Funkcjonariuszowi Celno-Skarbowemu.

Proszę, aby Funkcjonariusze wsparli pracowników, niezależnie od oceny i efektów głupiego wyłączenia komputerów i nie poprzestawali na tej akcji. Z pozdrowieniami.

Dziękuję w imieniu swoim i innych funkcjonariuszy.

A co do wyłączenia komputera to z chęcią bym się przyłączył gdybym:
  • był wtedy w biurze, a niestety nie byłbym, bo pracuję w terenie
  • był w pracy, a nie będę, bo akurat wypada mi wolne (praca wg grafiku)

Myślę, że wielu funkcjonariuszy będzie w podobnej sytuacji. Aczkolwiek mam nadzieję, że kto może ten wspomoże sprawę.
 
A ja odpowiem na pytanie, bo widzę, że wśród Funkcjonariuszy Celno-Skarbowych panuje jakaś zbiorowa nieświadomość i stąd może ta podtekstowa pogarda dla pracowników.
Gdzieś na przełomie 2018 i 2019 r. (poprawcie mnie jeśli jestem w błędzie) zbieraliśmy podpisy pod inicjatywami obywatelskimi dotyczącymi dwóch spraw: podwyżek i emerytur funkcjonariuszy. Osobiście, jako pracownik urzędu skarbowego przekazałem na ten cel setki podpisów zarówno pod jedną, jak i pod drugą petycją. Pragę zaznaczyć, iż podpisy zbierałem głównie w moim małym (70 pracowników) urzędzie skarbowym. Jestem podpisany z imienia i nazwiska, więc ciekawscy mogą informację zweryfikować. Wiem również, że nie tylko "mój" urząd zbierał podpisy w tamtym czasie.
Także tak, przynajmniej raz - mi młodemu sweterkowi - zdarzyło się nieść (taką malutką) pomoc Funkcjonariuszowi Celno-Skarbowemu.

Proszę, aby Funkcjonariusze wsparli pracowników, niezależnie od oceny i efektów głupiego wyłączenia komputerów i nie poprzestawali na tej akcji. Z pozdrowieniami.
funkcjonariusze wesprą akcję, przynajmniej ja i moi koledzy, podobnie jak poprzednią .
 
tak trzeba zrobić albo Mały, Ty to zasygnalizuj.

@stefan 123 w takim razie dołącz do grupy na FB, której moderatorem jest Agata i przedstaw problem. Nikt tam o tym nie pisał, a są na tej grupie i funkcjonariusze i ucywilnieni.

Wieści szybko się rozchodzą, pani Agata nie jest zainteresowana innymi postulatami...... a bo to inicjatywa oddolna, a ona o tych postulatach nigdy nie słyszała a w ogóle to już za póżno jest i............. róbta co chceta.
 
Wieści szybko się rozchodzą, pani Agata nie jest zainteresowana innymi postulatami...... a bo to inicjatywa oddolna, a ona o tych postulatach nigdy nie słyszała a w ogóle to już za póżno jest i............. róbta co chceta.
Uuuu myślę że może to zmienić nastawienie wielu z nas. Słabo słabo...
 
Wieści szybko się rozchodzą, pani Agata nie jest zainteresowana innymi postulatami...... a bo to inicjatywa oddolna, a ona o tych postulatach nigdy nie słyszała a w ogóle to już za póżno jest i............. róbta co chceta.
czyli co? na wniosek zapóźno bo lista wniosków zamknięta? Przytacaczając słowa poety "Ach wąsik, ach ten wąsik ..."
 
@Celina przejrzałem na FB stronę moderowaną przez tą osobę. Nie ma tam takiego tematu. Naprawdę nie ma ani jednego celnika na tyle odważnego, który taki temat zainicjowałby? Nie wiem kim jest @Celina, ale to co napisała jest w stylu "jedna baba, drugiej babie
...". Takie szczucie. Tylko po co. Mamy o co walczyć, m.in. o oszczędności, które np na podkarpackiej izbie i po stronie cywili i funkcjonariuszy są spore.
 
@Celina przejrzałem na FB stronę moderowaną przez tą osobę. Nie ma tam takiego tematu. Naprawdę nie ma ani jednego celnika na tyle odważnego, który taki temat zainicjowałby? Nie wiem kim jest @Celina, ale to co napisała jest w stylu "jedna baba, drugiej babie
...". Takie szczucie. Tylko po co. Mamy o co walczyć, m.in. o oszczędności, które np na podkarpackiej izbie i po stronie cywili i funkcjonariuszy są spore.
Po prostu znalazła się na oddziale osoba która zadzwoniła do wspomnianej pani po otrzymaniu maila którego dostało wielu z celników zachęcającego do udziału w proteście

ps. pani A lubi sobie rzucić słuchawką
 
Back
Do góry