• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

Czy p Przewodniczący ZZ Celnicy.pl coś wie o akcji ? Czy ludwics przeprosił S.Siwego za swoje postepowanie?
Czy Ty chłopie jesteś wysłannikiem ?
Nie no jasne, jeśli uważasz, że bez sygnału z własnego ZZ nie można nic działać, to faktycznie lepiej się wstrzymaj.
Nie jestem częścią niczyjej armii, nie jestem nikomu nic winien, więc średnio mnie obchodzą walki generałów i to kto kogo ma przeprosić, bo już dawno zdałem sobie sprawę, że ten topór nie zostanie zakopany, ponieważ nawet jeśli Przewodniczący chcieli by to zrobić, to sami członkowie obu związków domagają się krwi.
I dziwne, żeby Pan Sławomir nie wiedział o akcji, skoro nawet w mediach o niej trąbią.

Nikt nikogo na siłę nie zmusza do przyłączenia się do protestu, a brak jasnej deklaracji zarządu ZZ Celnicy, ja odczytuję tak, że każdy ma swój rozum i jeśli chce, niech weźmie udział, jeśli nie to nie.

Jak już pisałem gdzieś wcześniej, jeśli ktoś czuje się źle dołączając do protestu skarbowców i uważa, że nic o co tam jest walczone go nie dotyczy, to nie ma sensu się zmuszać.

@Dragnor gdzie postulaty ważne dla celników?
Zwolnić raczej nie ma szans, żeby funkcjonariuszy to dotyczyło, fakt.
Jednak zarówno odebranie nagród w 2021 oraz zamrożenie kwoty bazowej w następnych latach myślę, że jak najbardziej celników dotknąć może.
 
@Dragnor jako pracownik cywilny nie musisz wiedzieć w jaki sposób i ile już razy celnicy zostali wydymani przez każdy kolejny rząd. My chcemy tylko równych praw z pozostałymi służbami mundurowymi co nam obiecano już w latach 90 tych XX wieku. Ty, jak napisałem tego wiedzieć nie musisz ale przewodniczacy związku, który powołuje do zycia komitet protestacyjny tą wiedzę powinien mieć ( i ją ma). Skoro mamy wspólnie protestować co jest dla mnie oczywiste to muszą znaleść się postulaty części mundurowej KAS. Piszę o celnikach bo z nich się wywodzę chociaż dzisiaj jestem na siłę ucywilnionym członkiem korpusu służby cywilnej. Do postulatów powinny zostać również dopisane postulaty koleżanek i kolegów z UKS-u. Myślę, że wtedy możemy stanowić siłę której po raz kolejny nie zbagatelizują rządzący.
 
@Dragnor jako pracownik cywilny nie musisz wiedzieć w jaki sposób i ile już razy celnicy zostali wydymani przez każdy kolejny rząd. My chcemy tylko równych praw z pozostałymi służbami mundurowymi co nam obiecano już w latach 90 tych XX wieku. Ty, jak napisałem tego wiedzieć nie musisz ale przewodniczacy związku, który powołuje do zycia komitet protestacyjny tą wiedzę powinien mieć ( i ją ma). Skoro mamy wspólnie protestować co jest dla mnie oczywiste to muszą znaleść się postulaty części mundurowej KAS. Piszę o celnikach bo z nich się wywodzę chociaż dzisiaj jestem na siłę ucywilnionym członkiem korpusu służby cywilnej. Do postulatów powinny zostać również dopisane postulaty koleżanek i kolegów z UKS-u. Myślę, że wtedy możemy stanowić siłę której po raz kolejny nie zbagatelizują rządzący.
Co nie zmienia faktu, że jesteśmy wszyscy aktualnie w KAS i prawdopodobnie pracownicy cywilni będą celników ciągnąć za sobą w dół.
I jakkolwiek się to może nie podobać, jeśli skarbowcy oberwą po dupie, to celnicy oberwą rykoszetem.

Nie jestem zadowolony z takiego stanu rzeczy nawet jako osoba cywilna, ale jest to niewygodny fakt.
Więc pomyśl raz jeszcze zanim napiszesz, że Ciebie ten protest nie dotyczy.

Już Wam szczerze życzyłem, aby udało wam się jak najszybciej z KAS wyrwać, bo uważam jako realista, że będziecie na tym tracić w porównaniu do innych służb.

Tylko od czasu jak pracuję, mimo niekorzystnej sytuacji w jakiej się znajdujecie, nie widziałem nigdzie protestów inicjowanych przez ZZ Celnicy.
 
Ostatnia edycja:
W Rzeszów DIAS postraszył z rana pismem tych co przyłącza się do strajku o nieprzestrzeganie obowiązków pracowniczych
 
Ostatnia edycja:
Czemu my, Celnicy, w znaczącym odsetku nie rozumiemy, że zbiór postulatów Skarbowców jest podzbiorem postulatów Celników.
Ergo: Postulaty Celnicy.PL stanowią nadzbiór postulatów Skarbowców.
Oczekujemy, że oni zrobią dla nas coś czego my dla nich zrobić nie będziemy w stanie.
 
I już wiecie po co ta propaganda związana z "funkcjonariuszem KAS". Zdeptać i zapomnieć o funkcjonariuszach SCS. Na siłę zrównać z cywilami.
Czy związek zacznie oprotestowywac takie artykuły, czy już Nam wszystko jedno?
Wg. definicji SJP: funkcjonariusz «pracownik służb państwowych, m.in. policji i więziennictwa». Nie jest to określenie zarezerwowane wyłącznie dla służb mundurowych, tak że przestańcie się już czepiać tego bo to naprawdę mało istotne.
 
Na gruncie prawa karnego jest pojęcie funkcjonariusza publicznego.
Nie słyszałem o pojęciu funkcjonariusza kas, oprócz MF-owskiej tuby...
 
No cytując:
"Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzą w środę 20-miutowy strajk ostrzegawczy. Nie zgadzają się na redukcję zatrudnienia, zamrożenie płac. "
z tego wynika że to protest bliżej nieokreślonych funkcjonariuszy KAS a cywile nic do tego nie mają i tak to nie protestując i tak protestujemy jako funkcjonariusze :unsure: .
 
Ale trzeba najpierw to rozumiec. Z tego komunikatu mozna wynieść, ze prostestuja funkcjonariusze SCS.
 
Co nie zmienia faktu, że jesteśmy wszyscy aktualnie w KAS i prawdopodobnie pracownicy cywilni będą celników ciągnąć za sobą w dół.

Regularne powtarzanie przy każdej okazji "jesteśmy razem w (tfu) KAS" przez wszystkich (tu wstawic pasujące określenie wedle uznania) nie zmieni optyki ludzi wywodzących się ze Służby Celnej - mojego napewno - do wielu krzywd wyrządzonych przez polityków przez dekady Banaś dodał zamach na tożsamość grupy zawodowej, specyficznej w swojej konstrukcji która mając swoje zaszłe i nowsze problemy dostała zbędny ciężar problemów innej grupy zawodowej z którą nic ją nie łączyło poza podległością pod resort (bliskość pewnych obszarów zadań nie ma tu żadnego znaczenia, siłowo łączono to latami). Jako jedna z wielu ofiar , tak ofiar! tego barbarzyństwa daję sobie prawo do decydowania kiedy i w jaki sposób będę się sprzeciwiał wobec szkodliwych działań politykierów względem mojej formacji.

1601471241206.jpeg
 
Na gruncie prawa karnego jest pojęcie funkcjonariusza publicznego.
Nie słyszałem o pojęciu funkcjonariusza kas, oprócz MF-owskiej tuby...
A słyszałeś że w 1895 roku po raz pierwszy użyto elektrycznych światełek choinkowych?
Jak nie to wcale nie znaczy że to nie miało miejsca. Jeżeli zgodnie z definicją funkcjonariusz to także pracownik państwowy to jak najbardziej istnieje pojęcie funkcjonariusz KAS.
 
A słyszałeś że w 1895 roku po raz pierwszy użyto elektrycznych światełek choinkowych?
Jak nie to wcale nie znaczy że to nie miało miejsca. Jeżeli zgodnie z definicją funkcjonariusz to także pracownik państwowy to jak najbardziej istnieje pojęcie funkcjonariusz KAS.
Oczywiście tak samo jak funkcjonuje pojęcie funkcjonariusz MSWiA.
 
A słyszałeś że w 1895 roku po raz pierwszy użyto elektrycznych światełek choinkowych?
Jak nie to wcale nie znaczy że to nie miało miejsca. Jeżeli zgodnie z definicją funkcjonariusz to także pracownik państwowy to jak najbardziej istnieje pojęcie funkcjonariusz KAS.
To teraz wytłumacz to 36 mln obywateli.
Chcecie dotrzeć do społeczeństwa z przekazem, to budujcie jasny przekaz. Chyba, że już urzędnik państwowy jest passe...
 
Back
Do góry