• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

Chciałem tylko zwrócić uwagę jak bardzo jest to nieistotne w stosunku do innych problemów. Mnie osobiście to nie przeszkadza, wiem kim jestem, czym się zajmuję. I jak ktoś sobie pisze o funkcjonariuszach KAS to mnie to szczególnie nie rusza. Widocznie ma na myśli urzędników tej instytucji.
 
Chciałem tylko zwrócić uwagę jak bardzo jest to nieistotne w stosunku do innych problemów. Mnie osobiście to nie przeszkadza, wiem kim jestem, czym się zajmuję. I jak ktoś sobie pisze o funkcjonariuszach KAS to mnie to szczególnie nie rusza. Widocznie ma na myśli urzędników tej instytucji.
Większość funkcjonariuszy dawnej Służby Celnej w KAS czuje się jak Galicja pod zaborem.

Brak tożsamości w organizacji to ogromny problem nie tylko wizerunkowy, ale również działający negatywnie na sprawność instytucji. Nie bagatelizowałbym tego tak.
 
Jak ktoś nie potrafi się identyfikować ze służbą i szuka pierdoł typu coś tam ktoś napisał i czepia się słówek to jego problem. No chyba zgodzimy się że brak tożsamości nie wynika z tego że ktoś użył sformułowania "funkcjonariusz KAS". Pracowałem za czasów administracji celnej, służyłem w SC, teraz w SCS. Już pewnie niedługo, ale nie patrzę na nazwę, bo poza nią niewiele się niestety zmieniło. Oprócz emek oczywiście. Piszę to ze swojej perspektywy i wiem jaka krzywda stała ucywilnionym.
 
Jak ktoś nie potrafi się identyfikować ze służbą i szuka pierdoł typu coś tam ktoś napisał i czepia się słówek to jego problem. No chyba zgodzimy się że brak tożsamości nie wynika z tego że ktoś użył sformułowania "funkcjonariusz KAS". Pracowałem za czasów administracji celnej, służyłem w SC, teraz w SCS. Już pewnie niedługo, ale nie patrzę na nazwę, bo poza nią niewiele się niestety zmieniło. Oprócz emek oczywiście. Piszę to ze swojej perspektywy i wiem jaka krzywda stała ucywilnionym.

Jako przejaw braku identyfikacji ze Służbą odbieram nieprzywiązywanie wagi m.in. do używania niepoprawnego nazewnictwa

Nie idź tą ścieżką...

Ile lat trwało zaszczepianie identyfikacji ze Służbą Celną?

Gdy po 18 latach nazwa okrzepła, mundury się opatrzyły, ludzie identyfikowali się ze Służbą, nadeszła reforma...

Kas

Ale do Służby Celnej dodano tylko Skarbowa...

Ja do tej pory się z tym nie pogodziłem

Nie zamieniono Służby Celnej na Służbę kas

Określenia typu funkcjonariusz kas odbieram jako obrażliwe, nawet ze strony laików..

Ale z ust rzeczników, z treści komunikatòw czy tu na forum, z ust celników, bolą podwójnie...

Nie ma czegoś takiego jak funkcjonariusze kas...

To pozaustrojowy twór nowomowy, niewystępujący w żadnym akcie prawnym...

Pogódź się z taką, inną od twojej, oceną...

Ja w określeniu murzyn, w odróżnieniu od negr, nie widzę nic obraźliwego, ale ponieważ wiem, że przez część osób czarnoskórych jest to odbierane jako obraźliwe, staram się nie używać tego określenia

I ciebie proszę o to samo, to że ty nie widzisz w tym nic niestosownego, ok, ale ktoś może to widzieć inaczej, i jeśli nie z powodu pozaprawnego pochodzenia tego pseudo określenia, to przynajmniej z powodu postrzegania tego jako obeaźliwe, nie używaj już proszę tego sformułowania
 
No chyba zgodzimy się że brak tożsamości nie wynika z tego że ktoś użył sformułowania "funkcjonariusz KAS".
Dobrze, że dopisałeś chyba, bo ja się nie zgodzę. Dla mnie ma znaczenie,czy ktoś nazwie mnie funkcjonariuszem KAS, funkcjonariuszem Służby Celno-Skargowej czy kutasem.
Skoro Tobie nie czyni różnicy jak na Ciebie mówią, bo wiesz co masz robić i kim jesteś, to szczerze podziwiam.
 
Dobrze, że dopisałeś chyba, bo ja się nie zgodzę. Dla mnie ma znaczenie,czy ktoś nazwie mnie funkcjonariuszem KAS, funkcjonariuszem Służby Celno-Skargowej czy kutasem.
Skoro Tobie nie czyni różnicy jak na Ciebie mówią, bo wiesz co masz robić i kim jesteś, to szczerze podziwiam.
Bolo zrozumiał i ja zrozumiałem jego.
Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem.
 
Jest język potoczny i język formalny. Nie wymagajmy od dzienniakarza stosowania formalizmów i nie dopatrujmy się w tym złych intencji i spisków. Na forum miłośników ciężarówek pewnie określenie "TIR" też jest uważane za nie na mniejscu, a w mowie potocznej to oczywista oczywistość, podobnie "asfalt" dla budowlańców dróg.
 
Co nie zmienia faktu, że jesteśmy wszyscy aktualnie w KAS i prawdopodobnie pracownicy cywilni będą celników ciągnąć za sobą w dół.
I jakkolwiek się to może nie podobać, jeśli skarbowcy oberwą po dupie, to celnicy oberwą rykoszetem.

Nie jestem zadowolony z takiego stanu rzeczy nawet jako osoba cywilna, ale jest to niewygodny fakt.
Więc pomyśl raz jeszcze zanim napiszesz, że Ciebie ten protest nie dotyczy.

Już Wam szczerze życzyłem, aby udało wam się jak najszybciej z KAS wyrwać, bo uważam jako realista, że będziecie na tym tracić w porównaniu do innych służb.

Tylko od czasu jak pracuję, mimo niekorzystnej sytuacji w jakiej się znajdujecie, nie widziałem nigdzie protestów inicjowanych przez ZZ Celnicy.

Podziękowania dla skarbowców...

Rozumiem że mądre głowy już sprawdziły i wiedzą, że żaden funkcjonariusz w całej Polsce nie wziął udziału w akcji...

Zaraz dragnor użyje wykładni rozszerzającej i wykaże, że "skarbowcy" w tej sytuacji to cywile i funkcjonariusze..

To nie w twarz nam plują, to deszcz...

Dziel i rządź, dobrze się w to wpisują organizatorzy...
Screenshot_20201001-181819_Samsung Internet.jpg
 
Podziękowania dla skarbowców...

Rozumiem że mądre głowy już sprawdziły i wiedzą, że żaden funkcjonariusz w całej Polsce nie wziął udziału w akcji...

Zaraz dragnor użyje wykładni rozszerzającej i wykaże, że "skarbowcy" w tej sytuacji to cywile i funkcjonariusze..

To nie w twarz nam plują, to deszcz...

Dziel i rządź, dobrze się w to wpisują organizatorzy...Pokaż załącznik: 7891

Precież w tym akapicie o Celnikach też jest mowa - piąte słowo od końca. Nie zapominajcie o tym czyja to strona i czyj intreres reprezentuje i że nie można jej brać na poważnie. Swoją drogą ciekawe jak policzyli te 80 proc, kto dał im takie dane w ciągu kilku godzin. Jeśli dane są o coś oparte to pytanie czy to nie czasem liczba komputerów niewłączonych w KAS w ogóle komputerów na stanie czyli razem z tymi w magazynie i na przejścu granicznym na lotnisku w Radomiu :).
 
Swoją drogą ciekawe jak policzyli te 80 proc, kto dał im takie dane w ciągu kilku godzin. Jeśli dane są o coś oparte to pytanie czy to nie czasem liczba komputerów niewłączonych w KAS w ogóle komputerów na stanie czyli razem z tymi w magazynie i na przejścu granicznym na lotnisku w Radomiu :).
Może liczyli jak monarcha głosy na Białorusi.
 
Podziękowania dla skarbowców...

Rozumiem że mądre głowy już sprawdziły i wiedzą, że żaden funkcjonariusz w całej Polsce nie wziął udziału w akcji...

Zaraz dragnor użyje wykładni rozszerzającej i wykaże, że "skarbowcy" w tej sytuacji to cywile i funkcjonariusze..

To nie w twarz nam plują, to deszcz...

Dziel i rządź, dobrze się w to wpisują organizatorzy...Pokaż załącznik: 7891
To widzę przeoczyłeś moje posty w których pisałem, że nie jestem ani po jednej ani po drugiej stronie, bo tak jak Celnicy atakują Skarbowców, tak Skarbowcy atakują Celników, dlatego już się z tym pogodziłem, że topór wojenny nie zostanie zakopany i zawsze zwracam się do ludzi, a nie do związkowców.

No ale rozumiem, że już mnie ubrałeś w określone szaty i teraz będziesz się mną posługiwać jako symbol pod swoją narrację.

Chyba że nie, to wtedy nie używaj mnie proszę jako argumentu.

Moim celem od zawsze było połączenie obu środowisk tak, aby mieć większą siłę przebicia, póki jesteśmy pod jedną strukturą, bo doskonale rozumiem, że dzielenie ludzi działa na naszą niekorzyść.

TLDR;
To było do przewidzenia, że TL ze spółką spróbują wbić igiełkę Celnikom i nie pochwalam tego. Trzeba natomiast być mądrzejszym, ponad te sztuczne podziały związkowe.
 
W USach jest centralna aplikacja poltax. W zasadzie cała praca opiera się na właśnie tej aplikacji. Wystarczy sprawdzić ilu userów jest zalogowanych w danej chwili czyli o 9:00 i 10:00. Z tego już łatwo obliczyć ile osób teoretycznie wyłączyło kompa. Oczywiście jest to obarczone pewnym błędem, bo nie wszyscy użytkują poltax ale pi razy drzwi można to oszacować.
 
:coffee: Proszę....dajcie spokój, przecież na forum zaglądają też, "normalni"

I dobrze niech przedsiębiorcy , biznesmeni, pracownicy widzą jak się skarbowcy bawią .
Od dzisiaj niech będą ten oclock am. Na Angoli mówiliśmy five oclock.
Miała być akcja protestacyjna a wyszło śniadanie na cześć bezrobotnych.
Ciekawi mnie statystyka poparzeń poranna kawą . ? .
 
To widzę przeoczyłeś moje posty w których pisałem, że nie jestem ani po jednej ani po drugiej stronie, bo tak jak Celnicy atakują Skarbowców, tak Skarbowcy atakują Celników, dlatego już się z tym pogodziłem, że topór wojenny nie zostanie zakopany i zawsze zwracam się do ludzi, a nie do związkowców.

No ale rozumiem, że już mnie ubrałeś w określone szaty i teraz będziesz się mną posługiwać jako symbol pod swoją narrację.

Chyba że nie, to wtedy nie używaj mnie proszę jako argumentu.

Moim celem od zawsze było połączenie obu środowisk tak, aby mieć większą siłę przebicia, póki jesteśmy pod jedną strukturą, bo doskonale rozumiem, że dzielenie ludzi działa na naszą niekorzyść.

TLDR;
To było do przewidzenia, że TL ze spółką spróbują wbić igiełkę Celnikom i nie pochwalam tego. Trzeba natomiast być mądrzejszym, ponad te sztuczne podziały związkowe.

Jestem ponad, wali mnie to...

Co nie zmienia faktu że zauważam różne rzeczy, m.in i to
 
Precież w tym akapicie o Celnikach też jest mowa - piąte słowo od końca. Nie zapominajcie o tym czyja to strona i czyj intreres reprezentuje i że nie można jej brać na poważnie. Swoją drogą ciekawe jak policzyli te 80 proc, kto dał im takie dane w ciągu kilku godzin. Jeśli dane są o coś oparte to pytanie czy to nie czasem liczba komputerów niewłączonych w KAS w ogóle komputerów na stanie czyli razem z tymi w magazynie i na przejścu granicznym na lotnisku w Radomiu :).

Formułowali hasła w imieniu pracowników i "funkcjonariuszy" kas...

Ale podziękowania wyłącznie dla skarbowców...

solidarność według Solidarności...

Traktują nas jak mięso armatnie o umysłach pantofelka...

Słabo to wróży, im, na przyszłość, w perspektywie podjęcia prawdziwego protestu, pierwszego przecież w skarbowości...

Dość lekkomyślnie odcinają się od najliczniejszego zz w kas, i od celników w ogóle, którzy pod wodzą Sławka już kilkukrotnie w praktyce przećwiczyli prawdziwe protesty, a nie śniadanka u Tiffany'ego...
 
Back
Do góry