• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

To krok skas, a ja pytam się o kolejny krok protestu, miał być 6.10, mocniejszy
...
Niestety Przyjacielu ale z tego, co wiem - SKAS naprawdę bardzo poważnie podeszła
do kwestii "legalności protestu" i choć wydaje się to być "śmieszne", wcale takim
nie jest ...
 
To krok skas, a ja pytam się o kolejny krok protestu, miał być 6.10, mocniejszy

Proszę dokładniej czytać posty

A nie klepać dla samego klepania...

W każdym wątku, nie merytorycznie ale jakieś wydumane psedofilozoficzne przemyślenia

Sorki ale już powoli irytuje mnie takie wcinanie się w każdym wątku, nie mając nic sensownego, na poważnie, do napisania

Pisanie dla pisania
Ale przecież to protest skarbowców. To nie rozumiem skąd to nagle zainteresowanie o kolejny krok
 
Jaka to jest różnica przez kogo organizowany jest protest, przecież jedziemy na tym samym wózku. Komitet Protestacyjny niby nas nie reprezentuje ale to z nim MF prowadzi rozmowy dot. podwyżek w 2020, których jesteśmy beneficjentami. Nie ma co tworzyć sztucznych podziałów bo bez nich jesteśmy już podzieleni jako społeczeństwo.
 
Ostatnia edycja:
Jaka to jest różnica przez kogo organizowany jest protest, przecież jedziemy na tym samym wózku...

Odpowiedź masz na forum "S":

2.png
 
A tymczasem w intranecie MF...

06 października 2020

Szanowni Państwo,
Pracownicy i Funkcjonariusze KAS

Kryzys światowy wywołany pandemią Covid-19 gwałtownie wyhamował wszelkie aktywności w obszarze gospodarczym. Stało się to powodem zasadniczych, niekorzystnych zmian w budżecie państwa w roku bieżącym i założeń do konstruowania budżetu na rok 2021. Pandemia nie pozostała bez wpływu również na realizację postanowień Uchwały Modernizacyjnej Rady Ministrów 44/2019 z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie programu wieloletniego „Modernizacja Krajowej Administracji Skarbowej w latach 2020-2022” (Uchwała Modernizacyjna). Dotyczy to zarówno obszaru związanego z budowaniem systemu motywacyjnego i konkurencyjności systemu wynagrodzeń oraz uposażeń w jednostkach organizacyjnych KAS, jak i obszarów związanych z wydatkami inwestycyjnymi.

Uwarunkowania te uniemożliwiają realizację w tym roku pełnej wysokości podwyżek wynikających z Porozumienia Szefa KAS z Komitetem Protestacyjnym z 29 stycznia 2020 r. W ww. Porozumieniu zawarty został zapis : „Dla zapewnienia finansowania podwyżek w 2020 roku jest planowane przesunięcie przez Radę Ministrów środków z wydatków majątkowych ujętych w Programie Modernizacji KAS w priorytetach II-V na wydatki na wynagrodzenia/uposażenia.” W obecnej sytuacji realizacja tego warunku nie jest możliwa.

Jednakże zrealizujemy podwyżki w kwocie pierwotnie zaplanowanej w Uchwale Modernizacyjnej na ten rok tj. łącznie w wysokości 10,9%. Pozostała na ten rok kwota w wysokości 1,9% zostanie wypłacona w możliwie najkrótszym terminie, najpóźniej do końca listopada (z wyrównaniem od stycznia 2020r.).
 
Jest jeszcze ciag dalszy...
Pragnę przypomnieć, że w budżecie państwa na ten rok, zaplanowane zostały 6% podwyżki dla sfery budżetowej, natomiast dla Krajowej Administracji Skarbowej wzrost ten wynosił powyżej 6% (aktualnie zostały wypłacone 9% podwyżki, do wypłaty pozostaje 1,9%). Oznacza to, że Rada Ministrów priorytetowo potraktowała pracowników i funkcjonariuszy KAS.

Co jest również istotne w obecnej sytuacji, i co chcę podkreślić, zaplanowane w administracji publicznej redukcje nie obejmą jednostek KAS, Izb Administracji Skarbowej, Urzędów Skarbowych i Urzędów Celno–Skarbowych.

Szanowni Państwo
funkcjonujemy w bardzo trudnym okresie. W czasach zmienności i niepewności, w złożonym otoczeniu społeczno-gospodarczym. Czekają nas nowe wyzwania, aby im sprostać podjęliśmy szereg działań.

Pierwszym z nich jest uruchomienie programu Klient w centrum uwagi KAS. Jego celem jest dostarczenie nowych e-usług dla naszych klientów, usprawnienie procesów realizowanych przez pracowników i funkcjonariuszy KAS np. dzięki nowoczesnym rozwiązaniom informatycznym, z jednoczesnym nowym podejściem do kwestii rozwoju zawodowego, ścieżki kariery oraz zarządzania w obszarze kadrowym.

Zadbamy o nasze kadry w nowoczesny sposób, budując nowe podejście oparte na partnerstwie strategicznym. Piony kadrowe w Izbach Administracji Skarbowej staną się dla nas partnerami. Ich rolą będzie niesienie pomocy w bieżących sprawach i działaniach, ale także towarzyszenie w zmianach, które przed nami.

Drugie działanie, które obecnie wypracowujemy, to program wspierający pracowników i funkcjonariuszy przez całą ścieżkę zawodową – od naboru do przejścia na emeryturę. W ramach tej propozycji przedstawimy rozwiązania w zakresie polityki i zasad naborów, „opieki” nad przyjętym do KAS pracownikiem i funkcjonariuszem, rozwoju zawodowego, program mentorski zachęcający doświadczonych członków naszego zespołu do pozostania w szeregach KAS i przekazywania wiedzy młodszym kolegom. Do wypracowania i wdrożenia tych rozwiązań zaprosiliśmy także przedstawicieli związków zawodowych.

Wszystkie te działania mają stopniowo przyczynić się do podniesienia komfortu zatrudnienia pracowników i funkcjonariuszy KAS, podniesienia kompetencji pracowniczych oraz usprawnienia bieżącej pracy.

Realizacja wszystkich tych planów nie będzie możliwa bez Państwa zaangażowania i wsparcia. Mimo trudnych okoliczności stoimy przed niepowtarzalną szansą, by zadbać o to, aby Krajowa Administracja Skarbowa była coraz bardziej atrakcyjnym miejscem pracy i służby oraz organizacją sprawnie realizującą swoje zadania i przyjazną dla obywateli.

Szef Krajowej Administracji Skarbowej
Magdalena Rzeczkowska
 
Czy koleżeństwo myślała, że to się inaczej zakończy ? Przecież od poczatku było wiadomo, że SKAS idzie na zwłokę.
Koleżeństwo myślało, że skoro obiecała to dotrzyma słowa............... Obiecywać to można dziecku a nie dorosłemu człowiekowi. Dziecko uwierzy ale dorosły człowiek powinien chwilę pomyśleć.............
 
Ja Wam obiecuję, że za 2 lata Wasze emerytury będą wynosiły 150 procent netto Waszego . uposażenia. Wierzcie we mnie...........................
 
Nie wiem jak Was, ale mnie bardziej interesuje co zrobi ZZ Celnicy PL.
Bo to jak jest z komitetem każde wie.
U nas jedna wielka zasłona milczenia, a podwyżki Nas też dotyczą. Już nawet nie chce mi się wywoływać Pana Sławomira, bo przyjął taktykę rzeszowską.
Sławetne 150-200 zł netto stało się faktem.

Brakuje tylko wstawki "zaufajcie SKAS".
 
Powiem krótko: robota to nie zabawa. U mnie musi się tyrać, bo za próżniactwo forsy dawać me myślę! Zrozumiano?! Wylewać będę na zbity łeb darmozjadów. A jeżeli. Boże broń, kogoś złapię na jakiejś machlojce, jeżeli dowiem się, że kto z was robi na lewo! No! To wsadzę do ciupy bez żadnego pardonu! U mnie żartów nie ma! Zrozumiano?
– Panie prezesie…

– No, co tam jeszcze?

– Z tego, co pan prezes mówił…

– A pan zrozumiałeś to, co mówiłem?

– Tak jest, ale…

– Wszystko pan zrozumiałeś?

– Wszystko i dlatego właśnie…

– To nie mamy o czym gadać, ja tu zwołałem panów nie na rozmówki. A komu się co nie podoba – wolna droga. Na świeży luft! Nikogo nie trzymam za połę. Tylko radzę zastanowić się! O posadę dziś nie tak łatwo. A świadectwo to już dam takie, że no! A i stosunki też mam! Już tam nie radziłbym nikomu w Polsce być moim wrogiem! Do widzenia panom!


Jakie to aktualne :)
 
Powiem krótko: robota to nie zabawa. U mnie musi się tyrać, bo za próżniactwo forsy dawać me myślę! Zrozumiano?! Wylewać będę na zbity łeb darmozjadów. A jeżeli. Boże broń, kogoś złapię na jakiejś machlojce, jeżeli dowiem się, że kto z was robi na lewo! No! To wsadzę do ciupy bez żadnego pardonu! U mnie żartów nie ma! Zrozumiano?
– Panie prezesie…

– No, co tam jeszcze?

– Z tego, co pan prezes mówił…

– A pan zrozumiałeś to, co mówiłem?

– Tak jest, ale…

– Wszystko pan zrozumiałeś?

– Wszystko i dlatego właśnie…

– To nie mamy o czym gadać, ja tu zwołałem panów nie na rozmówki. A komu się co nie podoba – wolna droga. Na świeży luft! Nikogo nie trzymam za połę. Tylko radzę zastanowić się! O posadę dziś nie tak łatwo. A świadectwo to już dam takie, że no! A i stosunki też mam! Już tam nie radziłbym nikomu w Polsce być moim wrogiem! Do widzenia panom!


Jakie to aktualne :)

Kariera Nikodema Dyzmy się kłania..................
 
Back
Do góry