• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

angel81 napisał: "dlaczego nigdzie nie podaje "średnio na etat"!!! co z tego że otrzymałem "średnio na etat" 10,9% skoro już z pierwszej części 9%-otwej większość z nas otrzymało raptem 200 zł netto!!!! zamiast sławnych 500 brutto"
 
Co w temacie innych, dodatkowych źródeł finansowania naszej marnej wegetacji? Np: premie, oszczędności i inne "wacikowe".
Jak rozumiem, ta laurka miała tylko służyć celom dyplomatyczno/politycznym zgodnie z powiedzeniem
-czym jest dyplomacja/polityka?
-to powiedzenie komuś spier.... w taki sposób, by poczuł podniecenie na myśl o zbliżającej się podróży.


Czy koledzy czują już tę radość?
 
Ja czuję. I czekam na ruch komitetu. To na pewno będzie petarda. Czuję radość a zarazem zaczynam się bać. Bo zadrzeć z komitetem to "kak tigra jebat" - i smieszno i straszno.
Ty się śmiejesz a to nie taka łatwa sprawa, wymyślić formę protestu która podbuduje protestujących a jednocześnie nie zdenerwuje tego przeciw komu/czemu jest on skierowany.
 
Ty się śmiejesz a to nie taka łatwa sprawa, wymyślić formę protestu która podbuduje protestujących a jednocześnie nie zdenerwuje tego przeciw komu/czemu jest on skierowany.
Gdzież bym śmiał. Jestem śmiertelnie poważny. Jak śmierć, ale nie słyszałem jeszcze o formie protestu, która by, delikatnie mówiąc, nie wkur..ła tego, przeciwko komu jest on skierowany. Jak wymyślisz to daj znać.
 
Ostatnia edycja:
W Komitecie Protestacyjnym ścierają się różne frakcje. Jastrzębie chcą radykalizacji form protestu. Razem z komputerami chcą wyłączać z prądu czajniki. Gołębie nie zgadzają się żeby iść tak ostro i proponują, że jeśli do realizacji porozumienia brakuje 1,5% trzeba na razie przyjąć 0,7 i tyle samo odstąpić, a negocjacje w sprawie pozostałych 0,1% przełożyć na czerwiec 2022. Jest też frakcja najbardziej racjonalna, która w związku z rekonstrukcją rządu i brakiem możliwości realizacji Porozumienia chce przemianować Komitet Protestacyjny na Stały Komitet Protestacyjny przy Ministerstwie Finansów z przewodniczącym w randze podsekretarza stanu.
 
Zadbamy o nasze kadry w nowoczesny sposób, budując nowe podejście oparte na partnerstwie strategicznym. Piony kadrowe w Izbach Administracji Skarbowej staną się dla nas partnerami. Ich rolą będzie niesienie pomocy w bieżących sprawach i działaniach, ale także towarzyszenie w zmianach, które przed nami.
Z tym skarbowym betonem dyrektorskim, kadrowym i kierowniczym, to niestety nie ma szans. Była szansa pewne sprawy zmieniać w 2017 roku, gdyby to Służba Celna zaczęła zarządzać po reformie skarbówką - najbardziej zbiurokratyzowaną instytucją III RP ( co się potwierdza zresztą od trzech lat). Także powodzenia:ROFLMAO:. Szkoda, że SSC nie zna swoich podwładnych i ich niestety ograniczonych umiejętności zarządczych. Ten okręt tj. MSS KAS cały czas powoli tonie i nic tego nie jest w stanie zmienić... chyba, że jeden jedyny człowiek wziąłby to wszystko w swoje ręce, a jego imię to... (proszę sobie dopowiedzieć - zaczyna się na "S"). Pozdro dla wszystkich funków czynnych i w stanie spoczynku:).
 
Czy celnicy.pl w związku z niezrealizowaniem uchwały modernizacyjnej ma zamiar nas jakoś zorganizować? Czy po prostu podkulamy kupry i czekamy na łaskę z pańskiego stołu?
 
Gdzież bym śmiał. Jestem śmiertelnie poważny. Jak śmierć, ale nie słyszałem jeszcze o formie protestu, która by, delikatnie mówiąc, nie wkur..ła tego, przeciwko komu jest on skierowany. Jak wymyślisz to daj znać.
Ale ja nie jestem z "komitetu ds. protestu" więc nie wymyślam - ja tylko doceniam ich tytaniczny wysiłek intelektualny, emocje które nimi targają, wątpliwości które w nich wzbudza SKAS oraz ilość wódki jaką wypiją na zebraniach.
 
Z tym skarbowym betonem dyrektorskim, kadrowym i kierowniczym, to niestety nie ma szans. Była szansa pewne sprawy zmieniać w 2017 roku, gdyby to Służba Celna zaczęła zarządzać po reformie skarbówką - najbardziej zbiurokratyzowaną instytucją III RP ( co się potwierdza zresztą od trzech lat). Także powodzenia:ROFLMAO:. Szkoda, że SSC nie zna swoich podwładnych i ich niestety ograniczonych umiejętności zarządczych. Ten okręt tj. MSS KAS cały czas powoli tonie i nic tego nie jest w stanie zmienić... chyba, że jeden jedyny człowiek wziąłby to wszystko w swoje ręce, a jego imię to... (proszę sobie dopowiedzieć - zaczyna się na "S"). Pozdro dla wszystkich funków czynnych i w stanie spoczynku:).
Oh ta zbiurokratyzowana skarbówka i ta wspaniała służba celno-skarbowa..... No to teraz wasza kolej celnicy, zrobicie coś czy skończy się na wysmiewaniu skarbowców?
 
Oh ta zbiurokratyzowana skarbówka i ta wspaniała służba celno-skarbowa..... No to teraz wasza kolej celnicy, zrobicie coś czy skończy się na wysmiewaniu skarbowców?

Spokojna twoja rozczochrana o celników...

Nie jesteś w celnikach.pl to się tym nie stresuj..

Skup się na zaostrzeniu akcji z ku..., jak tam twoje koleżanki? Lepiej?

Przygotowuje protest, dajmy mu szanse. Bardziej mnie martwią moje koleżanki z działu. Chyba nie ma bardziej niemrawych osób na świecie. Energia życiowa poziom 0. Na razie żadna nie podjęła tematu protestu. Chyba sama będę protestować w całym US 😥

A gdyby nie wyszło to możesz zostać kolejną osobą w rodzinie na etacie nauczycielskim.., przecież:


Mam 4 nauczycieli w rodzinie. Żaden nie narzeka
 
Jaki kolejny krok? Bo na portalu s i fb cisza, miało być coś na 6.10 ale to już pojutrze, został jeden dzień roboczy na ogłoszenie i rozpropagowanie akcji, która miała być bardziej zdecydowana
Wasz Przewodniczący też milczy. A wracając do protestu to, żeby kogokolwiek do czegokolwiek poderwać trzeba mieć autorytet.
 
Back
Do góry