• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

To prawda. Ja nawet rozumiem dyrekcję, nie zazdroszczę im. Z jednej strony trzeba robić wszystko, żeby zatrzymać exodus najbardziej doświadczonych funków. I to robią, dając im nieco więcej. Tyle, że zapominają o tych średnich, lecz też już ze sporym doświadczeniem. Być może myślą, że ktoś tu Pana Boga za nogi złapał. Zdziwią się jak funki po 15-18 latach zaczną im znikać, zwłaszcza w dużych miastach. Tu o pracę łatwo. Młodszych stażem funków potraktowali jak niewolników na plantacji bawełny... zgroza. Robią tak, bo liczą, iż zawsze sobie kogoś przyjmą. Ogólnie w ciemnej pupie są. I dobrze im.
 
Po co wam te mediany, procenty, tabelki i inne komedie. Wszystkim dać kwotowo tyle samo i np. Ci zarabiający od 6 tys. zł w górę 0 zł podwyżki plus założenie, że po podwyżce nie może przekroczyć 6 tys. zł.
Poza tym o czym tu już dyskutować. Ci co zarabiali dużo zarabiają jeszcze więcej.
 
Po co wam te mediany, procenty, tabelki i inne komedie. Wszystkim dać kwotowo tyle samo i np. Ci zarabiający od 6 tys. zł w górę 0 zł podwyżki plus założenie, że po podwyżce nie może przekroczyć 6 tys. zł.
Poza tym o czym tu już dyskutować. Ci co zarabiali dużo zarabiają jeszcze więcej.

Lepiej wyrazić niezadowolenie z faktu, że "decydenci" uprawiają koślawą matematykę na poziomie szkoły podstawowej do rozwiązywania znacznie bardziej złożonych problemów.
Bo może ktoś zapomni odwołać nam podwyżki wrześniowe (ta, jasne!) i tam znowu będą takie chocki-klocki odstawiać.

PS. masz rację, jak się nie umie dzielić to już lepiej dać wszystkim taką samą kwotę a nie gwiazdorzyć.
 
Na stanowisku specjalisty z mnożnikiem 1.995 zarabiam więcej niż naczelnik. A to przepraszam Helena, nie wiedziałem, masz rację, nic mnie się nie należy xd

Bo z medianami to jest tak, może okazać się, że u Was wszyscy specjaliści mają taki sam mnożnik i nie ma kogo równać do mediany, bo medanę Wy będziecie stanowić, więc dostaniecie po 0,00 zł, a taki naczelnik lub zastępca naczelnika będzie np. odstawał od swoich tzw. "towarzyszy niedoli" o kilkaset zł lub nawet tysiąc i on dostanie taką podwyżkę, no bo podciągną go do mediany naczelników,
Chodzi o mnożnik medianowy na konkretnym stanowisku.....
 
Właśnie to napisałem powyżej, nie zadałaś sobie trudu żeby przeczytać😊

o.k. przeczytałam, ale tyle jest wpisów, w których ktoś sie obrusza, inny myśli, że ktoś jest niedouczony....

Ale moim zdaniem, tak jak wcześniej napisałam, powinniście w Warszawie wystąpić do ZZ o udostępnienie median, przecież te procenty liczyli w oparciu o jakieś wyliczenia, no to mają,
jeżeli nie opublikują to będzie jakaś "popelina"
 
Każdą podwyżkę podatków i opłat krytykuję. Obniżkę pochwalam. Gdybyśmy mieli niskie podatki np vat jak w usa, nie musielibyśmy żebrać o 50 zł podwyżki, ktòre i tak nic nie wnoszą do budżetu domowego...
 
Ostatnia edycja:
Jednym słowem PiSowska chołota nas wyruchała ...
Podwyżki ... dodatek motywacyjny ...
A Sasin przepierd.... 70 mln i jest git .

A potrafiłbyś przekazać swoje odczucia w bardziej wyszukanych słowach?

Nie tak rynsztokowo?

Bez naruszania netykiety i regulaminu forum?

Wierzę że dasz radę...

W razie wątpliwości w sprawie "chołoty" skorzystaj ze słownika bądź skonsultuj się z kimś biegłym w języku Piastów...
 
Ostatnia edycja:
I tu znòw, pojawi się podział. Bo faktycznie robią nas w jajo. Ale ja też pamiętam jak przez 9 lat mieliśmy wypłaty zamrożone. I jak miało być 3x500 a dostałem 500, 97, 35 xd Młodzi o tym nie wiedzą, stąd frustracja... Nie bronię pis, jestem wyborcą konfederacji, ale pamiętam mroczne czasy rządòw po...
 
Nie wiem po co te wszystkie kłótnie i spory. Wydymali nas w stosunku do innych służb, a od przyszłego roku zamrożenie płac w budżetówce
Ja to już pisałem wcześniej:

Rząd podzielił pieniądze równo. Policjantom wszystko a Celnikom ... Gówno.
 
A ja się tak zastawiam czytając wypowiedzi,, młodych,, i,, starych,,. Czy teraz po takim wiadrze pomyj które na siebie wylaliśmy jesteśmy w stanie zaprotestować i zażądać obiecanej podwyżki? Razem. Ja ze swojej nie jestem zadowolony.
 
Żądanie podwyżki to jedno, ale zaraz za tym musi iść odpowiedni sposób rozdania bo po dotychczasowych podwyżkach to kominy się zwiększyły a nie zmniejszyły.
 
I chuj z kominem, ja chce podwyżkę! i niech będzie jednakowa dla wszystkich. Gowno mnie obchodzi ze ten co zarabia więcej dostanie taka sama jak ja i delej będzie zarabiał więcej. Ważne ze ja będę miał więcej niż mam teraz ...
 
Proszę Państwa przypominam, że jesteście funkcjonariuszami, w dużej większości po studiach a więc można by rzec inteligencja!. Dlatego pomijając już spory o przysłowiowe 20 zł, które moim zdaniem są nieakceptowalne dla tej sfery społecznej, apeluję o zachowanie minimum kultury osobistej i wyrażanie się w odpowiedni sposób.
 
Back
Do góry