• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

Dokładnie ! Pełnię służbę z funkami przewyższającymi mnie stażem, lecz o zbliżonym uz, nawet na wyższym stanowisku. Trunks zafiksowaleś się na podziale starzy/młodzi. Problem jest znacznie głębszy. Zacznijmy od tego, że nie ma kryteriów, kto stary a kto młody.
 
@Trunks W mojej IAS w Opolu pokrzywdzeni wszyscy, zarówno "starzy", jak i "młodzi" - dużo ponad połowa Izby. 35% bez podwyżki w ogóle i drugie tyle, a pewnie i dużo więcej z podwyżką rzędu kilku, kilkunastu i kilkudziesięciu złotych.
Pracownicy i funkcjonariusze ze stażem 25 lat i więcej podwyżka 0zł lub kilka złotych. Bardzo dużo takich przypadków. Oczywiście DIAS uderzyła też w "młodych" i gremialnie pozbawiła Ich podwyżki, albo przyznała parę złotych na miesiąc. Pokrzywdzeni są zatem i "starzy" i "młodzi", więc daj już proszę spokój.
Dzisiaj w Sejmie mówiłem o konieczności wprowadzenia rozwiązań na temat zachęt do pozostania w służbie dla "młodych" funkcjonariuszy, tak aby nie odchodzili po kilku latach. Mówiłem o służbie, bo to Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych i temat omawiany przez Komisję dot. tylko służb mundurowych, ale tak samo zabiegamy o pracowników z krótkim stażem.
Wklejam link. Od 17:15 moja wypowiedź i pod koniec udało mi się powiedzieć o Was - "młodych". Będziemy ten wątek także kontynuować. Walczymy o wszystkich.
 
Ostatnia edycja:
"Zgodnie z obietnicą wyborczą złożoną przez prezydenta Andrzeja Dudę w 2021 r. wypłacona zostanie nie tylko 13., ale też 14. emerytura. Waloryzacja emerytur i rent ma wynieść nie mniej niż 70 zł. W kasie państwa znajdą się za to dodatkowe dochody m.in z podatku od zawartości cukru w napojach oraz z opłaty od przekształcenia OFE w IKE" - podaje "DGP". Iiii jakby tego było mało znów mowa o "starych" a nic o "młodych".
 
Taka mediana to ciekawa rzecz, a macie wgląd do tych informacji? może okazać się, że macie taaaaakie wynagrodzenia, jak nikt....
i co? głupio sie wam zrobi, że zarabianie naaajlepiej w całej Warszawie, i może naczelnikom trzeba dać kilkaset zł bo oni za mało zarabiają, a wy zarabianie wiecej od nich i dostaniecie całe 0,00 zł w celu wyrównania kominów.... I co wtedy zrobicie?😀😀😀
 
Taka mediana to ciekawa rzecz, a macie wgląd do tych informacji? może okazać się, że macie taaaaakie wynagrodzenia, jak nikt....
i co? głupio sie wam zrobi, że zarabianie naaajlepiej w całej Warszawie, i może naczelnikom trzeba dać kilkaset zł bo oni za mało zarabiają, a wy zarabianie wiecej od nich i dostaniecie całe 0,00 zł w celu wyrównania kominów.... I co wtedy zrobicie?😀😀😀
mediany są wspaniałe choć....
Wątpię by ktoś analizował sytuacje jak np: (upraszczając i przykładowo, bez sprawdzania danych, bo nie są istotne dla sprawy)

IAS X zatrudnia grupę 20 ekspertów którzy mogą mieć mnożnik w zakresie (3.0 - 4.0)
- każdy z nich ma mnożnik 3.9
EFEKT: każdy dostanie dodatek "medianowy", bo żaden nie otrzymuje więcej niż +0.3 ponad medianę, pomimo tego, że praktycznie są na maksymalnym poziomie mnożnika.

IAS X zatrudnia też grupę 20 specjalistów którzy mogą mieć mnożniki w zakresie (2.0 - 3.0)
  • 12 z nich ma mnożnik 2.2
  • 8 z nich ma mnożnik 2.55

EFEKT: 12 dostanie dodatek medianowy a 8 nie, pomimo tego, że od swojego maksymalnego mnożnika są oddaleni znacznie bardziej niż eksperci od swojego.

No i super, rozwiązujemy jeden problem tworząc drugi.
 
Tak poważnie, a Wasze ZZ upomniały się o mnożniki otrzymanych median, może także są tajne jak wszystko w naszej instytucji.
Może warto poprosić ZZ o ujawnienie, bo w zasadzie nie wiadomo, czy jakaś paniusia, czytaj przełożony, nie zastosował/a kreaktywnej księgowości i wyszło mu/jej co miało wyjść, nie jest ważne, że ze szkodą dla f. no bo kto sprawdzi..... przecież i tak nie wie z czym porównać......
 
mediany są wspaniałe choć....
Wątpię by ktoś analizował sytuacje jak np: (upraszczając i przykładowo, bez sprawdzania danych, bo nie są istotne dla sprawy)

IAS X zatrudnia grupę 20 ekspertów którzy mogą mieć mnożnik w zakresie (3.0 - 4.0)
- każdy z nich ma mnożnik 3.9
EFEKT: każdy dostanie dodatek "medianowy", bo żaden nie otrzymuje więcej niż +0.3 ponad medianę, pomimo tego, że praktycznie są na maksymalnym poziomie mnożnika.

IAS X zatrudnia też grupę 20 specjalistów którzy mogą mieć mnożniki w zakresie (2.0 - 3.0)
  • 12 z nich ma mnożnik 2.2
  • 8 z nich ma mnożnik 2.55

EFEKT: 12 dostanie dodatek medianowy a 8 nie, pomimo tego, że od swojego maksymalnego mnożnika są oddaleni znacznie bardziej niż eksperci od swojego.

No i super, rozwiązujemy jeden problem tworząc drugi.
Przykro mi to stwierdzić, ale wyraźnie zawaliłeś obydwa przykłady.
Według wyników dla median, NIKT w obydwu przypadkach nie otrzyma kasy z części "medianowej"!
 
Wobec powyższego, kategorycznie powinniście poprosić ZZ o ujawnienie medianowych mnożników, bo w zasadzie nie wiadomo, jakie wartości mają Wasze mediany i niestety nie będziecie mieli możliwosci kontroli, weryfikacji przydzielonych podwyżek.....
 
Przykro mi to stwierdzić, ale wyraźnie zawaliłeś obydwa przykłady.
Według wyników dla median, NIKT w obydwu przypadkach nie otrzyma kasy z części "medianowej"!

Gdybyś mógł jeszcze uzasadnić, bo o ile dobrze pamiętam przedstawione zasady dla któregoś z IAS, to jednak "ktoś" by otrzymał. (Wawa albo Łódź to była)
 
Ale nie młodzi więcej a starzy mniej

Zależnie od kategorii a nie stażu

Stażowe każdy ma naliczane odrębnie

Po prostu najpierw pomniejszyli kwotę o 12% na średnie stażowe, a resztę dzielili do zasadniczego

I tak np w tej samej kategorii i młody i stary dostali np po 400 podwyżki zasadniczego, młodemu doszło np. 3% staźowego, to łącznie dostał 412, a staremu doszło 25%, to łącznie dostał 500
Jest dokładnie tak jak mówisz.

tabela policja.jpg

Najwięcej brutto dostali najstarsi na niskich grupach, a najmniej najmłodsi na wysokich.
 
Gdybyś mógł jeszcze uzasadnić, bo o ile dobrze pamiętam przedstawione zasady dla któregoś z IAS, to jednak "ktoś" by otrzymał. (Wawa albo Łódź to była)
Mediana = wartość środkowa!
Jeżeli mamy wyznaczyć medianę jakiegoś zbioru liczb, to musimy najpierw wypisać te liczby w kolejności niemalejącej, a następnie wybrać liczbę środkową (w przypadku gdy mamy nieparzystą liczbę liczb w zbiorze). Jeżeli mamy parzystą liczbę liczb w zbiorze, to mediana jest równa średniej arytmetycznej dwóch środkowych liczb.

Według ustaleń, tą część kasy otrzymują tylko posiadający mnożnik niższy więcej niż 39% od mediany (cywile-30%)
lub
z uposażeniem niższym, niż wynikający z mnożnika, stanowiącego medianę. (lub jakoś tak - tu nieistotne)

Twoje przykłady

1) 3,9; 3,9; 3,9; 3,9; 3,9; 3,9;3,9 ; 3,9; 3,9; 3,9; 3,9; 3,9; 3,9; 3,9; 3,9; 3,9; 3,9; 3,9; 3,9; 3,9.
Mediana = 3,9 - kasa = 0

2) 2,2; 2,2; 2,2; 2,2; 2,2; 2,2; 2,2; 2,2; 2,2; 2,2; 2,2; 2,2; 2,55; 2,55; 2,55; 2,55; 2,55; 2,55; 2,55; 2,55.
Mediana = 2,2 - kasa = 0
 
Przykro mi to stwierdzić, ale wyraźnie zawaliłeś obydwa przykłady.
Według wyników dla median, NIKT w obydwu przypadkach nie otrzyma kasy z części "medianowej"!
@milkiway ma na myśli przykład kiedy mediana jest liczona oddzielnie dla każdego stanowiska. Wtedy faktycznie specjalista zarabiający dużo (jak na specjalistę) nie dostanie podwyżki, a zarabiający więcej od niego ekspert może dostać maksymalną podwyżkę, jeśli jest w dolnych widełkach eksperckich.
Jak jest liczona mediana w Wawie nie wiem, Czy dla wszystkich razem, czy dla każdego stanowiska osobno?
 
@milkiway ma na myśli przykład kiedy mediana jest liczona oddzielnie dla każdego stanowiska. Wtedy faktycznie specjalista zarabiający dużo (jak na specjalistę) nie dostanie podwyżki, a zarabiający więcej od niego ekspert może dostać maksymalną podwyżkę, jeśli jest w dolnych widełkach eksperckich.
Jak jest liczona mediana w Wawie nie wiem, Czy dla wszystkich razem, czy dla każdego stanowiska osobno?
OSOBNO dla każdego rodzaju stanowiska.
 
Generalnie w Warszawie specjaliści mają taki sam mnożnik, czyli z tej mediany dla nich nic nie będzie. No i git, zatem zacni specjaliści na emke, kto w Boga wierzy ☺️
 
Generalnie to te podwyżki to jeden wielki burdel i cyrk na kółkach w jednym. Tym musi się zająć szef KAS i MF, zbadać czy wprowadzone metody DIASów przyznawania podwyżek wypełniają założenia uchwały modernizacyjnej.
 
Według ustaleń, tą część kasy otrzymują tylko posiadający mnożnik niższy więcej niż 39% od mediany (cywile-30%)
lub
z uposażeniem niższym, niż wynikający z mnożnika, stanowiącego medianę. (lub jakoś tak - tu nieistotne)

Twoje przykłady

1) 3,9; 3,9; 3,9; 3,9; 3,9; 3,9;3,9 ; 3,9; 3,9; 3,9; 3,9; 3,9; 3,9; 3,9; 3,9; 3,9; 3,9; 3,9; 3,9; 3,9.
Mediana = 3,9 - kasa = 0

2) 2,2; 2,2; 2,2; 2,2; 2,2; 2,2; 2,2; 2,2; 2,2; 2,2; 2,2; 2,2; 2,55; 2,55; 2,55; 2,55; 2,55; 2,55; 2,55; 2,55.
Mediana = 2,2 - kasa = 0

Ogólne pojęcie co to mediana - to chyba mam, liczyłem dokładnie w ten sam sposób - by 2.55 wylądowały ponad medianą. (czyli trudno nie było)
Ja odnosiłem się do zapisu brzmiącego jakoś tak:
"z kolejnych etapów wyłączone zostają osoby, których mnożnik WZ przekracza o 0.3 medianę dla stanowiska"

czyli być może obaj mieliśmy rację, tylko dla różnych IAS. (zweryfikowałem, w moim przypadku to cytat z Łodzi)

Pozdrawiam.

EDIT: dla funków stworzono tam obligatoryjną tabelkę z kwotami brutto dla danego zakresu mnożnika.

EDIT 2: JA wiem, że każdy problem można rozdmuchać, choć jest marginalny. Chodzi mi bardziej o podejście "do problemu" i stosowania rozwiązań, które w swej naturze są obarczone wadami od momentu powstania. Można opracować algorytmy bardziej sprawiedliwe niż : "weźmy sobie z nosa 0,3 albo 39% i w oparciu o te liczby powstanie rozwiązanie zadowalające wszystkich".
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry