• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

Szał ciał, mam to samo i ogromny niesmak w ustach. Chyba jakaś k....a usilnie chce przejść przez gardło ale już nawet na to nie ma sił ....
Mam więcej niż 25 i około 115 / msc nie wiem czego nam można zazdrościć. My Wam możemy zazdrościć, że macie dwadzieścia lat mniej i w każdej chwili możecie odejść do firmy gdzie normalnie płacą. Nam pozostaje tylko emka i to niepełna (przecież przed '99 byliśmy ufoludkami i nic nie robiliśmy, tylko nie wiem czy dożyjemy tych cudownych zus-owskich lat). Dobrze, że dzięki Sławkowi i jemu podobnym mamy w tej chwili emki.
 
Mój drugi post na tym forum chodź jestem w celnicy pl już od 5 lat. I znowu kłótnia o to czy dać,, starym,, czy,, młodym,,. A moje pytanie brzmi ile trzeba mieć stażu by być starym lub młodym? I jest to pytanie retoryczne bo jak wiecie młodych stażem funkcjonariuszy jest u nas niewiele. Więc pytam się po co te kłótnie i pretensje? Wiadomo że na tym forum przewagę mają funkcjonariusze ze stażem 15 lat i więcej. Czyli Ci których skrzywdził Kapica podczas wartosciowania. A więc ta podwyżka lipcowa żadną miarą nie zniweluje tego. Żadną. Więc dyskusja powinna się toczyć jak mamy uzyskać 728 zł brutto wszyscy.
 
I żeby nie było, iż jestem jakimś trolem z ministerstwa. Ponad 20 lat służby, alokacja, starszy specjalista.
 
z podwyżki 720 brutto lub 500 brutto dla mundurowych większość młodych (staż do 10 lat) dostanie z 200-250 na rękę a ZZ Celnicy nie ma tu nic do gadania skoro wystąpił z Komitetu P. i rozdania były bez udziału
 
u akurat, to ty się nierelatywnie "bawisz" cyferkami.
Ja się nie bawię cyferkami a podaje realne konkretne kwoty. Policz sobie ile to jest 6% z 3000 a ile z 4000 czy 5000. A żołądki i ceny w sklepach mamy takie same.

Ty narzekasz (na wszystko), ja podaję swój przykład (nie określam stanu zadowolenia). I to jest ta cała różnica między nami - młodym i starym
A co mam z tego powodu że dostane może 250 zł z zapowiadanych 730 zł klaskać uszami ?
 
z podwyżki 720 brutto lub 500 brutto dla mundurowych większość młodych (staż do 10 lat) dostanie z 200-250 na rękę a ZZ Celnicy nie ma tu nic do gadania skoro wystąpił z Komitetu P. i rozdania były bez udziału
Słuchaj rozumiem że boli Cię to, iż niestety nie otrzymaliśmy obiecanej kwoty 728 zł brutto. Ale kierowanie pretensji w stronę Celnicy pl jest za daleko idące (moje prywatne zdanie). Pamiętasz w zeszłym roku jak Związek Nauczycielstwa Polskiego protestował a inny związek (Solidarność) podpisał porozumienie z rządem? Czy nie widzisz analogii?
 
Witam,

Orientujecie się może czy na intranecie ias Poznań zamieścili informację o terminie wypłaty podwyżki oraz wyrównania?

Pozdrawiam i dziękuję.
 
Witam,

Orientujecie się może czy na intranecie ias Poznań zamieścili informację o terminie wypłaty podwyżki oraz wyrównania?

Pozdrawiam i dziękuję.
zamieścili, zadzwoń do swoich znajomych ze służby, to Tobie powiedzą. Nie pojmuję jak można się pytać o to na forum - nikt się do Ciebie nie odzywa, nie masz znajomych? Służysz w odizolowanym środowisku ?!! wypłata 23 i 31.
 
zamieścili, zadzwoń do swoich znajomych ze służby, to Tobie powiedzą. Nie pojmuję jak można się pytać o to na forum - nikt się do Ciebie nie odzywa, nie masz znajomych? Służysz w odizolowanym środowisku ?!! wypłata 23 i 31.
Droga Pani, tylko uprzejmie zapytałem. Rozpocząłem świeżo urlop i stad nie mam kontaktu. Po co te wykrzykniki, to jest temat o podwyżkach a nie o dupie marynie. Niemniej dziękuję za informację.
 
Droga Pani, tylko uprzejmie zapytałem. Rozpocząłem świeżo urlop i stad nie mam kontaktu. Po co te wykrzykniki, to jest temat o podwyżkach a nie o dupie marynie. Niemniej dziękuję za informację.
Jak rozpoczęty świeżo urlop, to piątek był pracujący. W intranecie wisi od rana. Ja jak czegoś potrzebuję z pracy i o pracy, to dzwonię lub piszę do koleżanek i kolegów, a nie pytam się na forum ogólnopolskim, bowiem to świadczy o indolencji i gapiostwie, co najmniej.
 
No cóż na siłę nikogo się nie zatrzyma. Znałem takich co i bez podwyżek mówili że 15zl to dużo i się wypisywali. Paradoksalnie ci właśnie ludzie później najwięcej skorzystali z działalności (a raczej walki) związku. Także to kwestia charakteru bardziej niż samych pieniędzy, bo kwota na składkę jest śmieszna...
 
To ja mam propozycje jak taka śmieszna kwota to opłać za kolege którego nie stać :LOL::ROFLMAO:
 
@angel81 I potrafią myśleć i widzą jaka jest sytuacja i widzą, że ZZ Celnicy PL zabiegał o młodych przy tych podwyżkach. Jedni młodzi zatem się zapisują do ZZ Celnicy PL, bo rozumieją, że to dopiero początek batalii i będzie ciąg dalszy, inni pod wpływem emocji zapewne mogą postąpić tak jak piszesz.
Szkoda, bo rzeczywiście na tym nie koniec i będzie ciąg dalszy, a działanie pod wpływem emocji nigdy nikomu nie służyło i to nas nie wzmacnia.
 
To ja mam propozycje jak taka śmieszna kwota to opłać za kolege którego nie stać :LOL::ROFLMAO:
Nie ma sprawy. Proszę podaj dane kolegi, którego (zarabiając min. 3000 na rękę) "nie stać" a opłacę mu składki za rok z góry. Paczka fajek miesięcznie mniej... A tak na marginesie, oprócz składki wpłacam co miesiąc również na "emeryturę" Przewodniczącego i od czasu do czasu jakieś "akcje" i wyobraź sobie nie zubożałem jakoś specjalnie. Tak jak pisałem, przy tej wysokości składki to kwestia charakteru a nie pieniędzy. Proszę nie poniżajcie się tak...
 
Back
Do góry