• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

Dzisiaj rozdali nam nowe mnożniki (US w Małopolsce). Starszy ekspert skarbowy- podwyżka 221 zł brutto (za m-c) + 20% wysługa.
 
Powinniśmy sobie teraz zaśpiewać piosenkę pewnego znanego wykonawcy " jak do tego doszło nie wiem" ..... Ogólnie zostaliśmy ograni perfekcyjnie chyba, że się mylę i mamy potrącany bardzo duży podatek :)
 
Miały być takie "świetlane" perspektywy finansowe w tym roku. Już nawet ostrożnie zaczęłam się cieszyć jak o tych perspektywach mówiło sie pod koniec 2019 roku. No i co ... ? No cóż, ale rok sie jeszcze nie kończy. Więc może, może...?
 
Czytam sobie te wesołe raporty na temat podwyżek otrzymanych przez kolegów i koleżanki i zastanawiam się.
Zastanawiam się, czy udział w tym podziale gumy do żucia na trzech bardziej ośmiesza MFy, dyrektorów IAS czy ZZ w tym uczestniczące.
Bitwa o to by zabrać komuś 10zł i rzucić ochłap komuś innemu.

I tak urywaliście te 10złotówki by koniec końców dać komuś (wcześniej się wypowiadającemu) 50zł brutto?
Wstyd.
 

Teraz po podwyżkach i magicznej modernizacji, za chwilę (choć mam nadzieję, że jednak nie!) okaże się, że niektórzy wyjdą na ZERO względem rzeczywistości przed COVIDOWEJ a inni polecą w dół o te 20 - 40%. Narzućmy na to inflację i.....ah, szkoda słów.

(...)W związku z tym modernizacja jest procesem unowocześniania gospodarki, instytucji społecznych, zmian porządku politycznego, a także postaw i mentalności.

Długo szukałem takiej definicji słowa "modernizacja" by wpasowała się w naszą rzeczywistość, niestety - zawiodłem.
 
Może ktoś ma info jaki podział w Warszawie?
Podział jest na Intranecie. Z tego co pamiętam, na własnym przykładzie, to spec i mł. spec 18PLN, staż 10-14 lat - 27 PLN, plus jakaś kwota zależna od tego, czy w swojej grupei stanowisk masz uposażenie powyżej lub poniżej mediany w tej grupie
 
@mietowy 18 - 27 zł ?!
Jak im to wyszło?
Nie wiem jak to wyszło, ale tak stoi w pozrozumieniu ze ZZ, które do mnie dotarło. W sumie to nie pamiętam czy było na intranecie, czy znalażlem je wydrukowane i porzucone :) Nie wnikałem w uzasadnienie, o ile takowe było, skupiłem się na tabelkach z liczbami, które mnie dotyczą 🙃
 
Dziękuję za merytoryczną odpowiedź. Na to czekałem. Do intranetu chwilowo nie mam dostępu, opiekuje się dzieckiem do lat 8. 18-27 ? To nie żart? To kto resztę?
Resztę ma ktoś inny :). Może coś jeszcze skapnie z tej częsci, która miała wyrównać różnice w grupie stanowisk (poniżej mediany). Zabiorę dzieciaki do Maca :)
 
Back
Do góry