• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

Jako młody dostałem najmniejsze pieniądze z waloryzacji, a teraz z podwyżki proponuje się dla nas 50 zł brutto ???! rly?! Dzięki wam ZZ!
2 lata temu podwyżki też były tylko dla starszych pracowników ! A ja dostałem równiutkie 0 zł. Przyszłe podwyżki też będą na takich zasadach?
Przyszłość KAS maluje się w jasnych kolorach.

Pozdrawiam decydentów
 
@Dragnor Protokół nie oddaje tego co było na spotkaniach. Jeżeli ja od pocz. mówię, od pierwszego spotkania, że nie zgadzamy się na pozbawianie podwyżek "młodych" i to zapisuję w pierwszym protokole, to potem już nie zwracam uwagi na jakieś "wrzutki" do protokołu DIAS, bo trzymam się tego co wyżej od początku do końca. Jeżeli chodzi o pisma DIAS kierowane do pracowników i funkcjonariuszy to ich treść, tak jak napisałem jest pełna nieporozumień i sprzeczności.
 
Ostatnia edycja:
Jako młody dostałem najmniejsze pieniądze z waloryzacji, a teraz z podwyżki proponuje się dla nas 50 zł brutto ???! rly?! Dzięki wam ZZ!
2 lata temu podwyżki też były tylko dla starszych pracowników ! A ja dostałem równiutkie 0 zł. Przyszłe podwyżki też będą na takich zasadach?
Przyszłość KAS maluje się w jasnych kolorach.

Pozdrawiam decydentów
Proponowałem rozwiązanie inne i decydenci nie przyjęli. Chyba, że piszesz o innych zz.
Pozdrawiam decydentów.
 
Jako młody dostałem najmniejsze pieniądze z waloryzacji, a teraz z podwyżki proponuje się dla nas 50 zł brutto ???! rly?! Dzięki wam ZZ!
2 lata temu podwyżki też były tylko dla starszych pracowników ! A ja dostałem równiutkie 0 zł. Przyszłe podwyżki też będą na takich zasadach?
Przyszłość KAS maluje się w jasnych kolorach.

Pozdrawiam decydentów
Jako młody, dostałeś z budżetowej tak, jak każdy - 6% - tyle, że jeśli masz staż (1) do 5 lat, to wprost do zasadniczej, a jeśli większy(2), to z małym ułamkiem do wysługi. Starzy też dostali 6%, z czego 1/4 (25%) w stażowym.
Licząc od momentu uzyskania stażowego (1), otrzymasz 5%, czyli nie mniej niż 150 zł, a w wypadku (2) 30 zł -czego starzy już nie dostaną!
Może to niewiele, ale roczna różnica w tych 6 % podwyżki "DLA KAŻDEGO", to od 360 zł do minimum 1800 zł, co rok wzrastające młodym.
Jest czy nie jest to dla ciebie sprawiedliwe ??
Jako stary, w naszej Izbie z modernizacyjnej w zeszłym roku dostałem najmniej, co powtarza się obecnie (jakieś 35% tego, co młodzi).
Jest czy nie jest to dla ciebie sprawiedliwe ??

Jak myślisz - lepiej, bym miał narzekać tak jak młodzi, czy może powalczyć o większe podwyżki dla siebie ich kosztem ?!
Nie robię ani jednego, ani drugiego, ale obserwując postawę wielu młodych widzę, że byłoby "normalnym" jedno z drugim!
 
Ja mam już dobre kilka procent stażowego, chodzi mi o różnicę w waloryzacji wynikającą z mniejszego mnożnika.
A co do tamtego roku, to młodsi dostali max stówkę więcej do podstawy. Za to 2 lata temu dostaliśmy figę z makiem, podwyżki dostali tylko starsi pracownicy. Także niech decydenci dalej trzymają się tej linii to nie będzie miał kto tu pracować.
 
Ostatnia edycja:
Mam fantastyczną propozycję dla wszystkich w związku z niewłaściwym podziałem podwyżek:
1. Młodzi się obrażają i zwalniają - idą do innej lepszej dla nich służby.
2. Starzy się obrażają i zwalniają - idą na emeryturę.
Zostaje w służbie tylko kadra dowódcza i nie mają problemu jak w swoim gronie podzielić pulę na podwyżki.
To jest jedyny sposób by wszystkich zadowolić :):):):):).
 
Zostaje w służbie tylko kadra dowódcza i nie mają problemu jak w swoim gronie podzielić pulę na podwyżki.
To jest jedyny sposób by wszystkich zadowolić :):):):):).
Tylko do czego do prowadzi i czy o to faktycznie chodzi ? Bo jak padnie KAS to zabraknie kasy dla całej budżetówki i państwo zbankrutuje. A i wtedy zamiast emeryturki to będzie micha zupy i kopa w dupę. Młodzi pewnie wyjadą do Niemiec na ogórki albo zmywać kufle w UK (za zapomniałem ....).
Czy oto nam chodzi ?!
 
Jako młody, dostałeś z budżetowej tak, jak każdy - 6% - tyle, że jeśli masz staż (1) do 5 lat, to wprost do zasadniczej, a jeśli większy(2), to z małym ułamkiem do wysługi. Starzy też dostali 6%, z czego 1/4 (25%) w stażowym.
Fajnie się bawić procentami. Jako młody dostałem 160 zł a starszy kolega który ma mniejszy staż w komórce dostał 260 zł (ale byli tacy co dostali i ponad 300) Czy to sprawiedliwe ?
 
Tylko do czego do prowadzi i czy o to faktycznie chodzi ? Bo jak padnie KAS to zabraknie kasy dla całej budżetówki i państwo zbankrutuje. A i wtedy zamiast emeryturki to będzie micha zupy i kopa w dupę. Młodzi pewnie wyjadą do Niemiec na ogórki czy do innego bauera i jakoś tam będą żyli ale reszta ...
No nic nie padnie - kadra pociągnie ten wóz za godziwe podwyżki, które sama sobie rozdzieli 😀😀😀
 
Fajnie się bawić procentami. Jako młody dostałem 160 zł a starszy kolega który ma mniejszy staż w komórce dostał 260 zł. Czy to sprawiedliwe ?
Tak po koleżeńsku w ramach życzliwej porady i bez złośliwości - rzuć tę robotę bo z Twoim nastawieniem to nie masz szans emerytury dożyć - ta walka z wiatrakami Cię wykończy.
 
Były lata gdy podwyżki szły głównie do młodszych i specjalistów. I teraz różnica nie jest duża. Bywa ze starszy specjalista ma tylko ok 200 zł mniej od ml eksperta, i ok 600 zł mniej od eksperta. Mowa o kominach to jest trochę przesada. Dzisiaj starszy specjalista na granicy zarabia więcej od ml eksperta. Kominy dotyczą tylko osób które były kiedyś kierownikami i po odwołaniu dali im ekspertów. Ale naprawdę nie przesadzajmy z tymi różnicami pomiędzy specjalistami a ekspertami.
 
Te podwyżki z modernizacji powinna być po równo i byłoby najlepiej. Ale chcecie toczyć spory o 10, 20 zł to trudno.
 
Po równo nie jest idealnie, ale na pewno 100x lepiej niż te kretyńskie pomysły ze sztucznym podziałem na staże komórki itp które nie uwzględniają nierówności dochodowych i wykonywanych zadań.
 
Tak po koleżeńsku w ramach życzliwej porady i bez złośliwości - rzuć tę robotę bo z Twoim nastawieniem to nie masz szans emerytury dożyć - ta walka z wiatrakami Cię wykończy.
Drogi Drogowcu. Dziękuje ze twoje cenne rady ale obejdzie się - potrafię o siebie zadbać. Kwity do innej służby mam już wysmażone i właściwie czekam co będzie we Wrześniu (chodź w głębi duszy wiem że nic dobrego). Szkoda mi jednak naszej Służby, bo poznałem tu wielu wartościowych ludzi, są tu ogromne możliwości (w sensie uprawnień) i pieniądze nawet są (w sensie ogółem przeznaczane na cała służbę), ale co z tego jak to wszystko jest zaprzepaszczane przez nieudolne kierownictwo i w dodatku skarbowcy chcą przejąć wszystko.
 
Były lata gdy podwyżki szły głównie do młodszych i specjalistów. I teraz różnica nie jest duża. Bywa ze starszy specjalista ma tylko ok 200 zł mniej od ml eksperta, i ok 600 zł mniej od eksperta. Mowa o kominach to jest trochę przesada. Dzisiaj starszy specjalista na granicy zarabia więcej od ml eksperta. Kominy dotyczą tylko osób które były kiedyś kierownikami i po odwołaniu dali im ekspertów. Ale naprawdę nie przesadzajmy z tymi różnicami pomiędzy specjalistami a ekspertami.

Bzdura

St spec, staż 30+, 1,856
 
Dzi

Starszy specjalista 5200 ekspert 5800 pełny staż, dodatek kontrolny 500 brutto i nocki. Fakt.

To że takie przypadki są, nie oznacza że uprawnione jest określanie tego normą czy regułą

Przytoczyłeś 2 przykłady, więc co najmniej jeden znany jest ci z drugiej ręki...

St spec, staż 30+, 1,856

To mój przypadek...

I to jest fakt.
 
Przecież wystarczy zobaczyć ile Skarb Państwa płaci średnio na etat na funka (ponad 6000 zł brutto), a ludzie w dozorze, oc, realizacji zarabiaą około 4000 zł na rekę. To gdzie jest ta reszta pieniędzy ?
 
Przecież wystarczy zobaczyć ile Skarb Państwa płaci średnio na etat na funka (ponad 6000 zł brutto), a ludzie w dozorze, oc, realizacji zarabiaą około 4000 zł na rekę. To gdzie jest ta reszta pieniędzy ?
Podawanie średniej zawsze niesie sporo nieporozumień. Lepszym parametrem byłaby mediana.
To jest tak jak ze średnią pęsją w Polsce, zdecydowana większość zarabia poniżej. Średnią windują pensje menadżerskie 10 tys i więcej.
Dla zobrazowania przykład: kierownik projektu zarabia 24 tys zł, 9 jego ludzi zarabia po 4 tys (9*4+24=60, 60:10=6) Z przykładu wyszłoby, że przy tym projekcie zarabia sie średnio 6 tys, ale 9 osobom sporo do tego brakuje a kierownik ma duuużo wiecej.
Oczywiście u nas nie ma takich dysproporcji ale miało to tylko zobrazować niemiarodajność podawania średniej arytmetycznej.

Wg, oficjalnego stanu na dzisiaj średnie uposażenie f-sza SCS wynosi 6112 zł brutto wliczając trzynastkę i 3%, dałoby to miesięczną średnią około 4550 zł netto do wypłaty. W moim UCS większość ma staż powyżej 20 lat więc przeważnie tyle zarabiają (na niekierowniczych stanowiskach), jedni trochę mniej inni więcej, ale mogę sobie wyobrazić, że w izbach gdzie cały czas był napływ młodych funkcjonariuszy struktura stanowisk i wynagrodzeń jest inna i większość o takiej kwocie może pomarzyć.

Tak to jest ze średnimi i jak piszesz, f-sze zarabiają około 4 tys. a średnia jest o 500 zł wyższa. Gdzie jest kasa? U tych co zarabiają dużo powyżej średniej, głównie wyższa kadra kierownicza (w tym była kadra)
 
Back
Do góry