• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

zachodniopomorskie

I. Na 16-tego, na 11,30 zaplanowane kolejne spotkanie - trójstronne: ZZ, DIAS i celnicy.
Może by ich tam zamknąć i nie wypuszczać nawet do WC, aż się dogadają?
Najprostsze sposoby są najskuteczniejsze.

II. Pan przedstawiciel ZZ Celnicy opublikował oświadczenie mailem z którego wynika że:

1) "Proces negocjacji nie jest niestety łatwym procesem. Kluczem do osiągnięcia porozumienia jest wykazanie maksimum dobrej woli z obu stron"
Czyli jak nie jest po mojemu to znaczy, że nie macie dobrej woli!

2) Pan przedstawiciel potwierdził, iż chodzi mu o przeniesienie komórek z poziomu trzeciego (najniższego) do drugiego. W tym Kontroli Mobilnej.

3) Panu przedstawicielowi chodzi o to, że niedopuszczalne jest "degradowanie do najniższego poziomu hierarchii organizacji" komórek w których służba wymaga "dużych kompetencji".
Z intranetu wynika, że pan przedstawiciel pełni służbę w jednym z Działów Kontroli Mobilnej, więc na pewno wie co pisze.

4) Pan przedstawiciel nie zgadza się na to by "umiejscowić te komórkom i funkcjonariuszy pełniących w nich służbę na samym dole w hierarchii organizacyjnej, przyznając im najniższe podwyżki".

5) Pan przedstawiciel potwierdza, że różnica pomiędzy poziomem trzecim i drugim piramidy wynosi 10,82 zł (brutto), jednakże podkreśla, iż różnica pomiędzy poziomem trzecim i pierwszym wynosi aż 21,64 zł (brutto).

6) Na koniec: "nie chodzi o pieniądze, ale przede wszystkim o zasady"!


Serio ZZ Celnicy w zachodniopomorskim biją się dla zasady o takie groszowe różnice kosztem zagrożenia wypłat, a co najmniej ich znacznego opóźnienia? Załamka...

Mamy tutaj kolejny przykład trola . Z opisu całej sytuacji widać , że ZZ celnicy.pl walczy o wszystko co
możliwe na obecną sytuację do wywalczenia . jeżeli nie można wywalczyć podwyżek , to podwyższyć stawki zaszeregowania osób zaangażowanych w kontrolę i to jest postrzegane jako zło .
 
Mamy tutaj kolejny przykład trola . Z opisu całej sytuacji widać , że ZZ celnicy.pl walczy o wszystko co
możliwe na obecną sytuację do wywalczenia . jeżeli nie można wywalczyć podwyżek , to podwyższyć stawki zaszeregowania osób zaangażowanych w kontrolę i to jest postrzegane jako zło .

o młodych niech powalczy, bo za 8 lat, to zostanie tylko Przewodniczący.
 
czy Ty masz pojęcie, co piszesz. Ty służysz, więc mogą Cię przenieść na każde stanowisko, więc mają Tobie wówczas obniżyć wynagrodzenie ? Jak nie mają, to dlaczego robiąc to samo w komórce o niższych wynagrodzeniach miałbyś w stosunku do innych funkcjonariuszy zachować wyższe ?!! Widzisz chłopcze - sam się zapętlasz !!! Nic nie jest proste, nawet nieboszczyk może być poskręcany !
Odpowiedź brzmi TAK...mają obniżyć. Dzięki temu np. Nie mielibyśmy co pół roku nowego naczelnika czy dyrektora, który wskoczył na stołek po starszego eksperta.
 
Kłótnia o 20 zł brutto, a młodzi (nie ma ich wielu) znowu pokrzywdzeni tylko dlatego, że mają mały staż (najmłodsi 50 zł brutto, starsi 97 zł brutto, do tego dojdzie stażowe, bo mnożnik podskoczy). Najpierw z reguły młodzi dostali mniej z 6%, to teraz jeszcze o kilkadziesiąt złotych mniej z modernizacji. A tutaj się rozchodzi o 20 zł brutto... Może młodzi się upomną o ponad 50 zł? Służba Emerytów i Rencistwów...
To ile dostanie młody który jest w oc albo mobilnych 30 zł brutto ? Przecież to jakaś kompletna kpina. Ludzie z bronią i uprawnieniami którzy narażają życie dostaną kilka razy mniej niż sprzątaczka czy robotnik gospodarczy. Poziom absurdu, głupoty, niesprawiedliwości przekracza wszelkie dopuszczalne normy ...

Może trzeba powiadomić szefa KAS co się odwala z tymi podwyżkami, bo praktycznie w żadnej Izbie nie są spełnione cele o jakich była mowa w uchwale modernizacyjnej tj. naprawa systemu wynagrodzeń. Wszędzie powstaną jeszcze większe kominy.
 
Ostatnia edycja:
Myślę że jesteś zbyt dużą optymistką. Za parę lat zostaną same tłuste koty a resztę będą łatać skarbowcami co zresztą już się dzieję.

Młodzi odejdą bo jak widać po podwyżkach każdy ma ich gdzieś. Nowi nie przyjdą bo w Policji albo SG jest o wiele lepiej, a bardzo mocno poluzowały się tam wymagania.
 
Temat poprawy bytu tzw. Młodych nie podlega dyskusji . Przecież w radiowozach np. Policji nie widać
" Starych " - tylko młodzież . tak za jakiś czas będzie w SCS .

Dopóki nie odejdą starsi (8 lat), to nie ma perspektyw dla młodych. Nikt nie myśli o przyszłości tej służby (ani związkowcy ani nasi szefowie). Przy tych i poprzednich podwyżkach można było próbować budować siatkę wynagrodzeń. Obecnie wyglada to tak: in bliżej emerytury tym więcej dostaniesz, nie ważne co robisz. A Wy młodzieży, macie czas, kiedyś zrobicie w konia jeszcze młodszych i sobie odbijecie...

PS. Gdzie jest związek z postulatem podwyżek w wysokości jak w innych służbach skoro młodzi dostaną około 200 zł netto, a w Policji młodzi dostaną 370 zł.
Niektórzy eksperci z samego 6% dostali po 300 zł na rękę... Dajmy im jeszcze z modernizacji więcej, a co niech mają - bo długo pracują.
 
Dopóki nie odejdą starsi (8 lat), to nie ma perspektyw dla młodych. Nikt nie myśli o przyszłości tej służby (ani związkowcy ani nasi szefowie). Przy tych i poprzednich podwyżkach można było próbować budować siatkę wynagrodzeń. Obecnie wyglada to tak: in bliżej emerytury tym więcej dostaniesz, nie ważne co robisz. A Wy młodzieży, macie czas, kiedyś zrobicie w konia jeszcze młodszych i sobie odbijecie...

PS. Gdzie jest związek z postulatem podwyżek w wysokości jak w innych służbach skoro młodzi dostaną około 200 zł netto, a w Policji młodzi dostaną 370 zł.
Niektórzy eksperci z samego 6% dostali po 300 zł na rękę... Dajmy im jeszcze z modernizacji więcej, a co niech mają - bo długo pracują.
Ale te 8 lat to wynika jedynie z wyzsanego z palca nie uznawania art 94 ust 2 Ustawy o Służbie Celnej z dnia 24 lipca 1999r. (Dz. U. 1999 nr 72 poz. 802) a w szczególności art 231 ust 2 Ustawy o Służbie Celnej z dnia 27 sierpnia 2009r (Dz. U. 168 poz. 1323), bo przecież starszych już mogło by w zasadzie nie być :) A zatem nie uznawanie ma być może jakiś cel. Np niechęć managementu by tak nagle zniknęli starsi koledzy i koleżanki pozostawiając samych młodych. Zatem sama władza jak by na młodych stawia kreskę pewnego braku wiary w nich. Być może muszą się jeszcze co nieco nauczyć. Sam zapał nie wystarczy. Chociaż ja osobiście takie wyróżnienie w postaci doceniania wartości starszych poprzez zamknięcie im drogi do zasłużonej emki na skutek nie uznawania praw nabytych wynikających z przytoczonych powyżej ustaw zamienił bym na uznawanie tych praw i zatrzymanie ludzi szacunkiem i czymś więcej niż dobrym słowem.

No chyba że kolega eufeministycznie "odejdą" proponuje eutanazję :)
 
Ostatnia edycja:
Ale te 8 lat to wynika jedynie z wyzsanego z palca nie uznawania art 94 ust 2 Ustawy o Służbie Celnej z dnia 24 lipca 1999r. (Dz. U. 1999 nr 72 poz. 802) a w szczególności art 231 ust 2 Ustawy o Służbie Celnej z dnia 27 sierpnia 2009r (Dz. U. 168 poz. 1323), bo przecież starszych już mogło by w zasadzie nie być :) A zatem nie uznawanie ma być może jakiś cel. Np niechęć managementu by tak nagle zniknęli starsi koledzy i koleżanki pozostawiając samych młodych. Zatem sama władza jak by na młodych stawia kreskę pewnego braku wiary w nich. Być może muszą się jeszcze co nieco nauczyć. Sam zapał nie wystarczy. Chociaż ja osobiście takie wyróżnienie w postaci doceniania wartości starszych poprzez zamknięcie im drogi do zasłużonej emki na skutek nie uznawania praw nabytych wynikających z przytoczonych powyżej ustaw zamienił bym na uznawanie tych praw i zatrzymanie ludzi szacunkiem i czymś więcej niż dobrym słowem.

No chyba że kolega eufeministycznie "odejdą" proponuje eutanazję :)

Nie chodzi mi o to czy starzy odejdą, bo są źli czy coś innego - będą mieli wypracowana pełna emeryturę, wiec nic już ich tu nie będzie trzymać.
 
No coz związki olaly mlodych. A słowa pana Siwego, który napisal, że mlodzi powinni cieszyc się, że cokolwiek dostali to już byla naprawdę przesada. Ja osobiście rozważam wypisanie się że związku bo niby to tylko 15 zl ale to stanowi 1/4 mojej podwyzki modernizacyjnej, która wynegocjowaly mi związki. Na codzien wykonuję takie obowiązki jak wygwiazdkowani koledzy, którzy teraz odskoczyli mi z wyplata znów o parę stow.
 
No coz związki olaly mlodych. A słowa pana Siwego, który napisal, że mlodzi powinni cieszyc się, że cokolwiek dostali to już byla naprawdę przesada. Ja osobiście rozważam wypisanie się że związku bo niby to tylko 15 zl ale to stanowi 1/4 mojej podwyzki modernizacyjnej, która wynegocjowaly mi związki. Na codzien wykonuję takie obowiązki jak wygwiazdkowani koledzy, którzy teraz odskoczyli mi z wyplata znów o parę stow.
Dokładnie, młody ma mieć wiedzę taka sama jak osoba z 20 letnim doświadczeniem. Przecież jesteśmy po służbie przygotowawczej...
 
Der zgadzam się z Tobą że przeniesienie eksperta do komórki co do zasady specjalistycznej powinno być rzadkością. Nie wiem jak w Twoim UCS ale u mnie działo się tak w czasie tzw reformy gdzie Naczelnik chciał jak najwięcej ludzi uratować przed utratą munduru. Stąd właśnie pojawili się komórkach realizacji, OC, eksperci (np z komórki akcyzy, kontroli wewnętrznej, postępowania). Czy należy im zazdrościć i czy rzeczywiście była zła decyzja? Ja tak nie uważam a paradoksalnie wbrew temu co niektórzy twierdzą to wtedy właśnie kadra działała w interesie funkcjonariuszy niekoniecznie znajomych.
Czy eksperta trzeba długotrwałe uczyć podstawowych czynności? Nie przesadzałbym z taką oceną. Oczywiście jak wcześniej nie wiedział jak wypełnia się protokół kontroli czy przyjmuje zgłoszenie w AIS to pewnie trzeba mu to pokazać ale moim zdaniem szybciej się tego nauczy niż funkcjonariusz z rocznym stażem prowadzenia sprawy karuzelowej lub udziału w rozprawie apelacyjnej przeciwko adwokatom z renomowanych kancelarii
 
Widziałem po trasie że jadą świeże dostawy, będzie lżej obolałym.

493eaf7f90d557de003678c71717c0d9.jpg
 
Dokładnie, młody ma mieć wiedzę taka sama jak osoba z 20 letnim doświadczeniem. Przecież jesteśmy po służbie przygotowawczej...
Ma mieć. Ale czy ma? Raczej wątpię widząc co poniektórych przy odprawach. Oczywiście olewanie też cieszy się popularnością wśród funkcjonariuszy z dłuższym stażem. Chociaż to też wynika z tego, że ma nie być zbyt dużej kolejki, a mało rąk do pracy. Kierownictwo szybciej wybaczy błąd młodemu stażem niż doświadczonemu funkowi. Oczywiście są wyjątki... ale to jak wiemy inna historia.
 
@bigi9 Nigdy nic takiego nie powiedziałem. Mówiłem, że pracodawca chce Wam zabrać wszystko - vide przykład Opola i tylko nasz ZZ temu się sprzeciwia.
Obwiniasz nie tego co należy.
W tej sytuacji walczyliśmy o połowę średniej na etat dla Was.
Rozumiem, że wielu z Was uważa to za żadną łaskę, ale cóż nie we wszystkim musimy się zgadzać.
To jest kompromis w tej sytuacji, gdy pracodawca chce Was całkiem pozbawić podwyżek. I to jest konsensus przez Waszych przedstawicieli, po rozmowach w mojej IAS zaakceptowany.
Szkoda, że nie przyjęty przez pracodawcę i inne zz.
 
Jako ZZ powinniśmy się kategorycznie sprzeciwiać jakimkolwiek przejawom dyskryminacji, w tym przypadku ze względu na staż. A tu przeszło bez echa, "połowa średniej dla młodych? Okej".
Nie rozumiem tych tłumaczeń, że pracodawca to i tamto. Dlaczego tak walczycie o dodatki dla funkcjonariuszy 25+? Przecież pracodawca też tego nie chce.
Czy wszyscy są ślepi i nie widzą zapisów uchwały modernizacyjnej? Ludzie, nie róbmy z siebie idiotów.
Dlaczego nikt w Policji, SG nie wpadł na taki pomysł? Bo tam jest solidarność względem siebie. A u Nas kto więcej nagrabi w swoją stronę ten wygrany.
Nie przyjmuje Panie Slawomirze tych tłumaczeń, bo są po prostu słabe.
 
Jako ZZ powinniśmy się kategorycznie sprzeciwiać jakimkolwiek przejawom dyskryminacji, w tym przypadku ze względu na staż. A tu przeszło bez echa, "połowa średniej dla młodych? Okej".
Nie rozumiem tych tłumaczeń, że pracodawca to i tamto. Dlaczego tak walczycie o dodatki dla funkcjonariuszy 25+? Przecież pracodawca też tego nie chce.
Czy wszyscy są ślepi i nie widzą zapisów uchwały modernizacyjnej? Ludzie, nie róbmy z siebie idiotów.
Dlaczego nikt w Policji, SG nie wpadł na taki pomysł? Bo tam jest solidarność względem siebie. A u Nas kto więcej nagrabi w swoją stronę ten wygrany.
Nie przyjmuje Panie Slawomirze tych tłumaczeń, bo są po prostu słabe.
Rok temu zz były przeciwnie zatrudnianiu nowych funkcjonariuszy... Niestety podział jest
 
Jako ZZ powinniśmy się kategorycznie sprzeciwiać jakimkolwiek przejawom dyskryminacji, w tym przypadku ze względu na staż. A tu przeszło bez echa, "połowa średniej dla młodych? Okej".
Nie rozumiem tych tłumaczeń, że pracodawca to i tamto. Dlaczego tak walczycie o dodatki dla funkcjonariuszy 25+? Przecież pracodawca też tego nie chce.
Czy wszyscy są ślepi i nie widzą zapisów uchwały modernizacyjnej? Ludzie, nie róbmy z siebie idiotów.
Dlaczego nikt w Policji, SG nie wpadł na taki pomysł? Bo tam jest solidarność względem siebie. A u Nas kto więcej nagrabi w swoją stronę ten wygrany.
Nie przyjmuje Panie Slawomirze tych tłumaczeń, bo są po prostu słabe.
A dlaczego jest tam solidarność? Może to z czegoś wynika? Przecież wszędzie pracują tylko ludzie i nawet w innych formacjach raczej każdy chciałby zarabiać więcej. Z Twego wpisu wynika, że tylko w naszych szeregach pracuja egoiści 😬.
 
Patrząc jakie padają argumenty i jakie są podstawy antagonizmów, to trzeba stwierdzić, że tak. Opcja po równo z wyłączeniem kominiarzy była najprostszym rozwiązaniem. Niestety w tym środowisku najprostsze rozwiązania są herezją.
 
Patrząc jakie padają argumenty i jakie są podstawy antagonizmów, to trzeba stwierdzić, że tak. Opcja po równo z wyłączeniem kominiarzy była najprostszym rozwiązaniem. Niestety w tym środowisku najprostsze rozwiązania są herezją.
U nas niestety najprostsze rozwiązania nie przechodzą. Zawsze jest jakieś kombinowanie. Kiedyś ktoś w tej służbie mocno Napier...ił i teraz jest problem aby wyjść na prostą tak jak w innych służbach.
 
Back
Do góry