• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

Starzy vs młodzi, eksperci vs specjaliści, oficyjery vs plebs, cywile vs funki, ucywilnieni vs cywile... Tak sobie czytam te kłótnie w różnych wątkach, ale odpowiem tu w podwyżkach. Te wszystkie kłótnie o podział kasy, generalnie o komfort pełnienia służby/pracy zupełnie nie uwzględniają faktu, że co najmniej od 2002 roku jesteśmy w stanie permanentnej reorganizacji. A co kolejna to gorsza. Może tego nie da się naprawić? Może dopiero nadzieja dla młodych? Jak odejdą ci uwłaszczeni i ci skrzywdzeni, ci oficerowie co to jeden dzień przed i ci pechowcy, to dla tych młodych dopiero się sytuacja unormuje? Nie wiem, ale patrząc na strukturę wieku to może być dosyć szybko...

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 
Starzy vs młodzi, eksperci vs specjaliści, oficyjery vs plebs, cywile vs funki, ucywilnieni vs cywile... Tak sobie czytam te kłótnie w różnych wątkach, ale odpowiem tu w podwyżkach. Te wszystkie kłótnie o podział kasy, generalnie o komfort pełnienia służby/pracy zupełnie nie uwzględniają faktu, że co najmniej od 2002 roku jesteśmy w stanie permanentnej reorganizacji. A co kolejna to gorsza. Może tego nie da się naprawić? Może dopiero nadzieja dla młodych? Jak odejdą ci uwłaszczeni i ci skrzywdzeni, ci oficerowie co to jeden dzień przed i ci pechowcy, to dla tych młodych dopiero się sytuacja unormuje? Nie wiem, ale patrząc na strukturę wieku to może być dosyć szybko...
... czego wszystkim serdecznie życzę!
 
Czepiasz się rzeczy szczegółowych i mało istotnych, w dodatku manipulujesz moją wypowiedzią właściwie pomijając sens mojej wypowiedzi.

hWBGK4fEtJ5w0oKh.jpg


Wielu lat obfitujących w wyniki, premie, dodatki- gdziekolwiek byś w przyszłości nie trafił.
EOT
 
Czy ktoś ma jakieś informacje na temat ostatecznych decyzji i wypłat podwyżek w Małopolsce? Czy może jutro o wszystkim się dowiemy?
 
Czepiasz się rzeczy szczegółowych i mało istotnych, w dodatku manipulujesz moją wypowiedzią właściwie pomijając sens mojej wypowiedzi. Nigdzie nie napisałem, że system premiowania ma być jednolity we wszystkich typach komórek. Celowo nie pisałem dokładnie co uznajemy za wynik (mandat, ujawnienie, czy zajęte pieniądze na koncie) bo w każdej komórce jest inaczej, ja mogę mówić ze swojej perspektywy czarnucha tak samo jak ktoś jest w DS to wie co można uznać z wynik.

Najgorzej jak za dzielenie premii biorą się ludzie którzy chodzą w pracy w kapciach i nie mają pojęcia a służbie.


Wyraźnie pisałem że za wykonywaną pracę na danym stanowisku powinno być stanowisko (czyli jak ktoś przechodzi z DS do OC to dostaje stanowisko i pensje adekwatne do nowych obowiązków, ale też jak ktoś przejdzie z OC do DS to też dostaje odpowiednio wyższą podwyżkę czyli awans stanowiskowy). Tak samo awans na stopniu powinien być co 1-2 lata na niższych stopniach i 2-3 na wyższych.

Każdy chyba sobie zdaje sprawę że idealny system motywacyjny i wynagrodzeń nie istnieje i nikt takiego niw wymyśli. Natomiast nie można się godzić na pełną uznaniowość (bo częściowa musi być - vide premie/dodatki ale prosta i jawna dla wzystkich), przypadkowe stanowiska i dziwaczne logarytmy.
czy Ty masz pojęcie, co piszesz. Ty służysz, więc mogą Cię przenieść na każde stanowisko, więc mają Tobie wówczas obniżyć wynagrodzenie ? Jak nie mają, to dlaczego robiąc to samo w komórce o niższych wynagrodzeniach miałbyś w stosunku do innych funkcjonariuszy zachować wyższe ?!! Widzisz chłopcze - sam się zapętlasz !!! Nic nie jest proste, nawet nieboszczyk może być poskręcany !
 
czy Ty masz pojęcie, co piszesz. Ty służysz, więc mogą Cię przenieść na każde stanowisko, więc mają Tobie wówczas obniżyć wynagrodzenie ? Jak nie mają, to dlaczego robiąc to samo w komórce o niższych wynagrodzeniach miałbyś w stosunku do innych funkcjonariuszy zachować wyższe ?!! Widzisz chłopcze - sam się zapętlasz !!! Nic nie jest proste, nawet nieboszczyk może być poskręcany !

Powinno być tak, że stanowiska są przypisane do stanowisk a nie osób. Jesteś w komórce eksperckiej to masz eksperta, nie nadajesz się tam (Lub masz inne kwalifikacje, zdolności) to idziesz do specjalistycznej, to masz stanowisko specjalisty. Dziś to jest chore - specjaliści w DŚ, eksperci w mobilnych, specjaliści w operatywie, eksperci na oddziale.
 
Ostatnia edycja:
Dobra dobra. Już po wyborach. Na dniach zapewne ogłoszą nowelizację budżetu i skończy się temat podwyżki 2020...
 
Powinno być tak, że stanowiska są przypisane do stanowisk a nie osób. Jesteś w komórce eksperckiej to masz eksperta, nie nadajesz się tam (Lub masz inne kwalifikacje, zdolności) to idziesz do specjalistycznej, to masz stanowisko specjalisty. Dziś to jest chore - specjaliści w DŚ, eksperci w mobilnych, specjaliści w operatywie, eksperci na oddziale.
Poziom podejścia do ochrony praw pracowniczych dość oryginalny jak na forum związkowe. Podsumujmy pełnisz służbę np lat 15 zdobyłeś wiedzę ekspercką jesteś w komórce eksperckiej i otrzymujesz wynagrodzenie eksperckie. Zaciągasz zobowiązania finansowe kupujesz mieszkanie wysyłasz dzieci na studia. I nagle Naczelnik podejmuje decyzje że jest potrzeba służby bo np otwarto nowe przejście graniczne i potrzeba pilnie specjalisty od szlabanów z pensją o 1000 PLN mniej. I chętnie z uśmiechem tam idziesz lub oczekujesz że ktoś pójdzie? To proponujesz?
 
Powinno być tak, że stanowiska są przypisane do stanowisk a nie osób. Jesteś w komórce eksperckiej to masz eksperta, nie nadajesz się tam (Lub masz inne kwalifikacje, zdolności) to idziesz do specjalistycznej, to masz stanowisko specjalisty. Dziś to jest chore - specjaliści w DŚ, eksperci w mobilnych, specjaliści w operatywie, eksperci na oddziale.
Czyli jednogłośnie wielu uważa ża reforma JK w sprawi wartościowania była ok. Bo w sumie się do tego sprowadza. Ale nei płaczcie potem że brak drogi awansu, ze zabetonowanie stanowisk itd.
 
Jak dobrze pamiętam, MF miał trzymać rękę na pulsie, żeby podwyżki były dzielone zgodnie z celowością uchwały modernizacyjnej.
Wyszło tak jak było wiadomo od początku, każdy DIASik sobie robi co chce.
Kominy jak były, dalej będą :)
 
czy Ty masz pojęcie, co piszesz. Ty służysz, więc mogą Cię przenieść na każde stanowisko, więc mają Tobie wówczas obniżyć wynagrodzenie ? Jak nie mają, to dlaczego robiąc to samo w komórce o niższych wynagrodzeniach miałbyś w stosunku do innych funkcjonariuszy zachować wyższe ?!!
Ty czytasz kobieto w ogóle co piszesz ?! Bo dla mnie to jest taki bełkot że sam nie wiem czy mnie popierasz czy rugasz ...
Sama sobie odpowiedz na drugie pytanie.

I żeby nie było: NIE POPIERAM PRZENOSZENIA LUDZI NA NIŻSZE STANOWISKA
Poziom podejścia do ochrony praw pracowniczych dość oryginalny jak na forum związkowe. Podsumujmy pełnisz służbę np lat 15 zdobyłeś wiedzę ekspercką jesteś w komórce eksperckiej i otrzymujesz wynagrodzenie eksperckie. Zaciągasz zobowiązania finansowe kupujesz mieszkanie wysyłasz dzieci na studia. I nagle Naczelnik podejmuje decyzje że jest potrzeba służby bo np otwarto nowe przejście graniczne i potrzeba pilnie specjalisty od szlabanów z pensją o 1000 PLN mniej. I chętnie z uśmiechem tam idziesz lub oczekujesz że ktoś pójdzie? To proponujesz?
Masz racje że podejście trochę oryginalne. Ale proszę spójrz na to z drugiej strony. Trafia taki ekspert/były kierownik do komórki realizacji/dozoru/oc. Dlaczego ma zarabiać 1000 zł więcej niż jego koledzy którzy tam pracują 15 lat i go uczą roboty ? I tak, bodajże przez pół roku ma zachowane poprzednie wynagrodzenie więc jest w stosunku do nich uprzywilejowany.

Podsumowując, ścieżka kariery powinna być tak zorganizowana że przeniesienia są na wyższe stanowiska a nie niższe. Przeniesienia na niższe stanowiska powinny być niezmierną rzadkością, wynikającą np. z: likwidacja komórki i brakiem miejsca dla człowieka, przeniesienie na własną prośbę, czy kara za postępowanie dyscyplinarne. Po co nam eksperci w realizacji albo OC ... przecież to tylko proste nieskomplikowane czynności ...

Czyli jednogłośnie wielu uważa ża reforma JK w sprawi wartościowania była ok. Bo w sumie się do tego sprowadza. Ale nei płaczcie potem że brak drogi awansu, ze zabetonowanie stanowisk itd.
Właśnie teraz są zabetonowane bo jak Kowalski dostał eksperta 10 lat temu to ma go do teraz a wielu funkcjonariuszy pracujących z nim razem może o takim stanowisku pomarzyć.

Ja tam wolę jakiekolwiek wartosciowanie niż żadne i tak mniej zarabiać nie będę.
 
podwyżki miały być do 15 lipca a tu zonk :) wg. tego co się mówi wypłacą dopiero po pensji czyli koło 27
 
Ty czytasz kobieto w ogóle co piszesz ?! Bo dla mnie to jest taki bełkot że sam nie wiem czy mnie popierasz czy rugasz ...
Sama sobie odpowiedz na drugie pytanie.

I żeby nie było: NIE POPIERAM PRZENOSZENIA LUDZI NA NIŻSZE STANOWISKA

Masz racje że podejście trochę oryginalne. Ale proszę spójrz na to z drugiej strony. Trafia taki ekspert/były kierownik do komórki realizacji/dozoru/oc. Dlaczego ma zarabiać 1000 zł więcej niż jego koledzy którzy tam pracują 15 lat i go uczą roboty ? I tak, bodajże przez pół roku ma zachowane poprzednie wynagrodzenie więc jest w stosunku do nich uprzywilejowany.

Podsumowując, ścieżka kariery powinna być tak zorganizowana że przeniesienia są na wyższe stanowiska a nie niższe. Przeniesienia na niższe stanowiska powinny być niezmierną rzadkością, wynikającą np. z: likwidacja komórki i brakiem miejsca dla człowieka, przeniesienie na własną prośbę, czy kara za postępowanie dyscyplinarne. Po co nam eksperci w realizacji albo OC ... przecież to tylko proste nieskomplikowane czynności ...


Właśnie teraz są zabetonowane bo jak Kowalski dostał eksperta 10 lat temu to ma go do teraz a wielu funkcjonariuszy pracujących z nim razem może o takim stanowisku pomarzyć.

Ja tam wolę jakiekolwiek wartosciowanie niż żadne i tak mniej zarabiać nie będę.
ale też i nie więcej
 
W Opolu wypłata wyrównania od stycznia do maja dopiero 21 sierpnia.
Wyrównanie za czerwiec oraz wypłata lipcowa z podwyżką ma być w tym miesiącu.

Troche dziwne, skoro było wyraźnie stwierdzone w porozumieniu, że graniczny termin jest do 15-31 lipca.
 
Nie, nie jestem za wartościowaniem czy też przeciw. Pewne kompetencje które posiadam ustawiają mnie z tej lepszej strony skali. Natomiast śmieszą mnie te stanowiska najpierw plujące przez wiele lat na wartościowanie które faktycznie z zabetonowanego świata kolesiostwa w sposób policzalny mnie zdrowo przesunęło do przodu a teraz obruszające się na brak wartościowania które co prawda wepchnęło wszystkich w patologię tych samych zadań przy sporej różnicy stanowisk zatem i kasy ale dające w perspektywie wszystkim szansę na awans stanowiskowy (zatem i w kasie) bez zmiany zadań (właściwie na podstawie tylko wzrostu słabo policzalnego doświadczenia). Ok przestaję brać udział w tej jałowej dyskusji zazdrości i skupię się na niej jak na sitkomie bo w sumie na więcej nie zasługuje. By the way. Jeśli ktoś z młodych kolegów uważa że clou celnictwa to realizacja czy też wzp to po pierwsze tam raczej więcej gorszych stanowisk jak lepszych po drugie spektrum działa jest znacznie szersze jak i spektrum kompetencji wymaganych w organizacji. I dla tego trudniej o oficera w infantry jak i o szeregowca w intelligence.
 
zachodniopomorskie

I. Na 16-tego, na 11,30 zaplanowane kolejne spotkanie - trójstronne: ZZ, DIAS i celnicy.
Może by ich tam zamknąć i nie wypuszczać nawet do WC, aż się dogadają?
Najprostsze sposoby są najskuteczniejsze.

II. Pan przedstawiciel ZZ Celnicy opublikował oświadczenie mailem z którego wynika że:

1) "Proces negocjacji nie jest niestety łatwym procesem. Kluczem do osiągnięcia porozumienia jest wykazanie maksimum dobrej woli z obu stron"
Czyli jak nie jest po mojemu to znaczy, że nie macie dobrej woli!

2) Pan przedstawiciel potwierdził, iż chodzi mu o przeniesienie komórek z poziomu trzeciego (najniższego) do drugiego. W tym Kontroli Mobilnej.

3) Panu przedstawicielowi chodzi o to, że niedopuszczalne jest "degradowanie do najniższego poziomu hierarchii organizacji" komórek w których służba wymaga "dużych kompetencji".
Z intranetu wynika, że pan przedstawiciel pełni służbę w jednym z Działów Kontroli Mobilnej, więc na pewno wie co pisze.

4) Pan przedstawiciel nie zgadza się na to by "umiejscowić te komórkom i funkcjonariuszy pełniących w nich służbę na samym dole w hierarchii organizacyjnej, przyznając im najniższe podwyżki".

5) Pan przedstawiciel potwierdza, że różnica pomiędzy poziomem trzecim i drugim piramidy wynosi 10,82 zł (brutto), jednakże podkreśla, iż różnica pomiędzy poziomem trzecim i pierwszym wynosi aż 21,64 zł (brutto).

6) Na koniec: "nie chodzi o pieniądze, ale przede wszystkim o zasady"!


Serio ZZ Celnicy w zachodniopomorskim biją się dla zasady o takie groszowe różnice kosztem zagrożenia wypłat, a co najmniej ich znacznego opóźnienia? Załamka...
 
Niestety, ale te głodowe podwyżki, dzielenie ich na trylion części Nas ośmieszyły. Jak do podziału są groszę, to trudno żeby takie wpadki się nie zdarzały.
Jakby podwyżka była jednorazowa w kwocie uzgodnionej, nikt by o 10 zł nie kruszył kopii.
Po raz kolejny brawo: SKAS!
 
zachodniopomorskie

I. Na 16-tego, na 11,30 zaplanowane kolejne spotkanie - trójstronne: ZZ, DIAS i celnicy.
Może by ich tam zamknąć i nie wypuszczać nawet do WC, aż się dogadają?
Najprostsze sposoby są najskuteczniejsze.

II. Pan przedstawiciel ZZ Celnicy opublikował oświadczenie mailem z którego wynika że:

1) "Proces negocjacji nie jest niestety łatwym procesem. Kluczem do osiągnięcia porozumienia jest wykazanie maksimum dobrej woli z obu stron"
Czyli jak nie jest po mojemu to znaczy, że nie macie dobrej woli!

2) Pan przedstawiciel potwierdził, iż chodzi mu o przeniesienie komórek z poziomu trzeciego (najniższego) do drugiego. W tym Kontroli Mobilnej.

3) Panu przedstawicielowi chodzi o to, że niedopuszczalne jest "degradowanie do najniższego poziomu hierarchii organizacji" komórek w których służba wymaga "dużych kompetencji".
Z intranetu wynika, że pan przedstawiciel pełni służbę w jednym z Działów Kontroli Mobilnej, więc na pewno wie co pisze.

4) Pan przedstawiciel nie zgadza się na to by "umiejscowić te komórkom i funkcjonariuszy pełniących w nich służbę na samym dole w hierarchii organizacyjnej, przyznając im najniższe podwyżki".

5) Pan przedstawiciel potwierdza, że różnica pomiędzy poziomem trzecim i drugim piramidy wynosi 10,82 zł (brutto), jednakże podkreśla, iż różnica pomiędzy poziomem trzecim i pierwszym wynosi aż 21,64 zł (brutto).

6) Na koniec: "nie chodzi o pieniądze, ale przede wszystkim o zasady"!


Serio ZZ Celnicy w zachodniopomorskim biją się dla zasady o takie groszowe różnice kosztem zagrożenia wypłat, a co najmniej ich znacznego opóźnienia? Załamka...

Kłótnia o 20 zł brutto, a młodzi (nie ma ich wielu) znowu pokrzywdzeni tylko dlatego, że mają mały staż (najmłodsi 50 zł brutto, starsi 97 zł brutto, do tego dojdzie stażowe, bo mnożnik podskoczy). Najpierw z reguły młodzi dostali mniej z 6%, to teraz jeszcze o kilkadziesiąt złotych mniej z modernizacji. A tutaj się rozchodzi o 20 zł brutto... Może młodzi się upomną o ponad 50 zł? Służba Emerytów i Rencistwów...

A wystarczyło skopiować pomysł z Wrocławia, gdzie z tego co pamiętam każdy dostanie po 140 zł brutto...
 
Back
Do góry